0

Niech Arturowi podziękują za chęć oszczędności dla klubu. To chyba dobre rozwiązanie.

0

@Crakitic o jakich przeciążeniach mówisz? Miesiąc bez rozgrywania meczu? W ostatnim meczu sezonu można było z nich zrezygnować bo było pietruszkę? Można było. Czy też byli niezbędni. A co do kontuzji. Jak pokazuje przykład Vermalena, Dembele i innch graczy Raus, Fabregas....kontuzji można doznać na treningu i prostej drodze.
I sorry szanuje twój pogląd. Ale nikt mi nie wmówi, że dwa mecze w okresie 4 dni to by było za dużo. Tym bardziej, że nie musieli grać. Można było się dogadać, że pomogą jak nie będzie szło albo zrobią swoje i zejdą.
Prawda jest taka, że z nimi mogło być 4:0 jak i 0:4. NIgdy nic nie wiadomo czy by pomogli. Jednak chyba każdy ma świadomość jaki wkład umiejętności, by próbowali dać w tych meczach.
No ale dobra. Nie dano ich i po temacie. Gramy dalej w 3 lidze. A możemy się założyć, że Fati nie wyjdzie w 1 składzie na Neapol. O puiga bym się nie założył mimo wszystko czuję Rakitic-Vidal-Busi.

1

@Crakitic Nie. Ale cel ten był w zasięgu rozegrania 2 meczy. Gdyby 1 skład szedł pełną parą treningową. OK. Ale oni siedzą na wakacyjach. Rozumiesz??
Po erze korony wirusa gdzie siedzieli 3 miesiące, teraz właśnie była im potrzebna przerwa gdzie, wystarczyło ich oddać na tydzień. TYDZIEŃ!!!!. Ale co tam. Lepiej, żeby drużyna grała z młodzikami i 4-5 poważnymi zespołami w lidze, niż z Espanoylem, Mallorcą, Leganes, Zaragozą, Gironą i wieloma innymi znanymi z La Ligi. Nie no po co? Jakie to ma znaczenie? A wystarczyło dać 2 zawodników na dwa mecze. Nawet nie musieli grać całości. Brawo my.

0

@Greenalley to prawda. ALe właśnie dlatego nie należy już liczyć na Samu. Raz że uraz skoro proponowano mu operację, jest poważny. Dwa, że jednak jej się poddał (i tu go nie neguje, sam decyduje o tym) ale jednocześnie wybrana metoda nie okazała się skuteczna, co znowu pachnie kontuzją i powrotem do decyzji o operacji.
W naszym interesie naprawdę jest się go pozbyć. Komin płacowy przeznaczyć na Langleta, Fatiego, Puiga. Opcjonalnie kupić gracza. A może go mamy. Może ten Todibo nie jest taki słaby. Ktoś mu dał w ogóle szansę?

0

Dwie strony medalu. Już jest w innym klubie więc, po co miał by się zarzynać w starym?. Nie daj "buk" kontuzja i spier....start w nowym zespole, gdzie pewnie łatwo mu nie będzie.
Druga sprawa. Jeśli to Barca go wypychała to czy postawa może dziwić? No może. BO powinien zachowywać się jak Bale. Trenuję. Robię swoje a na resztę gwiżdże.

4

@lukas10 chyba jednak w bajki nie wierzymy obaj. Pozycja na boisku tego gracza sprawia, że nie widać dla niego szansy na regularną grę. Messiego nie wygryzie chyba że ten pójdzie na 10.

1

@artur_26 i dokładanie tak było. PRzepłacali kontrakty chcąc wyciągnąć mega zawodników (Dembele, Cou, Greizmann) a inni na tym korzystali.
Wyjściem jest po prostu sprzedaż ze stratą względem realnej wartości. Inaczej naprawdę możemy skończyć z 3-5 zawodnikami jak Real z Balem.
A już sprzedaż Umtitiego powinna być priorytetem. On potrzebuje gry aby wejść na pewny poziom. Nie jest Vermalenem, który z miejsca trzymał mega wysoki poziom w okresach bez kontuzji.

1

@odo997 To nie było tak. Umtiti wszedł na kosmiczny poziom. PO czym strzeliły pogłoski o mega niskiej klauzuli (60mln), przy ruchach Liverpoolu i kosmosie kasowym za Virgila. Ponoć wtedy MU mocno parło na niego. Więc po prostu Nasi podpisali kontrakt. A później już było tylko gorzej.....dla klubu.
Na ten moment trzeba korzystać z przesunięcia Euro i liczyć, że Samu będzie chciał grać. Więc jakieś wypożyczenie wchodzi w grę. Bo raczej nie ma co liczyć, by nasi "geniusze transferowi" doszli do wniosku, że lepiej sprzedać ze stratą w celu naprawy finansów sezonowych, niż krzyczeć absurdalne 40mln. Bo nikt po prostu nie da nawet 30 przy takim kontrakcie zawodnika.

1

@dafik85 też bym tak chciał.....niestety prawdopodobnie na przeszkodzie stanie kontrakt. Kto mu da obecnie 6mln netto? (bo kwota podana w artykule to brutto)

1

@lukas10 Trincao to szans na pogranie nie ma, jako prawoskrzydłowy, bo tam gra Messi. Chyba że ten zdecyduje się przejść na środek. A robienie z chłopaka lewoskrzydłowego mija się z celem. Ten transfer ma tylko znaczenie wtedy kiedy chłopak będzie grał. Jednak z punktu widzenia z kim ma rywalizować i ile najprawdopodobniej minut dostanie to słabo to widzę.
Dla Pedriego już powinni szukać klubu w LaLidze, bo on raczej nie pogra. Villareal, Sociedat, Getafe, to kluby które mogły by sie skusić. Choć Sociedat stawia twarde warunki i zazwyczaj woli wypożyczać na dłuższy okres niż rok. Nie wiem czy BvB nie było by też ok jeśli byli by zainteresowani.
Puig, Fati to już raczej pewne granie - w większym lub mniejszym stopniu. Choć w przypadku Rickiego to kwestia kto odejdzie z pomocy. Oby Ivan. Bo on już nic po prostu nam nie daje. Choć jego skill i zaangażowanie (chyba treningowe) potrafi przekonać każdego trenera i to jest właśnie ten ból..
Arujo? W dobie kryzysu postawił bym na niego. Pique, Langlet + Arujo + 4 obrońca Todibo/Albo jakiś doświadczony wiekowy. Chyba najważniejsze to wyzbyć się Samu. Wysoki kontrakt, słaba forma, ciągłe problemy z kolanem sprawiają, że należy po prostu z niego zrezygnować. A jak nie da rady? To dać do zrozumienia, że jest 4, a nie 3 obrońcą.

Rafinhia - żal mi takiego gracza. Ale rozwiążmy w końcu problem z jego osobą. Kiedyś kłóciliśmy się z Interem o 6 mln. Teraz powtórka z Celtą. Skończy się tym, żę chłopak z nami zostanie( i odejdzie za darmo) i znowu nie wiadomo będzie co z nim zrobić. Choć z czystym sumieniem powiem, że jak gra u nas, to poziomu nie zaniża.

Alenia - całkowity brak zdania. Ciężko powiedzieć co z nim zrobić. Młody perspektywiczny. W Bestisie się nie odnalazł. Ale Odegard np. w Holandii też nie czarował w jednym zespole dopiero w Utrechcie się odnalazł. Pre-sezon z Barcą i decydować czy jest realna szansa na Alenia-Puig-FdJ.

Dembele - może to dziwne. Ale wierzę w niego. W sumie gdyby nie kontuzje, to jest to niesamowity zawodnik, który po powrotach szybko się odnajdywał. Istotą rzeczy jest czy znowu mu nogi nie pójdą na L4. W transfer nie wierzę. Więc chyba należy liczyć się z tym, że będzie grał.

Lautaro - 3x nie. PO prostu. 100mln obecnie będzie można wydać na lepsza przebudowę. Już bym wolał De Ligta wykupować za tyle (choć wiem, że to fantazja). Tak naprawdę, potrzebujemy transferów w każdej linii. Ale akurat nie Lautatro. Mając Messiego-Griezmanna-Suareza-Fateiego-Dembele + Trincao, a nawet Brightwaita, z których nie odejdzie pewnie nikt (bo Martin będzie za drogi raczej dla większości, nie licząc pewnie wysokiego kontraktu dla zespołów które by go kupiły) pchanie się w kolejnego ofensywnego gracza to po prostu bez sens.

Prawda jest taka, że na nadchodzący sezon miejmy lepiej oczekiwania na dobrą grę i jak najmniej bolesną przebudowę. Jak wpadnie jakiś tytuł SUPER. Jak nie trudno. Celem sezonu powinna być jednak przebudowa zespołu. BO kiedyś to musi nastąpić, a skoro tąpnięcie już nastąpiło to czemu nie teraz?

2

Byłeś wielki stary. Twój przykład pokazuje, że nawet przy lekkim braku umiejętności można prwcowitością i zaangażowaniem zrobić wiele. A to że się bałeś że jesteś za słaby? To też pokazuje że być świadomy swoich ułomności może dać nam siłe do wzniesienia się ponad własną przeciętność. W chwili obecnej takim zawodnikiem jest Langlet. Niestety obecny Pique nie jest już tym który grał z tobą.

12

@RosjaninBut i tu się mylisz bo bawet 4 razy spóźnili się na 2 połowę.

2

@KaroLOCO Betis wg tego co podawali ma 50proc praw do kwoty sprzedaży. A więc 50proc + 6mln wykupienie. Przy sprzedaży za 24 mln my zyskujemy 6mln Betis 18. Fucking logic. Zostawić na rok. Brać za darmo i wtedy oceniać on czy Semedo.

4

Odkupienie go za 6 mln. Sprzedaż i zapłacenie 50proc kwoty klubowi skąd wylupiliśmy to jakaś paranoia. Sprzedmy za 24 to z transferu zyskamy 6 mln.
Zostawić jeszcze na rok. A może wystrzeli na tyle by grać u nas za drewnianego Semedo.

1

Piłkarsko na pewno dałby radę, tym bardziej że w końcu był by największą gwiazdą wraz z końcem Messiego. Jednak kwota jego zakupu, kontraktu oraz pozaboiskowe szachrajstwa sprawiają, że powinniśmy trzymać się od rodziny moNEYów z daleka.

8

"Fati i Puig: Nie liczę na nich. Mają wakacje. Otrzymali możliwość odpoczynku po grze w pierwszym zespole. Jestem zadowolony, że Araujo chciał być z nami."

To tłumaczy jakim bagnem staje się nasz klub. Ja rozumiem intensywne przygotowania do LM na Neapol. Ja rozumiem walka o tytuł w lidze. Ale tak akurat Fati i Puig grali w tym sezonie w 1 zespole tyle, że muszą mieć teraz wakacje (tym bardziej po erze koronawirusa). Na boga 2.....słownie DWA mecze i tydzień przygotowań do nich. TO był aż tak wielki koszt dla trenera? Kumam, że mogli dostać kontuzji tym bardziej, że Puig był zdaj się najczęściej faulowanym graczem ligi do momentu przejścia do 1 zespołu i go tam nie oszczędzano. Kontuzje w meczu się zdarzają ale w domu na schodach też mogą.
Dla mnie niepojęta decyzja. Tak jak by posiadanie silnych rezerw nie było ważne. A jest i to mega....raz, że ogrywasz graczy w swoim klubie na niezłym poziomie. Dwa, że dzięki temu możesz pozwolić sobie na węższą kadrę 1 zespołu bo możesz korzystać z rezerw.
Wystarczy spojrzeć kto kiedyś u nas grał w rezerwach, a nie dał rady się przebić: Nolito, Soriano. Świetni zawodnicy. Za słabi na stałą grę ale kiedy u nas grali spokojnie można było z nich korzystać (fakt, że wtedy było takie walnięcie w kadrze, że nie było to potrzebne). To jednak o czymś świadczy.


0

@fhero to już zależy od tego kto był by do zatrudnienia.
Ad kolegi wyżej. To, że Setienowi nie idzie nie znaczy, że już trzeba natychmiast od razu. Jak pokazuje przykład Bayernu lepiej było wziąć drugiego trenera związanego z klubem na tymczasowe przeciągnięcie sezonu. A może coś się uda, bo skoro jednego zwalniali to uznali sezon za potencjalnie starcony. I ryzyk fizyk. Zamiast drugiego z dupy nie znajaćego realiów i zawodnika. DLa mnie w ogóle zwolnie EV było słabe. Bo można było przygotować wymianę trenerów pod kątem przebudowy drużyny. A tak mamy co mamy.

2

@VamosB z jednej strony się zgodzę, z drugiej mam mega przeczucie, że ani jeden ani drugi nie zagra od 1 minuty.
Setiena rozumiem. Walczy o swoje. Barca w takiej formie nie miała by szans na LM w przypadku mecz/rewanż (choć różne rzeczy się dzieją). Natomiast w przypadku jednego meczu? Wysatarczy, że Messi odpali. A jakakolwiek kontuzja komplikuje sprawę. Dodatkowo chodzi też o zgranie, myśl taktyczną, która najpewniej jest inna, a puszczanie ich bez treningu z 2 zespołem mija się z celem.
Z drugiej strony jeśli zarząd ma się w coś wpierdzielać to właśnie w to. Bo nie oszukujmy się. W interesie klubu, drużyny Barcy A, Barcy B oraz trenera pierwszej drużyny jest posiadanie zespołu rezerw na zapleczu ekstraklasy. Niebotyczna różnica poziomu. Zawodnicy rezerw grający z 3 drużynami w zeszłym sezonie grającymi w Primera. Są od razu poziom wyżej do występu w 1 zespole jeśli trzeba.
Dlatego powiem wprost. Powinni ich dać do zespołu rezerw. Nawet jeśli mieli by być zmiennikami i wejść aby ratować sytuację.

1

Martin super wejście dużo ruchu, pokazuje się do gry. Czy my naprawdę z takim przodem potrzebujemy Lautaro. Lepiej 100mln zainwestować w środkowego obrońce + prawego i lewego.

0

Blanc jest trenerem defensywnym. Więc nie, nie, nie.
Zresztą nie ma o czym mówić. Barto podpisał Setiena na póltorej roku, do końca swojej kadencji. Może lepiej przemyśleć to i zatrudnić kogoś już teraz z objęciem za rok. Niech uczy się jezyka. Poznaje klub, popracuje nad transferami. Ala Guardiola w Bayernie.

3

Ciekawe czy EV się uśmiechnął pod nosem. Mam nadzję, że Barto będzie miał koszmary z nim w roli głównej.
Jak widać to nie wina trenera ttlko beznadziejnie grających, bez ambicji zawodników. Kur..... Busquest nawet w 92 min nie może się zdobyć na jakieś podanie do przodu. Jedyne co potrafi to prawo lewo albo szukać Messiego. Sorry ale nie ma tu już Iniesty który coś wyczruje podobnie jak Xaviego. Jak chcesz grać chłopie naucz się podawać do przodu. A jak nie odejdź, usiądź na ławkę.

0

@VenoM w przodzie. W przodzie zbiera dobre oceny, za to nie istnieje z tyłu co komentatorzy też dali radę zauważyć. Choć na Fcbarca w mani tasowania się nad portugalczykiem nikt nie widzi. Po przerwie wirusowej można śmiało przyjąć ze 50proc straconych bramek idzie na jego konto. Albo go nie ma
Albo go ogrywają. Po to w klubke statystycy aby zobaczyć gdzie jest wybrakowane ogniwo.

0

Dajcie podwyżkę nierobowi w obronie. I będziemy się męczyć z nim kolejne 5 lat. Sprzedać dopóki ktoś jest chętny. Mamy zawodnika w Bwtisie na prawe skrzydło. Alw co tam lepiej z miernym Semedo. A tu dalej się będa podniecać że 3 razy pobiegnie do przodu, a nik nie spojrzy że 4 razy z tego nie wróci. Nawet przy dzisiejszej bramce na 0:1 widać jak biegli wszscy poza łaskawcą Semedo.
Mecz z Atletico to pokaz jego kunsztu obronnego. Jak mamy grać takimi obrońcami to nam 8 Messich nie pomoże.

0

Suarez łapał sie za pachwinę w ostatnim meczu. Czemu nie zagrać Fatig/Martin/Messi

0

@herbblaugrana żeby był na opchnięcie to raczej wypożyczenie albo 1 zespół na pół roku.

0

@Ricardinio14 tak napastnika Atalanty.

2

Co do napastnika. Naprawdę olejmy Lautaro. Już zaczął grać to co większość ostatnich transferów Barcy. Czyli nic. Już lepiej te pieniądze dac na Duvana Zapatę

5

@ramon59 tylko Rafa jest kontuzjogenny i tego nie zmienimy. Lepiej nie ryzykowa jak z Umtitim. Tym bardziej że Arujo daje radę. A Samu obecnie wybitny nie jest.

3

@cules100pro nie przesadzajmy. Koleś jest top graczem grającym głową na świecie. Jak widać potrafi strzelić i wolnego. Gdyby z lewwj strony boiska Messi oddawał Suarezowi też mogło by być z tego sporo dobrego.

1

@PJ777 nie mów tego głośno bo cię tu zlinczują. Ale do tego komenatrza ciężko coś dodać. Może tylko właśnie to, że choć Messi geniuszem jest to brak mu tej umiejętności zaopiekowania się takim Fatim czy Puigiem. Czasem nawet na siłę pograniem nim. Podbiegnięciem klepnięciem. Uśmiechnięciem się. Wsparciem.
Wszystko co się dzieje na boisku jest takie.....smutne. Ożywia się dopiero gdy Messiemu coś się uda. No ale cóż. Zobaczymy. Może odpali w LM. Ostatni wielki zryw Messiego. Z drugiej strony mi się wydaje, że on po prostu wszystko szykuje na ostatni sezon, którym będzie ten z MŚ. Wtedy da z siebie wszystko. Bo to jego ambicja.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?