yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Noname trenerski, któremu dano szansę i który gdyby nie choroba mógł zostać topem topów w trenerce. Pod nim Barcelona działała jak maszyna. Nie jestem pewien czy nie osiągnął u nas wyższego poziomu niż Guradiola (choć ten drugi musiał akurat przebudować zespół a Tito nie)
1
Dobrze ze większość rozumie że to info z tyłka.
Zresztą powiedzmy sobie szczerze ile znamy transferów bartwrowych na najwyższym poziomie? Etoo-Ibra i co jeszcze? Jednak kluby wolą kasę.
0
@Johnnie_Walker problem z Cou jest inny. Pewnie z dobrym pomysłem dali by radę go wykorzystać. Bo gdy grał w cale taki słaby nie był, choć potrafił znikać. Problemem z nim jest zmiana na rynku transferowym i olbrzymi kontrakt. Dlatego próbują sprzedać go gdziekolwiek, co nie będzie łatwe. Prsepłaciliśmy i trzeba ratować sytuację. Inaczej możemy zostać z megab opłacanym zawodnikiem do końca jego kontraktu. Coś ala Arda Turan. A tego nikt u nas nie chce.
Inaczej myślę, że spokojnie można by było liczyć na Cou. A trener pewnie musi albo po prostu tak uważa. Bo nigdy nic nie wiadomo. Jeśli jednak zostanie to nie należy popełniać błedu Zidana z Balem. I spalenia zawodnika przez samego trenera, jeśli może być tu jeszcze 2 lata
0
@VenoM dokładnie. Ale u nas próbują powtórki z Dembele. Sezonową gwiazdę za miliony. Na teraz, już, natychmiast.
3
Jeśli tak by zrobili, to mogą pożegnać się ze sponsorami, a wiele klubów z dużej liczby federacji może podjąć bunty. Bo niby jakim prawem jakiś ranking ma promować bogatszych? Zespoły z 5,10 miejsc w LM. To rozumiem, że z Włoch w LM gra Milan tak?
0
@monsterrize był i w pierwszym meczu przewracał się o własne nogi. W kolejnych był najsłabszy ale łapał rytym. Gdyby pograł półsezonu może by się wpasował. Ale u nas nikt mu tego nie da. Prosty przykład. Zmiennik Alby. Digne. Drewno. Nie spełniający oczekiwań. Idzie do Anglii. Ocenowo drugi zawodnik ligi. A my mieliśmy problem by go sprzedać. Sprawa wygląda prosto. Nie gra regularnie to nic nie pokaże. I o ile z Dignem sprawa oczywista. Alba był w mega formie i zdrowy. Tak teraz? W polu jest tylu słabo grających, że naprawdę na wyjazdach nie zrobi mi różnicy czy zobaczę słabego Rakitica czy Puiqa, któremu nie idzie.
25
@monsterrize albo ryzykujesz i masz taniego, świetnego gracza. Albo grasz tym, co masz i czym grali inni aby utrzymać się na powierzchni i nic nie zmienić. Czy obecnie jest na świecie trener który był by w stanie ruszyć do biegania Messiego. Wskrzesić Rakitica. I odczarować Barcelone? Wątpie. Więc może jest to czas na danie pogranie kilku meczy z rzędu młodemu zawodnikowi?
Bo inaczej kończy się to tak jak z Fatim. Zbawca! Rozczarowanie! Zbawca! Nie istnieje! Nie najgorszy! Zaginiony w akcji.
Ludzie trzepią się młodymi zawodnikami. Sancho, Haland, Felix. Ale żaden z nich nie zaistniał by gdyby nie grali ciągle. Gdyby ktoś na nich nie stawiał. Nie byli z naszego zespolu więc słyszymy o nich gdy robili wielkie rzeczy. Ale o meczach gdzie nie istnieli nie słyszeliśmy. A takowe były. Bo pisze się tylko o tym co krzykliwe i spektakularne. Więc za chwile znowu odpalali i byli wielcy.
A u nas? Lepiej grać kopiącym się po głowie Rakiticem niż ograć mega perspektywicznego chłopaka. Boże gdzie była by teraz Barcelona gdyby Guardioli ktoś wmówił, że lepiej wydać 100mln na skrzydłowego, zamiast zagrać jakimś Pedro. Na rynku byli świetni DM. Promocja 30, 40 mln. A ten imbecyl grał kalekim Busim. Można? Można. Ale trzeba zaufać i mieć pomysł. A u nas jeden pomysł. Ciągle jeden i ten sam skład. Być może indywidualnie najlepszy. Ale nie tworzący drużyny. I to jest rola trenera. Znaleźć grscza który może i słabszy ale da więcej drużynie. Jak mamy FdJ, Arthura i Messiego na boisku to na co nam 10 technik. Może warto było by mieć kogoś szybkiego. A jak mamy Vidala z Rakiticem to może fajnie jak by wszedł kto# kto zagra nie konwencjonalnie?
Prosty przykład Brightwita. Co pokazał? 3 sprinty i 2 dziwne dryblingi z piłką? Wow. A mimo wszystko wniósł do gry więcej niż nasze techniczne gwiazdy.
Dlatego granie młodymi to przymus a nie przywilej. Nie mówimy tu o głebokich rezerwach. 5 młodych na skład. Ale jak słyszę, że Puiq, Alenia, Collado, Perez pokazywali za mało aby gracz z jakimis Valladoidami, Malloracmi to po prostu nie wiem czy śmiać się czy płakać. Z takim przecienikiem wystawienie jednego słabszego do nauki nie powinno robić rożnicy. A jeśli robi, tzn. mamy tak słabych młodych graczy iż powinniśmy zamknąć szkółkę. Albo mamy tak słaby zespół, że jednak nie powinno nam robić to róźnicy kto gra.
0
@cat_r37 przeczytałeś do czego odniósł się macio_944? Rosell został uwolniony ze szwindli dot. jego prywatnych przekrętów. Do przekrętów w Barcelonie przyznali się idąc na ugody i płacąc kary za moNEYów i szwindle z firmami ojca. To raz. A dwa do dziś nie wyjaśniono, kto podpisał z Neymarami klauzulke o wypłacie niebagatelnej premii za pobyt w klubie z datą w momencie kiedy jeszcze trwało okienko. Nikt nie powiedział, że Neymary nie wygrają. A ja bym nie postawił małego palca czy część premii z tej klauzuli dziwnym zbiegiem nie znajdzie się później na kontach spółek matek, córek, ojców Rosella. Bo tylko DEBIL mógł by podpisać taką klauzulę z taką datą.
0
@Fohin i dlatego Abidal poeinien odejść. Transfery lubią ciszę.
0
@grubiorz no właśnie. Tym bardziej, że mamy tych wychowanków. Jeśli takie pogra 10-15 meczy z rzędu bez presji że źle kopnie piłkę i już ławki nawet nie powącha, to to zaprocentuje. Messi mógł się rozwinąć bo tak naprawdę robotę wtedy robili doświadczeni koledzy. I tu też tak trzeba podejść. Jak Alba ma być główny to młody musi się ogrywać. Jak jest wynik 3;0 to nie trzymać "starej gwardii" tylko grać młodymi.
Natomiast nie zgodzę się z przedmówcą. Kadra była pod trenera. Valverde wolał mały, wąski skład, bo już rok wcześniej miał problem z minutami dla wszystkich "gwiazd", które psuły atmosferę. I to nie szło. A że w tym nas po prpstu kontuzje zniszyly to trudno. Była okazja ograć młodych to odgrzano stary kotlet. I odpowiadając Setienowi.....wobec sytuacji kadrowej klubu wolał bym grać wychowankami, zrzucając niepowodzenia na garb nie ogrania, braku doświadczenia młodych z pecha z kontuzjami, niż na siłę trzymać się w walce o tytuł nie zmieniając nic w perspektywie dalszej gry. Czasem trzeba zaryzykować. Zrobili to Rejikard. Zrobił Guardiola. A już przykład Taty Martiono pokazał, że starym kotletem można zajechać daleko, ale na koniec zostać jednak z niczym. No ale u nas nikt się nie uczy.
9
Poruszył dobrą kwestię.
Trzeba znaleźć umiar. Dążenie do pucharów przez głupie zapatrzenie w kolejne LM Realu doprowadziło do tego co mamy. Mało kogo cieszy dominacja ligi od 1.5 dekady. Mało cieszy CdR nawet w połaczeniu z Ligą. Przez to klub jest źlw kierowany. Może pora na ostatnich latach kaiery Messiego spróbować przebudowy (nie bez niego, tylko z nim) i oprzeć część składu na talentach. Puiq, Emerson, Alenia, Collado zamiast wydawać grube miliony na powroty Neymarów. Jeśli będą dwa, trzy chudsze lata? To będą. Ale nie może tak być, że odchodzi nam jexen Neymar, a nam klapki opadają że jesteśmy w ciemnej dupie i potrzebujemy zastępstwa, już! Teraz! Natychmiast! Jeśli tak było to znaczy, że drużyna jest źle budowana. Bo wybicie jednego nawet SUPER klocka nie powinno zawalić budynku. A tak niestety się dzieiej. Więc może lepiej zacząć od przebudowy fundamentów niż liczyć, że krzywa wieża nie runie.
4
O widzę, że koleg usunął komentarz. Ja nie uwarzam, że wzmianka o Realu Madryt jest głupotą. Bo biorąc pod uwagę co osiągneli i jaką stabilizację finansową zyskali to ich droga była skuteczna. Tak jak kiedyś Arsenal Wengera, albo Tottki Leviego. Zbudować nowy stadion bez długu|? Bezcenne.
Z drugiej strony gdyby nie LM dla Realu to ich działania określano by z goła innaczej. Chomikują a nie osiągnęli nic. Było by to prawdą? Było!!!. Każdy z nas wie też, że wygranie LM to duża loteria. Możesz być najlepszy a nie wygrać jej latami.
Dlatego należy powiedzieć, że wyniki uratowały projekt Pereza który się broni. Inaczej wywieźli by go na taczkach.
Zdominowani od 1.5 dekady w Lidze. Notujący kompromitacje w CdR. LM była by gwoździem do trumy Prezesa. A paradoksalnie jest cierniem w naszej dupie. BO powiedzmy sobie szczerze. Gdyby oni tych LM nie wygrali u nas nie było by takiego płakania i ciśnienia. Jak można było by powiedzieć, że ostatni sezon był zły. Liga, finał CdR, półfinał LM. Wcześniej Liga i CdR. Tylko obsesja LM Realu pchała naszego Szalonego Prezesa w obłęd. Miliony po Neymarze BO TRZEBA ZASTĄPIĆ NA JUŻ!!! Griezmann bo potrzeba zastąpić fail na COU. To wszystko zburzyło ten rytm, który funkcjonował gdy dominowaliśmy. Barto tak kurczowo potrzebował przyćmić wynikami afery Sandro, Neymara i inne, że staczał ten klub. Tak czy tak ten zarząd jest skończony. Najlepiej żeby odszedł. Podziękował i dał działać innym. Ale tak się nie stanie bo będą chcieli zamieść jak najwięcej swoich faili. Pamiętajmy, że sami sądzili się z Laportą o niegospodarność i przegrali. Więc teraz spodziewają się tego samego.
Sytuacja nie jest dobra. Ale jak Lapora w oparciu o wyniki odbudował sytuację po Gasparze tak teraz też się uda. Może treba będzie przeżyć 1-2-3-5 chudszych lat i cieszyć nawet z jednego Pucharu ale od czegoś trzeba zacząć. Bo nie sztuką jest mieć 1mld przychodów i 1.1 wydatków. Lepiej mieć 800mln i 780 wydatków i zdobywać puchary.
0
@Riguelme tak. Potwierdzone.
1
@Tom_Sta Vermalena ani Arsenal ani Barca nie wyleczyły. Niektórzy tak po prostu mają. Ale zgodzę się, że jest mega dobry. Nawet w Barcie to polakzywał. Dodatkowo na liczbę rozegranych minut statystyki ma swietne
0
@Fenelon dasz glowe ze tam nie ma klauzul, że im to oddadzą itp? Inaczej co za problem bylo powiedzieć obcinajcie? Po co jakieś negocjacje?
Prawda jest taka, ze na pewno ten procent negocjowano, i czymś ich przekonanno
0
I to jest dobre podejście. Chcemy nie chcemy jak każdy musimy przetrwać. To nie czas na rzucanie 150mln na Neymara czy 100 na Lautaro, jeśli obcinamy pensje zawodnikom. To wprowadzi mega zgrzyty.
0
@Aleksy1986 Napisał o piłkarzach. Mamy jeszcze inne sekcje. A jak wczęsniej podawali mamy zdaj się 80proc wydatków na pensje pracowników (czyli wszystkich).
MEssi zarabia dużo więcej. Na mocy kontraktu z 2017r. 100mln. Tylko jest to chyba brutto.
https://www.meczyki.pl/newsy/lionel-messi-zarobki-na-minute-dziennie-rocznie-sportbuzz/112859-n
2
@th@les jakoś nie wierzę o propozycję obniżenia pensji o 70 proc. Tylko raczej do 70 proc. Gazety często lubią leciutko zmienić literkę. Do/o.
A prawda jest taka, że teoretycznie wystarczy poprosić Messiego o obniżenie na rok o 70 proc. I już teoretyczna strata jest praktycznie pokryta. Dlatego nie wierzę w takie propozycje na ten moment kiedy nie wiedzą czy dograją sezon czy nie. Bo rachunek jest prosty. Jeśli nasz pułap płac jest na pozionie 80 proc całego budżetu. to jak obniżymy te płace o 70 proc, to zdaj sie wyjdzie ze to bedzie już tylko 56proc całego budżetu. I nagle Barca wyjdzie z 200mln zysku? W takiej sytuacji rozumiem piłkarzy. I dlatego cięzko mi uwieżyć aż w tak drastyczne cięcie.
0
Skandaliczna propozycja moim zdaniem. Obniżka o 10 proc za nie robienie nic. I podwyżka jak muszą się wysilić? No bez jaj.
Prawda jest taka, że przy obecnych zarabokach każdy z nich bez kwiknięcia powinien zgodzić się na półtoramiesięczne skoszarowanie i rozgrywanie meczów w ścisłej kwarantannie.
Z drugiej strony nie dziwię się zawodnikiom 30-32+ że mogą nie chcieć obniżyć pensji. To zapewne ostatnie takie lukratywne kontrakty w ich życiu. Obecna sytuacja wymyciu przewidywanie i zapiski odnośnie podobnych sytuacji w nowych kontakach. Myślę, że wiele klubów może też zostać z niechcianymi piłkarzami, typu:
Barca - z Rakiticem, Dembele, Cou
MU - Pogba
Real - Bale
PSG- Neymar
Zawodnicy ci mają takie kontrakty, że nikt im nie da podobnych pieniędzy. BO nie będzie po prostu nikogo stać na wielkie kontrakty, nakilka wiele lat. A ktoś wierzy, że Bale podpisze umowę na 1-2 lata? To już mu lepiej siedzieć w Realu, za te krocie. A sytuacja na świecie naprawdę sprawi, że lepszy gołąb w garści niż chora ambicja w próbie odbudowania u schyłku kariery. Po co ma iść gdzieś za połowę kontraktu, jak za rok odejdzie z 20mln, wolną kartą do podpisania wysokiego kontraktu i bez kosztów transferu. Czyli pójdzie gdzie będzie chciał.
Ja żałuję, że to nie jest rok kiedy PSG kupiło Neymara i wypożyczyło z obowiązkiem wykupu Mbappe. Bo by się udławili w obecnej sytuacji.
0
@PiterBarca10 tylko jak? Cena za Cou i Dembe jest wysoka do obecnej sytuacji. Czy ktoś da za Cou 75 mln? Wątpie. Czy ty byś dał 70 za łamiącego się Dembele? ALbo ktoś weźmie go w mega promocji. Albo musi zagrać dobry seozn. Z tym, że my liczymy właśnie, że taki zagra. Bo mimo wszystko chłopak ma talent w cholerę. I przede wszystkim potrafi grać pod bramką, czego brakuje Fatiemu. Ale ten się jeszcze nauczy.
0
@Ogonek45 ma dużo problemów ze zdrowiem. Jak będzie imprezował i grał jak na początku sezonu. Proszę bardzo. Może zagości na 2-3 sezony może na 5-10. Na pewno jak kolega powiedział jeśli jest w formie nikt nie reguluje tępa gry u nas jak on. Ktoś z nim powinien popracować psychologicznie, aby uwierzył w siebie. Skoro na odcinku 30 metrów od naszej bramki do 10-15 za linią połowy radzi se z piłką doskonale to póxniej też da radę. A widać , że tam już nie ma odwagi. Z tym, że tam wszyscy dziwnie zaczynają szukać Messiego. Często niepotrzebnie.
0
@Gacu95 tak normalnie po prostu. Lepiej sprzedać Semedo i szukać nowego gracza. Ale przemęczyć się sezon i tego Brazylijczyka wziąć który defacto jest nasz i po coś został kupiony.
Semedo to jest po prostu nieodpowiedni zawodnik. Ani z niego obrońca ani skrzydłowy. Z naciskiem, że obrońca z niego marny. A to jest obecnie bolączką Barcy. Właściwie nie daje nam za wiele nigdzie. Może jak by Barca nie miała kryzysu z przodu to by grał lepiej. Bo są przebłyski. Ale w przeciwieństwie do Roberto koleś kładzie grę obronną jak mało kto. Niech ocenę wystawi mecz z Realem. 1 połowa jak profesor. Skupiony, pracowity. 2-3 rajdy po skrzydle ale generalnie trzymał defensywę bo szalał tam szybki Vini. Druga połowa (ok cały zespół grał dużo słabiej) ale jak goryl we mgle. Nie trzyma pozycji. Nie wie gdzie jest linia piłki. Pierwsza bramka kuriozum. Wychodzi do zawodnika tak wysoko, że za nim w obronie jest nawet Brightwait który też robi błąd puszczając Vinciusa ale na boga nie on trzyma linie obrony. Semedo zdarzają się dobre odbiory i interwencje. Ale ile razy można zobaczyć jak wraca spóźniony, albo w ogóle goni zawodnika a po chwili go odpuszcza.
Ja wiem, że Alvesem nie będzie. Ale tyle w przodzie co on da i Roberto jeśli nie będzie musiał się trzymać kurczowo obrony. Kwestia taka, że jak on zostaje to ciężar ataku idzie po stronie Alby. Dlatego uważam, że Semedo należy sprzedać. Za dużo lat tu jest żeby nie umieć przekonać do siebie jednego z 3 trenerów pod którymi grał. Niektóre transfery po prostu nie wypalają i tyle. Można za niego odzyskać dużą część kasy dopóki jest na niego wzięcie. Mam nadzieje, ze nie rozegra u nas już 5 meczy.
1
@panczo Semedo i nabranie wiatru w żagle? Co musi grać ten koleś aby zauważyć że kompletnie nie nadaje się do Barcy. To nie przypadek że jest tu tyle czasu. I nie potrafi wyrzucić ze składu wyłącznie solidnego Roberto.
Nelson nie zagrał dwóch dobrych meczy z rzędu. W obronie gra piach. Jedyne co wychodzi to gra do przodu ale już nie z przodu. Bo gdy tam pójdzie ma problem z wracaniem. Wystarczy dać na niego technicznego szynkiego gracza. Wtedy leży i kwiczy. Roberto o tyle jest lepszy, że świadom swoich braków skupia się na defensywnie.
0
@Boniek10 tu, że nie da się przeliczyć takiej operacji czysto kwotowo. Bo równie dobrze możemy dać 10x zawodników wartych 11 mln i mają nam dać za darmo? My dając (niepotrzebnych nam) zawodników próbujemy obniżyć kwotę. Ale czy oni potrzebują akurat tych zawodników? To tak jak gadanie kibiców Realu: damy Bale +100/1500 i bierzemy Mbappe. Do zakceptowania?
A tak naprawdę na rynku transferowym bardzo rzadko dochodzi do transakcji z wymianą zawodników z najwyższego topu. Lepiej mieć te 111mln i samemu kupować.
Poza tym transfery za 100mln wydają się obecnie nierealne. Jeśli Barca zdecyduje się na 100+mln za Lautaro albo 150mln za Ney to znowu się sfrajerzy.
0
Tylko "debile" wydadzą w tym okienku astronomiczne sumy gdy ludzie będą szukać ostatni raz możliwości zarobienia kroci
10
Tak. Kontuzjowanego Laporta za kontuzjowanego Umtitoego. Za pewne jeszcze wyjdzieny - 30mln na tym biznesie.
Serio. Jest dramat. Ale w dobie koronawirusa niech ktos tam pojdzie so glowy. Jakis sensowny transfer + szkółka. Nie pójdzie trudno. Ale w nadchodzącym sezonie niech nikt nie marzy o tym by wydawać miliony. Rok sprzedaży Neymara powinien nam dać do myślenia. Poczekać na rozwój sytuacji. Bo terwz kazdy bedzie chciał wykorzystać sytuację żeby nabić kasę. Na starym myśleniu. 100mln? Ok nie dużo. A za rok już nikt nie będzie robił takich transferów.
W tym roku jeest szansa że kluby z problemami finansowymi będą wyprzedawać graczy not for sell i na takie okazje nasi powinni czekać stabilizując sytuacje w klubie.
0
@Khajio gra na środku ataku schodząc na skrzydła a to jest różnica.
0
Lautaro jest ok. Tylko, że my szukamy zastępcy na 9. Lukkaku, Auba, Werner. To piłkarze grający na tej pozycji a nie Lautaro. Więc błagam niech ktoś raz w życiu w tym popapranym zarządzie zdecyduju się na zakup zawodnika na pozycję której potrzrbujemy a nie pseudo skrzydłowego
0
@HavertzKai Słabo widzę możliwość sprzedaży CoU. Malo prawdopodobne uzyskanie 80mln. A jednocześnie może to być wartościowy piłkarz. Roberto nikt nie sprzeda. Raz że na chwilę obecną to pierwszy wybór na prawym skrzydle. Dwa, że obstawia kilka pozycji więc nawet jako rezerwowy jest więcej dla nas wart niż to co za niego uzyskamy. Rafinhia.....hym ma skill ale ma pech do kontuzji. Nie jest powiedziane, że ktoś go weźmie choć 18mln klauzuli to fajna cena. Oby był zdrowy. Ivan powinien pójść. Vidal? Ciężko powiedzieć. Walczak, przydatny ale nie grając wprowadza chaos.
12
Nie ma co gadać. Gdyby nie odszedł nikt u nas by na niego nie postawił. Jest na poziomie jakim jest, bo gra stale. I to procentuje