0

Alves od początku sezonu prezentuje się całkiem dobrze i jest doświadczony w europejskich pucharach (w przeciwieństwie do Montoyi i Douglasa). Poza tym we wtorek będzie miał motywację za nieudany transfer do PSG ;)

0

Przede wszystkim jest to sposób kreowania wizerunku klubu w przestrzeni publicznej, taka "wojna propagandowa" (oczywiście w bardzo małym stopniu, ale to określenie pasuje mi najbardziej) między dwoma odwiecznymi rywalami. Ciężko znaleźć podobną sytuację gdzieś na świecie, więc nie można tego uznać za typowy chwyt marketingowy. Zauważ, że taka gazeta Ruhr Nachrichten z Dortmundu nie robi obecnie w swoich artykułach dobrej miny do złej gry BVB ("porażki to wina sędziów" itd.), zaś Süddeutsche nie czyni z Bayernu potęgi nie do zatrzymania.

0

Do tego Busi się przebudził, Ney ładuje gola za golem, Pique solidny, Messi wzbudza zachwyty ;) Oby tylko Andres się przełamał (najlepiej jeszcze w Paryżu), bo trochę brakuje mi tego jego błysku i genialnych zagrań...

3

Dobrze się stało, tylko szkoda, że w takich okolicznościach.

0

To jest oczywiste, ale chodzi mi o pewien element propagandowy, którego u nas nie ma. Przecież rzeszowskie gazety nie zakłamują nieco rzeczywistości, żeby kreować się na lepszych od Wrocławia ;) Sam dzisiejszy nagłówek w Marce "Lepsi każdego dnia" o Realu już tym lekko zalatuje.

0

Obecnie to chyba nasza najsilniejsza jedenastka, a trzeba wystawić mocnych zawodników na PSG. Trochę tylko ten Pedro kłuje w oczy, ale jeszcze chwila i Suarez będzie cieszyć nasze oko w podstawowym składzie ;)

2

Dokładnie. Po pierwsze, Real potrzebuje zgrania i adaptacji nowych zawodników, a po drugie za miesiąc może już Khedira wrócić i wtedy gra defensywna trochę im się poukłada...

11

Jak zwykle - jedni o Barcy, drudzy o Realu :D Zawsze mi się podoba ta swoista propaganda w dziennikach madryckich i katalońskich ;)

0

Zgadzam się - rotacja jest potrzebna, co pokazują końcówki dwóch ostatnich sezonów. Ale mimo wszystko dziwne byłoby oszczędzanie Montoyi na ligę - w końcu między PSG a taką Granadą jest pewna różnica... Zresztą do Paryża jedzie dwóch nominalnych prawych obrońców, Dani i Douglas. Ale zobaczymy, oby Lucho miał rację i pozytywnie zaskakiwał nas swoimi decyzjami ;)

0

Dokładnie, a jeszcze Sanchez, Lewandowski i Aguero? Ten komentarz to raczej nie był na poważnie, bo mogłoby się okazać, że na ZP zasługuje pół Europy...

3

Szkoda, że w miejsce Douglasa LE nie powołał Montoyi...

0

Niesamowita gównoburza bez konkretnych argumentów. Wojna między fanami FIFY i PESa trwa od lat, a niektórzy nadal nie zrozumieli, że to nie ma większego sensu. Nagotować kisielu? Wasze walki w nim byłyby interesujące xD

http://static.comicvine.com/uploads/original/11114/111142124/3898460-8864152835-

0

Do Złotej Piłki jeszcze może się wszystko trochę pomieszać, ale główni kandydaci to tradycyjnie Leo i CR7, a dalej Di Maria, Neuer, Lahm...

4

Widać, że jesteś typowym fanem Masche po mundialu i nie doceniasz wielkich umiejętności Busquetsa ;)

0

Jak na razie Rakitić zachwycił mnie swoją grą (szczególnie w defensywie), skromnością, walecznością i profesjonalnym podejściem. Brawa dla zarządu - wyciągnięcie takiego cracka z Sevilli za 20 mln to istny majstersztyk. Mam nadzieję, że Ivan w przyszłości nie zawiedzie i stanie się legendą FCB ;)

0

Tak myślę, że gdzieś podobny komentarz już czytałem...

Michael Corleone · Polecają 3
27 września 2014, 21:55 · Edytowano
Messi ma gdzieś około 800 bramek, wliczając mecze charytatywne , treningi, mecze towarzyskie. Pele, idziemy po Ciebie !

Do czego to doszło, żeby plagiatować wypowiedzi (chyba tylko po to, żeby zebrać jak najwięcej "lajków")... Nawet nie chciało Ci się czegoś od siebie dołożyć, usunąć spacje przed przecinkami... Wstyd.

4

Nie mam konkretnej klasyfikacji, ale ze statystyk wywnioskowałem, że:
1. Lionel Messi, FC Barcelona (11 -> 5 bramek, 6 asyst),
2. Cristiano Ronaldo, Real Madryt (10 -> 10 bramek, 0 asyst),
3. Nolito, Celta Vigo (7 -> 3 bramki + 4 asysty)
4. Neymar, FC Barcelona (6 -> 6 bramek, 0 asyst)
- Paco Alcacer, Valencia CF (6 -> 4 bramki, 2 asysty)
- Koke, Atletico Madryt (6 -> 1 bramka, 5 asyst)

3

Niesamowite, jak zdeterminowany musi być zespół, który w kilka dni podnosi się z kolan i gra taki mecz! W kontekście dzisiejszego pogromu nawet strata punktów z Malagą nie boli już tak bardzo. Drużyna przeszła całkowitą metamorfozę i zachwyciła mnie stylem gry - w ofensywie przypominała najlepszą wersję Barcy z czasów Guardioli, natomiast w defensywie utrzymała luisową passę "na zero z tyłu".

Wspaniale było oglądać ociekające geniuszem podania Generała, które ostatnio należały do rzadkości. Wspaniale było widzieć odrodzenie Daniego Alvesa, który zagrał jak za dawnych lat. Wspaniale było słyszeć brawa na cześć Mathieu, który został przez wielu skreślony, zanim założył koszulkę Blaugrany. Wspaniale było podziwiać hat tricka Neymara, który w ostatnich udowadnia, że mógł być wart więcej niż 57 milionów euro. No i na koniec wspaniale było obejrzeć cieszącego się grą Lionela, który ładuje bramy na przemian z asystami.

Serce rośnie, łezka się w oku kręci. Oby tak dalej, tots units fem força!

0

Prorok jaki, czy co?

1

Nie miałem szansy oglądać na żywo Maradony czy Pelego... Ale to nic - dziękuję Bogu, że za mojego życia mogłem podziwiać grę argentyńskiego wirtuoza futbolu o nazwisku Messi. Na razie Leo ma zaledwie 27 lat, ale nie bójmy się słów - bardziej genialnego piłkarza od niego nasza planeta jeszcze nie widziała. Będę opowiadać dzieciom, że ten wspaniały zawodnik robił magiczne rzeczy z piłką przy nodze, pobijał wszelkie rekordy i ogromnie przysłużył się mojemu ukochanemu klubowi w zdobywaniu najważniejszych trofeów. Obyśmy mogli cieszyć oko jego grą jeszcze przez długie lata.

1

Jest hat trick, jest manita! :D

0

Twoje subiektywne zdanie. Ja również uważam Orłowskiego za mądrego faceta, lecz jego komentarza nie trawię - na nerwy działa mi szczególnie jego sposób mówienia oraz brak dynamiki. Poza tym zbyt często zdarza mu się wyrażać opinie z pozycji wszechwiedzącego (zupełnie jak pan Chruścicki z Eurosportu) i miało to miejsce również w przypadku Douglasa. Po 70 minutach w debiucie pan Leszek stwierdził, że zawodnik ten jest kompletnie do bani i nie nadaje się do Barcelony. Sam nie jestem fanem tego transferu i być może okaże się, że Orłowski miał rację, aczkolwiek wydawanie takich sądów po jednym spotkaniu jest niesprawiedliwe. Przy okazji - miło mi, że przypisałeś mi głupotę po dwóch zdaniach ;)

0

Daglas Perejro XD

0

Odwal się od komentatoha. To był Leszek Ohłowski, ceniony na świecie ekspeht od futbolu, przy okazji dohabiający jako phohok.

0

Dajcie spokój z tym Suarezem. Jeden z najlepszych zawodników świata w jednym z najlepszych klubów świata miałby się spaść jak świnia? Profesjonalista z profesjonalnym sztabem lekarzy/trenerów/dietetyków ma mieć nadwagę? Czasy brazylijskiego Ronaldo już dawno minęły. A wszystkim krytykom pogratulować tak "ciężkich" wniosków, szczególnie, że Luis w koszulce Blaugrany parę razy kopnął piłkę w meczu drugiego zespołu. Jeszcze będziecie zarządowi dziękować za ten transfer, tylko najpierw dajcie facetowi zadebiutować!

0

To drogi prosiak, na wsi podczas uboju kupiłbyś tańszego i zdrowszego. Pewnie ta cena to przez sterydy i to całe GMO.

P.S. Suarez? Świni imię dajesz?

1

Fajnie by było, gdyby nie tylko koszykarski Puchar Europy trafił do Barcelony ;)

0

Na razie Munir się fajnie zapowiada, ale dajmy mu trochę spokoju i czasu... Już parę takich talentów (Bojan, Dos Santos) w Barcelonie oszałamiającej kariery nie zrobiło...

0

Shakira działa na korzyść drużyny bardziej niż zarząd xD Skoro ma taki dar przekonywania, to może by Zubiego zastąpiła? :D A swojemu pantoflowi Pikejowi niech jeszcze nagada, żeby się ogarnął i wrócił do formy sprzed kilku sezonów...

3

Drogi Donie... Spożywałeś może trunki wyskokowe w dużych ilościach? :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?