yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Zaryzykował i wygrał. Na to też trzeba mieć jaja, a właściwie w jego ówczesnym wieku dobrze myślącego ojca albo doradzę. Za pewne był "jednym z wielu" bez realnej szansy na przebicie się. Poszedł inną drogą i się udało.
0
@kamapl85 przecież to był topowy napastnik świata wówczas. Ale generalnie Barcelona nie istniała wtedy jako drużyna. Ciągnął ją Rivaldo i Kluivert właśnie.
31
Powiem tak. Łączony od dawna z RM. W zainteresowaniu każdego pewnie topowego klubu. Szacun dla Laporty jeśli udało mu się doprowadzić do tego że się zainteresowali do przejrzenia naszej oferty (w sytuacji jakiej jesteśmy) z bliska. To pokazuje że jesteśmy znowu w grze i czołowi piłkarze liczą się z nami. A czy uda się kupić? Wątpliwe czy nas w ogóle stać. Aczkolwiek z kryzysy nie zawsze wychodzi się redukcja i oszczędnościami, a budowaniem marki. Laporta być może liczy na powtórkę z cudu transferowego R10.
Tak naprawdę nasz@ największą szansą jest to że Barca zawsze miała topową mega 9 która była mega gwiazdą. To może skusić Haalanda. Etoo, Ibra, Suare a wcześniej Kluivert, Romario.
Może to być też koło ratunkowe jeśl nie zatrzymamy Messiego.
0
@Bogan "przemęczenie"Pedriego dotyczy wszystkich aspektów. Już we wcześnijejszym meczu reprezentacji mało mu piszczeli w 90min nie połamali. To jest jednak 17latek. Drobniejszy. Słabszy fizycznie. Wydolnościowo wytrzyma. Ale organizm też musi odpocząć od ciągłego kopania.
Z Valladoid i tak zagra.
3
A może Pijanic? Dobrze prezentował się na kadrze. A Roberto na zmianę, że spokojnie doszedł do rytmu meczowego i nie stracił całego sezonu.
Dodatkowo FdJ ławka bo nie może dostać żótej kartki. Chyba ważniejsze zobaczyć go z Realem.
0
Oby dali ci odpocząć chłopaku. I duch kontuzji Dembele i Fatiego ominął cię.
8
@tbas mam nadzieję, że Pedri wytrzyma. Zajadą chłopaka.
0
Ta... Jak miał kontrakt to go chcieli. Jak jest wolny to rezygnują. Wydaje się logiczne.
0
@FC1899Barca to już kwestia jaką kwotę podali. Brutto czy netto. A ciężko mi wierzyć aby krzyknął mniej niż Pijanić. Tak naprawdę ten transfer powinien być mocno związany ze sprzedażą wymienionego wyżej.
4
Gdyby się udało sprzedać część graczy z wysokimi kontaktami jak Umtiti, to myślę, że spokojnie można by przyjąć skrzydła Betisu do nas. Nie drodzy. Perspektywiczni. Ograni. Czego chcieć więcej. Jednak słabo wierzę w czystkę.
0
@krz_kylo3 zawdonik ciągnący Liverpool? Bez przesady. Taki pracuś jakich nam trzeba. Kwestia czy się w pasuje. O Pijanicu złego słowa też nie można było powiedzieć a u nas dramat/
0
Tworzymy inny model zespołu. Na pewno gracz warty uwagi. Ale tak jak poprzednicy pisali. Wiekowy (choć do cholery nie róbmy staruszka z ~30 latka). Ale i za drogi.
Na pewno lepiej było by ruszyć po Gaye. Albo ciąć koszty Emersonem który może grać na obu stronach, podobnie jak Roberto.
Na Emersonie ciężko będzie nam zarobić chyba że Betis dał by z 12 mln. A myślę, że warto wziąć takiego piłkarza i z nim popracować. Roberto, Alba, Dest, Emerson. Mogło by być ciekawie. Tym bardziej, że Alba w formie raczej nie jest do posadzenia. I tu jest te ryzyko w kupieni Gayi na ławkę.
0
@Chakalaka gdyby nie wygórowane oczekiwania nie odszedł by z Bayernu i Barcelona mogła by pomarzyć. Osobiście mam nadzieję, że nikt nie będzie u nas na tyle głupi aby go kupić.
0
Ale nie rozumiem dramatu nad spalonym. Narysowali wg zasad w trakcie meczu i żadne przesuwanie klatek to w jedną to w drugą stronę po meczu tego nie zmieni. Piłka podawana jest przez zawodnika. W momencie podania kamera może złapać się na 1 albo 2 klatki, które mogą zrobić różnicę. W jednej będzie cm spalony w drugiej jeszcze nie. Na żywo praktycznie nie do ogarnięcia na ekranie, w takim czasie jaki mają sędziowie. I zawsze ktoś będzie płakał. Nie dziwi was ile obecnie jest takich sytuacji? Kiedyś w powyższej sytuacji nikt by nie gwizdnął, bo optycznie to nogi i tułów odpowiadały za spalonego a nie wycinek barku. A że technologię mamy jaką już mamy to obecnie wystarczy zostawić pół stopy za całym ciałem przeciwnika i spalonego nie ma. W drugą stronę kawałek barku i gola nie ma.
Co do podanych w artykule zdjęć. To na tym dolnym widać, że biała kreska jest sprowadzana ze środka (widocznego barku) a więc w zły sposób. Bo powinna być sprowadzana od maxymalnie wysuniętej jak na górnym obrazku. Ale za chwile dojdziemy do tego, że to za luźna koszulka szargana wiatrem, bo Dembe jest chudy i nie ma opiętej koszulki etc.
0
@sylweste.r myślę dokładnie to samo. Fakt, że można było to zrobić tak, że FDJ będzie ze spokojną głową siedział na resztę sezonu. A i bez Messiego ten jeden mecz z Dembele, Griezmannem w formie wydaje się do ogarnięcia. Dobry motyw dla Trincao na sprawdzenie. Albo do zagrania ze środkowym napastnikiem.
Fakt, że po przerwie może jednak będzie chciał ich zgrywać ponownie. Najgorzej będzie jak jednak któryś z nich dostanie. Bo z zastępstwem krucho.
0
@Herbert chodzi o to:
"W tej fazie odbędzie się sześć spotkań tylko między drużynami, które jeszcze ze sobą nie grały. Jest to rozwiązanie znane m.in. z rozgrywek siatkarskich. Rezerwy Blaugrany rywalizowały już z konkurentami ze swojej grupy, więc nie spotkają się np. z Gimnastikiem, który też ma już pewny awans."
Jeśli pójdą modą siatkarską to zaliczą wyniki między zespołami z poprzedniej rundy (w tej w której grają obecnie). I może się okazać, że wygrałeś ligę (akurar Barca B nie prowadzi) z dużą przewagą, ale przegrałeś wyłącznie z zespołami które wywalczyły awans. I jesteś w "małej tabelce" niżej niż one.
Kwestia tego czy w grupie zastosują awans współczynnikiem czy punktami. Bo raczej nie system mieszany. Że tu współczynniki tu pkt. Rozumiesz? Czy przeniosą pkt z meczy z zespołami co też awansowany do nowej grupy. Czy też przyjmą wpółczynnik. Tylko co później? 6 meczy z pkt a reszta ze współczynnikiem?
2
Najgorsze to za późne zmiany. Ja wiem. Piękny mecz do końca. Mega trudny rywal. Ale od dłuższego czasu gramy tym samym składem. Będący w formie przez momemt Trincao w tym meczu nie dostał piłki zdaj się. Od momentu wejścia Puiga drużyna zaczęła nagle grać przez długie wybicia Matsa tak, że i mało brakowało że Ricki by piłki nie liznął. Cieszy zaufanie do Ilaixa ale on jest raczej na twardę grę i walkę w środku a tej nie było. Nam naprawdę Puig/Pijanic w przyzwoitej formie są potrzebni. Nie każdy mecz tak wyjdzie.
A najlepsze? W końcu ktoś zbudował formę Messiego na koniec sezonu. To czym Real wygrał 2 ostatnie LM. Beznadziejny w lidze w pierwszej jej połowie Ronaldo odpalał w 2 rundzie i LM. Gdyby nie 1;4 na CN i nie strzelony karny mogło być różnie. Najważniejsze że Messiemu znów piłka wkręca się w bramkę. Wczorajszy 2 gol to poezja gdy widzisz go z kamery za bramki i za pleców Messiego. Ta rotacja uffd
0
@kejdzi dokładnie. I o ile Messi może spokojnie zagrać bo jak nie odpali gore moda to żółtej nie dostanie. Tak FdJ najprawdopodobniej nie wyjdzie na boisko. Co mogło być zrealizowane również przez wyczyszczenie się na dalszą część sezonu. Głupio będzie jak nam zagranie tych graczy na końcówkę.
0
@M.a.t.i26651 Arujo jak najbardziej bo to jest praktycznie pierwszoplanowy gracz. Jednak w meczach kiedy idzie nam średnio Trincao i Martin nie wnoszą za dużo. A dodatkowo ten środek. Widziałeś co pograła Barca od momentu wejścia Puiga? Nic. Wybicia Matsa do przodu. Bo grali już na stojąco.
Tu trener robi błąd. Wcześniej czy później ktoś się wyspie (oby nie Pedri bo to on jest kluczowy) i nie będzie zastępców w formie.
3
Naprawdę jeśli Messi z Fdj się nie wykartkują możemy później płakać na Madrycie. Mecz u siebie. W miarę przystępny przeciwniki. Dało by radę. Myślcie panowie!!
0
Panie trenerze. Gra wygląda rewelacyjnie. Ale to jest super pora na zrobienie zmian. Potrzebujemy większej ilości graczy w formie meczowej niż nasza podstawowa 11.
0
@Herbert Uwzględnia ale zespoły nie grały z tymi samymi zespołami. Poza tym przy tworzeniu grupy możesz mieć zespoły które przegrały po 10 meczy w 1 fazie. A lider przegrał tylko 4. Po dwa z zespołami z pozycji 2 i 3. Grał lepiej w sezonie o 6 meczy. Ale od razu jest w plecy względem tworzącej się grupy.
NO ale tak zdecydowali i to ich sprawa.
0
@Leolee ja nawet nie jestem pewny czy on wiedział, że ją ma w 1 połowie. Tak wyglądał jak by ją przegapił.
0
@kakusus pomijając ich 2 setki, to praktycznie kontrolując mecz gramy. Szkoda że dość mała liczba sytuacji. Ale cieszy skuteczność.
1
Fajnie że w końcu Dest zdecydował się na strzał. Mam nadzieję, że jak obraz gry się nie zmieni zobaczymy go w parze z Trincao na skrzydle.
Fajny ruch robią Dembele i Antek. To oni czyszczą środek dla Messiego. Teraz tak z 20min na wysokim pressingu i zmiany. Choć Busiego już bym zdjął. Dobrze gra w obronie. Wolno w rozegraniu ale przy Oyarzabalu i Issaku skończy z czerwoną.
Messi i Fdj też mogli by dostać przed Valladoidem u siebie po żółtej, żeby później płaczu nie było.
0
@mildan1704 bo chce istnieć w rozegraniu. Często irytujące jest gdy łapie piłkę w ręce i czeka aż wszyscy się ustawią zamiast machnąć do skrzydła
3
Quo Vadis piłko nożna. Żeby o zwycięstwie w remisowym meczu decydowały współczynniki? CHORE.
0
Transfer mało realny ale nie spróbować takiej opcji to przegrać na starcie.
0
Mylisz się Pedri. To inni gracze grają z wielkim zawodnikiem Barcy Pedrim. 17 lat i podniosłeś ciężar i presję ci@gniecia tego zespołu w pomocy.
1
Czy kiedyś u nas zobaczymy taki kontratak, gdzie DM będzie biegł z taką szybkościa? A nie wróć...