sgrzesiek
Dołączył/a: sierpień 2010
Opole
2 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Głównym problemem u nas jest nadmiar piłkarzy którzy zdobyli już wszystko i potrzeba się z niektórymi pożegnać żeby mogli dostać szansę młodzi ambitni, bo cały Futbolowy świat idzie do przodu więc żeby nie wypaść z gry trzeba się dalej rozwijać i nieustannie ewoluować i szukać nowych rozwiązań, bo kto stoi w miejscu, ten się cofa
0
Pique - dobry ale nierówny. Żeby utrzymywać najwyższą formę musi mieć obok siebie zwrotnego szybkiego i pewnego stopera. Jeśli gra obok prawdziwego lidera defensywy to jeden z lepszych na swojej pozycji.
Alves - To nie obrońca tylko skrzydłowy grający na pozycji obrońcy. Dopóki po drugiej stronie mieliśmy Abidala, to była zachowana równowaga pomiędzy obroną i Atakiem, ale kiedy przyszedł Alba który tak jak on jest skrzydłowym grającym na pozycji obrońcy, to powstała dziura w obronie, dlatego przyjście Alby powinno oznaczać odejście Alvesa
Deulofeu - młody, utalentowany, ambitny a mimo to nie dostawał wcześniej szans więc stara się za wszelką cenę wykazać. Sądzę że należy go zrobić 1 zmiennikiem żeby nabrał pewności i niewykluczone że będziemy z niego w przyszłości bardzo zadowoleni
Pedro - Solidny ale bez rewelacji. Przeceniany przez 2 poprzednich trenerów bo po 1 wychowanek, po 2 mistrz świata, europy itp.
Lepiej dać szansę młodym perspektywicznym.
Bartra - To już nie junior, ale dalej tak się go traktuje. Jeśli ma coś z niego być to musi teraz dostać szansę i wziąść na siebie odpowiedzialność za bycie podstawowym stoperem w czołowym Europejskim klubie.
Montoya - powinien już 2 lata temu zostać podstawowym obrońcą kosztem Alvesa. Wielki talent ale być może już zmarnowany przez brak gry z winy 2 poprzednich trenerów i stawianie na coraz niestety słabszego Alvesa
Xavi - wiele zrobił dla klubu ale wiek robi swoje. Po Euro 2012 powinien albo odejść albo stać się rezerwowym ale On grał cały czas, pomimo że Thiago cze Fabregas mogli dać zespołowi znacznie więcej dynamiki i nieprzewidywalności, których brak był głównym powodem porażek w ostatnich 2 sezonach
0
Z Xavim Busquetsem i Alvesem w pierwszej 11 sukcesem będzie 2 miejsce w lidze i 1/4 LM a jeśli dodatkowo podstawowym zawodnikiem będzie Pedro, to do kolejnej edycji LM możemy się musieć kwalifikować. Oczywiście mam nadzieję że się mylę, ale boję się że wypalone gwiazdy zgaszą Enrique (którego uważam za bardzo dobrego szkoleniowca) tak jak to się stało z Martino.
1
Niestety wszyscy się zbroją a w Barcelonie bez zmian. Wydaje mi się że w tym sezonie max to 3 miejsce w lidze i ćwierćfinał LM. Mamy dobrych bramkarzy świetnego DM Mascherano, Inieste który jest mimo wszystko dalej jednym z najlepszych na swojej pozycji oraz przyzwoitego Rakitica oraz w ataku wspaniałych Suareza i Neymara i tutaj kończą się pozytywy. Obrona wygląda fatalnie. Pique musi mieć obok siebie jakiegoś dobrego zwrotnego piłkarza żeby grać na wysokim poziomie, Bartra pewnie i tak nie dostanie wielu szans bo nie jest to gwiazda a u nas grają już tylko gwiazdy. O naszym nowym obrońcy za wcześnie żeby się wypowiadać. Alba to skrzydłowy grający na pozycji bocznego obrońcy a nie obrońca, Alves od co najmniej 2 lat tylko blokuje rozwój Montoyi a Xavi będzie grać pomimo tego że strasznie hamuje grę zespołu i dzięki niemu będziemy marnować kolejnych młodych zdolnych zawodników. Busquets od dawna jest totalnie bez formy i jedyne co potrafi to przewracać się za każdym razem gdy tylko zbliży się do niego przeciwnik a Messi już niestety nie jest piłkarzem z innej galaktyki i obecnie jest poza 5 najlepszych piłkarzy świata. Aha i jest jeszcze oczywiście wspaniały Pedro który od dawna skutecznie blokuje szansę ogrania się w pierwszym zespole talentom z rezerw nie prezentując przy tym jakiejś wspaniałej postawy na bosku ale przecież to wychowanek który wygrał chyba już wszystko co się da, więc taka gwiazda nie może siedzieć na ławce. Niestety nici z rewolucji, w tym okienku widzimy kosmetykę a nie kapitalny remont w niebiesko czerwonej maszynie
0
Pedro i Xavi nie dają już tej jakości jak kiedyś dodatkowo uniemożliwiają sprawdzenie nowych młodych zdolnych piłkarzy. Przecież w jakimś celu z wypożyczeń wracają Rafinha i Deulofeu, a poza tym nasze rezerwy zajęły 3 miejsce w Segunda Division grając bez szans na awans więc nie wierzę że nie znajdzie się tam przynajmniej 2 lub 3 piłkarzy gotowych do gry w Primiera Division. Poza tym lepiej mieć w zespole młodych ale głodnych sukcesów niż starych wypalonych którzy grają za zasługi, bo nie wierzę że Xavi będzie siedział na ławce. Kiedy Guardiola przejął stery pozbył się na dzień dobry Deco i Ronaldinho i to dało wyniki sportowe. tutaj nie ma miejsca na sentymenty bo albo robimy dom starców jak np. AC Milan i kończymy jak oni albo dajemy szansę młodym i ambitnym bo oni mogą się rozwinąć i mogą wypalić, ale aby to osiągnąć muszą grać
2
Powinniśmy pozbyć się Alvesa, Pedro i Xaviego i to już rok temu bo są to piłkarze którzy grają za nazwiska i nie prezentują już odpowiedniego poziomu oraz blokują rozwój młodzieży. Problem w tym że żaden klub już ich nie chce, a oni mają tutaj dobre zarobki więc nigdzie im się nie śpieszy
0
Xavi zostanie w drużynie bo nikt nie da mu tyle ile teraz zarabia w Barcelonie gdyż:
po 1 tylko kilka klubów stać na ściągnięcie go i płacenie mu tyle ile teraz zarabia
po 2 na grę w klubach których na niego stać jest za słaby
po 3 zarabia więcej niż inni młodsi i lepsi od niego piłkarze
po 4 z roku na rok będzie grał coraz słabiej i powoli zbliża się do końca kariery
jeśli jednak znajdzie się ktoś kto zechce go kupić to powinniśmy go sprzedać, ale sprzedać a nie oddać w prezencie
0
Poszedł tam gdzie mógł grać. W Bayernie co prawda było więcej zawodników na jego pozycję, ale w Barcelonie grano za nazwisko i nie istniała wogule rywalizacja. Piłkarz bardzo ambitny, a w Barcelonie piłkarzy którym się chce, którzy walczą na boisku, sprzedaje się, żeby było miejsce dla wypalonych lub podstarzałych gwiazd.
0
Wielki sukces Argentyny ale w meczu z Niemcami muszą zagrać dużo lepiej i liczyć na słabszy dzień Neuera oraz że Niemcy będą zbyt pewni siebie i ich nieco zlekceważą. Tylko wtedy mogą pokusić się o niespodziankę bo mimo wszystko mimo olbrzymiego potencjału w ataku i przyzwoitej obrony to nie mają zbyt wielkich szans w starciu z Niemcami (choć na tym mundialu nie brakuje niespodzianek więc trzeba wierzyć że wbrew logice Niemcy mogą przegrać). Ciekawi mnie tylko jak zareagują Holendrzy, czy się załamią czy będą chcieli odegrać się na Brazylii bo wtedy gospodarze mogą ponownie zostać rozstrzelani.
0
Zgadzam się tym bardziej że przez ostatnie miesiące R10 na brazylijskich boiskach miał widoczny wzrost formy, znowu był kluczowym zawodnikiem i imponował przede wszystkim genialnymi podaniami i rzutami wolnymi
8
No to mamy rewolucję w składzie. Alexis musi odejść bo nie pasuje do Barcelony, bo biega walczy a to nie przystoi w tej drużynie, poza tym gwiazdy spacerujące sobie po boisku mogą przy nim głupio wyglądać więc trzeba się go pozbyć. Barcelona jest w tej chwili jak Real w latach 2003-2006. tam też pozbyto się piłkarzy typu Makelele żeby zrobić miejsce dla Beckchama Figo Zidane'a Ronaldo Raula czyli jednym słowem dla wielkich gwiazd i wszyscy wiemy jak się to skończyło. Przykro patrzeć jak kończy ta drużyna. Ale przynajmniej będziemy w przyszłym sezonie walczyć o miejsce premiowane grą w LM, bo jedyny puchar na który mamy szanse to Puchar Gampera
1
Bramkarze zaczynają od zera ale na innych pozycjach mamy zasłużonych wychowanków i oni będą grali bez względu na formę np. Messi nie będzie siedział na ławce nawet jeśli inni będą w lepszej formie, bo On musi bić rekordy a celem drużyny jest pomaganie mu w zdobywaniu kolejnych indywidualnych wyróżnień.
0
Wymiana z Interem Eto + 45mln za Ibrę wszyscy wiemy jak się skończyło - mam nadzieję że to wymysły dziennikarzy i nie szykuje się nam powtórka
0
Żeby go wyciągnąć potrzeba więcej niż 50 mln bo to filar PSG które nie ma powodów ani sportowych ani finansowych aby się go pozbyć. Żeby go zachęcić do przejścia trzeba mu dać więcej niż zarabia teraz, bo przekonać piłkarza żeby zmienił klub w którym jest niepodważalnym liderem formacji defensywnej, na słabszy inaczej niż kasą się nie da. Bo nie oszukujmy się, Barcelona obecnie ma mniejsze szanse na tryumf w Lidze Mistrzów niż PSG
0
Barcelona nie ma powodów aby go sprzedać, dlatego bez 60 milionów na stole nie ma sensu zaczynać rozmów.
1
Faktem jest że Messiego obowiązują inne zasady niż pozostałych. w tym sezonie trener mówił że Messi nie musi biegać i pomagać zespołowi w odbiorze piłki Kapitan drużyny (chodzi o Xaviego bo Puyol wtedy nie grał) mówił że obowiązkiem całej drużyny jest sprawianie by Messi był najlepszy na świecie czyli osobiste osiągnięcia i rekordy Argentyńczyka są jednymi z głównych celów drużyny. Messi (za wyjątkiem początku sezonu) nie był zdejmowany gdy grał słabo. W tym momencie nie dziwmy się że traktowanie Messiego przez sztab trenerski jak Boga odbija się na postawie innych zawodników. Dlaczego real w latach 2003-2006 nic nie wygrał mimo iż miał chyba najsilniejszy skład w historii i najlepszych piłkarzy tamtych czasów? Bo mieli za dużo gwiazd. Barcelona Rijkarda pod koniec też miała ten problem w ataku byli Ronaldinho Eto Henry i Messi ale to nie działało bo Ci genialni piłkarze częściej sobie przeszkadzali niż pomagali na boisku. Kiedy przyszedł Pep pozbyto się liderów i zmniejszono liczbę gwiazd w drużynie. W pierwszym sezonie Guardioli nie było lidera, było trio Messi Eto Henry i była to prawdziwa drużyna marzeń z gwiazdami które jednak współtworzyły drużynę bo wtedy najważniejsza była drużyna, a nie tak jak w ostatnich 2 sezonach bicie rekordów przez Messiego czy Xaviego
2
Żaden czołowy klub europejski nie odda swoich gwiazd tylko dlatego że FC Barcelona chciałaby mieć tego zawodnika. Jedyna rzecz jaka mogłaby skłonić klub do sprzedaży swoich kluczowych zawodników to fatalna sytuacja finansowa, w przeciwnym razie bez wyłożenia wielkiej kasy nikogo się nie wyciągnie, bo nikt nie będzie się celowo osłabiać. Żeby kogoś ściągnąć trzeba liczyć się z koniecznością opłacenia klauzuli, bo jaki interes miałoby np. takie Atletico w sprzedaży Koke za 40 mln Barcelonie, skoro mogą za niego dostać 60, a jestem pewien że w końcu jakiś duży klub zaproponuje opłacenie klauzuli, jeśli tylko zawodnik utrzyma obecny poziom. Ponadto po co ktoś miałby się osłabiać i wzmacniać rywali? To Barcelona ma nóż na gardle i to oni muszą się pozbyć kliku piłkarzy po promocyjnych cenach. Rewolucja w Barcelonie powinna być przeprowadzona zaraz po Euro 2012, bo już wtedy drużyna była wypalona, ale wtedy jeszcze mogliśmy dostać sporą kasę za takiego Alvesa czy Pedro ale oczywiście nikt z zarządu nie chciał o tym myśleć. Guardiola odszedł bo mu nie pozwolono na przebudowę składu, zamiast tego przez kolejne 2 lata graliśmy nazwiskami tracąc przy okazji Thiago, Fabregasa i hamując rozwój piłkarzy z rezerw. Teraz Xavi odejdzie za darmo, za Alvesa dostaniemy max 10-12 mln a za Pedro jakieś 15-18 mln, o ile ktoś się po niego zgłosi bo wszyscy wiedzą że potrzebujemy kasy i musimy się pozbyć kilku zawodników. 2 lata temu mogliśmy zarobić na renomie Mistrzów Świata i Europy, Piłkarzy wspaniałej magicznej Barcelony, jednej z najlepszych drużyn wszechczasów, piłkarzy którzy już wygrali wszystko i którym już brakowało wyzwań i motywacji. Teraz musimy się pogodzić z tym że złote lata dominacji Barcelony niestety minęły i próby reinkarnacji drużyny są spóźnione, w związku z czym będą bardzo kosztowne i wymagają rozstania się kilkoma ikonami klubu
1
Hiszpania grała ładną piłkę za czasów Aragonesa. Na Euro 2008 po prostu wszystkich miażdżyli i byli zdecydowanie najlepszą drużyną świata. Prawda jest taka że del Bosque nic tej drużynie nie dał. W 2010 roku mieli sporo szczęścia a w 2012 roku zagrali 1 dobry mecz ze zmęczonymi Włochami. Przez ten okres szkielet drużyny tworzyli jeszcze zawodnicy ze złotej ekipy Aragonesa, lecz czas płynie a piłkarze się starzeją. trener popełnił błąd stawiając na nazwiska i biorąc piłkarzy za zasługi zamiast dać szansę młodszym mniej doświadczonym ale mających za sobą zdecydowanie lepszy sezon zawodnikom. W Hiszpanii po euro 2012 powinna zostać przeprowadzona zmiana pokoleniowa, tak samo jak w Barcelonie, ale tego nie zrobiono i w obu drużynach widzimy teraz skutki wystawiania piłkarzy za zasługi zamiast stawiania na tych którzy są w formie
7
Już 2 lata temu powinien albo odejść albo trafić na ławkę, ale był podstawowym zawodnikiem pomimo iż inni byli lepsi. Dzięki niemu straciliśmy Thiago i Cesca. Teraz przyjdzie nam zapłacić kilkadziesiąt milionów za jego następcę, ale przecież to Xavi. Rekordzista jeśli chodzi o liczbę występów w koszulce Barcelony. Gwarancja dużej liczby celnych podań i wysokiego procent posiadania piłki. Co z tego że spowalnia grę skoro co chwilę bije jakieś rekordy. Co z tego że przegrywamy w kluczowych meczach skoro przecież to my częściej jesteśmy przy piłce i gramy tak pięknie i mamy o niebo lepsze statystyki jeśli chodzi o liczbę i celność podań. Oczywiście jeśli jednak zdecyduje się odejść to pozwolimy mu odejść za darmo, no bo to przecież wychowanek i legenda klubu.
0
Jeśli ktoś wyłoży na stół 60-65 mln to Barcelona powinna taką ofertę rozważyć, byłaby kasa na dobrego zastępcę który w końcu dałby trochę siły naszej pomocy. Busquets wyróżnia się tylko upadaniem co chwila na murawę i symulowaniem. Od pewnego czasu jego forma powoli aczkolwiek systematycznie spada, co pokazały chociażby mecze z Atletico w tym sezonie. Obecnie mamy dobrych kreatorów, którzy jednak nie imponują warunkami fizycznymi, dlatego na pozycji defensywnego pomocnika potrzebujemy piłkarza wysokiego i silnego który pomoże drużynie w starciach z silnymi przeciwnikami. Jednakże sprzedać Busquetsa można tylko wtedy gdy ktoś złoży za niego odpowiednią ofertę więc bez 45-50 mln na stole Barcelona nie powinna nawet zaczynać rozmów bo piłkarz mimo wszystko jest jeszcze w stanie grać na oczekiwanym poziomie, lecz żeby tak się stało nie może być dalej traktowany jak święta krowa i kiedy będzie w słabej formie to po prostu grzać ławę.
1
Ronaldinho też był żywą legendą i miał nawet większy wpływ na sukcesy drużyny niż Xavi , ale jego odejście wyszło klubowi na dobre. Oczywiście nie chcę umniejszać któremuś z nich ale w drużynie potrzebna jest rewolucja, więc jeśli ktoś da za niego dobrą ofertę to trzeba ją rozważyć
1
Obecnie mamy w zespole zbyt dużo gwiazd. Potrzeba nam młodych ambitnych piłkarzy którzy chcą dopiero coś osiągnąć, a nie kolejnych gwiazdek typu Aguerro. Co do Ceska to mu się nie dziwię że odchodzi bo w pierwszej części sezonu był naszym najlepszym pomocnikiem, ale w najważniejszych meczach i tak grali za zasługi Xavi, Iniesta i Busquets, więc jaki jest sens się wysilać skoro i tak nic to nie da. W naszej kadrze potrzeba rewolucji a nie kosmetyki. Moim zdaniem trzeba pozbyć się Pedro, Alvesa, Xaviego oraz piłkarzy którzy są w pierwszej drużynie ale i tak nie grają. Mamy bardzo zdolną młodzież której trzeba dać szansę. Dzisiaj piłkarze w wieku 18-19 lat są już kluczowymi zawodnikami w swoich klubach, ale u nas nie daje się im szans więc kończą jak Dos Santos. Obecnie jedyna szansa dla naszej młodzieży to transfer do innego klubu. Jeśli chodzi o wzmocnienia to potrzeba nam tylko jednego silnego wysokiego środkowego obrońcy (bo na prawą mamy Montoye na lewą Albę na zmianę Adriano oraz piłkarze z drużyny rezerw, na środku obrony Pique i Bartra + na słabszych przeciwników w lidze i CdR młodzież z rezerw) oraz jakiegoś wysokiego silnego napastnika, bo w rezerwach mamy kilku znakomitych skrzydłowych ale nie mamy żadnego wysokiego i silnego fizycznie napastnika. Pozostałe pozycje możemy zapełnić własnymi piłkarzami. Powinniśmy teraz w tym okienku zarabiać a nie nie wydawać, bo zadłużenie samo nie zniknie, kasy na stadion nikt nam nie podaruje, a szkółka nie zawsze będzie nam mogła dostarczyć tylu zdolnych piłkarzy co obecnie.
7
kiedy Martino zostawał trenerem to głównymi argumentami za jego kandydaturą było to że pasuje do stylu Barcelony i będzie zaakceptowany przez Messiego. To pokazywało że trener ten miał się nie wtrącać w sprawy taktyczne i ustawiać grę pod Messiego. Pierwsza fala krytyki spotkała go p0 tym kiedy zespół wygrał ligowe spotkanie 4-0 ale miał mniej niż 50% posiadania piłki. Dodatkowo na początku swojej pracy stosował rotacje i nawet potrafił posadzić na ławce Messiego, ale kiedy to się skończyło to drużyna przestała błyszczeć. Dalej wygrywała ale widać było że coś zaczyna zgrzytać. Oczywiście piłkarze potrafili się zmobilizować na pojedyncze ważne mecze jak z City lub Realem, ale nagle w zespole skończyła się rywalizacja piłkarze grali za zasługi serwując nam coraz nudniejszy football i coraz mniej walki. Ale skoro nawet sami piłkarze mówili na konferencjach że styl Barcelony jest nietykalny, oraz że wszyscy powinni pomagać Messiemu być najlepszym piłkarzem świata, to po co drużynie trener. Indywidualne nagrody dla Messiego i Posiadanie piłki stały się celem nr 1. żeby drużyna mogła odnosić sukcesy to zawodnicy powinni się dopasować do wizji trenera a nie na odwrót, więc dopóki w zespole nie nastąpi rewolucja, to żadne transfery ani żaden trener nie przywróci Blaugranie blasku
0
Myślę że to tylko wymysły dziennikarzy, bo jeśli rzeczywiście w klubie to gwiazdy na czele z Messim decydują o zatrudnieniu trenera i transferach to będzie dobrze jeśli w przyszłym sezonie po wydaniu grubych milionów na wzmocnienia uda nam się zakwalifikować do LM.
0
Jak dla mnie to obecnie jeden z 3 najlepszych bramkarzy świata i nie ulega wątpliwości że może jeszcze się poprawić. Jestem przekonany że za jakieś 2 lata będzie bezapelacyjnie numerem 1, ale jego transfer na Camp Nou jest tak samo prawdopodobny jak to że w przyszłym sezonie Messi i Ronaldo będą grali w naszej Ekstraklasie
0
Tak naprawdę to nie ma znaczenia kto będzie trenerem skoro to zarząd decyduje o tym jak ma wyglądać drużyna. W drużynie potrzeba silnego trenera z autorytetem. To zespół ma się dopasować do taktyki trenera, a nie na odwrót. Ponadto to trener powinien decydować o tym kogo che mieć w drużynie a kogo nie, a nie prezes czy dyrektor sportowy. W klubie nikt nie powinien być ważniejszy niż drużyna, a widzimy że w Barcelonie tak nie jest. Niestety Barcelona od 2-3 lat powoli zamienia się w Real z lat 2003-2006 czyli wielkie gwiazdy, trenerzy nie mający nic do gadania, brak zaangażowania, myślenie że jest się tak wspaniałym że nie trzeba biegać bo mecze same się wygrają i brak pucharów. Obecnie piłkarze grają za nazwiska i za zasługi a nie za to co pokazują na boisku. Dodatkowo oddajemy piłkarzy w promocyjnych cenach, a dla młodych talentów jedyną szansą na rozwój jest zmiana klubu.
0
Z piłkarzy grających w ataku, w pierwszej kolejności sprzedany powinien zostać Pedro, gdyż po 1 mamy nie gorszych od niego młodych bardzo perspektywicznych piłkarzy, którzy teraz nie mają szans na grę, bo On musi grać. Po 2 można zarobić na jego marce (Mistrz Świata i Europy, zwycięzca LM itp.) bo dzięki temu możemy za niego dostać więcej niż za innych o podobnych umiejętnościach. Po 3 potrzeba odmłodzić skład i wprowadzić piłkarzy głodnych sukcesów, którzy są gotowi gryźć trawę w miejsce piłkarzy którzy zdobyli już wszystko i którzy nie grają już z takim zaangażowaniem jak kiedyś. musimy zrobić wymianę pokoleniową jeśli chcemy znowu być na szczycie i piłkarze jak Pedro czy Alves muszą zostać zastąpieni przez młodych zdolnych i ambitnych. Oczywiście nie można wymienić od razu wszystkich, ale wymiana 3-4 (z całej 20sto kilku osobowej kadry) piłkarzy po sezonie może wnieść do drużyny trochę potrzebnej świeżości i głodu sukcesów, przy czym warto najpierw dać szansę młodym talentom z rezerw, a nie ściągać wielkie gwiazdy za olbrzymie pieniądze.
0
Na dzień dzisiejszy ktoś kto chciałby u siebie Messiego i tak musiałby przeznaczyć na to ok 400 mln. Klauzula 250 + podatki które w tym wypadku będą bardzo duże + pensja + premia dla agenta i mamy nawet więcej niż 400 mln. Oczywiście już w 1 sezonie sporo może się zwrócić dzięki wpływom ze sprzedaży gadżetów i reklam, ponadto taki transfer może przyciągnąć kibiców i sponsorów. Lecz pytanie czy jakiś klub sobie na to pozwoli i jak przekona Messiego? Tylko Premier League byłaby dla Argentyńczyka wyzwaniem, więc PSG odpada ze względu na niski poziom Ligi. W Anglii tylko Chelsea i City byłyby w stanie wyłożyć odpowiednią sumę, lecz w Chelsea mamy Mourinho który planuje chyba w końcu pozostać dłużej w jednym klubie i chyba Messi nie mieści się w jego wizji zespołu, poza tym Abramowicz nie wydaje już tak lekką ręką kasy. Pozostaje jedynie Manchester City które ma ciekawy zespół, duże aspiracje i solidne zaplecze finansowe. Pytanie tylko czy są skłonni wydać taką fortunę na 1 piłkarza, moim zdaniem raczej nie więc Messi jeszcze trochę sobie pogra na Camp Nou
0
Pomimo że nie było w tym roku zbyt wielu pięknych bramek to zwłaszcza postawa młodych piłkarzy każe wierzyć że jest bardzo duża szansa aby już w przyszłym roku powróciło to coś czego trochę brakuje od odejścia Tego Pana.
0
Ja w dalszym ciągu uważam że Pedro jest pierwszym który po sezonie powinien opuścić klub. to że nastrzelał bramek drużyną słabym lub przeciętnym nie może zamazać tego że w większości meczów w których gra jest najsłabszym, lub jednym z najsłabszych ogniw w zespole. Nasi młodzi piłkarze którzy mają nie gorsze umiejętności niż On i w dodatku są w takim wieku że mogą jeszcze znacznie się piłkarsko rozwinąć, nie mają szans na grę bo jest Pedro. Ponadto od piłkarza w jego wieku i z takim doświadczeniem należy wymagać czegoś więcej niż jeden dobry występ na 6 czy 7 meczy i to w dodatku z jakimiś przeciętniakami.
Dlatego powinien odejść, bo:
po 1 są lepsi do pierwszej jedenastki
po 2 są lepsi choć mniej doświadczeni zmiennicy
po 3 od piłkarza z takim doświadczeniem należy wymagać ustabilizowanej równej formy (przebłyski to mogą mieć wchodzący do drużyny juniorzy)
po 4 skoro i tak musimy kogoś sprzedać, to lepiej kogoś na kim ze względu na nazwisko da się zarobić.