0

Panie Barto tłumaczenie czegoś działaniem bo ktoś coś zrobił jest szemrane jak twój udział w transferze Neymara. Jeśli klub nie ma związku ze sprawą to wydałeś oświadczenie i nic więcej nie rób. Poczekaj aż media udowodnią swoje zarzuty, lub przeproszą. Problem w tym, że coś jest na rzeczy. Przecież powiedzieli, że mają dostęp do dwóch "kont".
A jaki interes miała by firma w działaniu na rzecz Barcy bez jej wiedzy. Nic nie zyskujesz na tym, że kogoś wspierasz jeśłi ten ktoś o tym nie wie. A oni raczej dla nas Pro Bono nie pracowali. Tak więc Panie Prezesie chyba będzie niezły syf.

0

@DJ6 może to, że raczej ciężko skłonić się ku temu, że jakaś firma dorywa transparentny kontrakt z Barceloną. Robi na tym kasę. Ma z tego tytułu profit w postaci reklamy: obsługujemy Barcę!!!. I nagle bez wiedzy klubu działa niby na jego rzecz, ale tak naprawdę przeciw niemu. Ryzykuje pozwami, odszkodowaniami. I tak naprawdę jaki interes by w tym miała, jeśli klub nie wiedział by że powiedzym "zyskuje" w wyniku akurat ICH działan.
Proponuję też obejrzeć Official Secrets z Kirą Knightly z 2019r. Bardzo pieknie pokazane jest to jak gazeta dostaje informację z niepewnego źródła, i czym ryzykuje jeśli da się w manewrować w lipę. Można też obejrzeć dokument o Dziennikach Adolfa Hitlera. Jeszcze chyba lepszy motyw. To nam się wydaje, że każdy może napisać co chce. Ale media są bezwzględne dla nieprawdziwych sytuacji.
Mi się prywatnie natomiast wydaje, że po prostu ktoś oficjalnie zabawił się w WikiLeakysa i będzie prawdziwy skandal.

0

@kejdzi ja nie jestem zwolennikiem Lautaro. Osobiście szedł bym w stronie Timo Wernera albo ALeksandra Isaka, ale to o Lautaro mówi się najwięcej i mam dziwne przeczucie, że po niego ruszą.A jeśli kogoś kupią teraz, to jestem też za opcją Angela, a nie jakieś wymysły za 30-50 mln. A czy Angel pogra? Jeśli przyjdzie i pogra nawet jak nie ugra za wiele to będzie ok. Tylko u nas te transfery ostatnio poza FDJ nie za bardzo grają cokolwiek. A jak ktoś ma dawać tylko konkurencję na treningu to wolę jednak młodych niż 32 latka. Należy też sobie odpowiedzieć na 2 pytania:
1) Czym przekonamy Angela?? Raczej nie magią drużyny i szansą na mistrzostwo, bo w jego wieku już raczej myśli się aby mieć miejsce w jakimś składzie niż robić karierę. Więc pewnie wyższy kontrakt. A wyższy kontrakt to problem ze sprzedażą zawodnika w lecie, także z uwagi na wiek. Czy też później będzie miał być wiecznym rezerwowym jeśli serio kogoś kupimy z topu.
2) Czy po sezonie go sprzedajemy, czy też jeszcze rok próbujemy przeboleć On+ Suarez. Jeśli decyzja będzie na TAK, to ja się podpisuje pod transfer obiema nogami. Nie widzę obecnie szansy aby ktoś odstawił Suareza od składu (przykład Paco) i gry. Ale nie widzę też potrzeby robienia na gwałt transferu za miliony, bo jak powiedziałem nie jestem zwolennikiem Lautaro za 100 mln.
No ale ja mogę sobie po komentować. To klub powinien rozważać opcję. I w końcu raz powinien spojrzeć w przyszłość, a nie na teraz i tu. Problem w tym, że pod Barto wali się grunt i tylko tytuły mogą chyba już tylko coś zmienić. Więc raczej będziemy mieli opcję na teraz i tu.

0

@Radek8998 a ja się zgodzę. Wszystko da się załatwić zmieniając ustawienie. Vidal jak i Roberto mogą grać prawe skrzydło. A powiem więcej pokusił bym się o eksperyment z wysoko ustawionym Semedo (choc nie znosze jak gra) i Roberto w obronie. Z defensywnego Cycurelli Getafe mogło zrobić ofensywengo pomocnika? Lucas Digne ten sam który był wyszydzany na CN jest najlepszym asystentem ligii angielskiej. Grimaldo czolowy zawodnik ligii portugalskiej. Ktoś kiedyś bał się zaufać zawodnikom i postawić na nich. Gdyby Guardiola bał się twk to nigdy byśmy nie zobaczyli "człowieka wiatraka" aka Pedro. A Busquest byl by tylko synem swojego ojca. Potrzeba matak wynalazku. I tak jak nie kupuje gadania jak to Semedo miał ciężko na drugim skrzydle tak nie kupię, że w takiej Barcelonie nie można zmieniać koncepcji gry. Dobrze ze Guardiola tego nie wiedział wystawiając Puyola na DM na Real.

0

@SebaBe89 ceny za tych piłkarzy są raczej nieakceptowalne na taki rodzaj transferu.

0

@Kamilb1988 ma. Popatrz na bramki, oraz jak potrafi przekładać piłkę, balansować ciałem. Prawda jest taka, że chłopak nigdy nie był w stanie pokazać pełni umiejętności bo nie jestem pewny czy zagrał kiedyś u nas choćby 4 mecze pod rząd, bez przerwy. Po prostu nie ma pewności. Potrafi błysnąć. I zaginąć w kolejnym meczu

0

@Artuuuuur przecież sąd stwierdził, że Rosell jest niewinny. Jakim cudem nie wiem. Ale teraz ma status chyba ofiary politycznej haha

0

@Kettger obejrzyj sobie film o ujawnieniu przez dziennikarkę maila o szantażach USA na czlonkow komisji w sorawie glosowania o wojnie w Iraku i wrabiania w nia Wielkiej Brytanii. Pokazane jest tam jak gazety dzialaja majac informacje z niepewnego zrodla. Także dokument o dziennikach hitlera. Wspaniale sie to oglada.
A co do sprawy. Po Asie, Marce mozna by sie spodziewac cudow. Byly znikajacy pilkarze, przesuwane linie na zdjeciu. W druga strone Mundo i Sport tez potrafia. Ale Cadena to dość rzetelne źródło. A już dziwnie zaczyna wyglądać pkt. 2 odpowiedzi. Że jeśli zostanie wskazany pkt łączący......czyli już zakładają, że może jednak pismaki coś mają. A co firma sama sobie wymyśliła takie działanie?
Na razie czekamy. Nie lubie Barto i choć był by to gwóźdź do trumny to nie wiem czy Barca będąc już chwiejącym się bokserem nie zaliczy ciężkiego knock-downu w tym sezonie jesli sie potwierdzi. Dlatego wolał byn by to nie bula prawda

1

@Marjando Benzema też miał akcje na 3;2. A nie wykorzystaniw setek to szukanie wytłumaczenia. Kiedyś Levante czy tym podobne zespoły w meczu miały 3 akcje na naszej połowie polegajace na kopnieciu do napastnika ktory wyscigowal sie z naszymi obroncami. A teraz przyjmujemy atak pozycyjny tych druzyn, majac jednoczesnie problemy z wyjsciem ze swojej polowy. Na ten moment niestety gea Realu wyglada dużo pewniej i lepiwj niż nasza. A biorac pod uwage ich poczatake sezonu to nawet potrafia zagrac imponujaco. Co nie zmienia postaci ze maja swoje problemy. I dobrze niech maja jak najwiecej.

1

@kejdzi rozumiesz sens mojej wypowiedzi? Lepiej wydać 10mln i mieć zwodnika co nie zagra, czy spróbować się przemęczyć? Wg mnie jeśli zawodnik nie ma realnej szansy ba zagranie to lepiej zostać z kwotą 1/10 wartości Lautaor w kieszeni.
Chodzi mi wyłacznie o realność i sens pobytu tego zawodnika w naszym klubie. Raz, że wejście do Barcelony nie jwst łatwe, a ile meczy zostalo do konca? Dwa, że styl naszej gry jest inny niż większości klubów. Trzy, że napastnik nie ma u nas łatwej gry w zespole podporządkowanym pod Messiego, bo ile strzałów średnio oddaje? A po czwarte: Co ten napastnik nam da? To wszystko wpływa na konieczność pytania czy jest sens jego sprawadzania? W Cdr juz nie pokopie. Jeśli tytuł będzie pal go licho powiedzmy ba 5 kolejek przed koncem (czy wygrany czy stracony) mozna grac Centra albo Juvenalia. Niby tylko 10 mln ale 10 mln to 1/10 ceny Lautaro np.

1

@Marjando my mamy w składzie NAJLEPSZEGO zawodnka świata i na pewno resztę zespółu nie gorszą niż Levante czy Getafe, a bronimy się rozpaczliwie w końcówce na Camp Nou, a deklasuje nas Walencja. Co to znaczy? Nic. Nie da się wszystkiego wygrać.

0

Czy jest sens? Powinni sobie odpowiedzieć czy jest szansa aby grał, czy bedzie takim Princem. Warto wydawać 10 mln?

0

@Marjando raczej nie ma co gadać bo Hazard zagrał na takim pozimie jakiego u nas nie widać. A koleś wrócił po kontuzji. Oby ni3 odpalił.

0

@tomFCB na wyjeżdzie to szkoda gadać. Z dużą dozą prawdopodobieństwa na CN były by mega problemy.

0

@zibiku dowalenie zarządowi jest jak najbardziej słuszne, bo źle postąpił. Po odejściu Neymara Barca nie była umierającym goliatem, tylko nadal dobrze funkcjonującą maszyną. Wiadome było, że każdy będzie zawyżał wartość ale na ówczesny czas za Neymara można było dać 220mln. Ale Dembele nie był wart 80-90. Sęk w tym, że Barca mocno chciała i jeszcze wyszła sytuacja z naciskami od piłkarza. To BVB nas wydoiło i tyle. Jak ktoś się napala niech płaci. I jedynym odpowiedzialnym był zarząd.
Odejście Neymara było prztyczkiem w Barto, który stracił grunt i chłodną głowę. Z 200 mln można było zrobić wiele. Nie negują transferu francuza. Nie neguję CoU. Każdy z nas chciał ich. Ale należało zrobić to na spokojnie. I myśleć nad przebudową zespołu. W końcu jednak ten Neymar był wyjątkowy. A oni myśleli, że go po prostu zastąpią, co było niemożliwe choć by z uwagi na relacje poza boiskowe.

0

Ma ogromny talent. Ma technikę. Dynamikę. Potrafi wkręcić w ziemię. Tylko czy organizm mu pozwoli grać.
Mam obawę, że niestety nie i nie będzie co z nim zrobić. Obecnie każdy mówi sprzedać (ja też, podobnie jak Umtitiego). Ale czy ktoś widzi realną szansę na to by ktoś go kupił? Nie wspominając o daniu fajnych pieniędzy i spełnieniu jego żądań finansowych?. I czy on sam by odszedł? Bo czy któryś z nas odszedłby pograć za 2-3 mln, mając kontrakt za 10 i niepewność, że gdzie indziej też kontuzje mogą nie pozwolić mi wrócić do gry? Wątpię.

0

@pero1983 tam zagrał jeden sezon. W innym stylu gry, co mogło ale nie musiało mieć znaczenia.

19

Marc, Marc to w cale nie chodzi o to. Graliśmy tak jak ciebie nie było i pewnie długo jeszcze będziemy grali. To chodzi o to, że wybijacie piłkę z rożnego, na krótko, a po chwili jest ona u ciebie. O czym to świadczy? O braku pomysłu. Dodatkowo rozgrywanie przez ciebie piłki ostatnio przyprawia o zawał serca, a dodatkowo przynosi więcej szkody niż pożytku. Zresztą nie tylko przez ciebie. Kończy się tak, ze Pique albo lewa strona wybija nieprzygotowaną piłkę. A nie o to w tym chodzi nie? Od zawsze to polegało na wciągnięciu przeciwnika na połowę i zrobieniu miejsca. A oni nigdy nie chcieli bo wiedzieli co się stanie. I nagle zonk. Przyszli do nas. Stało się czego chcieliśmy i nie radzimy sobie z tym. Dlaczego? Bo do wyjścia z pressingu potrzebna jest gra 2-3 zawodników bez piłki. Tego który ruszy i ściagnie przeciwnika, tego co ruszy i dostanie piłkę aby natychmiast ją oddać i tego co ją dostanie na koniec albo ruszy z szybkim wyjściem. Proste trójkąty, proste zagrania prostopadłe. Ale żeby tak grać trzeba umieć. A my zachowujemy się jak byśmy byli trampkarzami.
Kibice nie gwiżdża, bo im się nudzi. Gwiżdżą bo widzą, że Getafe, Levante nas ciśnie, a my nie umiemy z tym sobie poradzić. Jakim cudem Levante mogło prowadzić grę na naszej połowie to nie wiem. Kiedyś to polegało na dalekim wybiciu do napastnika i wyścigowaniu się z naszymi obroncami. 1-2 może 3 razy w meczu. A teraz my ustawiamy się defensywnie na przyjęcie ataku pozycyjnego LevantUF? I się dziwić, że gwiżdżą.

1

@Vito9 szczerze? Może to herezja ale uważam, że do czasu dopóki będzie Messi zmiana stylu nie jest możliwa. On jest nad drużyną. Nie widzę obecnie trenera, który jest w stanie zmotywować go pod zespół , a nie na odwrót. Może to moje wrażenie, ale Messi po prostu się oszczędza na jedną jedyną rzecz jaka mu została. MŚ w Katarze i atak na tytuł. Jasne nadal błyszczy. Nadal potrafi zagrać genialne piłki. Ale do cholery jak ktoś jest genialnym programistą, to też potrafi ogarnąć wszystko do pewnego poziomu i przychodzi mu to z łatwością.
Dlatego zawsze będzie jak w meczu z 0:4 z Live. Niby najlepszy w Barcelonie, ale tak samo winny jak wszyscy. Tylko, że trzeba mówić iż winni są wszyscy tylko nie LEO bo jego ego cierpi. A obecnie jest winny nawet bardziej. AKcje typu: zabiorą mi piłkę, więc nawet nie ruszę do pomocy w defensywie widzimy w każdym meczu. Drużyna wyjdzie z pressingiem, a Messi wraca ze spalonego.
Obecnie patrząc na Leo widzę zmęczonego, samotnego człowieka. Nie widzę motywowania zespołu przez kapitana. Nie widzę pazura jak kiedyś, gdy machał aby wyjść wysoko. Więc kompletnie nie rozumiem czemu trener nie pogada z nim i nie dojdzie do porozumienia. Stary pograj 60-70 min na gazie i zejdź. My załatwimy resztę. Albo odpocznij i wejdziesz w 60 min nakręcony. Zamiast tego od gwizdka do gwizdka. A skoro ja to potrafię zobaczyć to widzą też i trenerzy. Jednak praktycznie żaden nie jest zdolny do tego kroku? Dlaczego? Bo pozwolono być piłkarzowi ponad klub. I teraz trzeba jeść owoce tego. Ciężko przebudować coś co się sprawdzało, a nie sprawdza, jeśli główny architekt tego nie chce. Ale to tylko moje zdanie odnośnie Barcy.
Powiem jeszcze jedną rzecz. Każdy trener reprezentacji Argentyny, który mówił i budował zespół w oparciu o Messiego i wyłącznie o niego poniósł porażkę. Dlaczego? Możesz mieć geniusza, ale jak zespół ci nie pracuje to geniusz wygra ci kilka meczy. Ale nie wszystkie. Dlatego ktoś powinien pójść po rozumu do głowy. Klub ponad piłkarza. Real też bez CR nie istniał. Przez półtora roku. A później sobie poradzili. Lepiej gorzej ale poradzili.

0

@Divus też tak uważam. Ewidentnie widać, że potrafi zagrać klepkę na swój wybieg. Widać było, ze umie "zmałpować" głębokie wejście Alby pod zagranie Messiego. W defensywie gubi się bo grał w systemie gdzie raczej wszyscy bronili, a na Barce grają szybkimi kontrami gdzie trzeba mocno ogarniać pozycjonowanie przeciwnika, a to strasznie kuleje w obecnym sezonie u naszych obronców. Do póki jednak jest Alba, FIrpo nie wskoczy na pewien poziom, bo Alba będzie pierwszym wyborem. Chyba, że naprawdę odpali, a to będzie ciężkie przy takiej grze zespołu. Na pewno należy obecnie z niego korzystać i zapomnieć o Semedo na lewej.

1

@catalanian09 z Ansu jest jak z Messi, Tylko, że Messi miał R10, który otoczył go opieką. A Ansu na boisku nie ma Messiego. Leo zachowuje się jak egoistyczny, introwertyczny koleś. Brak jest ewidentnie wsparcia. Dodatkowo irutuje się stratami młodego co widac na kamerach. Brak jest podejścia powiedzenia paru słów, co zrobić. Dodatkowo kiedy Ansu spisywał się dobrze? Jak ciężar był na całej drużynie a on mógł skorzystać na szybkości i wejść w pole karne na jeden zwód. Obecnie jak dostaje piłkę, to zazwyczaj nie ma już nikogo wyżej od niego. Więc po co iść w przód. W 2 połowie z Getafe była akcja, że ruszył na dwóch obronców i po ścięciu do środka groźnie uderzył. To jest jego styl. Szybkość i prostota. Inaczej przestawią go masą, ustawieniem. I to widać. Dodatkowo pewnie się też trochę boi. To jenak jest profesjonalny football. Tu nikt nie odstawi nogi, bo jesteś 17 letnim młodym talentem. Jak będzie ci miał wjechać w nogi to ci wjedzie. Messiego też wprowadzano po woli i też wyłapał kontuzje z uwagi na słabość fizyczną. Tylko wtedy miał kto grać. A ciężar nie musiał spoczywać na nim.

0

@bazyli no raczej nie. Po co przy ustalonym wyniku gry grać kimś kto już się nie rozwinie? To jest typowy solidny rzemieślnik i wyrobnik jakich u nas mało. Gdy zespół będzie grał dobrze on się dostosuje

0

@Borneo sęk w tym, że z Levante było to samo. Ja nie kwestionuje, że my możemy mieć problem na Anoeta, Wanda i tam gdzie nam się ciężko. Nie mówię, że mecz nam nie może wyjść. Ale to dzieje się w każdym meczu. Naprawdę wstyd patrzeć jak Barca po 90 min 40 sekund wybija wolnego. 17 latek schodzi drepcząc. Jasne tak trzeba czasem. Tak Real grał z nami po 90 min w CdR gdy Bale objechał Bartrę. Ale gdyby to było jeszcze świadome a przeciwnik atakował w rozpaczy. My po prostu taką grę robimy z chaosu. A gdy odwrócimy sytuację. I to nam czas ucieka, to u nas piłkę podaje sobie Umtiti z Semedo bez pomysłu na przeniesienie gry do przodu. Wygląda to fatalnie choć bywa skuteczne. ALe do cholery nikt mi nie powie, że nie umiemy kontratakować Levantów, Getafe czy innych Bayernów, Manchesterów jeśli atakują już, bo nie mają nic do stracenia. Kiedyś Barca wzięła by piłkę, i by było OLE. Nikt by jej nie dotknął. A jak by strzelili to by się mówiło. Kurde mieli farta. A tu nie umieją dwóch podań pod presją wymienić. I dziękuje się, że UFFF dowieźliśmy. My po prostu boimy się przeciwnik!!!!

4

@Vito9 sorry nie zgodzę się. To my jesteśmy totalnie bez formy i pomysłu na grę. Ja rozumiem, że może się zdarzyć słabszy mecz. Nawet porażka jak kiedyś 0:2 z Herculesem na CN gdy spadł On z ligi a wygrał i z nami i Realem. Można przegrać z niespodzianką ligi jaką jest Getafe drugi sezon z rzędu. Więcej można przegrać grając genialny mecz nawet jak przeciwnik nie odda strzału. Ale jeśli Barcelona męczy się z Levante, Getafe, Grendami a mecze do stanu 2:0 są pod kontrolą a po 2:1 całkowicie stajemy, nie umiemy kopać piłki, nie umiemy wyjść z akcją, a nawet własnej połowy to chyba zdecydowanie jest nie tak. Do cholery mamy Messiego. Mamy FdJ. Solidnego Arthura. Jednego z najlepszych bramkarzy jeśli nie najlepszego w grze nogami. Mamy byłą gwiazdę Atle którą stać na wielką walkę. A prezentujemy się gorzej niż solidni "rzemieślnicy" z druży przeciwnej? Jak mówiłem zdarza się raz może dwa na sezon. Ale my to robimy w każdym meczu. Do cholery czy ta drużyna nie umie powiedzieć sobie panowie zasuwamy, gnieciemy 3:0 zmiany i do domu? Chyba obecnie nie.

9

Pierwszy raz chyba w tym sezonie widziałem akcję gdy nasz obronca wepchnął się przed przeciwnika wjeżdżając w pole karne. Zauważyliście, że nie mamy karnych? Że poza faulami na Messim nie ma wolnych w obrębie pola karnego? To wina tego, że nasi gracze nie atakują w pole karne przeciwnika. Nie dają szansy na faul, rękę. Firpo zagrał jak nie nasz obronca. A takich wejść nam jak cholera brakuje. Paradoksalnie jednak nikt nie atakował bramki na zagranie wzdłuż. Po prostu nie zdążli bo im się chyba nie mieściło w głowach, że można biec w pole karne. Oby takich więcej

0

@Borneo Przy 2:1 zanotował taką stratę że głowa mała. Dodatkowo wyprowadzanie piłki (ale to już całej formacji defensywnej) było dramatyczne. Ja wiem, że to nasz styl ale obecnie przynosi nam więcej szkody niż pożytku. Nawet kibice zaczeli swoich wygwizdywać. Jeszcze jak by przeganiali te Getafe za piłką. Ale kiedy było 2:1 oni zupełnie nie kontrolowali meczu. Może Getafe nie miało zbyt dużo akcji bramkowych ale prowadziło grę, cisnęło, stosowało skuteczny pressing. Naprawdę wygląda to dramatycznie jak nie umiemy wyjść z połowy. Może należy wrócić do rozstawienia za pole karne przy wybiciu.

1

Pozytywy: 1 połowa i zabicie meczu od 90 min.
Negatywy: Dramat w obronie jak zwykle. I 45 min drugiej połowy poza przebyłyskami lewego skrzydła. Myślę, że na prawdę drużyna wzięła przykład z MEssiego. Skoro jego nazywają geniuszem gdy sobie człapie, chodzi i się oszczędza to po co inni mają biegać?
Pique i Busi sami tworzą nam problemy. Robeto pokazał, że jak by miał wpsarcie na prawym skrzydle jak Semedo (gdy Roberto gra w pomocy) mógłby naprawdę wybrać się ładnie po skrzydle. Niestety na powrót Leo nie ma co liczyć. Generalnie druga połowa to obraz nędzy i rozpaczy. Griezmann powinnien się uspokoić. Bo to co dziś spartolił to dramat. Rozumiem obronę bramkarza. Ale jak 2x nie trafiasz w światło z 8-12 metra to błagam

0

Drżeć o wynik z Getafe na CN. I to od prowadzenia 2:0. To jest po prostu nie pojęte. Jaka to jest winna trenerów, ze ci zawodnicy nie pokazują ambicji. Gdzie zniknął nasz geniusz? Czemu na siebie nie weźmie ciężaru. Czy ciężar ma spocząć na 17 latku?

0

Dramt po prostu. W 100 procentowych sytuacjach się gubią. Zdarza się. W obronie się gubią. No tak chyba tak nie powinno być. Jak nie strzelimy na 3:1 nie będzie 3 pkt z pewnością.

1

Jak pier.... Getafe na CN gra wysokim pressingiem a Barcelona nie umie ich rozklepać? Do czego my doszliśmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?