0

Cofnęli bramkę Debmele? Bo serio nie zauważyłem?

0

No jasny chu.....
I skończy się że jednak zamiast twardo negocjować jeszcze będziemy prosić City o sprzedaż Garci

2

W końcu. Wynik łady i 3 zmiany w 60 min. Brawo. Szkoda że nie Puig ale żeby on wszedł Busi musiał by zerwać więzadła.

4

@martin3131 koleś strzela bramkę na 1:0 i bierze czynny udziął przy dwóch pozstałych oraz czynny udział przy każdej akcji ofensywnej. A ciebie nie przekonuje? Serio?

1

Jedyne co do poprawy to, to aby czasem z lewej strony ktoś puścił szczura wzdłuż bramki bo Duńczyk naprawdę fajnie atakuje te piłki. Niestety tu wracają demony Alby uparcie wycofującego do Messiego.

0

Mamy problem ze skutecznościa. Z 2 metrów 3 strzały :D.
Ale ok ok.
PO to jest nam środkowy napastnik. Taki typowy.

2

@JarekS ładnie piszesz. Ale niestety e przypadku Messiego nic nie wiadomo. Ewidentnie widać że już mu nie zależy. A przynajmniej tak się zachowuje na boisku. Fajnie powiedział Smokowski albo Borek. Messi obecnie nadaje się na gwiazdę ale nie na lidera i przywódcę drużyny.
Poza tym niestety ale nie sądzę aby Messi zgodził się na jakiekolwiek obniżenie pensji dodatkowo raczej nie ma co liczyć, że zrezygnuje z 30mln za wypełnienie kontraktu.
Powiem szczerze. Nasz najlepszy gracz. Ale obecnie wolal bym aby zrobiono mu fetę pożegnalną a kwotę kontraktową przeznaczył na pensję Halaanda.

0

Ponoć dostał numer do topowego szamana od kontuzji.
A tak serio to myślę, że zdecydował się na takie leczenie patrząc pod kątem przyszłego zdrowia a nie już kończącej się kariery.

12

Ja pier.....co za piła do skrzydła Puiga.
Czy Dynamo różni się czymś od średniaków LL? Wątpię. Wysatrczy chcieć i biegać.
I nawet Griezmann z Matheusem wystarczą.

5

Po mimo tego że Puigowi nie idzie ostatnie podanie, to tym co pokazał po wejściu ewidentnie udowadnia, że miejsce mu się należy. Na ławce i na zmianach. Z Pedrim mogli by się świetnie wymieniać. Niesamowicie widać jak Ricki się nie boi pociągnąć kilka metrów w piłką, wziąć przeciwnika na początku na balans i ruszyć przyspieszając. Wygląda bardzo dobrze.

2

@noface pewnie nie chcą ale muszą go wziąć. Bo kogo. A pokazuje, że jak ma dobre wsparcie to nie trzeba mu wiele.
W końcu widzimy to co powinniśmy. Barca rezewami powinna dominować zespoły jak Dynamo i drużyny środka LaLigi. Bieganie, intensywność. A wcześniej czy później coś wpadnie. Po 1:0 wystarczyło czekać, bo wiadomo, że muszą się otworzyć.

0

@catalanian09 dokładnie to miałem na myśli :D

7

Ten mecz pokazuje, że jeśli w przodzie biegamy i stosujemy pressing, to na zespoły typu Levante, Huesca, Osasuna nie musimy się spinać i możemy grać Mingezami.

0

@Lucassito Pedri spoko. Portugalczyk to rodakowi Gomesowi by na ten moment buty czyścił, więc szkoda gadać.

1

@Greenalley mylisz się. DO rozgrywania to się znajdzie zawodnik. Barca była wielka wtedy miała kim wykańczać akcje. Etoo, niepasujący Ibra, Villa, Henry. To byli zawodnicy którzy byli ustawiani różnie ale generalnie potrafili wejść w rolę środkowego napastnika. Wychodzić do prostopadłych piłek. Teraz skrzydłą są super. Fati, Dembele ale jak pokazał wczorajszy mecz. Demboz wjechał w pole karne i dwa razy na zamach robił zawodnika .....bo po prostu nie miał na kogo grać prostopadłej piłki.

0

@QuentinTarantino Będzie Barca po Messim jak i była przed. Zmieni się styl i sposób grania. Był Real bez CR7 i jest Real po Cr7.
Tylko drużynę trzeba zbudować.
A po co drużynie człowiek z przodu który nie cofnie się bronić choć piłka jest 5m od niego. A gdy nagle przejmujemy piłkę to też już mu ambicji brak aby ruszyć do szybkiego ataku?
Powiedzmy wprost. Barca z Messim może osiągnąć sukces (być może na w LaLidze) jeśli Koeman przestanie się z nim bawić. W formie jakiej jest pisze się na ławkę i tyle. Opcjonalnie psycholog i wytłumaczenie, że każdy może mieć gorszy okres. Trzeba przebiegać 60 min i zrobić co się da a później odpocząć. Zamiast tego on dalej człapie od 1 do 90 min i tyle z tego pożytku. Ale nadal znajdą się pochlebcy twierdzący, że pięknie odpoczywa na dalszy ciąg kariery. TO jak ta kariera za 100mln ma tak wyglądać to oby to było w City. Bo wolę Messiego walczącego przez 45 min niż obecnego "nawet nie myślami" przez 90min

1

@Greenalley jesmu nie pasi już gra dla nikogo tutaj. Inaczej nie można wytłumaczyć tego że koleś po prostu "olewa" jaką kolwiek gre defensywną. 9 graczy z pola biega a on sobie stoi. OK rozumiem taką taktykę, gdyby po odebraniu ruszał by dynamicznie do kontr. Ale on dalej czeka aż piłka go minie. Po prostu dramtyczny moment kariery.
Czy ktoś chce w to uwierzyć czy nie to w tym momencie on jest głównym hamulcowym zespołu.
Jasne. Nadal potrafi posłać genialną piłkę i zrobić najwięcej kluczowych podań. Ale w defensywie gramy bez jednego zawodnika. NA ten moment jedyny istotne chwile jego udziału w meczu to gdy ma piłkę. Gdy jej nie ma nie raczy nawet wychodzić na pozycję po nią.
Sorry ale już dawno mówię. Trener powinien go posadzić i tyle. Ale dotrzeć mówiąc: graj intensywnie 50-60 mint. Później odpoczniesz na ławce. No ale lepiej dalej żyć legendą genialnego odpoczywacza na boisku, który oszczędza się aby grać latami.
Najgorsze co możemy teraz zrobić to podpisać z nim nowy kontrakt na 10mln.
Miejmy nadzieję, że będzie jak z CR7. Kiedy w pierwszej połowie sezony zanotował 2 bramki, a później odpalił Realowi kolejną LM.

1

Ja pierd.... Serio lepiej dla tej drużyny aby ta nasza gwiazda odeszła. Przecież to jest dramat patrzeć jak 9 zawodników z pola biega aby ten se mógł poczłapać. Człowieku jest 35 minuta meczu a ty umarłeś że musisz odpoczywać? Daj z siebie coś i zejdź w 65 min. Kto inny pobiegam

2

@pluszek a ja bym nie założył się. Wiadomo, że pieniądze na kontrakt Neymara będą....w momencie jak odejdzie Messi. Nikt nie rozpatruje już raczej opcji wydania na niego 100 mln. I będą chcieli poczekać pewnie do końca jego gry w PSG. A za tym przemawia jego wartość marketingowa, która nam mocno poleci jak nie będzie Messiego.

0

@blablak narzekani3 na Bojana to chyba małe nie porozumie. Koleś rywalizował na 9 z Etoo a później z Ibrahimowiciem. Sam nie było za miliony monet. A Ibre na koniec wygryzł. Jego pech że Guardiola miał inną wizję środkowego napastinka, a Messi odpalił w środku?

0

@Tomek54321 zapewne ma to związek z prezencją i wynikami treningowymi. Tak samo jak każdy trener widział Rakitica na murawie tak żaden nie widzi Puiga na boisku. Tylko Rakitic na boisku pokazywał dno. A Puig gra dobrze (aby nie przesadzać). Roberto też był już poza zespołem. A gra do dziś. Może kontuzja Busiego też coś tu zmieni. Bo powoli kadra się kurczy.

0

Jak tak dalej pójdzie z kontuzjami to czuje że zimną zobaczymy go na naszej ławce jako rezerwowego.

0

@Maker0 akurat o wilku mowa bo Masche skończył karierę. Ześ się wstrzelił. A tak serio to jak masz drużynę to możesz grać i TerStegem w obronie. Abidal po chorobie gdzie pewnie nie był połową zawodnika jakim był normalnie walczył jak lew, gryzł trawę. Tyle daje ambicja. A gra naszych młodych pokazuje że akurat tej im nie brakuje. Nawet jak dostają ogony to zasuwaja jak z motorem w tyłku. Więc nie ma co gadać że nagłe pojawienie się młodzika coś zepsuje w defensywie, w której i tak nic nie działa. Na ten moment tylko strona Alby jest ok. Reszta to po prostu dramat. Więc może pojawienie się kogoś kto odpali coś da.
Zresztą my to my. Co ma powiedzieć Liverpool? Tam do grania na środku defensywy mają już tylko 3 obrońców z drużyny młodzieżowej + masips który nie był nawet głęboką rezerwą.
Prawda jest tak że powinniśmy dziękować opatrzności. Sami nigdy nie umieli byśmy wyjść z myślenia "Pique +....". Więc może nas sytuacja zmusi. A że kasa pusta to w końcu Barca is La Masia!

7

@th@les to prawda. Z tym się nie da polemizować. Ale potrzeba jest matką wynalazku. I może jego brak sprawi, że trener w końcu zobaczy, że można grać bez niego.

0

Neymar piłkarsko pasuje tutaj jak nikt. Neymar poza boiskowo i mentalnie w momentach problematycznych nigdy nawet nie powinien być brany pod uwagę jako nasz gracz.
Ja uważam, że Wszyscy którzy teraz dorywają się do władzy rozważają opcję Messiego w MC i w ten sposób chcą zabezpieczyć się obecnością topowej gwiazdy która napędzała by marketing. I to rozumiem. Aczkolwiek osobiście uważam, że czas Neymarów naszym klubie się skończył i nigdy nie powinien wrócić.

0

@Tollusiek słuchaj. Z piłką przy nodze potrafi zrobić dużo. Dużo więcej niż Iniesta w początkach swojej kariery.
Ja rozumiem, to że my oceniamy sercem i tym co widzimy na boisku. A trener ma treningi , dane wydolnościowe i wszelkie inne z tych pajączków co noszą na treningach i meczach. I ja rozumiem, że tam jest coś nie tak, że ciągle jest pomijany. Z tego samego powodu każdy kolejny trener wystawiał Rakitica. Bo koleś musiał być tytanem pracy i magikiem treningów. Inaczej nie widzę racjonalnego powodu aby grał po tym co widzieliśmy na murawie.
I ja to rozumiem. Tylko to jest tak jak z Pedrim. Kto stawiał, że to będzie taki kozak? Talent? Ok. Ale na ten moment szybciej widzę wycofanie wszystkich pomocników z gry niż jego. Dlatego też uważam, że nie ma przeciwskazań aby dać takim Puigom (tu myślę też o De La Fuent i Arujo jak się wyleczy) pograć. Są mecze wygrane jak ten z Betisem. Przy 4:2 mógł już grać. Zamiast tego wpuszcza się go i Martina w meczu gdzie nic nie idzie i potrzeba raczej graczy w formie, ogranych. Ten sam przykład ja za EV z Liverpoolem. Malcoma trzymamy cały sezon bez gry. A jak był już dramat to wpuszczamy jego?
Dodatkowo za aspektem gry Puiga przemawia cena. Czy naprawdę musimy szukać gracza za 30-50 milionów jeśli w sezonie kryzysu możemy po prostu nim pograć? Foden w MC też kopał się w czoło. Później wyszeł mu mecz. Znowu miał skoki. A teraz trzyma równy wysoki poziom.
A nas przetrzepały kontuzje. Pewnie i Korona niedługo wpadnie (już jest szansa u Grieza i Langleta). To może warto jednak się zastanowić nad utrzymaniem tego Puiga w formie?

1

No to pograne. Coś czuje że nie długo na środku obrony zadebiutują przyszłe gwiazdy z Juvenalia A.

22

Powiedzmy sobie szczerze. Jeśli możemy (czy na pewno) wziąć Érica Garcíi i Memphisa Depaya za darmo za 7 miesiecy to po co wydawać 30 mln (łącznie) za 5 miesięcy ich gry?
Jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że Depay jest potrzebny klubowi więc grać będzie. A Garcię trenuje Guardiola, który jeśli kogoś nie chce mówi wprost (Yaya Ture) a jak kogoś chce to daje mu grać choć by ten mówił otwracie że odejdzie (Brahim Diaz). Tak samo jest z Garcią.
Dlatego bądźmy mądrzy i cierpliwy. Ten sezon i tak jest początkiem przebudowy. Jeśli gra będzie dobra a nic nie zdobędziemy? Trdudno. CdR? Fajnie. Coś więcej? Cuda się zdarzają. Skupmy się na budowani składu na dłużej.
Przebudowa środka obrony. Zmienik dla Alby (bo patrząc na mecze ALbo nadal jest czołowym lewym. Nie tylko w grze do przodu. Jego skrzydłem mało co idzie, ale można by przy nim już budować Konrada a nie szukać dziwnych rozwiązań.
Środek pomocy? Jeśli patrzymy przyszłościowo za Barcą bez Busiego to FdJ zajmuje jego pozycję. Wiec po co szukać nie wiadomo kogo jeśli mamy magika Puiga. Pracować nad nim tym bardziej że chłopak chce rywalizacji o miejsce.
A dług? Granie wychowankami go niweluje. Może należy sobie powiedzieć wprost że po odejściu MEssiego w kasie zostanie 100mln. Może nie musimy od razu szukać zastępstwa jak za Neymara. Za błedy w poszukiwaniach płacimy do dziś.
Może należy powiedzieć sobie krótko. Nie każdy dług da się zredukować SUKCESAMI jak za Laporty. Może lepiej zbudować solidne podstawy finansowe i mieć stalowego kolosa, a nie kolosa o glinianych nogach, który się zawali jak nie będzie sukcesu.
Możemy mówić tutaj oh, ah. LIverpool. Oh ah Bayern. Sorry ale czy te zespoły odniosły większe sukcesy ostatnio niż niedawno Barca? Genialny Liverpool zdobył pierwsze mistrzostwo od 1990!!! Czyli od 30 lat. Bayern ile czekał na LM? 7 lat. RM też sobie czekał od czasu starych galaktikos. Prawda jest taka że w naszym klubie w dupach się poprzewracało. Sezony z mistrzem i finałem CdR oraz połfinałem LM były okrzyknięte porażkami. A jednak było to spektakularne sezony jakie wcześniej brano by z pocałowaniem ręki.

Nie wiem kto będzie rządził w tym klubie. Serce mówi za Laportą. Ale na nim będzie presja powtórzenia wyników z przeszłości co może skutkować szastaniem kasą. Oby dorwali się do władzy rozsądni, przedsiębiorczy ludzie, którzy zrozumieją, że sukces i zysk trzeba wypracować na solidnych podstawach a nie na już.

0

To jest dramat ze odpalaja takie zawodnika.
Ale to trenerzy widza ich na treningach. Nie na darmo u kazdego gral Rakitic.
Zal Ricka bo moglby wprowadzić wiele ruchu i przyspieszyć gre.

1

No żesz kur.... Moglo być skręcenie. Obicie. Zlamanie śródstopia. Ale nie kolano i ściegna. Dramt piłkarza i dla nas jako zespółu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?