xeroo95
Dołączył/a: czerwiec 2014
Piekary Śląskie
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mam nadzieję, że Suarez do tego występu był przygotowywany na treningach od dłuższego czasu i jego występ sprawi więcej problemów Realowi, niż Barcy. Trochę dziwi mnie Masche na ŚO - od początku sezonu na tej pozycji prezentuje się nieźle, ale czy nie lepiej byłoby na wysokich graczy z Madrytu wystawić równie wysokich stoperów? Zastanawiający jest również brak Alby i Rakiticia... Ale to Lucho jest trenerem, to on obserwuje graczy na treningach, on ma cały sztab specjalistów i on odpowiada za wynik. Ja mu ufam i mam nadzieję na wielkie zwycięstwo na Santiago Bernabeu!
0
Niezły mecz w wykonaniu Barcy, choć potrzeba było czasu, by rozkruszyć mury Eibaru. Beniaminek bronił się dzielnie, jednak pary wystarczyło im do pierwszej straconej bramki, która otworzyła puszkę Pandory. Całe szczęście, że tak się stało, bo pamiętamy wszyscy mecze (nawet w tym sezonie), kiedy nieskuteczna Barcelona w końcówce stawała się w swych atakach coraz bardziej nerwowa i nieporadna. Tym razem było inaczej - chwała Bogu, że przed El Clasico nie straciliśmy bezsensownie punktów i wysłaliśmy w stronę gromiącego dziś Realu wiadomość, że jesteśmy w formie i w Madrycie tanio skóry nie oddamy. Bardzo cieszy kolejny mecz bez straty gola - nie dość, że ten wyczyn ładnie prezentuje się we wszelkich statystykach, to również słusznie dodaje zawodnikom defensywnym pewności siebie i pokazuje ich klasę. Potencjał w ofensywie też jest duży - strzelający Neymar i asystujący Messi to wybuchowa mieszanka, a przecież w formacjach atakujących mamy jeszcze wielu klasowych piłkarzy (plus Suarez w pamięci). Genialny Leo też dalej ładuje gole jak na zawołanie i choć dzisiaj nie udało się dosięgnąć rekordu Zarry, to może stanie się to faktem w następnych spotkaniach? Może to jest taki boski (lub szatański, nie jestem pewien) plan, że do wyrównania/pobicia liczby bramek strzelonych przez słynnego Baska ma dojść na Santiago Bernabeu? Zobaczymy, przekonamy się za kilka dni - Gran Derbi obnaży wszystkie niedoskonałości, ale też podkreśli mocne punkty obu drużyn. Miejmy nadzieję, że z tej konfrontacji to Katalończycy wyjdą zwycięsko.
0
Duopol xD
4
To jakiś żart ze strony LFP? Że niby Vela > Messi? Nie lubię teorii spiskowych, ale nie da się obiektywnie obronić tej decyzji, po prostu nie da...
0
Lionel, jeszcze jeden! Zarra już bliziutko :D
0
Neyeyeyeyey golazo!
1
Xavi gol, Messi asysta! Dobrze, że strzelili, bo zaczęło się robić nerwowo...
0
Cieszy fakt, że Marek dostaje szanse od Lucho ;)
1
Para Pique-Mathieu zdecydowanie najlepiej się prezentuje... Bartra będzie dobrym zmiennikiem na rotacje, zaś jeśli chodzi o Javiera, to mecz z PSG chyba definitywnie pokazał, że jego miejsce na boisku to jednak nie pozycja stopera. I nie zapominajmy, że w zanadrzu jeszcze jest Vermaelen ;)
0
No, Jeremy ma razie imponuje i skutecznie zamyka usta krytykom... Oby test podczas GD na Bernabeu zdał na piątkę ;)
0
Ojjj, Estadio Santiago Bernabeu czeka na rekord... Byłoby pięknie ;)
1
Claudio, brawo! Niesamowity wyczyn i to zaraz po przyjściu do klubu... Wygląda na to, że na razie Bravo dystansuje Ter Stegena w walce o pozycję pierwszego bramkarza. Aha - oczywiście rekord bez gola to też duża zasługa naszej defensywy ;)
0
Niestety, w dużej mierze błędy personalne Lucho (Ter Stegen w bramce, Masche na ŚO) zdecydowały o wczorajszej porażce.
0
Nie umie grać w piłkę? Udaje, że jest na boisku? Może i wczorajszym meczu zagrał kiepsko, a w ostatnim czasie nie prezentuje pełni swoich umiejętności, ale Twój komentarz jest przesadzony i mocno mija się z prawdą. Super, że masz ileś tam poleceń, ale nie zwalnia Cię to z obowiązku szanowania naszych piłkarzy. W innym wypadku nie jesteś prawdziwym kibicem.
0
http://img.sadistic.pl/pics/1a98286b2e69.jpg
0
Jeśli odda mi swoją pensję, to też z chęcią zagram dla Argentyny :D
8
Fajna infografika, jednak idealnym prezentem z okazji 500 bramki byłoby wczorajsze zwycięstwo... Szkoda, że się nie udało.
0
150 mln za młokosa, który nigdy nie grał w Europie? Ciekawe rzeczy. To bardzo utytułowany zawodnik z wielkimi umiejętnościami w najlepszym wieku dla piłkarza, niejaki Cristiano Ronaldo (oddajmy cesarzowi co cesarskie, bo Bogiem jest Leo), był warty 50 mln mniej? Perez czasami podejmuje głupie decyzje, ale czy aż tak...? Santos też chyba nie jest tak hojny, żeby sprzedawać Neymara Barcelonie za 1/3 tej ceny. Wyraźnie widać, że ojciec Neya coś kręci, chociaż cała ta transakcja jest bardzo podejrzana... Nie wydaje mi się, żeby Brazylijczyk kosztował FCB "tylko" 57 mln - ta afera w sądzie, dodatkowe opłaty, parcelowanie zawodnika to wystarczające sygnały. W kontekście tego scoutingu w Brazylii zastanawia mnie, czy ostatni transfer Douglasa nie był jakąś formą haraczu. Oczywiście to tylko spekulacja, bo nie znam dobrze sprawy... Zresztą pewnie całej prawdy nigdy się nie dowiemy, ale mam nadzieję, że Barca nie wpakowała się w jakieś gówno.
2
C.D.
Pedro Rodriguez
Kolejny fatalny występ Kanaryjczyka. Dużo biegał i próbował angażować się w grę, ale prawie wszystkie jego kontakty z piłką kończyły się stratami lub zmarnowanymi okazjami. Jeden z najsłabszych graczy na boisku.
Rezerwowi:
Munir El Haddadi
Z pewnością trochę ożywił grę w strefie swojego poprzednika i parę razy znalazł się w dogodnej sytuacji bramkowej. Największą okazję do zdobycia gola miał w końcówce spotkania, gdy piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Niezła zmiana.
Xavi Hernandez
Jego wejście rozruszało nieco zespół Barcelony. Kapitan drużyny posyłał odważne kreatywne piłki, które wprowadziły trochę zamieszania w szykach PSG.
Sandro Ramirez
Pojawił się na murawie w ostatnich minutach meczu, więc ciężko obiektywnie go ocenić. Mimo krótkiego pobytu na boisku mógł odmienić losy spotkania, lecz w niezłej sytuacji uderzył obok bramki Sirigu.
Sztab szkoleniowy:
Luis Enrique
Desygnował mocny skład od pierwszej minuty, lecz wydaje się, że kilka wyborów kadrowych Lucho mogło być lepszych. W obronie zamiast niskiego Mascherano mógł postawić na Pique, który lepiej radzi sobie z górnymi piłkami. Ter Stegen zaś popełnił katastrofalny w skutkach błąd, który kosztował utratę bramki przez Blaugranę. W meczu z PSG Barcelona zakończyła swoją passę bez straty gola, prezentując się chaotycznie w obronie. Paryżanie mieli wiele dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak mecz zakończyli z trzema trafieniami na koncie. Drużyna z Katalonii zagrała drugi słaby mecz w tej edycji Ligi Mistrzów i wydaje się, że trener ma wiele powodów do przemyśleń.
1
C.D.
Sergio Busquets
W obecnym sezonie Busi coraz częściej przypomina siebie sprzed kilku lat, jednak w dzisiejszym meczu zaprezentował się niezbyt dobrze. W destrukcji jak zwykle nie zawodził, lecz niektóre straty i niedokładne podania do kolegów mogły sprowokować PSG do wyprowadzenia groźnych kontr.
Ivan Rakitic
Podczas swojego pobytu na boisku Chorwat niczym specjalnym się nie wyróżnił. W większości przypadków udanie asekurował Busquetsa w defensywie. Kulało trochę rozegranie, gdyż nowy nabytek Barcy rzadko decydował się na kreatywne lub prostopadłe piłki, wybierając bezpieczniejsze opcje. Cieniem na jego występie położyło się również nieupilnowanie Verrattiego, który głową zdobył drugą bramkę dla paryżan.
Andres Iniesta
Hiszpański pomocnik na początku sezonu jest daleki od swojej najwyższej formy i występ w Lidze Mistrzów również tego stanu rzeczy nie zmienił. Zdecydowanym plusem jest zaliczenie asysty przy trafieniu Messiego, lecz poza tym Iniesta niczym nie zachwycił. Jego ataki oraz podania niewiele wnosiły do gry zespołu.
Neymar da Silva Santos Jr.
W dzisiejszym meczu znowu udało mu się wpisać na listę strzelców, jednak przez większość czasu młody Brazylijczyk był bezproduktywny w ataku, marnował okazje i tracił piłkę, wdając się w bezsensowne dryblingi.
Lionel Messi
Krążył między formacjami i strefami boiska niczym wolny elektron, biorąc na siebie odpowiedzialność zarówno za rozegranie piłki, jak i atakowanie bramki przeciwnika. Duża aktywność Messiego poskutkowała wpisaniem się do meczowego raportu poprzez zdobycie jednego gola, ale w statystykach warto zwrócić uwagę na jego kluczowe podania. Zdecydowany lider Barcelony na murawie Parc des Princes.
C.D.N.
1
Pomeczowe oceny wg xeroo95.
Wyjściowy skład:
Marc-Andre Ter Stegen
Jego początek gry w FCB jest wyjątkowo niefortunny. Kreowany na pierwszego bramkarza najpierw doznał kontuzji, podczas której Bravo zaliczył świetną passę bez gola w lidze, a później presja wywołała u niego dużą nerwowość. Dzisiejszy mecz bardzo zły - gol na 1:2 ewidentnie go obciąża, następny, puszczony pod nogami, w jakimś stopniu też...
Jordi Alba
Aktywny w ofensywie, jednak ataki przeprowadzane z lewej strony były w większości nieudane. W obronie razem z kolegami trzymał słaby poziom, bramkę na 1:3 paryżanie zdobyli po podaniu z jego sektora boiska.
Javier Mascherano
Kiepskie spotkanie w wykonaniu Argentyńczyka - grał chaotycznie i popełniał błędy w kryciu rywali. Jednak największą wadą Jefecito na pozycji stopera jest niski wzrost, przez co w meczach z wysokimi rywalami nie ma szans w pojedynkach główkowych. A dwa gole padły po stałych fragmentach gry...
Jeremy Mathieu
Głównym jego problemem wydaje się być na razie nieustabilizowana forma. Francuski stoper dobre występy przeplata słabymi, dzisiejszego spotkania też nie może zaliczyć do udanych. W zasadzie mecz w Paryżu był miniaturowym odzwierciedleniem jego początków w Blaugranie - czasem po genialnej interwencji przytrafiał mu się spory klops. Znacznie zawyżył dziś średnią wzrostu w zespole i był pewnym punktem podczas wysokich dośrodkowań.
Dani Alves
Występ Brazylijczyka nie odbiegał od poziomu całego katalońskiego klubu w tym meczu. W ataku niektóre jego wrzutki stwarzały zagrożenie, a inne - wręcz przeciwnie. W defensywie miał problemy z kryciem, podobnie jak cała formacja.
C.D.N.
0
Dzisiaj Benatia przeciwko CSKA zagrał dramatycznie. Przede wszystkim strasznie wolny i mało przewidujący.
0
Prawda, ale nowych golkiperów najpierw trzeba przetestować, który jest lepszy. MAtS był raczej kreowany na pierwszego bramkarza, ale w obliczu jego kontuzji i niespodziewanej passy Bravo, to ten drugi wskoczył do składu. Ter Stegenowi pozostały puchary, ale po jego niepewnych występach nawet tutaj może stracić miejsce w bramce.
0
Transfer Alexisa dołożył nam do budżetu 42,5 mln, a ze sprzedaży Pedro by ledwo 10 wyciągnęli... Poza tym w kontekście przyjścia Suareza Pedro godził się na rolę rezerwowego, a Sanchez miał ambicje, żeby grać.
0
No to dupa blada...
0
Serwery tradycyjnie w przerwie padły, nihil novi :D Zapinamy pasy i startujemy z drugą połową... Oby zwycięską ;)
0
Właśnie że nie, strasznie gubimy się w obronie i jeśli zespół się nie ogarnie, to będzie problem, bo już dwie bramki w głupi sposób straciliśmy. Teraz trzeba odrabiać, żeby nie stracić ważnych 3 punktów. Na szczęście gra w ataku układa się nieźle, miejmy nadzieję, że coś wpadnie.
0
O, nie tylko ja tak mam...
0
Masakra, brakuje Pique...
0
1:1 !!! Pięknie Leo!