0

No to powiedział dokładnie to co wie każdy klub na świecie. Umtiti nie do wzięcia z jego formą vs zarobki.

0

@MJW może dać ale nie musi. Więc jak zacznie człapać to nie czekać aż mu się zachce albo wyjdzie tylko niech inni próbują. Taka kolej rzecz. Messiego trzeba zbudować. 60min gry na obrotach i odpoczynek. Albo 90 i poźniej w drugim 20-30. Barca powinna mieć rozmach i dać se radę. A Messi powinien być gotowy na odpalenie w drugiej części sezonu. Real nie zdobył tych LM bo był najlepszy. Ale miał zawodnika który odpalał w tych meczach których musiał. I gdy klub tego potrzebował

0

@Uukasz_93 po co w ogóle go sprzedawać. Na prawdę zawodnik mogący coś dać jako rezerwowy. Wyrobnik jakich u nas mało.

3

Kupienie Waijdaluma i Depaya przy takich cenach to czysty zysk. Nawet jak nie wyjdą to za każdego z nich można spokojnie 30mln uzyskać jak nie przepłaci się ich kontraktów i nie wpisze śmiesznych klauzul aka 222mln. Bo gdyby przyszła za rok oferta 60 za któregokolwiek nawet bym się nie zastanowił.

17

Sorry ale wydanie 15 mln +- zeby Juventus wziął go za darmo jest żartem. Nawet gdyby miał za te 15mln przesiedzieć rok na ławce to wole go w Barcie niż poza nią.
Rozwiąznie za porozumiem ok. Ale jeszcze płacenie? SuareZ na zmienniku? Juve raczej nie bierze go na zmiennika. Jei Koeman rozegra to dobrze i będzie potrafił go zmieniać w 60min albo wpuszczać to mamy mega grajka. Nie frajerzmy się na każdym kroku.

3

Dzięki łaskawco. Lepiej przyniósł byś 100mln na nowy projekt i cieszył się swoim nowym projektem. A tak ani wilk syty ani owca cała.

3

Obyś dał z siebie dużo wiecej niż w poprzednim sezonie. Nie strzelaj, nie asystuj ale zacznij grać i biegać.

5

@adambądkowski93 jako 21 latek przebił się do 3 ligowych rezerw. To raczej nie świadczy, że jest wirtuozem. Sprzedany dobrze do ligi portugalskiej do zespołu, który jeśli znowu coś pokaże pewnie zostanie rozkupiony. 45proc z realnej klauzuli 10mln. Myśle, że dobry deal Barcy. Albo zaginie wśród setek takich jak on albo będziemy się cieszyli ~5mln.

0

@Imonkey chodzi o samo wymuszanie transferu. Chcę odejść więc macie mnie sprzedać. Teraz my mamy podobną sytuacje. Pomijając czy będzie transfer czy za darmo. Druga strona medalu. Nie pozwolić Messiemu odejść...ok. Mamy do tego prawo. Tylko czy mamy wtedy prawo liczyć, że da z siebie wszystko? Wierzę....a przynajmniej chciał bym wierzyć, że tak. Ale.....chyba wszyscy wiemy jak się to może skończyć.

8

Niech wypowiedzą się tera ci którzy popierali bunt Dembele w BvB i mówili, że z pracowninika nie ma niewolnika. Adekwatnie sytuacja Neymara. Leo móglby skorzystać z tej samej opcji, że Uefa wyznaczy cenę. Ale chyba by się przejechał.
Reasumując. 100mln to dobra oferta za kogoś kto ma rok kontraktu i nie chce dla nas grać.

0

Gdyby nie pewien farmer to duże prawdopodobieństwo że gralibyś chłopaku w Segunda. A tak?

1

Rozdawnictwo za darmo? Ok, czasem trzeba osiągnąć dno aby się od niego odbić. Jeśli trzeba będzie oddać Rakitica za darmo? Oddać. Jeśli trener nie widzi Vidala w składzie? Podziękujmy mu za pracę i pożegnajmy. Umtiti? Ktokolwiek się dziwi, że nikt go nie chce? Potęcjalny brak kolana przez pół sezonu i wysoka pensja? Musi odejść? Brać Arujo zostać z Todibo i podziekować.
Ludzie nastawmy się na 2-3 lata dramatu. Real też go przeżywa ale coś tam ugrali bo my byliśmy słabi. Trzeba przebudować? Trzeba. Ale z głową. Nie w sezon. Za mega pieniądze. TYlko z głowa. Bo brak nam ludzi pracujących na sukces drużyny a nie swój.
Ta drużyny odżyje. Z Messim albo bez.

0

@bynek90 ja wiem, że tak mówią, ale skoro jego prawnicy coś tam twierdzą, że sezon przesunięty to i zapisy to grom to wie.
W języku prawniczym jak do 10 czerwca czy tam 30 mógł i tak zapisano to nie ruszą tego. Jak podpisano jakiś aneks, że wszystkie warunki przedłuża się na czas trwania sezonu to wiadomo.
Co by nie mówić jeśli Messi się tak zachowa będzię to szczyt, szczytów. Real nie chciał Cr7 dać podwyżki ten zażądał sprzedaży i go sprzedano. A tu dochodzi do tego, że legenda klubu chce odchodzić kruczkami prawnymi? Powiem szczerze to mi wygląda raczej na duży konflikt w szatni i nie konflikt z prezesem. BO ten nigdy Messiego nie skrytykował, nie powiedział, że zawiódł, nie obarczył winą. No ale zobaczymy.

0

@oldtraffordboy to wszystko zależy od zapisu. Jak jest tam do 30 czerwca to nie wygra. Jak jest tam do końca sezonu konczacego sie 30 czerwca to szanse na batalie prawniczą ma. Swoją drogą Messi mógł ogłosić że chce odejść i poprosić klub o negocjacje z innym klubem. Zamiast tego zachowuje się jak czysty...... Jego interes i tylko jego. To jest i było zawsze najważniejsze. Dlatego nie dziwię się że wobec twgo zachowania multum kibiców bardzo szybko stwierdziło, że nic się nie stanie jak odejdzie. W końcu wyszło że klub > jednostka

0

@LyFT sorry ale jesteś właśnie zaślepiony tym co robi a nie widzisz tego co robi poza tym. Jak napisałem z jego umiejętnościami w wieku 50 lat pewnie w la lidze też by dał radę dograć z 5 patelni i skręcić 2 kolesi. Chodzi o to, że swoim nastawieniem i podejściem ciągnie drużynę w dół. Wszyscy są ustawieni POD NIEGO i GRAJĄ DLA NIEGO. Przykład Alby i jego podań. Przykład Vidala notorycznie go szukającego. W momencie kiedy gra rozkładała się na Suarez, Messiego, Neymara funkcjonowało to znakomicie. Gdy wszystko spoczęło na nim wszystko padło. Nie można bronić zawodnika, który nie daje intensywności. Co z tego, że z Bayernem pewnie był naszym najgroźniejszym zawodnikiem, jak w 2 połowie nawet nie raczył biegać. To trzeba zauważyć. Jeśli nie daje rady fizycznie niech gra 50-60 min i schodzi. A nie człapie całą drugą połowę, nie pomaga w defensywie a w przedzie czasem raczy ruszyć. Ja go nie obwiniam o nic. Ale wg mnie (Jak i co raz większej rzeszy kibiców) to właśnie on jest tzw. zgniłym jabłkiem. Barca Messiego ma swój styl ale on już nie działa. Więc trzeba go zmieniać lub modyfikować. Ale jak jeśli Messi grał, gra, i będzie grał to samo. Dlatego mówię trener musi do niego dotrzeć. Albo gra dla drużyny albo naprawdę z czystym sumieniem niech odejdzie. Barca sobie poradzi. Może nie będzie tak efektowna ale sobie poradzi. Inne drużyny nie mają Messiego i grają, żyją i sobie radzą. A jak słucham części kibiców to wydaje mi się, że jak zniknie Messi to ten klub skończy w 5 lidze bo nitkt poza Argentyńczykiem piłki nie umie kopnąć.

0

@LyFT ktoś się stanie, ale drużyna bez lidera czasem w całości staje się sama liderem.
Messi jest obciążeniem. Psychicznym i fizycznym. Gracze są ustawiani pod niego. Koleś gra każdą piłkę praktyznie z wolnego bez względu czy jego strona czy nie. Od czasu bramki z rożnego Krossa(?) wszystkie rożne z prawej strony gra w bramkę bo takiej nie strzelił. A większość i tak kończy na wybita na krótkim rogu. Prawda jest taka że koleś nie ma wyzwań. Gra od niechcenia a i tak zamiata ligę. Gra ze słabą drużyną a i tak bije rekordy. Ale robi to tak jak by mu się nie chciało. Brak w nim wiary, ducha a przede wszystkim CHARYZMYA. Nigdy nie będzie Puyolem rugającym Pique za gadanie, zbierającym mu zapalniczke i nakazującym grać, a nie płakać. Uaktywnia się tylko gdy domaga się kartki i to za faule na sobie. Kapitan z niego żaden. Ale to nadal najlepszy gracz. Nadal może dać Barcie wiele dobrego jeśli podporządkuje się trenerowi, i pod pasuje pod drużynę, a nie na odwrót. Jeśli nie ma zamiaru tego robić, niech idzie. Drugiego Messiego nie będzie, ale może będzie zespół. Może zobaczymy szybką grę. A może będą chude lata. Ale taki jest cykl. Budujesz zdobywasz, przebudowujesz osiągasz głód sukcesu i znowu od nowa. U nas zaspali. A może i nie.... Tylko źle porzebudowali zespół. Bo zamiast tworzyć drużynę, tworzyli kącik radości jednego człowieka.

3

Koeman ma robić to co robi. Chce czyścić niech czyści. Rolą Barto jest wyciszenie relacji Holednra z graczami i zapewnienie godnego pożegnania dla ludzi takich jak Suarez, jeśli mają odejść. Jeśli tego nie zrobi ponownie skompromituje klub.
Natomiast Koeman robi to z jednego powodu. Bo musi pokazać, że to on rządzi. Rozbić układ wokół Messiego. I przejąć ster. Wtedy dopiero będzie lepiej. Jak wygląda nie radzenie sobie z gwaizdami można zobaczyć w PSG. Tuchel ich nie ogarnia. Ale wynik ich zjednoczył we wspólnym celu. Choć w finale Mbappe na począku pod siebie.
Ja tam nastawiam się na chudy rok. A nawet dwa. Oby jednak przebudowa ruszyła i wyglądała inaczej niż w MIlanach/Mu/Arsenalach

1

@Bocheno1 ktokolwiek powie ze go weźmie

1

Jesli wezma Semedo w rozliczeniu to doplacmy im z 3 miliony by sie nie rozmyslili!

1

@monsterrize Lepiej niech odejdzie i pozwoli na gruntowne reformy albo nie miesza się i pozwoli budować zespół którego będzie częścią, a nie zespół będzie budowany dla niego, pod niego, dla jego szczęśliwego ego. Możemy mówić co chcemy ale nawet reprezentacja Argentyny ciągle jest dla niego/pod niego. Co z tego wychodzi widać.
Klub>jednostka. I tyle.

0

@Greenalley dokładnie. Przepłacone kontrakty i mega słaba drużyna "negocjacyjna" odpowiadająca za transfery sprawia, że KOeman będzie miał ciężko. Ale tak jak Pep dał do zrozumienia Kapitanowi Yaya Toure którego znał, że musi odejść tak tutaj też powinno być. Płacimy im? Trudno udźwigniemy to. Grać tym co mamy. Greizmane, Cou wspartymi Messi. Szybka gra na skrzydłach rozrzucona ze środka. Albo cofnięcie Cou. Nie oszukujmy się nikt go nie kupi. To jak negocjujemy pokazuje sprawa Rafinhi. Z interem niby umowa o obligatoryjnym wykupie za 30/35 już nie pamiętam. Później jednak bez obligu. Inter daje 27 ci stoją na 30. 3 lata później nie ma chętnego za 17.

Ja się szykuje na chude lata. Ale jest czy będą to chude lata spędzone z dumą bo Barca walczyła i cieszyła grą młodszym nieogranym składem. Czy ciągła presja wyniku. Pościg za Realem. Tak naprawdę to w kłopoty wpędziłą nas psychoza LM. Bo Real wygrał a byliśmy najlepsi i nie daliśmy rady. Musimy musimy. I widać co wyszło ze słabym prezesem i dupną ekipą.

1

Nikt nie jest ponad klubem. Była Barca przed Messim będzie i po. On ma grać dla drużyny a nie Drużyna dla jego egoizmu. Drużyna robi za mało? A co zrobił on z Bayernem. Za porażkę na Anfild obwinmy wszystkich tylko nie Lego? Ale to on miał 100proc szanse której nie strzelił bo chciał okiwać bramkarza (ja nie mam pretensji zdarza się). Chciał Mś? Było strzelić sam na sam w 2 połowie. Lepszej sytuacji nigdy nie miał chyba.
A jeśli drużyna nie może być przebudowana bo on ma kaprys by byli koledzy? No cóż. Szeokiej drogi.
Osobiście uważam, że ALba daje nam dużo dobrego. PO jego stronie te zagrożenie jest jakeś słabsze. Słabe ogniwo to Semedo. A Bayern pokazał to strasznie. Suarez może być i Jokerem i podstawowym zawodnikiem. Ale podobnie jak MEssi musi być zmieniany. Daje z siebie co mogę przez 60 i dziękujemy.
Jak nie zakceptują roli próbujmy sprzedać albo się dogadać.

1

@normasubiektywna Neto nie odejdzie raczej z uwagi na operację Ter Stegena.

0

Ludzie przecież nikt im nie powie odejdźcie. Tym bardziej Pique którego nie ma nawet kim zastąpić.
Busi, Suarez a nawet Rakitc to zacni piłkarze. Tylko trzeba dobrze nimi planować i nie budować na nich drużyny. Oni mogą być jeszcze super wsparciem. Choć jeśli mają grać 1 skrzypce to wole by ich nie było za wyjątkiem Suareza.
Mam nadzieje, że zdajemy sobie sprawę, że ten sezon powinien być sezonem porządków. I fajnie było by zobaczyć Cou Griezmann z Messim na środku.

0

@Elosek Suarez może odejdzie choć Messi będzie nieszczęśliwy. Busi spokojnie może grać ale nie być centralną postacią. On jest super na CN kiedy trzeba kontrolować mecz, lub gdy bedziemy grać wysokim pressingiem.
W innym wypadku ławka. I FdJ na jego pozycji.

0

Ci co oczekują rewolucji chyba się zawiodą. Sami sobie odpowiedzcie jak pożegnać graczy z kontraktami po 6-11mln. Nie ma na nich chętnych. Ani na Cou, ani Dembele ani Rakitica (tu chyba go puszczą za darmo). Ktoś wierzy w sprzedaż Kolanowego S(z)AMA(na)? To nie takie proste wyjść z tego, a jednocześnie kupić kogoś do składu. Czy taki Garcia przyjdzie tutaj jak u Guardioli gra w ćwierćfinale LM a tu będący w szczycie formy sezonowej Puig nie widzi murawy?
Prawda jest taka że obecnie nam trzeba wyrobników. Pracujących na boisku dla zespołu jak kiedyś Rakitic i Busi. POstawienie na odpowiednich graczy. Oparcie pomocy o Fdj i Puiga wspartych walczakiem typu Vidal. I przekazanie Messiemu że jak nie pracuje w obronie to niech się pakuje. Tak mówię serialnie. Nie może tak być że koleś stoi 5 metrów od zawodnika z piłką i się nie ruszy bo ODPOCZYWA NA DALSZĄ część kariery. Nie stać cię na walkę to nie stać cię by grać. A zamiast tego farmazony o snującym się odpoczywającym geniuszu, który przy dramatycznej grze zespołu jako kapitan nie może wydrzeć się na zespół, pociągnąć do walki....o co? O honor. O brak kompromitacji. Ostatni mecz sezonu a oni sobie stoją. Ale jak lidera za to chwalą to zespół też może

0

@JaCules1211 tu będzie miał trudny orzech do zgryzienia w postaci Messiego i potrzeby jego uszczęśliwiania.

2

Przecież i tak wszysto zależy od Messiego. Jak będą go głaskać żeby był szczęśliwy to dalej będziemy oglądać to co oglądamy. Przecież każdy wie że wszystko w tym klubie było pod niego w tym sezonie. A on po prostu zawiódł.
Zobaczynybczy Koeman bedzie miał jaja zdjąć go w trakcie meczu kiedy na to zasługuje . A zasługuje w każdym po 65 minucie kiedy już nawet nie udaje że biega. I tyczy się to wszysykich. Intensywność przede wszystkim. Daje ile mogę a jak trzeba siadam na ławkę. Pewnie utrzymają 5 zmian bo to się sprawdziło. Więc dobra ławka to podstawa. No ale zobaczymy jak sobie poradzą z problemem bogactwa.
Mam nadzieję na zobaczenie duetu Cou/Griezmann i ich pracybw szybkim ataku. Może kiedyś taki uświadczymyn

2

Barto to żart. Powinien odejść. Setien to słaby trener. Valverde nie dano dokończyć sezonu. Abidal to słaby dyrektor sportowy. Ale do cholery nic nie usprawiedliwia tego jak gra Barca. Czy nagle tej drużynie zbrano umiejętność grania? Czy nagle 3/4 składu triunfujące w erze tiki-taki nagle przestało potrafić kopnąć dwa razy piłkę od bramki? Wyprowadzenie to jest jakiś dramat. Zawodnicy nie biegają i się nie ruszają na boisku. Za to nie odpowiada trener. Za to, że na murawie brak ambicji i chęci walki a Messi sobie człapie a i tak go chwalą nie odpowiada trener. Odpowiada SKŁAD NA BOISKU.
Może i dobrze że przydażył nam się Bayern. Będzie trzęsienie. I powinno.

3

Trener drugiego zespołu z nastawieniem na przetrwanie i zmiany.
Za rok niech nowy zarząd wybiera trenera.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?