yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Sami się prosimy o remis jak w SPH.
Dawaj Rickiego żeby ktoś pobiegał w środku. PEdi już ledwo zipi.
3
Co by nie mówić do tego momentu bardzo fajny mecz z naszej strony. Trzeba oddać że gramy z przeciwnikiem na gazie który strzela dużo przy małej liczbie akcji.
3
Taki zespół chcemy oglądać. Messi w końcu wraca, rozgrywa i istnieje. Nawet jak miał by zejść w 70 min to takiego chcemy go oglądać.
Trochę niedokładności u Pedriego. No i widać że FdJ przejął DM. Nie wiem gdzie jest w takim wypadku Pijanić
0
@MysticCat jak się rozgrywa i to wysoko to się traci. Można być jak Busi i mieć 95proc skutecznych podań na metr i w tył.
0
To niech Liga mu wypłaci premie za pozostanie i lojalkę za granie w niej zamiast Barcelony.
2
@_Specjalista własnie przez takie myslenie nigdzie nie dojdziemy do momentu odejścia Messiego. On będzie stał a inni będą mu klaskać za zajebistość w oszczędzaniu się.
Im szybciej ta upadła persona odejdzie tym szybciej znajdzie się osoba, która zajmie po nim miejsce.
0
A hahah sam Messi generuje 1/3 pezychodów klubu przed pandemią? Serio? Ktoś w to wierzy? Można w sumie wliczyć mu że połowa ludzi na CN przyszła by zobaczyć jego. W sumie połowa kontraktów tv też bo on tu jest. Ale z tego wychodzi że jak Messi odejdzie to nagle budżet Barcy by się skurczył o 300mln. No ciekawe. Ale nie wróć toć to prawda. Pandemia nie ma nic do rzeczy. Brak kibiców też. To Messi przestał przynosić zysk.....bo się obraził. Bo kazali mu biegać, i grać w defensywie a on nie jest od tego. Jego rolą spacerować i laskawie czasem ruszyć do ataku!
2
Woli ścisłości do tych co piszą że ktoś próbuje zdyskredytować Messiego. Przecież ujawniono tylko kontrakt. Nic nie napisano że doi barce, czy ją okrada. Pokazali tylko prawdziwe, suche fakty. W jaki sposób godzą one w Messiego? Czy nagle poczuł się źle z powodu że wszyscy wiedzą? Czy nagle skończy się bronienie go. W końcu 140 mln sezonowo nie usprawiedliwia do człapania po boisku. Czy w końcu ktoś przejrzał na oczy i zobaczył że w biznesie nie ma świętości i liczy się "ja"?. Nikt nie ma pretensji do Messiego ze podpisal takie coś. Przynajmniej ja nie mam. Też bym skorzystał na wizerunku najlepszego vracza. Ujawnienie tego niesie za sobą inny przekaz. A mianowicie tego że dominujący zawodnik wykorzystał dominując pozycję aby podpisywać z klubem kontrakty na które nie było klubu stać. A jednak podpisali bo chyba każdy ma świadomość co by się działo gdyby ktoś powiedział nie podpiszę z Messim bo chce za dużo. Powiedzmy sobie dodatkowo że kobtrakty są w miare jawne, ale jak widać bonusy już nie. Dając Messim takie bonusy w takich kwotach podpisali po prostu z nim kontrakt na 200mln za sezon. Ale wiadomo co by się stalo i ile by chcieli wtedy inni, więc latwiej było tak to ogarnąć.
Ujawnienie prowadzi do kompromitacji zarówno klubu, jak i wychowanka. I nie za bardzo wiem o co mogą się sądzić z gazetą. Messiemu już wizerunku to nie przywróci, a i nowemu prezydentowi będą patrzeć na ręce aby takich wałków nie ogarniał.
Jak dla mnie stało się idealnie. Messi nie ma teraz aż takiej siły przetargowej rpzy nowym kontrakcie, a zobaczymy czy PSG i City będą waliły drzwiami i oknami.
0
@caminero może lepiej niech będzie zmiennikiem. Koleś nie gra od 3/4 miesięcy. Na taki mecz raczej się nie nadaje od razu na pełnym gazie. Tym bardziej ze będzie tam musiał grać na pędzącego Iniakiego
2
@JacekM za pewne za straty wizerunkowe w związku z ujawnieniem farsy kontraktowej.
W sumie to może niech prześwietlą xzy "firmy" Messiego nie zlecały usług w "firmach" Barto i Rosella.
2
Chciałem dodać jeszcze jedno. W sumie dopiero po przemyśleniu do tego doszedłem. W sumie to powinniśmy pojdziekować Barto. Gdyby nie on i tak byśmy opłacali Messiego i jego bonusy, a tym czasem on hasał by gdzie indziej i doił tamtych dodatkowo. Teraz w sumie decyzje Barto z początku okresu obecnego sezonu wydają się inne. Natomiast, co do Messiego wydaje się że zdecydował się opuścić Barcelone w momencie kiedy nie wypłacili mu tej zaległej raty za podpis, co pokazało mu że jest problem z płatnościami i nie ma co liczyć na nowy intratny kontrakt pokroju wcześniejszego.
Na prawdę chciał bym zobaczyć to datami. Kiedy poszli do niego negocjować te przełożenie płatności o kolejny sezon (tu domniemywam jest to słynne: Barto mnie oszukał) a kiedy przesłał słynny faks.
3
Messi zasłużył na gratyfikacje ale to co tu jest to jawna kpina. I przypomnijmy, że mówimy tylko o kontrakcie z przed 3 lat. Jakie klauzule mogły zawarte być we wcześniejszych aż strach myśleć.
Niestety wyszło to że zwodnik był ponad klubem. Bo o ile premię za podpis jestem e stanie zrozumieć, tak premia lojalnościowa jest po prostu zamachem na klub. Płacić komuś za to że wypełni najlepszy kontrakt na świecie. Skandal.
Ostatnio wypowiedziałem się w tonie tego że Messi być może chciał odejść w zeszłym sezonie bo znając sytuację klubu wiedział że ciężko będzie im wypłacić 70mln brutto premii za wypełnienie kontraktu. Jak okazuje się to mrzonka. Nie dość że chciał odejścia za darmo to wziął by i tak premię za wypełnienie kontraktu. To już jest farsa. A wychodzi na to, że przeczuwając co naprawdę stanie się w klubie wraz z upadkiem Barto wiedział jakie rzeczy wypłyną. Koleś w ostatnim okresie mega traci wizerunkowo. Co raz odleglejsze wydają się opisywane 500mln z MC. A dodatkowo robiąc to wszystko ma świadomość że Barcy nie stać na kontrakt na ostatnim poziomie.
Biorąc to wszystko po uwagę czy można mieć wątpliwości że to jest gra wyłącznie o własną kasę? Przy tym proszenie się Ramosa o podwyżkę rzędu 1mln jsst po prostu komiczne.
Sorry ale jeśli jest jak co raz więcej na to wskazuje to tak upada właśnie wizerunek Najlepszego piłkarza w historii. Chciało by się rzec rozmieniony na drobne.... Ale to chyba nie są drobne. Najgorsze w tym że ten który dał nam najwięcej będzie też być może gwoździem do naszej trumny.
Adios Panie Messi po sezonie.
0
Wy macie świadomość że El Mundo to nie sportowy szmatławiec?
Mają rację względem tego co napisali. Ktoś przedobrzył z tymi bonusami. 100+ mln za podpisanie nowego kontraktu? No ja pier.... No ale ok. Oby to już ostatni sezon tego. Bo w obecnej formie nie zasługuje na połowę tego.
0
Propozycja w przedziale 65/80mln na pewno do rozważenia. Za tyle nie dostaniemy obecnie takiego grajka. Ale te jego kontuzje przekonują ku temu by odszedł. Wtedy można kombinować.
0
@JakobStrawman ok rozumiem. Czyli bierzemy Celtic, Cerven Belgrad, Steaue, Marsyllie Nottingham bo kiedyś tam wygrały w Pucharze Europy/LM i mają wspaniałą historię.
Tak naprawdę piszesz bzdury. Jest wiele znanych, mocnych klubów które nigdy nie wygrało LM. Potężna i w sumie najmocniejsza w historii Barca nie obroniła tego pucharu a słaby (zdominowany w lidze i cdr przez barce) Real wygrał ten puchar 3x z rzędu. Psg rok temu było w finale ale przegrało z Bayernem, który zniszczył Barcelone. Więc na ten moment to oni zasługują bardziej niż my. I historia nic tu nie zmienia.
0
Mówiąc o sprzedaży Messiego należy pamiętać iż do ceny dodajemy 40mln które musimy wyplacić mu po tym sezonie za to że został z nami do końca.
0
W przedstawionej formie liga nie ma racji bytu. Już widzę jak federacje zmniejszają liczbę drużyn w 20 zespołowych ligach aby Uefa zarabiała na LM więcej. Dodatkowo w ten sposób zwiększy się dysproporcja między malutkimi a wielkimi a tego nie chce żadna liga, bo na przykładzie Hiszpańskiej widać ile znaczy aby poza RM i Nami było silne Atle, Wielka Sevilla.
Co znaczy silna liga pokazują Anglicy. Tam rozgrywki mają taką moc, że organizatorzy mogą powiedzieć wprost Liverpoolowi (ówczesnemu triumfatorowi LM i Mistrzowi Kraju), że nie obchodzi ich granie KMŚ i mają stawić się na puchar. Ci wystawili zespół młodzieżowy i polegli 0:5. I nikt nie płakał za mistrzem.
Dodatkowo liga inwestuje w zespoły awansujące dając im pieniądze na podniesienie konkurencyjności zespołu. LIga jest tak mocna, że w obecnym okienku West Ham U. jest w stanie wydać 30mln funtów na transfer wewnątrz ligowy. Za gracza o którym pewnie 90proc z nas nie słyszało ani razu. Wydali słownie TRZYDZIEŚCI milionów!!!. Takie transfery to sporadycznie zdarzają się w Sevilli. Od czasu do czasu w Atletico. Gdzie jest więc ta liga w stosunku do innych? Ale tam ktoś poszedł po rozum do głowy i słusznie uznał, że liga jest tak silna jak jej najsłabszy zespół. Nie wierzę więc, że Anglicy zgodzą się na jakiekolwiek zmniejszanie lig. Szybciej to zespoły w niej grające będą musiały się dostosować i wybrać czy walczą w SLM czy o miejsce na kolejny sezon w niej poprzez rozgrywki ligowe.
0
@JakobStrawman bzdura. Za przeszłość nikt medali nie daje. Choć stare "wielkie" kluby próbują wywalczyć sobie wszędzie granie poprzez tak zwane osiągnięcia historyczne, co jest obecnie bzdurą.
2
@Naturopata bzdura. Podejść w Angielskim stylu. Grać zmiennikami i graczami budującymi formę po kontuzji. I dopiero od półfinałów na serio. Po to się w składzie ma 23/25 graczy. Odpadniemy? Trudno. W Anglii mają więcej rozgrywek. Tam nawet nie patrzono się na klubowe mistrzostwa świata i grę Livepoolu w nich. Zespoły z Premier startują dużo wcześniej. I ich sprawa jakim garniturem składowym występują. A po wynikach widać że zespoły z Championship i II ligi łatwo się nie dają. A mimo wszystko ktoś z czołowki tam się zawsze dopcha. Najlepsze co zrobione w CdR w ostatnich latach to jednomecz i granie na boisku drużyny z niższej ligi.
5
Jeszcze nie dokonaliśmy transferu, a już wpadamy we własną pułapkę. Rozumiem idee przekonania go taką propozycją. Przychodzi za darmo. Może w sumie iść gdzie zechce więc czymś trzeba go przekonać. Jednak zawodnik nie będzie miał łatwego wejścia. Pique, Arujo i nadal dobry obrońca Langlet. Nie ma gwarancji, że koleś będzie grał i się spisze. A już na starcie idziemy w stronę 8 mln dla potencjalnego rezerwowego? Toć kontrakt podpiszą na pewno na 5 lat. A jak nie wypali? W 3 sezonie zostaniemy z graczem zbędnym z pensją 8mln. Bo przecież nikt nie kupi go podobnie jak Umtitiego.
Nic dziwnego, że Laporta nie chce się kategorycznie zgodzić na transfer teraz. TO naprawdę trzeba przemyśleć. Przy wizji 8mln pensji, dla 23 letniego kolesia, który nic jeszcze u nas nie pokazał, naprawdę zastanowił bym się czy nie lepiej zostać z Minguezą i celować w transfer gotowego zawonika w razie czego.
Sorrry ale tu powinien być wprowadzony model z Madrytu. Dostajesz taką i taką pensję, a jak się spiszesz to dostaniesz lepszą. Najpierw pokazujesz co dajesz dla klubu. Później klub pokaże co da tobie. Nawet za cenę krótszych kontraktów.
1
Zgadzam się co do małego potencjału na tym polu sponsorskim, ale nie zapominajmy o tym, że dzięki uprzejmości Raktuena mamy za ten sezon zapłaconą reklamę koszulkową na całkiem godziwych warunkach. PO sezonie będzie szukanie nowego sponsora i tu pojawia się ta propozycja Fonta:
- UNICEF - z jednej strony fajnie, miło z drugiej to 40/50 milionów mniej za sezon więc w tej sytuacja ja tego nie widzę.
- z trzeciej strony podpisanie na rok UNICEFu może zbudować nam ponownie PR, a dodatkowo otworzyć wiele drzwi. Tylko głupiec myślałby, że robimy to bezinteresowanie. To jest mega wpływowa organizacja, która pozwala otworzyć wiele drzwi, a co za tym idzie podpisać dużo lepszy kontrakt za rok.
Musimy pamiętać , że w chwili obecnej umowy podpisywane w dobie kryzysu na pewno będą na niższe kwoty, wobec nie wiadomego powrotu kibiców na stadiony i mniejszego docierania do odbiorców. Dodatkowo firmy będą chciały jak najdłuższe kontrakty bo zdają sobie sprawę że kiedy wszystko ruszy to będzie mega boom (widać to po tym jak ludzie chodzą do otwartych po mimo zakazu restauracji u nas - kolejki). Więc to taka gra: Klub - krótka umowa z największym zyskiem, sponsor - najdłuższa umowa, najtańszym kosztem. Takie będą oczekiwania.
U Laporty nie podobają mi się te obligacje. Barca musiała by zacisnąć mega pas aby później je wykupywać. Mieli byśmy taką namiastkę Arsenalu spłacającego stadion, lub Tottków budujących go.
0
@Kuna116 ta bo zejście Messiego ma taki wpływ na gre obrony że szok co? Koleś nie rwczy bronić, zostaje wysunięty i nie biega do wykopanych piłek. Jak idzie kontra to jeśli mu nie podadzą to dobiega jako 3/4 zawodnik. Po co nam taki malkontent na boisku? Wolę pracującego gracza niż rozkapryszoną gwiazdę.
13
@emjot ale widzisz różnice w tym co grają? Puig rozgrywa. Pedri to taki Iniestamrobi przewagę jednym zagraniem albo przyspieszeniem. Marzy mi się zobaczyć obu. Uważam, że w żadnyk przypadku Puiga nie można się pozbyć.
1
Podsumowanie Messiego. Jak by ktoś inny to by na pal wbijali. Praktycznie powtórka z Liverpoolu. Po co strzelać.
1
@Daro-GucioFcB na żadnym.
2
@PuszkinFan ja. Ja to napisałem. Suarez też strzelał a mówili że jest wolny, mało aktywny. To że jakiś gracz na poziomie Barcy coś ustrzeli nienznaczy że jego pobyt na boisku jest obligatoryjny. Słyszałem że Hiszpania musi mieć przelicznik za gola 2 bo Messi strzelił by w Eltraklasie 100 bramek. O tóż nie może strzelić Rayo nawet 2. Trafił jak mu wypracowaliśmy na pustaka. Alw bramka to bramka. Mimo to jest najsłabszy na boisku. Trzeba po prostu patrzeć obiektywnie.
2
Im szybciej wpuszczą kogoś biegającego za Leo tym szybciej coś może ugramy
4
Do cholery jaki jest cel zostawiania Messiego jako wysuniętego gracza jak on kur.... Nie raczy ruszyć do wybitej piłki, a do kontry dobiega jako trzeci?
0
@wojtek_debiec4 na potwórce pierwszego "karnego" widać było że był ewidentnie kopnięty, więc wg mnie był. Pozostałe raczej nie. Ale jak by gwizdneli to by się wybronili
0
Sorry ale dla was jak nie wygrywamy 5.0 to zawsze gramy piach. 3 poprzeczki. 2 sam na sam. Tu można mieć pretensje o skuteczność ale nie o to że slabo gramy.
Zreszta radze się przezwyczaić do tego że nie będzie pogromów, bo tu tuzy światowe długo nie przyjdą, a Messi powoli się koń czy jeśli nawet na rozgrzewce odpoczywa.