0

Rozumiem tych co chcą i Duńczykw i Fatiego ale nie ma nq to szans. Czemu? Sezon wkracza w decydującą fazę i jednak myślę, że Setien będzie chciał przygotować pion drużyny w formie, na finałowy moment. Wiemy jak ważna jest forma u Suareza więc jeśli ze zdrowiem będzie wszystko ok 2/3 meczu jego.
Osobicie chciałbym zobaczyć Martina z Luisem + Griezmann na prawym skrzydle. Wtedy Messi na rozegraniu na 10 i obaj z Urugwajczykiem nie muszą prwcować w defensywie, bo skrzydała popracują za nich. Ale wiadomo że na to nie ma praktycznie szans. A szkoda.
Dlatego Suarez/Martin, Griezman/Fati i Messi bez standartowo bez zmiany.
Oby mecz był l3kki i przyjemny. Bo przed nami dużo cięższe. A nie mamy żadnego marginesu błedu. Remis przy zwycięstwie Realu daje nam 2 pozycje.

1

@cat_r37 może inaczej. Jak się włączy to wiele więcej pożytku z tego jest. Generalnie bardziej skupia się na pomaganiu na skrzydle Messiemu niż kreowaniu. Semedo jednak próbuje ciągnąć do linii i próbuje wejść. Mimo wszystko powinniśmy już dać sobie spokój z Nelsonem. Nie da nam za dużo. Więc chyba pora spóbować kogoś innego.

2

@escarabajo jak by dali takiego Archafa Guardioli coś czuję, że skończył by jako prawowskrzydlowy napastnik, albo zobaczyli byśmy drugiego Alvesa.

6

@Pustelnik bzdura. Konstrukcja stadionu sprawia, że nie słychać tego jak np na starym stadionie Atle. Uwierz, ze przy 70 tyś. ludzi tam cicho nie jest. Może nie jest to najlepiej zorganizowany doping ale jest moc stadionu.
Czekamajmy na przebudowę i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

0

@monsterrize 3tyś. euro to ok 200-250 sprzedanych koszulek. To nie jest NIEDOTKLIWA kara. Tym bardziej, że jest za nic. Bo bez jaj taki problem mają z wyjściem z szatni?

7

@bronx co ma poziom sędziowania do tego, że Barca łamie regulamin. Przecież to chodzi o prawa transmisyjne i czas antenowy. BEz wzgledu czy to Real , Barca czy Leganes jak jst obowiązek należy go wypełniać. Jeśli jest za to kara a zrobiliśmy to kolejny raz to kara się należy.
Nie wiem co na jakim gruncie możemy się wpier.....ale po prostu łamiemy każdy przepis jaki możemy.

1

@Gacu95 tak właśnie gra Roberto. Widząc, że Messi nie wraca zabezpiecza skrzydło, i dlatego ma mały wkład w ofensywę. Za to Semedo idzie do przodu ale już z wracaniem ma mega problemy. Proponuję zobaczyć jak wygląda jego gra gdy Messiemu chce się biegać, i gdy się już nie chce. Widać to na tle 1 i 2 połowy na Bernabeu. I widać też jak Semedo gra w obronie gdy go rozklepuje Vincius jak dziecko a temu nawet nie chce się biegać.
Roberto nie jest świetny. Nie jest nawet znkomity. To poprostu wyrobnik jakiego klub potrzebuje. Względnie niewysoki kontrakt. Możliwość gry prawie wszędzie. Po/lo/dm/pp/sp. Takich graczy się po prostu nie sprzedaje bo wpasują się w każdy wariant.
Poza tym od przyszłego sezonu na prawej mamy Trincao. Zobaczymy co oni z nim wymyślą. Bo skrzydło może wyglądać świetnie jeśli Messi zejdzie do środka na 10.

0

@Kamiloza91 tak że za rok (nie od nowego tylko jeszcze następnego) jest nasz. A na nadchodzący sezon mogą go wykupić zdaj się za 6-12 mln.

1

@Lares a szkoda. Busi obecnie jak kolega napisał nadaje się do kontroli meczu oraz tych spotkań gdzie będziemy grać wysokim pressingiem. W przewidywaniu zawsze był mistrzem. Tak jak zawsze był słaby we wracaniu gdy piłka go już mineła
Przed Covidem pokazywał formę jedynie na CN gdy Barca grała piłką. Niestety jego rozgrywanie pyk w lewo pyk w prawo skończyło się w momencie gdy odszedł Iniesta ze swoją mega umiejętnością ruszania z piłką do przodu. Wtedy życie Busiego było łatwe. Pressing. Odbiór. Pyk w lewo, pyk w prawo. A teraz trzeba biegać z piłką i jest problem.

1

@Ernesto82 Semedo powinien zagrac wyłacznie 4 mecze w tym sezonie. Jeśli zagra 5 to zmiennie trzeba będzie wypłacić.

0

Oby Mundo miało racje

2

@pluszek Jak sam powiedziałeś Barca to firma. I jeśli ma być firmą na lata nie może ślizgać się na krawędzi. Więc tak jeśli chcemy stabilizacji to należy zbudować solidne podwaliny. Inaczej nasz sternik piłuje gałąź na której niestety sami siedzimy. Więc jeśli zaspano z przebudową to niestety trzeba z godnością przyjąć chudsze lata i przebudować powoli. Inaczej skończymy tak jak zaczęliśmy: z przepłaconymi zawodnikami, z przepłacanymi kontraktami.
Martinez? Ok. Za 100mln? W obecnej sytuacji bzdura.
Koniec kontraktu Messiego? Należy usiąść i porozmawiać. Zarabia najwięcej na świecie. I należy to uszanować. Ale w obecnych warunkach nie może być już mowy o żadnej podwyżce. I to chyba wszyscy rozumieją. A przynajmniej powinni. A jeśli trzeba będzie zrezygnować za rok z 35 letnego geniusza? Taka kolej rzeczy.
To jest firma która ma zarabiać na siebie a nie być przechowalnią przepłacanego szrotu z zawyżonymi płacami.
MOże w końcu ktoś zrobi porządny bilans ekonomiczny. I w przychodzy 1mld wejdziemy z zyskiem a nie ciągłymi stratami.

3

@kamapl85 Kolega ocenił obiektywnie. Coś tam drepcze w wiekszości meczów a później w jednym dwóch odpala i tłum szaleje. Podwyższka mu sie nie należy już bo w tym wieku nie płacisz piłkarzowi 100mln. Dadzą mu kontrakt na rok to się obrazi. Dadzą na całe życie to za 100 mln można siedziec choć by rok dłużej.
Czy wam się podoba czy nie Messi w dużej części meczów jest cieniem siebie. Jak wygląda różnica gdy mu się chce a nie chce pokazuje mecz z Realem. Gdy "nie wyszedł na drugą połowę" to po prostu stał i nie istniał. A to zdarza mu się co raz częściej.

1

@Undertaker87 zabrakło szansy na stałą grę. Po prostu nie miał szans na przebicie się przy Puyolu, Pique. Jednocześnie jako wychowanek miał kontrakt na takim poziomie, że średnie kluby było stać na podobny z "powiedzmy" gwarancją gry. Więc wybrał co najlepsze dla kariery

0

Haha. Jeśli ta opcja Pjanic + obrońca = Semedo + Todibo + 40 mln byla by choć troszkę prawdziwa to w ciemno

0

@Cobra303 oczywyście, że stawia. Porównaj pierwsze mecze gdzie mógł robić co chciał. Te radosne rajdy do linii końcowej. A później 17 latka wystawia sie w pierwszym składzie (w sumie trochę z przymusu) gdzie po słabszym występie sadza się go na ławie, albo nie powołuje. Tak się nie da budować zawodnika.
Albo tworzysz jak Messiego, którego podporządkowujesz pod gwiazdę jaką był R10, a jednocześnie w oparciu o moc zespołu pozwalasz mu na odrobinę szaleństwa, albo później sprzedajesz Bojanów, DelafeUF do średnich klubów.
To w jaki sposób prowadzą chłopaka od momentów kontuzji w zespole to jest dramat.

0

Boże oby sytuacja ich zmusiła do tego by ci młokosi weszli do składu.
I tak jestem świadomo, ze z nimi nie wygramy nic....od razu. Ale przebudowa jest konieczna. I jeśli w przeciągu 2 lat choć 2 z nich odpali będzie super.
Po co płacić miliony za Pjanica albo jakiś szrot obronny z Juve jak możemy postawić na swoich. Niech ktoś w końcu komuś z tej szkółki zaufa na dłużej. A nie szuka tam zbawiciela BArcy ....ala Fati na którym zamiast oczekiwań do finezyjnej gry starwia się wymagania o ciągnięcie zespołu.

0

Semedo....jak najbardziej. Za to co prezentuje to raczej obniżenie kontraktu, a nie nowy wyższy.
De Ligt - uśmiałem się, z całego wpisu:
".... Daniele Ruganiego. Stoper ma dobrą technikę, jest wysoki i potrafi wyprowadzać piłkę. Barça rozważa włączenie go w operację związaną z Pjaniciem"
Czyli biorąc z Daniele płacimy 40mln a bez niego 60?
Miralem Pjanić =- podoba mi się jak gra. Fajny zawodnik. Ale boże w wieku 30 lat do Barcy? Ja rozumiem, że za 34 letnego CR można dac 100mln. Ale 60 za 30letniego Pjanica? Boże. Widzisz i nie grzmisz. Jak mamy tyle dać to już lepiej zostać w pomocy z ALenia, Roberto i Puigiem. Nie myślałem, że to powiem ale.....NAWET NIECH ZOSTANIE LEPIEJ RAKITIC, bo po co 60 mln za średniego kopacza u schyłku kariery.
Mattia De Sciglio - nie wypowiem się, pewnie możemy znaleźć lepszego. O ile już go nie mamy w osobie Todibo/Arujo. Boże gbydy jakim debilem musiał być Guardiola kupując kopiącego się w czoło Piketa z MU.
Panie Abidal jeśli Pana stać na takie tylko propozycje transferowe to mam nadzieję, że jest to Pana ostatnia praca tego typu.

A tak serio to nie kupią za wielu. Z drugiej strony to defensywa wymaga najwiekszych wzmocnień a oni się bawią w ofensywie. Masakra.

1

@kaamil1910 dobrze mówi. To co nam proponują nasi spece zakrawa na kpinę. choć to i tak pewnie w większośc i mokre sny prasy.

0

Wizja taka. Jeśli przejdą kontuzję to mamy świetnego napastnika. Może z gorącą głową, ale taką masz jak ciągle chcesz coś udowodnić bo nie grasz. I tyle. Jeśli kontuzje nie miną to mamy dramat. Osobiście bym sprzedał, ale tak jak napisano w artykukle....czy znajdzie się chętny? 60mln to praktycznie promocja.....w starych warunkach. A teraz ktokolwiek zaryzykuje tyle? Wątpię.

0

@BartArt Iniesta w wieku 21 lat grał jako zmiennik wchodząc w sezonie 25 razy z ławki. Dopiero w sezonie 2007-2008 po odejściu Guilyego dostał swój stały numer (wcześniej grał z 24). Czyli tak naprawdę zaczął grac regularnie i stanowić o sile zespołu w okolicy ~24 roku życia.
Tak naprawdę to obecna sytuacja jest ciężka. Żeby zmiennik zagrał w 25 meczach z ławki (a zagrał wtedy w ogóle w 37 meczach na 38 możliwych) to by był płacz, ze inni nie grają. Był hejt na EV że krótka ławka i się posypało. Ale albo masz wąską kadrę w formie albo masz 23 graczy z których 5-6 robi burdel bo po prostu nie gra.
Dlatego naprawdę skupił bym się na wąskiej liczbie pomocników. Busi, Alenia, Puig, FdJ, Arthur może Vidal.
Kryzys korony de facto może nam pomóc. Trzeba zaryzykować i tyle. Dopóki gra Messi jakoś będzie to nadrabiane. Dość wydawania setek milionów na zawodników z przodu nie grających na swojej pozycji. Kupujmy tam gdzie mamy braki. W chwili obecnej praktyczie cała obrona do przemodelowania.

0

@BartArt trochę bzdura. Wystarczy spojrzeć na Iniestę, który był typową szklanką i łapał urazy po 2 meczach. A później nagle nastąpił wystrzał formy. Tak naprawdę z wielkich gwiazd wcześnie zaczynał Messi i Puyol. Reszta miała problemy z wywalczeniem miejsca. Nawet Xavi grzał ławę zaczynając grę na DM gdzie rządził Guardiola.

13

@v3go to byla chyba raczej ironia ;).

2

@FranzMaurer podpisuje się obiema nogami.

0

Sancho - na szczęście nas nie stać.
Suarez - zakończyć jego kontrakt (czyli w klubie do 2021). Lepszego gracza na tej pozycji nie będziemy mieli. Zna klub. Jest gwarantem dwucyfrowej liczby goli bez formy, a w formie 20 da na pewno we wszystkich rozgrywkach. Nie ma co go skreślać. A mógłby grać dobrze wymiennie z innym napastnikiem. A nowe zarządy niech już szykują pieniążki na Halanda.

Nasze potrzeby to Timo Werner. Środkowy obrońca po sprzedaży Samu oraz ktoś do środka. Ze zdecydowaniem się w końcu czy Busiego na DM będzie zamieniał FdJ czy nowy transfer.
Dodatkowo szczerze to myślę też że w klubie zobaczymy Willana z Chelsea albo Pedro. Darmowi. Jeden jest motorem napędowym w środku. Drugi zna klub i może być naprawdę świetnym rezerwowym.

0

@DLFCB a ile byś wziął za ociężalego obrońcę z niepewnym kolanem? Ja wiem, że kiedyś mówiło sie o 60 z klauzuli. Ale teraz nikt nie da tyle. No i dodatkowo ciekawe czy ktokolwiek da cokolwiek. O to bym się nie założył. A przy wysokości kontraktu 8mln jako obrońca może nie znaleźć pracodawcy.

6

Niby to tylko plotki transferowe ale jednak pokazujące w jakie bagno wpędziły nas rządy Rosell/Barto.
Laporte powieziono za uderzenie w politykę. Wykorzystał sukces sportowy do własnych celów i za to "ścięto mu głowę jednocześnie paląc na stosie". Nie zauważono jednak na jakim poziomie zostawił klub. Stabilna sytuacja finansowa. Mega potężna drużyna zwana samograjem. Bardzo mocna pozycja prestiżowo-markowa w instytucjach europejskich i światowych. I co nam zostało? Wizja, ze jako pierwsi osiagniemy przychody miliarda? Bo chyba tylko to zostało z całej otoczki. I temu Barto podporządkował wszystko. Bo drużyny nie ma (w sensie kolektywu), kryzys wewnętrzny goni kryzys. Jak u Orwella i w Wielkiej Rewolucji Francuskiej - Rewolucja zjada swoje dzieci. Obalali Laporetę a sami wyjadą na taczkach. A czemu piszę to w tym temacie?
Jak to jest możliwe, że w chwili obecnej Barcelona nie jest w stanie wytransferować żadnych droższych zawodników? Nawet Rafinhi nie umieli sprzedać. Czemu? Bo większość naszych graczy ma przepłacone kontrakty. Kim od nas się intresują. Arthure? Nie ma wysokiego. Todibo? Śmiesznie mały. A Rakitic którego wszyscy chcą się już pozbyć od 2 sezonów? Footroll mówi o 16 mln (brutto) kontraku. I może w plotkach wszyscy go chcą, a prawda może być taka, że nikt nie chce mu dać tyle.
Coutinho? Prawie nie możliwy do sprzedania z uwagi na cena+wysokość kontraktu. A kto w obecnych czasach zejdzie z takich pieniędzy?
Dembel? Jego pewnie by kupili. Mega talent, skill, młodość. Tu problemem są kontuzje w nawiązaniu do wysokości kontraktu. Czy chłopak zejdzie z 11mln (nie wiem czy netto czy brutto)? Śmiem wątpić. Jeśli się nie wyleczy (z łapania kontuzji), to lepiej siedzieć w Barcelonie za tyle 2 lata, niż w jakimś innym klubie za połowę.
No i mamy dalej. Semedo, Umtiti, Vidal. Czy ktoś kupi ich z takimi pensjami? Vidala może wezmą. ma markę walczaka. Ale czy Samu w ostatnim okresie powolny, stateczny, z grom wie jakim stanem kolana jest do sprzedania jeśli krzyczą za niego 40-50mln a ktoś ma mu płacić 8mln pensji? Wątpię.
Do tego doprowadził klan Rosella. DO Barcy nie przychodziło się z marzeń i dla grania po uzyskanie lepszych pieniędzy, tylko do dostania MEGA pieniędzy za granie. A czy było dobre czy złe, to ma mniejsze znaczenie. Jak inaczej wytłumaczyć obecność Semedo, przez tyle sezonów? Nie sprawdził się, nie daje za dużo klubowi. A trzymają go do momentu jak jeszcze musza za niego zapłacić 5mln zmiennych.
Coś czuję, że idą jeszcze cięższe czasy dla naszego klubu. A z obecną kadrą w większości będziemy się jeszcze trochę męczyli.

0

@Johnnie_Walker
Tak. Semdeo. Nie sprawdził się. Bo tak naprawdę nie jest w stanie wygryźć nawet Roberto. I tak. Za Nelsona musimy dopłacić jeśli rozegra jeszcze 5 meczy. Dokładnie to 5 mln euro zdaj się.
Trincao ma to do siebie, że jest prawo-skrzydłowym. Roberto/Semedo mogli grać wysoko i to dość często (nie mówie, że to robili) bo na prawej gra Messi, który schodzi do środka i zostawia skrzydło. Jeśli na prawej pojawi się Trincao to raczej nie widzę miejsca dla wysoko grającego obrońcy (tak np ginął Alba przy Neymarze). A jeśli zabierzemy z Semedo aspekt ofensywny to jest on po prostu słabym obrońcą i tyle. Proponuję obejrzeć mecz mecz (a nawet skrót) meczu z Betisem (3:2 dla nas) i zobaczyć co prezentuje Semedo w obronie.
Dlatego w mojej opinii im szybciej go pożegnamy tym szybciej zacznie funkcjonować te prawe skrzydło.

1

Szczerze? Jeśli tak ma wyglądać jego gra to trzeba go wypożyć aby zapewnić maksymalizację czasu gry. Inaczej kończy się tak, że koleś nie gra. Jak wchodzi to oczekuje się od niego cudów. Cuda czasem się zdarzają, ale później przychodzi normalny mecz i krytyka. Koleś ma się uczyć grać. A nie nauczy się grać jak będzie dostawał 5-10. Także nie nauczy się grać jak dostanie 90 i będą oczekiwać od niego cudów.
W wieku 17 lat to on ma mieć głowę wolną od problemów jak kiedyś miał Messi. Bo to inni mają wziąć ciężar gry. I to widać kiedy tak jest. Jak Barca gra i prowadzi. To koleś gra na luzie, niekonwencjonalnie. Popsuje, wykreuje, sknoci, oczaruje. Jak to młody piłkarz.
Kwestia tego czy przy takim natłoku jak się robi jest realna szansa aby grał regularnie?. Jeśli nie. Wypożyczenie. Jeśli tak to trzeba na niego stawiać.
Osobiście wolal bym jednak słać go na wypożyczenia w LaLiga (tylko najwyższy poziom rozgrywek) a jednak postawić na Dembele, który wg mnie ma jeden z najwiekszych obecnie talentów. Problemem są kontuzje. Poogladałem mecze w których gra. To co koleś robi z piłka. Przyjęcie, odjazd z piłką i bez, balans ciała, gra oboma nogami. Bajka. Tylko te cholerne kontuzje. Liczę, ze to będzie taki nasz Iniesta (a nie Vermalen :( ). Za młodu szklanka. 2-3 mecze i uraz. A później magik....kwestia czy starczy mu czasu.

0

@Johnnie_Walker dlatego sprzedaż jest tak bardzo ważna. Nie sprawdził się przez dłuższy czas. Jeśli rozegra 5 meczy w barwach Barcy, to musimy zapłacić dodatkowe 5 mln do jego transferu (w postaci zmiennych). Czyli tak jak byśmy praktycznie ściągnęli Emersona.
Roberto nie może odejść bo jest multipozycyjny. Nie zarabia kosmicznych pieniędzy, a dodatkowo gdziekolwiek gra nie jest gorszy od konkurencji. Takich zawodników się nie sprzedaje.
Może raz w życiu po prostu zaryzykować i pograć sezon tym Emersonem. Choć z drugiej strony na prawą stronę przychodzi Trincao. I tu sobie należny odpowiedzieć zdecydowanie......jeśli on ma grać to wracamy do początku i sprzedaży Semedo, który w defensywie jest słaby. W ofensywie coś gra. Ale z przodu już będzie miał kto grać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?