yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@scotti oby tak bylo. Ale niestety tak nie jest. Bo muszą przekazać dokumentację medyczną na kadrę
4
Rozumiem bład Pique. Ale co odwalał przy akcji bramkowej Busi? Dobiec do obrony po to zeby zatrzymać się nagle? Dramat.
2
Im szybciej w tej druzynie zrozumieją że Busi po prostu nie istnieje w grze nie opartej na pressingu tym szybciej coś zagramy w środku. Co to za DM co nie umie przyspieszyć gry. Którego nie ma w kluczowych sytuacjach w obronie? Mamy magików a gramy starym, zmęczonym szrotem.
3
Jak widzę człapiącego w 35 min po boisku Messiego to mi się na wymioty zbiera. Niech będzie najlepszym graczem na świecie. Obecnie jest jedynie kulą u nogi tego zespółu.
2
Madre mio wszyscy widzą Busiego. A może właśnie Pijanic Pedri FdJ.
Opcjonalnie może Messi na rozegraniu?
1
Wchodzi Busi i kończy się spokój tyłu. ten gracz nadaje się jedynie na granie na wysokim pressingu. I koniec.
0
Z Messim na szpicy ten zespoł nic nie wygra. Jeśli Suarezowi zarzucano, że nic nie biega to nie wiem co można powiedzieć o Messim.
Na ten moment jedyne miejsce gdzie można odnaleźć pożytecznego Messiego to pozycja Xaviego
0
@jeyx77x dla Guardioli szacunek jak i dla City za to, że nie stroją fochów i po prostu korzystają z profesjonalizmy gracza. Dla nich nie jest to wielka strata ale pewnie mogli by sobie pozwolić na wzięcie kogoś innego. Jednak po co jak na rok mają jednak tego zawodnika. A co przyniesie czas nie wiadomo. V. Valdes też już był niby w nowym klubie.
12
Trzeba być geniuszem żeby to zauważyć. Koleś od 3 sezonów chodzi po 60 minucie i prawie nie istnieje a tu olsnienie. Potrzebuje rotacji....OOOO.
1
Posatwił bym jedno pytani. Dlaczego jak mecz idzie to wpuszcza się grom wie kogo a jak nie idzie wpuszcza się nie ogranych Puiga i Martina? TO się kłóci chyba z ideą wpuszczania graczy w formie. I utrzymywania ich na pewnym poziomie. Co miał zrobić Puig ja tyam byłą dziura w pomocy, że musiał wracać na pozycję DM po piłkę i przechodzić z nią na pozycję OM gdzie nie było nikogo w środku?
Aż się prosiło o zdjęcie nieistniejącego Busiego.
2
Najgorszy Messi. Po 60 min nie powinno go byc na boisku bo gramy w 10. Niestety tak jesy już w każdym meczu. Koniec kropka.
0
@Johnson i choć ma talent to oby tak zostalo. Na prawdę podoba mi się jak gra....gdy gra. 100 z Liverpoolem nic nie zmienia w temacie ogromnego talenty chłopaka. Jednak niektóre kluby nie są dla niektórych graczy. Im szybciej się pożegnamy tym wyjdzie to nam na zdrowie. I oby jemu też. My wiemy tylko o tym co w prasie. Oni widzą go na co dzień. Fati nie ma większego talentu niż on. Jednak to 17 latka chwalą za dyscyplinę i podporządkowanie. Natomiast francuz ma mocne problemy z psychiką potebgowane kontuzjami, które nie na starają na pewno go dobrze do profesjonalizmu.
Ta przygoda zawodnikani klubu powinna się już skończyć.
1
Najlepszym sposobem na odpoczynek jest wpółdzielenie z kolegami minut na boisku. Powinien to rozumieć Pique. Serio Busquest ale przedewszystkim MESSI, bo to co wyprawiali dwaj ostatni panowie w ostatnich minutach meczu z Sevillą woła o pomstę do nieba. Wolał bym ich nie oglądać na boisku człapiących i ledwo żywych.
0
Jak już pisałem zmiana będzie niekorzystna. Niech dopracuje już do końca. Mamy październik. Wybory w marcu. I można zacząć rozliczanie. A co zmieni odwołanie? Zdejmą z niego odpowiedzialność i tyle. To miało sen przed obecnym sezonem gdy nowy zarząd miał wpływ na cokolwiek. Obecnie nic to nie zmieni.
0
Z Garcią jest dobrze ale i źle. Wzięcie takieog zawodnika za darmo zawsze jest opłacalne. Jednakże nasz klub pokazał, że często ma problem z realną wyceną kontraktu zawodnika. Jeśli koleś przyjdzie ze swoją karta pewnie dostanie wyższy kontrakt. Tylko teraz naleźć taki aby w razie nie wypału ktoś go kupił. Nikt później nie weźmie obrońcy z 4mln kontaktem netto. A co do samego zawodnika.....jeśli gra u Guardioli w ćwierćfinale LM to jest dobry. Koniec kropka. Guardola nie ma problemy z wystawianiem pomocników w obronie czy kiedyś Puyola na DM. Jeśli koleś by się nie nadawał, nie powąchał by murawy u Pepa.
0
I dobrze. Albo w styczniu powiecie 10mln z mln zmiennych. Albo w czerwcu pójdzie gdzie będzie chciał za darmo. A chętnych nie będzie brakowało.
Jeśli zawodnik sam będzie chciał transferu do Barcy to bym czekał na zakaup za darmo. Jednocześnie myślał o jak najniższym kontrakcie bo później trudno będzie sprzedać. A czmeu? Bo Lyon nie będzie mógł sobie pozwolić na niegranie nim. A mimo wszystko zawodnik miał uraz zerwania więzadeł a my do tego szczęścia nie mamy.
0
@szczepan-ink tylko po co za pół roku oddadzą go nam za max 10mln a nie to za niecały za darmo. Mówimy o 8 mln w zmiennych. Jedne zmienne mogą być jaj zagra w 5 meczach inne jak zdobędzie LM. Więc rzeczywstia kwota różnicy mogła wynosić 8mln.
Co do transferów to nie oszukujmy się 20mln za Depaya to była promocja. Za tyle nawet jak by nie wyszedł to by się odsprzedał. A po końcówce meczu z Sevilla widać że Messi nie może zostawać na szpicy bo jaśnie zwwodnikowi nawet ze spalonego nie chce się wracać gdy my wychodzimy z kolejną akcją po odbiorze.
Rok temu może bym się zgodził, że mamy bogactwo w przodzie. Obecnie za 20 mln wolał bym mieć niż nie mieć Depaya. Bo po zejściu Fatiego atak wygląda dramatycznie.
3
Dobra cena jak na zawodnika z tego klubu. Martwi ze to tylko jeden sezon rozegrany na dobrym poziomie. Ale lepiej kupić 5 takich niż jednego Lautaro Martine za 100mln.
8
@Klaudia30 za rok, za dwa, w może trzy też będziesz ciągle liczyć na Messiego? Czy ostatnie trzy sezony nie pokazały ci, że choć jest Messi to nie ma drużyny?
Ja Suareza uwielbiam. Podoba mi się jego gra i gdybym miał na kanwie ostatnich wydarzeń kogos wybrac do zostania to jego a nie Messiego. Ale odszedł i ktoś za niego strzeli te bramki. Albo się rozlozyą po drużynie. A sklad wymagał i wymaga gtuntownej przebudowy. Pierwszy mecz pokazal ze moze uda sie malo bolesnie. Ale na koniec moze byc z gola inaczej. Jednak Barca jest bez Suareza a z Messim. I będzie bez obu. I już trzeba się na to przygotowywać. Bo Messi może pomóc drużynie ale już jej na wszysykich frontach nie pociągnie. I może warto zamiast grać wszysto przygotować jego formę na drugą część sezonuni stricte w LM.
0
@pomi11 zgadzam się. Być moż3 wpływ miało na to prowadzenie 4.0 ale ewidentnie na ten ciężki moment zabrakło kogoś pokroju Vidala, kogo można by wpuścić na walkę. Faul, prowokowanie aby spowolnić mecz i przejąć znowu kontrolę.
1
@Fake69 ty oglądaleś mecz? Czy Griezmann musi mieć Hat-tricka żebyś uznał że dobrze gra? Ciężko zobaczyć co robił? Gdzie jest przy bramkach Ansu i gdzie są obrońcy? Ciężko zobaczyć prace w defensywnie jak wymieniał się z Messim pozycją? No ale nie ma goli i asyst. A Suarez mial.... Dlatego powinniśmy grać to co od 4 lat i znowu gówno granie, ale w końcu napastnicy mieli by bramki a Messi, króla strzelców. A to najważniejsze. Nie to że Messi grał słabo a francuz harował. Messi ma bramkę więc jest spoko.
0
@lukasz9197 to samo pisałem na ich stronie. Zarówno karny, jak i faul przy czerwonej śmieszny (choć jeśli go gwizdnął to musiał ją dać). Żeby dodać całości rozpaczy nie gwizdnął karnego dla Realu po ręce obrońcy przy wybiciu z pola karnego.
1
@Uukasz_93 przed Messim też tak myślaleś? Ja kibicuje Barcelonie od 1991 roku. Pamiętam mroczne wieki Gaspara kiedy sukcesem było 4 miesjce dające prawo gry w eliminacjach LM po zwycięskiej bramce z przewrotki Rivaldo. Wtedy nie można było obejrzę meczy. Wtedy się wiecej czytało.
I nie uważam, żeby odejście Messiego i Suareza byl o dramatem. Ludzie toć oni nie mogą grać do 100. Odchodził Villa. Odchodził R10. Trybiki się wymieniało. A tu ktoś zaspał. Dlatego że ci zawodnicy dawali jakość. Messi o Suarez nadal bronią się fantastycznymi liczbami. Ale ich gra w obrębie zespołu nie jest tym co dawało Barcie triumfy.
Ktoś pisze o sukcesie dojścia do ćwiećfinału. A gdzie dotarliśmy z Messim i Suarezem? Sezon porażki z Liverpoolem mega porażką? Bzdura. Jak można sezon w którym wygrywa sie mistrza, gra w finale CdR (porażka) i w półfinale LM określić porażką? To był świetny sezon. I każdy normalny kibic nie napompowany sukcesami i manią wielkości to rozumie. Tylko styl ostatnich meczy tego sezonu zasłonił fajne osiągnięcie. No chyba że ktoś uważa że być w 4 najlepszych w LM to hańba.
Dlatego niech się dzieje ta rewolucja. Niech Messi odejdzie i będzie co ma być. Wy może tego nie chcecie zrozumieć ale jeśli nie będzie Messiego i Suareza to będzie ktoś inny. Griezmann? Być może. Może Cou. Odejście Messiego zmieni całkowicie styl Barcy. Może będzie grała z kontry. Może szybki atak pozycyjny. Na pewno na ten moment nie ma graczy na pozycyjną tiki-takę bo zawodników typu Iniestu (teraz taki Puig) umiejących zrobić przewage i okiwać przeciwnika na 2 metrach nie mamy.
0
@estrellas Zdradzę ci sekret problem z wyprowadzeniem piłki za 30 metr jest idealnie związany z tym że przód nie biega. Wysoko postawiony pressing kończy się w momencie kiedy masz zawodnika, któremu możesz kopnąć piłkę na wolne pole. A w takiej grze Messi skończył się 4 lata temu. A Suarez po kontyzji był za wolny choć akurat Urugwajczyka nie obwiniam za nic bo on by grał dużo lepiej jeśli były by piłki grane w pole karne, ze skrzydeł wzdłuż bramki kiedy napastnik może ją zaatakować. Niestety czegoś takiego nie było bo obrońcy mając piłkę nie mieli komu jej zagrać. A za to odpowiada Messi jsk i inni. I nie tłumaczy go, że jak ma piłkę to coś z nią robi. Bo najpierw powinien pracować na jej dostanie. I tak. Jeśli jest taka potrzeba, że zespół jest ciśniety to ten właśnie Messi ma wrócić po tą piłkę na 30 metr aby kopnąć ją do szybszego zawodnika skoro potrafi. Zamiast tego woli od 3/4 sezonów stanąć i nawet nie ruszyć do pressingu na własnej połowie gdy przeciwnik stoi z piłką 5 metrów od niego. A tego wybaczyć się nie da.
Poza tym gadanie że wygrał więcej niż inni wymienieni jest po prostu żałosne. Inny czas, inny przeciwnik, ale wszystko historia.... A rzeczywistość jest taka, że z Messim na boisku od trzech sezonów zebraliśmy najbardziej kompromitujące porażki jakie były. I nie. Nie uważam aby Messi był mniej winny porażki z Liverpoolem niż inni. Tak samo do niej doprowadził. W sytuacji bramkowej z konca 1 polowy postanowił kiwać zamiast uderzyć na praktycznie pustą bramkę. Zdarza się. Ale w momencie jak mecz zaczął wymykać się z pod kontroli nie zrobił nic. Kompletnie nic. I nir mam na myśli strzelenia goli. Nie zmienił obrazu swojej gry. Nie zaczął motywować zespołu. Nie pociągnał do pressingu. Stał. I za to należy go winić. A z Bayernem? Podjęli walke. Grali słabo. Nic nie wychodziło. Ale Bayern był lepszy. Mimo wszystko Barca do pewnego momentu próbowała zareagować a później wszystko co w światło, weszło w bramke. Takie mecze się zdarzają. MU 7 : ROMA 1. Gdzie Roma grała a Mu co kopnął to trafil.
Chodzi o styl porażki. O to co się zrobiło. Paradoksalnie najlepszy mecz sezonu to porażka 2:3 z Atletico w Sph. Grali, atakowali, ale Atle strzeliło więcej.
I dlatego potrzebne są zmiany. Bo zmiana trenera nie sprawi że zdarzy się cud i nagle zobaczymy starą Barce. A nowa nie może być już budowana pod Mesiego. I chyba każdy w miare myślący kibic to rozumie.
Z Messim a nie pod nim.
Zresztą powiedzmy sobie wprost budowanie wszystkiego pod Messiego dla Barcy skonczyla się źle ale również dla reprezentacji Argentyny. Genialne pokolenie, którego nie potrafiono wykorzystać. Największe triumfy Barcy? Z lśniąca gwiazdą Leo pod dowództwem charyzmatyczny ludzi typu Puyol i Xavi. Nie każdy wielki wojownik jest urodzonym przywódcą.
3
W sumie czytając wszystkie komentarze wychodzi na to, ż3 poza Rakiticem wszyscy pozostali wypchnięci powinni zostać w klubie. Bo w zasadzie wszystko było zajebiście a słaba gra to wina trenerów nieudaczników i zarządu. Wszystko ok. Ale to drużynw wychodzi na boisko. I to drużyna z Messim. I ta drużyna przez trenera i nieudaczników z zarządu nagle nie wygrywa z Grenadami, Almeriami, Alavesami itp? Bo to trener i zarząd nie biegają, nie umieją nagle wyprowadzić piłki, gubią się pod pressingiem.
Otóż nie. Ten skład przestał być zespołem. I przez 2/3 lata potrzebować będzie drastycznych zmian. My wiemy ile napisze prasa. Ale to w klubie wiedzą jak zachowują się jednostki. Jaki mają na nią wpływ. Może właśnie tego potrzebuje klub. Może pora przyjąć na klate brak Suarez i jego 20 bramek w sezonie za cenę jego kontraktu, i możliwość grania kogoś innego. Dunczyk po mimo super wejscia do zespołu po wyleczeniu Suareza nie powąchał prawie murawy? Czemu? Czy Suarez byl zawsze lepszy? Umiejętnościami pewnie tak. Ale czy formą w danym momencie?
Nie klub robi rewolucję. Przespali wczesniejszy moment na łagodne przejście to teraz musi być drastycznie.
3
@estrellas ten zespół istniał przed i będzie istniał po Messim i starej paczce. Taka kolej rzeczy. A tylko ktoś nierozgarnięty trwać może przy tym by zostawiać tak jak jeet to co się nie sprawdzało.
Każdy myśli że przyjdzie nowa miotłą i Busi nagle zacznie biegać, Messi przestanie człapać? Akurat do Suareza ja nie mam pretensji bo kulał cały atak a on swoje robił.
Sam fakt, że mieściliśmy problemy z pozbyciem się zawodników za darmo wskazuje na to do czego doprowadzono. To trzeba posprzątać i chyba tylko nieliczni wierzą że to już będzie w tym sezonie. Jeśli coś ugramy to super. Ale to raczej przez to że Real nic nie będzie grał niż przez naszą wspaniałą grę.
A czemu? Bo co się zmieniło? Odszedł Rakitic, Suarez, Vidal i (boże dziękuje ci) Semedo. Ale kto ich zastąpi? Młodzi gniewni, walczący, a gdy brakuje im umiejętności, grający na ambicji? Nie Puiga już wypychają. Arujo nie dostał numeru w 1 drużynie. Liczy się na niepewnego Dembele. I nie umie się rozwizać problemu Umtitiego. Ta rewolucja umarła szybciej niż się zaczeła.
Ja osobiście żałuję że nie dostaliśmy 100mln za Messiego. Ale nawet za niego nikt tyle obecnie nie da. Bo i po co za rok odejdzie za darmo. I ten rok należy wykorzystac go jak najlepiej. Może wlasnie twarda ręka trenera. Moze przestanie się patyczkowania z nim. Nie biegasz to siadasz. Odpoczywasz na ławce a nie boisku. Postawienie sprawy jasno. KLUB ponad jednostką. Był Rivaldo. Był Ronaldo. Był Romario, Maradona, Ronaldinhio. Będzie i Messi. Oni wszyscy grali dla klubu a nie klub dla nich.
6
@Uukasz_93 jak nie będzie Messiego to może będzie w końcu kolektyw drużyny. Bo to co gadają jego obrońcy to bzdury. Mając najlepszego na świecie grwcza w drużynie nie jesteśmy w stanie wygrywać z Grenadami, Alavesami itp? To co ten najlepszy gracz robi? Bo wg mnie większość czasu boiskowego spędza na staniu i spaniu. Jak nie domaga niech gra co drugi mecz. Nie daje rady? Zmiana w 60 min. A nie koleś w 60 min włącza tryb stania i nie raczy nawet cofać się po akcji ofensywnej, że czasem idzie następna a on wraca ze spalonego. Można być najlepszym, ale można mieć też miażdzący negatywny wpływ na zespół. Nikt Messiemu nie powie że gra słabo bo nawet stojąc potrafi grać genialne piłki, ale od 2/3 sezonów ciągnie zespół w dół. Bo wszystko jest pod niego i widać, że to się nie sprawdza. Ale i tak znajdą się ludzie którzy będą mówić, że zespól przestanie istnieć bez niego. Otóż zespół nie istnieje z nim w składzie. I choć żal będzie się żegnać pora chyba odciąć raka.
3
@tomasz.s94 na środku napadu mamy Martina. Po co go sprowadzono jak teraz każdy traktuje go jak powietrze? Koleś w meczach nie wygląda źle. Podobnie jak Puig, Arujo, Collado. Ale wyjdzie że rewolucja skończy się na pozbyciu 3 graczy i graniu nadal tą samą kadrą.
0
Tak. Warto było czekać na ten dzień!!!!
Należy płakać, że za 5 jego mecz po przerwie Covid musieliśmy wypłacić Benfice 5mln zmiennych.
1
Nie podoba mi się że wyprzedają młodych na słabych umowach (poza Monchu bo tam całkiem spoko umowa). Natomiast uważam, że należy rozpuścić klikę. Jaka była patologi w klubie pokazuje jak ciężko pozbyć się graczy nawet za darmo, przez ich napompowane kontrakty. I gdzie jeszcze wyzbycie się Umtitiego? Jego chyba i za darmo nie chcą.
Tak więc choć mineła pewna era. Ktoś zaspał. Dał tyłka z przebudową i trzeba spalić pewne mosty. Opinii Barto to już nie zaszkodzi. Więc może choć z tego możemy go pochwalić.
Suarez to wielka gwiazda. Jeden z najlepszych piłkatrzy jaki tu grał. Nie zrobił nic przeciw klubowi (a wręcz chciał zostać). Uwarzam, ze powinni mu zrobić mega pożegnanie albo przywitanie podziękowalne jak kiedyś R10 kiedy przyjechał z Mialanem a Puyol go wział do zespołu do zdjęcia.
I liczmy, że będzie dobrze. I że nasz największy Crack nie obrazi się na świat i będzie mu się chciało....tak jak mu się nie chce biegać.