xeroo95
Dołączył/a: czerwiec 2014
Piekary Śląskie
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mnie to wcale nie dziwi ;)
0
Mam nadzieję, że tym rekordem Lucho otworzył dopiero puszkę Pandory ;)
1
Munir nie jest na sprzedaż! Barca to nie jest jakaś organizacja charytatywna, żeby oddawać światowym rywalom swoich najbardziej zdolnych młodych zawodników. Ale... za podobną sumę możemy negocjować odejście innego zawodnika o podobnym profilu, wiecznego talentu z dużym doświadczeniem... Może Bayern i PSG reflektują na Pedro? xD
1
Tak, wprowadzić mu diety-cud w wieku kilku lat! I niech ćwiczy codziennie z Chodakowską! A jak nie pomoże, to głodzić do upadłego. Przecież Thiago nie może mieć pucołowatej twarzy jak wszystkie dzieci, w końcu to syn Messiego!
1
Hahah, bardzo mi poprawiłeś humor :D A nie pisali nic o teorii spiskowej dziejów, iluminatach, masonach i skomplikowanym systemie luster? Ehhh, widać, że na rm.pl ciągle ich dupska bolą, że Barca zdobyła tyle trofeów z Guardiolą ;)
0
Te same stare śpiewki od lat... Nie ma się czym przejmować, wygląda na to, że kolegów z rm.pl trofea Barcy muszą ciągle bardzo mocno boleć ;)
5
Brawo Barca za manitę i zero z tyłu... ale przede wszystkim: brawo Polacy za Mistrzostwo Świata! Jesteście wielcy, na czele z trenerem Antigą... Spodek dziś odleciał, a Polska pogrążyła się w euforii :D
0
Eeee, nie karmić trolla xD
0
Bardzo fajna jedenastka, oby przyniosła nam trzy punkty... Cieszy mnie fakt, że Lucho rotuje składem i przez to młodzi mają szanse ogrywać się w La Liga i LM ;) No to pora na piłkarską ucztę!
0
Na razie Mathieu pozytywnie zaskakuje wszystkich kibiców Blaugrany, nawet tych najbardziej sceptycznych. Sam fakt, że jest szybki, pomimo 31 lat, 190 cm wzrostu oraz palenia papierosów, robi wrażenie. Tak tylko dla porównania wspomnę o najwolniejszej parze ŚO ever - Glik + Szukała... Na nasze nieszczęście to podstawowi zawodnicy naszej kadry... Naprawdę szybki stoper to cenna rzecz!
2
Nie zapominajmy też o jego wyniku na 100m stylem dowolnym. Messi przepłynął ten dystans w 42,65s (WR: César Cielo Filho, 46,91) i to na krótkim basenie!
1
No, jednak miałeś rację... Real przejechał się po Basel, niestety...
0
Haha, przed kliknięciem w link dokładnie o tym samym pomyślałem :D
0
Przy tym rzucie rożnym to Benzema chyba krył samego siebie przed piłką xD Brawo Atletico!
2
Dziwne... Myślałem, że Pedro będzie na minusie xD
2
Moje wnioski po dzisiejszym spotkaniu:
Luis Enrique
Przed meczem wszyscy obawiali się o wyjściową "11" wystawioną do gry przez Lucho, ale okazało się, że nie było do tego podstaw. Nasz trener ma jednak jaja i widać, że uważnie obserwuje dyspozycję piłkarzy na treningach. Na razie nie dał nam powodów, żeby mu nie ufać - wręcz przeciwnie ;)
Styl gry
Aż miło ogląda się Barcelonę po liftingu! Ofensywna gra jest bardzo przyjemna dla oka - szybka, dokładna i kreatywna - a wszystko to jest podparte wysokimi umiejętnościami technicznymi zawodników. Destrukcja też wygląda na razie bardzo dobrze - po trzech kolejkach nie straciliśmy nawet bramki - i można z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość ;)
Super Duo (Trio?)
Współpraca Messiego z Neymarem była dzisiaj idealna (a trwała zaledwie pół godziny!) i bardzo się cieszę, że dwie gwiazdy zespołu tak dobrze się rozumieją. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy dołączy do nich Suarez...
Nowi zawodnicy
Zarówno Rakitić jak i Mathieu zaprezentowali się dziś z dobrej strony. Fajnie, że tak szybko zaadaptowali się do nowego zespołu ;)
Młodzi zawodnicy
To nie było rewelacyjne spotkanie w wykonaniu Munira, ale dobrze, że młody dostaje szanse od trenera i się ogrywa. Sandro dzisiaj grał zbyt krótko, by go obiektywnie ocenić, niemniej cieszy fakt, że nowe talenty ze szkółki mogą być mocnym punktem drużyny w przyszłości ;)
A teraz czas na derby Madrytu :D Fajnie jest oglądać mecz z wiedzą, że przynamniej jeden z głównych rywali do tytułu (jeśli nie obaj) straci punkty... Z dwojga złego wolałbym, żeby był to Real, aczkolwiek najbardziej usatysfakcjonowałby mnie remis ;)
0
Najlepiej jedno i drugie xD
0
Ale przez Sopcast ;) http://livefootball.ws/2176-barcelona-athletic-bilbao.html
0
Kto ma Sopcasta, niech łapie:
http://livefootball.ws/2176-barcelona-athletic-bilbao.html
Świetna jakość, w ogóle nie przycina ;)
Wykradamy ruskim streamy, na pohybel Putinowi :D
1
A masz Sopcasta? Jeśli tak, to łap: http://livefootball.ws/2176-barcelona-athletic-bilbao.html ;) Świetna jakość, w ogóle nie przycina.
0
A Kopacz to jest premier xD
0
Pedro, kuźwa...
1
Dziennikarz: "Co weźmiesz pod uwagę, dobierając skład po przerwie na reprezentacje?"
Luis Enrique: "Oceniam wszystko: podróże, zmęczenie, stan formy zawodnika, odczucia…"
Pozostaje nam zaufać i wierzyć na słowo, że Lucho wybrał odpowiednią "11" i w meczu z Bilbao zdobędziemy 3 pkt ;)
0
Lucho został już zwolniony dawno temu, za porażkę w meczu o pietruchę z Napoli xD
0
Eeeee, no wiadomo, że to na razie początek sezonu i skład nie jest optymalny. Poczekajmy choćby na Suareza ;)
0
Bo jest na ławce xD
5
Miej czterech stoperów w składzie.
Wystawiaj na tej pozycji defensywnego pomocnika...
0
Przede wszystkim Pele, Maradona, Messi i inni wybitni piłkarze nie powinni być sędziami we własnej sprawie, bo będą po prostu nieobiektywni. Wiadome jest, że każdy z nich chciałby być najlepszy, jednak ich dokonania subiektywnie ocenią kibice oraz historia, tyle. Każdy z nas na ten temat może mieć swoje prywatne zdanie, więc nie ma sensu się kłocić.
Jeśli chodzi o Ronaldo, to niestety nie żartował. Gdy podczas meczu Niemcy - Armenia przed MŚ Marco Reus doznał kontuzji, komentujący spotkanie Il Fenomeno wypalił: "A nie mógłby tak teraz wypaść Klose?". Później popisał się jeszcze stwierdzeniami w stylu "oby nie strzelił już żadnego gola" oraz "liczę na waszą energię, że będziecie kibicować przeciwko Klose i reprezentacji Niemiec". Mimo wszystko takiej legendzie jak on, takie zachowania nie przystoją. I po raz kolejny nie ma się co kłócić o to, który z piłkarzy był lepszy (moim zdaniem również Ronaldo) - Klose po prostu był najskuteczniejszy i w finałach MŚ strzelił najwięcej bramek, czysta statystyka.
1
Ale ja nigdzie nie napisałem o animozjach między Brazylią a Argentyną - piłkarze obu reprezentacji z pewnością wzajemnie się szanują, vide Messi i Neymar ;) Ale nie o tym pisałem. Pele od lat chełpi się tytułem najlepszego piłkarza w historii, odbierając co raz nagrody od FIFY (słusznie czy nie - tu każdy ma swoje subiektywne zdanie). Brazylijczyk z pewnością wielkim piłkarzem był, ale jego zachowania (np. konflikt z Maradoną) oraz wypowiedzi (przykłady poniżej) wyraźnie wskazują na to, że strasznie obawia się detronizacji ze strony dwóch Argentyńczyków - chodzi mi o ich umiejętności, nie - narodowość. A co powiesz o Ronaldo, który, w obawie o utratę swojego rekordu strzelonych bramek na MŚ, przed turniejem życzył Klosemu kontuzji? Znowu doszukiwać się będziesz nienawiści na linii Brazylia-Niemcy? W obu przypadkach chodzi po prostu o zwykłą chęć bycia najlepszym i jest to normalne, ludzkie. Jednak w tym wszystkim nie powinno się przekraczać granicy dobrego smaku, bo przez to legendy wystawiają się na śmieszność lub zostają autorami skandali.
Żeby nie być gołosłownym, dwa przykłady wypowiedzi Pelego nt. Messiego.
Z 2011 roku: "Myślę, że nazywanie kogoś "wielkim piłkarzem" powinno mieć swój kontekst w jego występach na Mistrzostwach Świata."
Z 2012 roku: "Kiedy Messi strzeli w swojej karierze 1283 gole i podobnie jak ja, zdobędzie trzy Puchary Świata, to wtedy porozmawiamy o tym czy jest najlepszy."
Szczególnie ten drugi cytat trąci dość mocno narcyzmem. Pele nie znosi konkurencji i zawsze w swoich wypowiedzi deprecjonuje (mniej lub bardziej) osoby, które razem z nim aspirują do miana najlepszego piłkarza w historii globu.
2
Zgadzam się, Di Maria i Bale powinni mieć ciut więcej. Może w jakimś stopniu przemawia przeze mnie polski kibic, ale Lewy (87) na pewno nie ustępuje Falcao czy Van Persiemu (oboje 88) - w zeszłym sezonie prezentował się od nich o niebo lepiej ;)