yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Na ten moment gdybym miał prawo głosu to otrzymał by moje porcie twn kandydat który powiedział by:
Mam taki plan. Ale to co będziemy robić z tego planu, a co będziemy weryfikować okaże się w momencie kiedy zapoznamy się z CAŁĄ sytuacją klubu.
1
Dalej klaskajcie niewracającemu Messiemu. Nie chciało się zaatakowac piłki pod ich polem karnym. WIęc po co nacisnąć na zawodnika z piłką?. Postoję sobie, przecież nie pobiegną. A jednak są zespoły co biegają? Nie no niemożlwie. Bieganie.......
Znowu będziemy zwalać na cały zespół wykluczając Leo?
0
Zmiany na już!!!!
Kim my mamy do hu.....grac w tej pomocy. Busquestem który nie wie gdzie jest, podobnie jak De Jong? Kur.....przecież to jest dramat w środku.
0
Bramka Marca. Także bez formy i czucia. Powinien wyjść.
0
Będzie dramt jak FdJ nie stanie na DM a Busi nie zejdzie. Jest po prostu słabo. Pomoc nie istnieje poza Pedrim któremu nie wychodzi. Przy ostatniej akcji nawet nie dał by rady wrócić.
0
@FutbolToMagia też jestem zwolennikiem 2 sezonów przejściowych. Przebudowy i wogóle. Ale podczas meczu serca za bardzo chce :D
0
@Pawlusek jak Dest pójdzie do przodu to Mbappe zniszczy całe skrzydło. Dest to nie Alves że wróci ....zawsze. Ma tez problemy z pozycjonowaniem siebie na boisku. Jak pisałem przed meczem wystawienie go było bezsensowne. Nieograny bez czucia. Mingueza bez zadań ofensywnych więcej by wniósł. DOdatkowo Dembele słabo pomaga Destowi
1
Pomoc nie istnieje. Fdj o ile w obronie gra, to w rozegraniu kompletnie nie pomaga. Biedny Pedri nie ma z kim wymienić podania i się wbija w 3 zawodników.
Paradoksalnie mieliśmy szanse na 3-4 bramki i to poważne. Niestety oni też mieli. Więc wynik chyba sprawiedliwy.
1
@catalanian09 ten przynajmniej wiedział że nie może chodzić do przodu jak ma strusia pędziwiatra po swojej stronie
2
Pier.....zejście Busiego jest potrzebne OD TERAZ. Po co ten człowiek wychodzi do krycia tak wysoko jak FdJ go nie asekuruje. Dramat.
0
Gdzie był Busi skoro to jego pozycja przed linią obrony? Po co wrócić.
0
O ile Pique bym wystawił o tyle Desta nie. A przynajmniej nie od początku. Ale zobaczymy.
Visca el barca
0
Sytuacja z Dembele jest dużo bardziej trudna niż nam się wydaje. Tak jak nie zazdroszczę PSG sytuacji z Neymarem i Mbappe, tak nam współczuję z Dembele.
Z jednej strony super zawodnik, z umiejętnościami na topkę. Z drugiej z łatką wiecznej kontuzji i na obecne warunki przepłaconego kontraktu.
Zostało mu półtorej roku kontraktu przy zarobkach 11 mln euro. Co sprawia że transfer za dobre pieniądze jest raczej niemożliwy bo mało jest klubów chętnych zapłacić taki kontrakt i dać wielką kasę. Czy ktoś z nas zaryzykował by tak na poważnie wiedząc ile kontuzji miał?
Z drugiej strony podpisanie nowego kontraktu może być ciężki. Uważacie, że Dembele zejdzie z zarobków w znaczącym stopniu? Myślę, że nie. A czy nas stać żeby dać mu znowu 11mln pensji? Również myślę, że nie. Jednak to Dembele ma kartę przetargową w tym konflikcie interesu. Za rok będzie mógł sobie negocjować z kim będzie chciał zarobki na poziomie obecnej pensji, bo będzie mógł przyjść za darmo. Więc będzie na pewno łakomym konskiem.
Więc dać mu znowu wysoki + długi kontrakt, czy nie dać jeśli nie zejdzie z zarobków? O to jest pytanie. Ja bym wybrał drogę Florentino Pereza. Zejdzie z zarobkó to i tak godnie dostanie. Nie zejdzie, będzie musiał odejść. Wg mnie nie powinno być gwiazd ponad klubem.
1
@Ansufati123 Słuchaj ogarnąć się go da. Pewnie jakiś poziom jest w stanie wypracować regularnie się pojawiając. Tylko po sezonie będziemy mieć:
Pique, Langleta, Garcie, Arujo, Mingueze (choć tu myślę, że on z Roberto o prawe skrzydło będzie walczył). Ciężko mi znaleźć minuty dla Umtitiego. Oczywiście przy założeniu że nie będziemy ponownie mieć takiego szpitala.
Jednak jak pisałem, osobiście myślę, że Samuel zostanie z nami do końca kontraktu. Jeśli mamy i tak płacić mu część pensji to lepiej mieć go na ławce niż nie mieć.
0
No i gratulacje dla Koszykarzy. Zawsze miło coś wygrać. A zwycięstwo okraszone pokonaniem Realu smakuje podwójnie.
0
@JarekS być może jest jak mówisz. Być może organizm zawodnika wyrósł z łapania kontuzji i pozwoli na pełne obciażenie. Kiedyś Iniesta, Fabvregas też płazowali w początkach na boisku, praktycznie co 3-4 rozegrane mecze z powodu. Mnie z Dembele martwiło zawsze to, że drobne urazy zmieniały się u niego w ciężkie kontuzje. A urazy potrafił łapać i na trenningu jak i prostej drodze.
Chyba każdemu z nas zależy aby był w formie i grał, bo nie ukrywając technicznie jest chyba naszym najlepszym zawodnikiem po Messi.
0
@JarekS też uważam, że wpuszczanie go było bez sensowne, tym bardziej że te kilka minut było kosztowne. Nie wiadomo co będzie po sezonie a ten mecz sprawia że kolejne 5 mln jest o jeden mecz bliżej.
To tak jak z wystawianiem Semedo i zapłaceniem zmiennych.
A jak dodamy do tego właśnie to ryzyko, że sfrustrowany przeciwnik mógł po nogach go walnąć, to przed meczem z PSG nie był to dobry pomysł aby zagrał tu te pare minut. Z tego czy innego powodu.
No ale spoko.
0
@Ansufati123 z takimi brakami jak ma Samu, to już raczej nie wróci. On może i się nada do meczu gdzie grali byśmy akcja za akcje i stał by ciągle w linii obronny. Ale do bronienia na kontratakującego przeciwnika już kompletnie odstaje.
Na prawdę wolę Mingueze na rezerwie niż jego. Sęk w tym, że prawdopodobnie i tak zostanie, bo nikt go z takim kontraktem i formą od nas nie weźmie. A my przeszłością i wspomnieniami o 1,5 sezonu dobrej gry żyć nie powinniśmy.
1
@MarshallLAW bo biegł drugi napastnik po jego stronie i zapewne chciał dać szanse pozostałym obrońcom na powrót. Natomiast jak grac z piłką ruszył w (swoje) lewo, to powinien ruszyć do niego. Odczekał 2-3 kroki i nie był wstanie już go dogonić.
4
Najgorsze to zdecydowanie:
Tracenie bramek przy relatywnie małej liczbie sytuacji przeciwnika. Z tym, że zazwyczaj te sytuacje są 100proc. Ter Stegen generalnie nawet nie ma co wybronić.
Drugie najgorsze to marnowanie przez naszych dużej liczby setek. Wczoraj 4, 2 Griezmanna, 1 Messiego, 1 Trincao (pomijając że dwie były ze spalonego). Ale są mecze gdzie mamy taką 1 jedyną i to jednak trzeba skończyć.
Najlepsze:
Zdecydowanie pomoc. Aż serce rosło jak pogrywali Puig i Pedri razem. Ktoś powie, że nie było efektów rozegrania Puiga. Nie było? Macie wynik. Macie dużą liczbę sytuacji. Jedyny zawodnik w pierwszej połowie próbujący w pomocy biegać z piką do przodu. Widać, ze jak ma skrzydła potrafi rozciągnąć. A jak wszedł Perdri to już w ogóle fajnie wyglądało.
Mingueza na plus. Co raz lepiej to wygląda (choć nie w obronie). Nawet Firpo odciążony od bronienia coś tam pokazał.
0
@Messisinio nie no, wychylone miał ramię. A przepis to przepis. W takich sytuacjach linia nóg jest niestety mega złudna. Bo wg niej to był z 15 centymetrów przed linią.
Adekwatna sytuacja jak obrońca jest całym ciałem w przód a zostawi samą stopę.
0
@Sheva77 tak tak...napisać komentarz do komentarza 3 i 13 minuty po jego napisaniu.......
To tak, jak by powiedzieć, że z Sevillą Umtiti grał traficznie, w 10 minucie meczu. Proponuję się zastanowić nad takimi rzeczami.
0
@Messisinio z pół centymetra
4
Mingueza fenomelanie. W końcu wrzutka w typie mocno wzdłuż pola bramkowego na aferę.
1
Trincao dużo strat. Ale na razie najgorszy Messi. Znowu nie istnieje.
2
@panczo Sorry ale chciałem powiedzieć, że EV przegrał w pólfinale LM, finale CdR i wygrał LM w ostatnim (dokończonym sezonie), a w ostatnim sezonie kiedy prowadził zespół przegrał tylko SPH grając najlepszy mecz tamtym sezonie przeciwko wspaniale grającemu Atletico. Wiec ja bym trenerowi nie ujmował. Dodatkowo ciężko powiedzieć jakie naciski na "osiągnięcie" wyniku były wtedy na nim. Bądź co bądź wtedy "koło Barcelony" kręciło się na pieniądzach zarabianych w oparciu o wynik.
Powiedzmy sobei szczerze. Obecnie półfinał LM, finał CdR i Mistrzostwo kraju wzieli byśmy w ciemno.
1
Panie Koeman. Sprawiedliwy. A mogło być 3 gdyby Umtiti nie naprawił błedu Minguezy. Fakt że Sevilla nie miała poza tym prawie nic węcej. Co świadczy jak ostatnio gramy. Co groźniejsza akcja to gol
11
Firpo nie dał nic w ataku ale czepianie się go to szukanie alibi.
Fdj nie zagrał nic. Ani rogrywał ani bronił
Busi szkoda w ogóle gadać.
Umtiti - dramt, 2 gole na konto Umtitiego po indywidualnych błędach w każdej z bramkowych akcji. Jedyne co to te wyprowadzanie. Gdyby z przodu było więcej ruchu coś mogło by być z tego.
Koeman zaćma do dokonania zmian. Rozumiem że przejęliśmy w 70min inicjatywę i zaczęło dobrze wyglądać, ale zajechanie drużyny nie przyniosło nic dobrego dzisiaj, a i pewnie odbije się poprzez zmiany składu w lidze.
_____
Pozytyw: Messi. Nie biegał, mało rozgrywał, ale jednak każda w miarę sensowna akcja poszła przez niego i w zasadzie mało co zepsuł. NO dobra, setką. Ale tu akurat z bocznej kamery widać było że to fenomentalna obrona bramkarza (podobnie jak przy wolnym) bardziej, niż popsucie strzału.
Może można mu zarzucić te próby strzału z rożnego. Ale generalnie niezły mecz.
Mingueza - koleś dwoi się i troi. Jasne. Popełnia błędy. Bywa za wolny. Potrafi nie trafić w piłkę (dziś np trafił zamiast niej Rakitcia). Ale koleś zasuwa jak maszyna. Prawa, lewa strona. Rozegranie, wyprowadzanie. Na pewno możemy się cieszyć że będziemy mieli niezłego zawodnika na ławkę. Bo takich jak on właśnie powinniśmy zatrzymywać. Multi zadaniowy. Tani. I nadrabiający braki ambicją.
Przy 1:0 byłoby ciężko. Słabo widzę odrobienie przy 2:0. Sevilla ma za mocny atak by nic nie strzelić.
4
Pedri. Dałeś wszystko co mogłeś. Sam za 3 w pomocy nie pociągniesz.....
Obyście w rewanżu zagrali razem z Puigem.
1
@dominikm akurat w tym meczu poza drewnianym rozegraniem, to Firpo zagrał na tle Umtitiego jak profesor.
Jedyny pozytyw to chyba Mingueza. Koleś ma braki. Zdarzają mu się mega wpadki (jak sprokurowanie sam na sam w tym meczu), ale na jego wiek, granie z przypadku i łatanie każdej pozycji to fajnie koleś rozgrywa, włącza się do ataku, a i zakiwać pod przymusem potrafi. Gorzej w obronie, ale takich rezerwowych szukamy na przyszły sezon.