yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ElCrackTotal89 serio? Krytykowania Duńczyka to nieporozumienie. Koleś miał pokopać pół roku i miało go nie być. W momencie jednak jak gra na środku napadu w końcu ktoś atakuje pole bramkowe. Daje powód do zagrania prostopadłej piłki. To wtedy kiedy on jest nq boisku w końcu z tyłu dla wchodzących graczy robi się miejsce. Inaczej obrońcy po prostu zostają i Alba/Messi nie mogą grać swojego. Jak na piłkarza jakim jest na pewno gdy jest na boisku i gramy szybko osłabieniem nie jest. Problem pojawia się w ataku pozycyjnym bo po prostu brak mu techniki. Ale jeśli strzela to jaka to różnica.
0
@MysticCat znasz pozycję FdJ w jakiej grał w Ajaxie? Przecież przychodzi na Dm/środek pomocy.
Oczywiście że z Pedrim tak jest. Po prostu wychodzi i to jest cudowne. I oby wychodziło jak najdłużej. Ale masz też przykłady graczy którzy mieli podobnie Jovic, Felix a później przychodziło załamanie formy więc trzeba uważać i nie przeeksplatować go. On ma 17 lat.
2
@LeonadisPL w Pucharach. Wszystkich jakich grają.
1
A moż3 tak zagrać Firpo, aby kluczowy Alba trochę odetchnął i w razie co dał dobrą zmianę. Firpo z Griezmannem mogli by na lewym skrzydle po szaleć i pozmieniać pozycje z Dembele.
Alba jest zbyt ważny by go zajeździć.
To że Puig mógłby zagrać za Pedriego nie wspomnę. Bo na to szans nie ma.
1
@wilu9054 różnicą z tamtego czasu było to że kupowaliśmy graczy stricte do grania albo na ławkę. Natomiast w ostatnich latach ciężko było o kupienie gracza który by się wbił do składu jeśli nie miał topowego nazwiska. Takich kozaków mieliśmy, co nie znaczy że w pewnym momencie nie przestali oni tworzyć kolektywu. Nawet teraz statystykami Busi to jeden z top pomocników LL. A co prezentuje chyba każdy widzi.
I to się właśnie musi zmienić. Jeśli Fati gra a Grizmannowi nie idzie to, to on będzie siedział. A nie na odwrót.
0
@MysticCat A ja nie wiem jaki charakter ma Puig. Tak jak każdy trener stawiał an Rakitica, tak każdy trener nie stawia na Puiga. Jeden na boisku pod koniec prezentował się fatalnie a grał. Drugi kiedy pograł więcej prezentował się najlepiej i był najlepszym pomocnikiem, jeśli nie graczem sezonu. Być może parametry treningowe, niewielka postura, parę wypowiedzianych niepotrzebnie słów, albo i imprezowy charakter (o tym też pisali) sprawiają że nie gra.
Ja natomiast dał bym mu szansę. Nie jakieś cholerne 3 minuty w meczu gdzie gonimy wynik. Tylko może w takim momencie jak 3:1 z Betisem gdzie mógł jeszcze zagrać fajną piłkę w kontrze. Może od początku z jakąś Grenadą a jak nie będzie szło to w 50/60 minucie wpuścić Pedriego. A może z jakąś czerwoną latarnią dać im zagrać razem. Dawno nie mieliśmy dwóch kreatywnych pomocników z przodu potrafiących postawić zamek, ale i go przyśpieszyć, rozerwać i rozrzucić niekonwencjonalnym podaniem. Przykład Pedriego. Koleś gra jakieś piętki, dziwne podania. W normalnych warunkach trener "zjebał" by młokosa. Problem w tym, że mu jednak wychodzi. Że wtedy kiedy tak zagra akurat Messiemu udaje się trafić albo Albie zagrać w końcu celnie prostopadle wzdłuż bramki (z czym ma spore problemy w odróżnieniu do Firpo, który jednak słabo broni).
Ale każdy kto widział zeszły sezon widzi że i Puig potrafi zagrać fajne piłki, dobrze bronić i rozgrywać. Na boisku zaangażowania mu nie brak. A jak gra się 15 minut to jest się Arujo z zeszłego sezonu. 15 min i ratując zespół czerwona. Ale kiedy sytuacja zmusiła do grania nim dał WIECEJ niż radę. I na ten moment to on z Pique powinien być podstawą ustalania składu gdy ten drugi się wyleczy. Podobnie pewnie będzie z Puigiem. Gorzej niż Pijanić i Busi teraz nie można grać. Ktoś powie....nie ta pozycja. JAsne. Ale FdJ może grać na DM robiąc miejsce? Może. Grunt to mięć pomysł na to co masz w składzie.
0
Rozumiem każdą ze stron.
Lyon chciał by jednak coś zarobić.
Barca niby nie chciała by wydawać, ale wolny zawodnik to łakomy kąsek dla każdego. Nagle pojawi się jakiś Juventus, Milan (mistrzowie takich transferów), albo Arsenal z dużymi pieniędzmi na kontrakt a zawodnik sobie przypomni, że "całe życie marzył aby tam grać i podąża za głosem serca".
Mimo wszystko z Garcia i Depayem bym poczekał do lata. Lepiej ten sezon grać tym co mamy. Martin zły nie jest. Fati może wrócić z różną formą i potrzebować czasu do ogrania.
Fati, Dembele to może być "skrzydło" na lata jak ominą ich kontuzję (w co chyba jednak nikt nie wierzy).
Mimo wszystko jak miał bym kogoś kupować poszedł bym all-in w Haalanda. Tak wiem. Real po coś oszczędności robi nie chcąc dać pieniędzy Ramosowi i być może szykuje się na Mbappe i Erlinga. Ale my mamy dwa koronne argumenty. Benzema, z którym nawet Lewandowski nie widział szans konkurencji (nie chodzi nawet o sportową) jak i zdolność do posiadania niesamowitych 9. Etoo, Ibra, Suarez którzy zawsze w tym klubie odpalali (ok Ibra miał problemy z Messim bo ma charakter wodza i nie chciał się pogodzić z drugoplanową rolą) ale goli jednak nastrzelał 20+. Tak więc Haalandowi możemy spokojnie próbować mieszać w głowie Wielką Barcą z nim na czele.
0
Nie chciał bym byście wygrali ale trzymam kciuki byście dali wielki mecz z otwartym wynikiem.
1 mecz, własny stadion, nic do starcenia, a wiele do zyskania. Nic lepszego CdR niż przejście na taką formułę rozgrywek nie mogło się zdarzyć.
4
Ma szczęście bo nasza pomoc to dramat co pozwoliało mu na granie. Powiem szczerze. Być może nawet za dużo presji i obowi@zku na nim położono. Ale korzystajmy dopóki możliwe. Generalnie powinien zmieniać się z Puigem. Już przy 3.1 można było dać mu odpocząć o ogrywać +20min tego drugiego. Potrzebujemy pomocnik w formie bo pozostali słabo grają.
0
@artVeBtom też uwarzam, że klub powinien zrobić wsystko aby kupić akurat tego zawodnika. Bo jest to gracz na którym i pod którego można stworzyć całą przednią formację. Idealny do gry kombinacyjnej, jak i pozycyjnego ataku. Marzenie. Ale czy nas stać?
5
Zastanawia mnie idea wpuszczenia Puiga za jedynego gracza robiącgo przewagę. Szuka trener argumentów do nie dania grania zawodnikowi?
16
Puig na 3 minuty. Na konferencji: dostał szanse i nie wykorzystał!
1
Spalony będzie. Ale Firopo w przeciwieństwie do Alby potrafi zagrać taką piłkę.
1
Powiem tak. Podjął rękawicę i się nie udało. Ale widać po Koemanie, że to nie było takie hop siup. Bo wyników nie ma i ten drugi, wpłynął natomiast na wygląd gry. Więc tu bym Setiena nie winił.
Natomiast winić należy go za to, a wręcz wbić na pal że nie pozwolił zagrać Fatiemu i Puigowi finały o Segunde. Jaka jest różnica w posiadaniu wychowanków na poziomie drugiej ligi a trzeciej to chyba widać gołym okiem. Poza tym grając w 2 lidze można mówić już o ogrywaniu zawodników swoją szkółką. A tak większość nie jest na odpowiednim poziomie. Za to Setienia traktuje jako osobę która zadziałała na szkodę klubu.
0
Panie trenerze teraz jest ten moment kiedy BUSI mógłby się przydać na boisko. Skontrolować środek. Zwolnić. Podania na 3 metry. Powolne przesuwanie. Ale tak, teraz mogło by się to przydać. Albo spuścić z pompy i dać te 30 min Puigowi
0
@JarekS sam piszesz o Fabinho jako pomocniku a grał w linii obrony z młodym Williiamsem. Więc to chyba nie jest pierwszy rzuć środka obrony co? Dalej młody Jones w lini pomocy na prawym skrzydle, który może parę razy zszedł do środka, to też nie jest modelowy przykład obrony. Wijnaldum gra tylko dlatego, że tam korzysta się z piłkarzy w formie a lepszych obecnie nie mają. Inaczej jest 12/13 graczem ale nie podstawowym.
Co do większej ilości graczy to jasne. Tylko skoro Pedri gra od 1 meczu sezonu praktycznie wszystko to już jego do ogrywanych młodych nie można zaliczyć. Po tym co pokazuje to jest to gracz pierwszego wyboru. Różnica gry z nim a bez niego jest widoczna chyba dla każdego.
Co do Samu. Kompletnie się nie zgadzam. Jeśli bierzemy pod uwagę dyspozycję na treningu to w trybie PILNYM przeprosić Rakitica, dać mu nowy kontrakt. Przecież koleś był praktycznie pierwszym wyborem u 4 trenerów Barcy. To chyba o czymś świadczy?. Ale boisko zweryfikowało. Więc treningi pokazują dużo ale nie wszystko.
Co do Umtitiego to czas Samu dobiegł końca. Aczkolwiek myślę, że koniec nastąpi w momencie jak upłynie kontrakt. Bo nikt go nie kupi a my nie powinniśmy jednak na niego liczyć w prawdziwym słowa znaczeniu. Od dobry na sytuację jaką mamy aby nie płacić za Garcie w styczniu i dojechać do końca sezonu.
Podoba sytuacja (niestety) dotyczy Dembele. Fantastyczny gracz. Grający jest obecnie na poziomie top topów. Ale nie da się liczyć na takiego piłkarza, który sypnie się co chwilę. Rozczarowujące ale prawdziwe, jak to, że nikt i tak go nie kupi. Więc będziemy korzystać z niego do końca kontraktu, którego ja bym nie przedłużał.
I to tyle odnośnie młodych i składu.
Postawmy na Pedriego i Puiga w pomocy. Bo możemy mieć parę na miarę Xaviego i Iniesty. Puig jak widać formą treningowa i być może niektórymi zachowaniami nie zachęca do siebie, jednak grą na boisku czaruje. 2-3 mecze w dłuższym wymarze i nie będzie po co szukać zastępstwa. A jeśli się jednak nie sprawdzi? Ogranego gracza idzie sprzedać. Ławkowego wezmą za ochłapy.
Sezon, dwa. Może trzy będą potrzebne aby to przebudować. Tak jak nie myślałem, że będę kiedyś oponował za odejściem Messiego tak jestem teraz za tym w trybie pilnym. Bo drużyna potrzebuje szybko znaleźć nowego lidera. Czas starej gwardii dobiega końca. Jestem ciut starszy niż oni więc miałem okazję widzieć praktycznie wszystkie sezony ich gry. Ale przychodzi czas młodych. Zaspano z powolną wymianą pokoleniową. I teraz będziemy zjadać własny ogon. Im szybciej zrozumiemy, że lepiej nic nie osiągnąć przez kilka sezonów aby zbudować solidną podwalinę pod regularne sukcesy tym szybciej one nadejdą. Boje się jednak, że wszyscy chcą sukcesu na JUŻ!!! Koszetem niekończącego się perpetum mobile. Sukces - zysk - Sukces - zysk. Problem jest że po każdej hossie przychodzi bessa. I kiedy ona przechodzi to klub opierający istnienie na sukcesie pada jak Goliat w pojedynku z Davidem. Od jednego kamienia.
Choć nie lubię Bayernu myślę, że budowy klubu powinniśmy uczyć się od tych właśnie Niemców.
3
U nas tasowanie się nad zagraniem młodego w 3 meczach i myślenie czy się nadaje czy się nie nadaje. W tym czasie Liverpool z dwoma młodzikami na środku obrony z 3 rezerwowymi pomocnikami gniecie Tottenham Mou będący liderem. I tam nikt się nie zastanawiał czy się nadają czy nie. Mieli potrzebę wzieli z rezerwy i trzeba sobie radzić. Tak jak Langlet wygryzł będącego w kryzysie Umtitiego dobrą formą, tak Mingueza pokazał, że wystarczy brać Garcie, sprzedać Samu i kiedy wróci Pique mamy środek z dwoma doświadczonymi i dwoma młodymi. Tylko młodzi muszą grać a nie dostawać po 15 min co 3 mecze. Z Pique też by nic nie było jak byśmy wtedy mieli obrońcę za miliony monet a on by wchodził z ławki.
Meczy jest aż nad to. Trzymać wysoką formę podstawowych obrońców a na Levanty/Grenady itp rotować składem
0
@Zagorzały Fan F.C.B powiedział samą prawdę. Z półprzypadkowej akcji strzelili kiedy Barca gniotła. Fajnie że zauważył też, że Messi wcześniej się nie angażował. 6
0
Ile szans Arujo dostał od Koemana kiedy zdrowy był Pique? Gra bo Langlet musiał odpocząć.
Mingueza też na jgo pozycji radził sobie super. W drugiej połowie kiedy z przodu nie było pressingu zaczął się gubić. Ewidentnie widać brak lewej nogi. Ale w grze do przodu dynamice naprawdę fajny obrońca rośnie.
Oby pozbyli się Samu. Wtedy młodzież + Pique i Langlet może być ciekawa. O ile oczywiście będą grali.
0
Mingueza na pozycji Pique gra wyśmienicie. Na pozycji Langleta widać, że brak mu lewej nogi.
1
Brawo dla nas. Druga połowa dramatyczna albo może inaczej. Bardzo dobra w wykonaniu Sociedatu. Gubimy się w defensywie, ale dziś nie ponieśliśmy kary.
Alenia dramat. Pijanic musi więcej pograć bo nic z zawodnika nie zostanie. Trincao bardzo dużo zrobił. Może nie było widać ale każde wyprowadzenie piłki od momentu wyjścia szło przez niego.
Jeśli mamy grać z Messim na szpicy to lepiej bez niego. Niech wejdzie.
Kontrast między biegającą drużyną a stojącą aż nadto widoczny. A także taką w której Messi gra a w której stoi.
Co stało się w drugiej połowie, że Dest nie mógł pójść ani razu do przodu to nie wiem. Po prostu jak by odcieli nam te skrzydło.
0
@Korek365 tu raczej chodzi o to, że postawienie Messiego na szpicy nie jest sposobem na szybką kontrę. Od czasu kiedy tak gramy nie mamy żadnej udanej kontry bo Leo jest już po porostu za wolny aby iść na piłkę na wole pole. Powinien się cofnąć zostawić tam Dunczyka który choć fizycznie powalczy. Powinni też zrobić miejsce na skrzydle dla Trincao bo widać, ze ma ochotę pociągnąć na szybkość.
2
Stanął MEssi stanął zespół. I znowu nie ma ruchu żeby on mógł zejść na środek na rozegranie. I znowu jest lipa. Mamy problem z wyjściem za połowę.
5
Różnica względem innych meczy? Messi biega i rozgrywa na środku odpuszczając atak. Skutek w połączeniu z grą Pedriego przyspieszającą rozegranie? Rewelacja.
1
No brakuje nam szczęścia. Któryś mecz sam na sam. Puste bramki. I nasi się spalają.
0
Jak zawsze narzekam, to teraz muszę przyznać, ze wygląda to genialnie ja Messi wychodzi na środku do piłki od Matsa. I tak powinno to wyglądać. Dodatkowo widać, że jak jest pressing to młodzi obrońcy mają sporą przewagę szybkościową.
Na ten moment poza ostatnim podaniem wygląda to bardzo dobrze.
1
@OTX i tu sobie należy właśnie postawić pytanie. Co mają na.....w głowach trenerzy. Przyjeżdża Levante to ciśniemy zmęczonym i wyeksploatowanym Langletem. Gdzie prosiło się jak nic o taki skład obrony jak dziś.
Przyjeżdża Sociedat, który od zawsze jest dla nas niewygodny (że nie wspomne już o meczach na Anoeta). Z o klasę lepszymi graczami. Bach skład obrony - eksperymentalny grający ze sobą pierwszy raz.
Tego nigdy nie zrozumiem. A tak samo było za 3 poprzednich trenerów.
1
Szacun za te słowa. Ja to widzę, ze na CN to może porywalizujemy. Ale w Paryżu zrobili z nami co chcieli gdy byliśmy w formie. To co powiedzieć teraz.....
Trzymam jednak kciuki by nasi odpalili.
0
@merawka akurat Real trafiając Atalante może się przejechać. Jedynie RB Lipsk był by gorszym dla nich losem z 2 koszyka.
1
Najgorszy Messi i jego wpływ na ambitną grę zespółu. Ale tak znajdą się ludzie co powiedzą, że dał nam trzy pkt. Co z tego bramki nie straciliśmy a obroba dopuściła do takich sytuacji że głowa mała. A dodatkowo broniliśmy się ostatnie 2 min jak by niewiadomo z kim gramy. Kiedyś Levante nie zobaczyło by piłki przez 10 min bo by z nimi w dziadka grali.
Najlepsze to że jednak parku piłkarzy gra na ambicji. I może tej ambicji starczy do przyszłego sezonu. +
Zależność od Pedriego i statystki Busiego. Wchodzi Pedri i nagle akcje są dynakiczne. COU biega. Ktoś przyspiesza grę. A i tak będziemy w przyszłych meczach męczeni Sergio B. Bo przecież wchodził mając 90+ proc celnych podań. A to że 4 niecelne były jedynymi piłami granymi przez tego gracza powyżej 5 metrów odległości no to co. Statystyka się nie myli. A jedynie gra pokazuje że Sergio kompletnie nie rozgrywa i nie nadaje si# do niczego poza odbiorem i oddaniem piłki.
Dramatem jest też tracenie piłek przez FDJ. Koleś gra spoko. Ale gdy traci piłki na pozycji DM w sytuacjach dramatycznych. 3 takie piłki wczoraj stracil. Lepsza dużyna by nas skarciła jak nic.