3

Gdzie ocena trenera? Mecz wygrany w 70min. Zmiany? 10min pozniej. Bo po co zmiennicy mają się ograć.

0

A jaki wpływ na grę w reprezentacji np. Messiego ma UEFA? Co najwyżej może ograniczyć europejskich graczy. Ale już widzę te pozwy....

0

@jamesbond6 ja uważam że Założycieli policzyli, wyliczyli, dodali, odjęli i wyszło im ze nie stracą więc atakują. Oczywiście że to jest konkurencja dla LM bo z tego wychodzi że piszą o Lidze, o Krajowym Pucharze czyli w LM chyba nie zamierzają grać. A jeśli tak to chyba rezerwami. I nie dziwię się że UEFA prostestuje bo nagle wywaliło jej 90proc. Kurek od Złotych Jaj, które założyły spółdzielnie i same zbierają i sprzedadzą to co zniosą.
Będzie ciekawie.

6

FIFA i UEFA mogą próbować zawieszać zawodników. Zobaczymy jaki raban powstanie gdy nie będzie większości gwiazd na Munidialu albo Euro.

4

@JarekS Tylko takie myślenie jest właśnie przeciwstawieniem tego co się dzieje na świecie. Która liga zarabia i generuje największe przychody? Na której ligi III ligowe rozgrywki w 2016/2017 przyszło mniej wiecej 2/3 kibiców, co na rozgrywki LaLiga mające stadiony ala CN, Mestalla, Bernaberu? Jakiej ligi zespoły ze środka wydają po 40+ mln na transfery (głównie wewnatrz ligowe)? Anglia. A co zrobiła Anglia? Wygrywa co sezon LM? Nie. Anglia zainwestowała w dół tabeli. Za awans dała kosmiczne pieniądze aby klub mógł tworzyć konkurencyjny skład. Prawa telewizyjne podzieliła po równi tak że skonczyło się pierdo.....jestem mocny generuje więcej zysku i chcę więcej. I nagle cała liga wystrzeliła. Wszyscy dostali proporcjonalnie więcej. Średniaki zaczeły bić się jak równy z równym z tuzami. Azjaci dostają piździelca i kupują prawa do wszystkiego co związane z ligą. Kazus mistrzostwa Leicesteru tworzy mit że gra skill gdy każdy ma wyrównana szanse. I mamy świetną ligę.
A w Hiszpanii nadal równi i równiejsi. I to jest paradoks. Bo Barca i Reale wierzą że wycisną więcej. I pewnie tak będzie. Wybrali drogę izolacji topki a nie pracy u podstaw. Ale ta była dużo łatwiejsza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

0

@Molina to jest tylko oświadczenie. Oświadczenie oparte o LS zostaje wydane w oparciu o kalkulacje, wyliczenia, przygotowania. Uefa i Fifa pewnie miały przygotowane jakieś procedury na taki wypadek. A ligi? Nie jest to poparte żadną kalkulacją, wyliczeniami. Wiadomo, że ligi poprą Uefa aby zostać przy tym co mają w myśl zasady lepszy wróbel w garści....a dodatkowo licząc, że presja zadział. Jednak jak przyjdzie do liczenia strat, to zobaczymy kto szybciej podkuli ogon.
Nie wierzę w to że kluby zdecydowały się na LS nie licząc się z trudnościami. A jeśli się z nimi liczyły to muszą mieć w perspektywie i na horyzoncie dużo większe zarobki niż na ten moment. Przecież na ten moment mówi się o JP Morgan. A jak tam dojdą inni sponsorzy? Piwowarscy, motoryzacyjni. Przecież to będzie przepaść finasnowa.
___
Nadchodzący czas zapowiada się zajebiście pod kątem przepychanek federacyjno, finasnowych. Nic tylko szykkować popcorn.

0

@PizzerMan1 a więc szkoda twojego czasu na pisanie posta było :D.

1

@equwesta być może masz rację. I SL jest próbą wywalczeni tego "WINCEJ DLA NAS W IMIĘ RÓWNOŚCI". Ale z drugiej strony.
Wykluczenie z LM? Ok. Tylko masz świadomość, że po takiej informacji Heinekeny, Santandery itp, od razu ślą do Uefa fax z propozycjami renegocjacji kontraktów, a i być może propozycją rozwiązania umowy?
Wykluczenie graczy z EURO/MŚ? Nie wchodzi w grę. Prawnicy by zniszczyli Uefę i Fifę. Bo gracze nie mogą odpowiedzieć za decyzję swoich klubów mając kontrakty podpisane dawno temu, i brak możlwiości ich rozwiązania. Chyba że "uefy" wezmą na siebie koszty rozwiązania. A i tak nie oszukujmy się. Halaandy , Mbappe i gwiwazdy nowego polenia będą wolały zarabiać grosze (w stosunku do tego co mogą) żeby pograć w kadrze, czy przejdą na zawodowstwo w SL za grube miliony?
Kolejna przeszkoda w karach. Federacje. Czy LL, Serie A, Premiership zgodzą się na ban swojej topki? Wątpię. Zespoły jasno się wypowiedziały, że chca grać w środku tygiodnia, więc prime time lig w aspekcie medialnym zostaje nieruszony. Sądzę że szybciej LL będzie poza Uefą niż, Barca, Real, Atle a może i Sevilla poza LL. Adekwatnie Juve, Inter, Milan a może Lazio/Atalanta/Napoli. Anglia Totki/MU/MC/Arsenal/Chelsea/Lieverpoo a aspirować będą pewnie Leicester/Wolvs/Everton>

Zresztą do tego co jest wystarczy namówić jeszcze Ajax, Porto, Benfice, Sporting i SL jest samowystarczalna od lig i uefy. A po chwili francuzi poprowszą o miejsce. Niemcy nie bo tam ich zatrzyma 50%+1.

0

@pluszek Zapytaj LaLigę czy ma takie samo podejście i spojrzenie na sprawę jak ty. Później to samo pytanie skieruj do Serie A i Premiership. Ciekawe czy ligi zrezygnują z klubów generujących im największe przychody na rzecz solidarności z UEFĄ, tym bardziej, że zespoły jasno wskazały, że chcą grać w środku tygodnia czyli PRIME TIME TELEWIZYJNEGO lig nie ruszą.
PRawda jest taka, że jeśli znajdą 16/20 zespołów chętnych na SL, to mogą wypiąć tyłek i na LM i Ligi. Bo każdy operator będzie wolał kupić Ligę gdzie w kolejce będzie miał 5/6 topowych meczy. Nagle nie trzeba będzie kupować 5 różnych lig wystarczy konsolidacja w jednym pakiecie. A pieniądze popłyną tam gdzie będzie najwyższy poziom. Co pokazuje już Liga Angielska. CO z tego że w Europie od lat wygrywali najmniej. Jak stworzyli najbardziej konkurencyjną ligę gdzie (akurat na kanwie tego sezonu to zły przykłada) jakieś Evertony, WHU, Southemptony wydają po 40+ mln na zawodników. Czy ktoś wierzy w to, że taki CR7, Messi czy Lewandowski wybrał by grę za 5mln i szanse grania w reprezentacji a nie kontrakt za 30 mln za seozon? Serio?
Tak więc nie wierzę w żadne wykluczenie z federacji klubów typu Barca, MC, MU, Real, Juve. A LM? W momencie jak wykluczą te kluby to zapali się fax od propozycji renegocjacji kontraktów sponsorskich i Uefa zapłonie.

2

Serialnie nie rozumiem hejtu na SL. W pre-sezonie mieliśmy Audi Cup, IC Cup gdzie też zapraszali tylko same tuzy. Nic dziwnego, że bogaci stwierdzili, że im się opłaca grać we własnym gronie. A to że mają pozycję dominująca? Kto im taką dał? To już wina samej UEFY. To ona zaczęła rozmieniać football na drobne.
- Wprowadzenie rankingu lig w konkursie Złotego Buta już samo w sobie dzieli Europę na gorszą i lepszą. Bo w Hiszpanii strzela się trudniej? Serio? Dlatego żeby zdobyć ZB w Polsce zawodnik musi zdobyć 60+ bramek, gdzie tylu nie strzela 95% zespołów w lidze. A w top sezonie Messiego 100+? To co to za ranking europejski gdzie 90 proc. zawodników startuje ze zdublowanej pozycji? (i może ten ranking nie ma większego wpływu na puchary ale pokazuje macosze podejście do tematu równych i równiejszych)
- Wprowadzenie dominującej roli LM gdzie awans mają po 4 zespoły w 4 lig, 5 ma 3 zespoły a o 5 miejsc bije się cała Europa, gdzie na każdym szczeblu nadal są rozstawienie aby przepychać najlepszych, którzy mają zarabiać i podnosić atrakcyjność budżetową rozgrywek.
- Marginalizacja LE, a teraz jeszcze próba upchnięcia trzeciego Pucharu Kokosa dla biednych aby też wierzył, że może sprzedać prawa do swoich meczów w Pucharze Biedy. Dodatkowo awans do fazy pucharowej LE, zespołów z 3 miejsc LM. Ok w lidze mistrzów to podnosi rywalizacje, zespoły mają się o co bić. W Lidze Europy podnosi niby prestiż rozgrywek dla kibica. Ale tak naprawdę nabija kasę wyłącznie klubom, którym nie poszło w LM, aby odrobiły trochę strat. TO zespoły z LE biją się od początku, a później stawia im się jeszcze kłody pod nogi. Dla kasy dla najbogatszych.
____
UEFA sama sobie jest winna. Stworzyła sytuację gdzie uprzywilejowała najsilniejsze ligi i zespołu dla kasy. I dla swoich zarobków. Nawet zmiany które obecnie wprowadza są wyłącznie, po to by zwiększyć siłę monetarną największych lig i ich uspokoić. Przecież LM nie powiększono dla całej europy, tylko zagwarantowano dodatkowe miejsca najsilniejszym ligom, na ochłap rzucają miejsca czy dwa dla reszty.

I teraz przyszło zbieranie plonów takiego podejścia. Bo top kluby urosły tak, że potrzebują i mają możliwość lepszych zarobków. A nie potrzebują do tego UEFY. Więc po co się dzielić z pośrednikami? I ktoś ma o to pretensje? Że chcą robić biznes na realizację którego mają podstawy?

A UEFA? Ona jest w czarnej dupie. Jeśli pożegna zespoły z LM, to po sezonie dostanie propozycję renegocjacji umów sponsorskich, a za 2 lata zrezygnuje z LE i 3 pucharu bo nie będzie jej stać na wypłaty z wpływów na meczach Anderlechtu z Fiorentiną itp.
Ligi? Jak powiedzą LL że ma pożegnać ze struktur Real, Barce, Atle, a może i Seville to LL podziękuje szybciej strukturom UEFA niż tym klubom. Adekwatnie we Włoszech. A tym bardziej w Anglii, gdzie pokazali już dawno, że w dupie mają w jakich Europejskich/Światowych rozgrywkach grają ich kluby. Rodzime rozgrywki są najważniejsze i nawet walka o tytuł najlepszej drużyny globu nie sprawia, aby Angole przełożyli termin meczu Liverpoolu w Pucharze. A przeciwnik Aston Villa się nie pier.....wyszedł na młodzików pierwszym składem i rozjechał ich 5:0. Więc im rybka czy będzie to LS czy LM. To jest szacunek dla własnych rozgrywek.
___
Tak więc patrząc na tą SL można bez wahania założyć, że Uefa będzie walczyła o życie bo idzie na dno. Walczy o swój byty, który mocno się zachwiał. Wyrzucenie klubów może skończyć się wyjściem federacji ze struktur. Bo ligi nie będą walczyć o pieniądze UEFY tylko swoje. A wystarczy wyjście 3-4. I będzie tworzona nowa federacja.

0

Samu nie denerwuj się i pakuj spokojnie. Korki były na wjazdówce. Ale zaraz będę w Barcelonie i na pewno do Kazania dojedziemy na czas!!!

1

Najgorsze to zmiany w 80 min kiedy mecz był już rozstrzygniety wcześniej.
Sorry ale jeśli mieliśmy rywalizować w LL O Mistrza to potrzebujemy czegoś więcej niż 12 graczy ogranych. Bo jedyna nie wiadomo to to czy zagra Griez czy Dembele. A nam potrzebna różnica w środku. Tak aby podstawowy skład mógł odetchnąć w teoretycznie słabszych meczach gdzie na pewno zagrać może Puig/Moriba/Trincao/Martin o Pijanic szkoda dyskutować. Wtedy tacy gracze mogą pełnić rolę Jokerów. A nie Koeaman w Klasyku wpuszcza nie grającego od pół roku Roberto. W 80 min Trincao I Martina zmieniając całkowicie sposób gry, gdzie nagle środek nie istnieje a gra zostaje przeniesiona na skrzydla, co skutkuj ze Trincao ma moze 2 kontakty z piłką. A Duńczyk jedną okazję z główki. Natomiast Puig który może przyspieszyć grę nie dostaje w ogóle minuty. A w meczu wcześniej jest wpuszczany w 88min. No tak się nie da. Trzeba zaufać czasem słabszemu zawodnikowi i dać mu pograć. Trincao jak zagrał 3 mecze z rzędu w wymiarze 2/3 na mecz nagle odpalil. Niestety Koeaman ma jakąs dziwna przywarę gasić tych rezerwowych którzy odpala. A wpuszczac ich w momencie kiedy drużyna kontroluje mecz (bo tak było z Realem ok 70/80min) całkowicie spalajac zawodników.
Tak więc to na minus.
Reszta same plusy. Wczoraj chyba najlepszy i najłatwiejszy mecz sezonu. Całkowita dominacja.

2

Brawo my. Aczkolwiek Athletic nie postawił wysoko poprzeczki. Moglismy tak samo zdominować Real. Tylko te ich kontry. Najgorsze u nas to wepchnięcie tej 1 bramki. Później następuje rozluźnienie i efekt kuli śnieżnej.
Natomiast to o co bym się przyczepił. Zmiany. Sorry 80 minuta? I dopiero wtedy 4 zmiany? W momencie jak już dawno było rozstrzygniete? Nie dziw pozniej że jak nie idzie to rezerwowi nie robią różnicy?

1

@formentera2017 tez uważam że na Valladoid i Huesce mógł wyjść Puig. Moriba na razie jest jokerm. A ktoś taki Puig jest na potrzebny zeby mieć opcje innego sposobu rozegrania niż Pedri, FdJ. Nawet jeśli Puig nie prezentuje się fantastycznie to nie gra też na tyle słabo by nie mógł pokazać się na tle średniaków

0

@formentera2017 po mimo że linia jest słaba nie było podstaw nie dawac grać innym. Bo tak naprawdę Koeaman ma 12 graczy. Nie potrafi zaskoczyć nikogo niczym. I to wyszło w Klasyku.

2

@SonBarcaGoku byliśmy w półfinale LM, Finale Pucharu Króla i zdobyliśmy mistrzostwo a mówiono że Valverde to śmieć. Tak więc to względne. BO znam wiele drużyn który takie wyniki okrzyknęły by sezonem na miarę WIELKIEGO.

1

Oby zdanie szatni nie liczyło się w ogóle.
Kto został kto mógłby chcieć jego powrotu?
Busi, Pique, Messi, może MaTs i roberto. Na tym koniec. Bo przecież nie Alba.
Czyli leśne dziadki u schyłku kariery.
Neymar to jest marka i wspaniały gracz. Ale w PSG pokazuje, że psychika siadła po całości. A na dodatek po prostu jego czas w Barcelonie dobiegł końca. Za drogi a my za biedni. Może gdyby nie było obciążenia kontraktem MEssiego i Dembele ale nadal dużo za dużo. Lepiej budować o to co mamy i przeżyć te kilka chudych lat aby odbić się od dna.
Pora na Barcę ver. 4.0

0

W meczu z Liverpoolem Real pokazał, że jest dużo groźniejszy w szybkim ataku i kontrze. przy naszych słabo zwrotnych Langletach i Minguezach na skrzydle może być dramat. Bo grając wysoko kiedy oddadzą nam piłkę będziemy mocno narażeni.
Dlatego uważam, że od początku powinniśmy zagrać ostro. Nawet za cenę zmian w 40/45 min. 2/3 faule na rozpędzającym się Vinciusie/Asensio/LV powinny trochę ostudzić zapał. Szczególnie tego pierwszego. Niestety musimy uważać też na wrzutki bo poziom gry w powietrzu ich zawodników Benzema/Casemiro/Varane (o ile zagra) bije na głowę naszych "Busqiestów". Szczególnie w obronie.
A poza tym? Real nie ma za wiele do zaoferowania. Skrzydła i dośrodkowania. Jak im to odciąć są bezradni.
Wydaje się proste, ale nam potrzebna jest skuteczność. Jeśli Dembe uspokoi głowę i czasem przy celuje zamiast bić na siłę, może być ciekawie.

0

Najważniejsze to teraz nie przegrać w EL Classico. Bo Nawet przy remisie, ale wygraniu pozostałych 8 m"ę"czy jesteśmy mistrzami bez względu na inne wyniki.

1

@blaugrana49 oglądałeś mecz? To raczej RV bylo bliżej braki niż my (poprzeczka) i grali otwartą piłkę. My nie potrafiliśmy rozegrać w przodzie.

2

Najlepsze to zwycięstwo i brak żółtych kartek dla Messiego i FdJ.
Najgorsze. Cały mecz poczynając od składu, po zbyt późne zmiany (wejście Rickiego chociaż ożywiło grę i powinno nastąpić. 20 min wcześniej), zajeżdżanie Pedriego, zagubienie formy przez Mingueze i Desta. Przegrywanie każdej praktycznie wrzutki w pole karne (cud że Langlet sięgnął tą pierwszą), nie radzenie sobie z kontrami (także przez zbyt miękką grę i obawę żółtej kartki FdJ

2

Po co kur...wpuścić Puiga. Może ktoś przyspieszy rozegranie na środku. Pedri musi się przewrócić

0

Ja pier.....widzisz coś takiego ze strony Busiego i nie wiesz nawet co pomyśleć. Człowieku uderz tą pier piłkę choć by miała nie dolecieć do bramki.

1

Panie Koeamn zmułuj się. Zrób jakieś zmiany bo to jest dramat. Zabijają się o własnie nogi. Teraz kiedy jest czas na ogranie się przez 5-10 min zrób 3 zmiany. BO wygląda to fatalnie.

1

Dramatycznie to dziś wygląda. Busi nie istnieje w grze do przodu. Messi to sam chyba nie wie gdzie jest bo nie zagrał z przodu dobrej piłki. Dryblingami wpada tylko w przeciwnika i spowalnia.
Pedriego zajechali. Proponuje aby grał jeszcze mecze Barcy B, C i reprezentacji młodzieżowej. Dziś po prostu nie daje rady.
Oby się zmieniło.

6

Jaki jest sens grania Dembą na środku, jeśli koleś wychodzi 100 razy na wybieg a nie dostał nawet żadnej próby podania. Dajcie go na skrzydło i coś z tego może będzie. BO na ten moment sami odcieliśmy sobie zawodnika od grania.

1

Przy takim Busim to Pedriemu tez jaja utnie na strzał z 17 metra. Dramt.

1

Serio jesteśmy tak słabi że nie jesteśmy w stanie wyjść bez De Jonga na boisko? No. To zapewne wyjdziemy bez niego na Bernabeu. Po mimo tego że gramy ostatnio super to brak perspektywy w wystawieniu 1 skladu jest po prostu dramatyczny.

0

Neymar był by mega wzmocnieniem. Widać że w Psg ma problemy z głową ale piłkarsko to top. Z tym że Barcelony nie stać na niego. Ani pewnie nawet na pół niego. Nie jest to też już ta sama barcelona w której on grał. Nie będzie Nam. Nie wiadomo czy bylo by nawet NM. A na rzecz Neymar w klubie nikt z Messiego nie zrezygnuje. Dlatego uważam że jego czas u nas po prostu już min@ł

0

Powiem tak. Jeśli Barca ma sprzedać te 49proc praw to wolę aby całą kwotę ulokowała w dług a restrukturyzację kosztów robiła na La Massi. Nie da się tak wiele wygrać. Ale można się odbudować i wrócić mocniejszym. Teraz tak naprawdę wszystko musi mieć solidne fundamenty. Bo sprowadzenie Haalanda może nas wystrzelić znowu do topu ale może być gwoździem do trumny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?