10

Jak widać zespół jednak stał za Valverdre. Gra wyglądała słabo ale jednak uczestniczyli w walce o wszystkie tytuły. Myślę, że zawodnikom nie spodobało się to jak potraktowali trenra. My sobie możemy tam gadać: Zwolnić, Won itp. z ich perspektywy wygląda to jednak inaczej.

0

@Murazor nie biorę na poważanie. Bo cenę ustala wartość jaką ktoś za niego da. Jednak transfermarkt ma to do siebie, że pokazuje fajne statystki a wg nich w obecnym sezonie koleś rozegrał:
- 26% dostępnych minut
- 21% możliwego czasu w wyjściowej jedenastce
- zaliczył 3 gole i 2 asysty
Wg ciebie jest to transfer na 30 mln? Jak za 30 mln to my Gomes, Rafinhi (w świetnej formie Interowej) nie mogliśmy sprzedać. A jednak to były uznane nazwiska. A tu wychodzi, ze za rezerwowego Bragi dajemy 30mln. Nie wydaje się ci to trochę dziwne? Bo z tyle to 3/4 ligi Hiszpańskiej można było ściągnąć. I nawet nie chodzi o to, że on nie wydaje się jakiś mega super hiper.....tylko o wysokość transferu.

0

Jestem "czarnowidzem". Po tym co się dzieje z zawodnikami po pierwszej tego typu kontuzji w Barcie wypada powiedzieć: po powrocie sprzedawać, póki jest czas i znajdą się chętni. Choć chłopak ma naprawdę talent, to boje się, że skonczy się jak z Vermą, Umtiti, Dembele

0

@Stanio87 zobacz Traore w Barcie i zobacz w Anglii. Podobnie Lukaku.
Ale ok zwracam honor. Byłem pewny, że pierwsza "poważna" kontuzja w Barcie to były wiĘzadła. A jednak problemy z udem. Czyli powtórka z rozrywki.
Tu spis wszystkich kontuzji:
https://www.transfermarkt.pl/ousmane-dembele/verletzungen/spieler/288230

2

Koleś był wyceniany na 11 mln wartości rynkowej. Kto dopuścił do tego aby dać za niego 30 mln?

0

@Peciak co ty bierzesz? Koleś zagrał naprawdę nieźle drugi mecz w sezonie i to tylko w pierwszej połowie kiedy Barca dominowała. I niestety wyłącznie w ofensywie. W defensywie albo go nie było, albo robił więcej złego niż dobrego.Dodatkowo odpowiada za 2 pierwsze setki Levante w drugiej połowie, a w obronie zachowuje się jak goryl we mgle. Roberto wyznaczane są inne zadania i to widać. W pierwszych 2 meczach Setiena miał wyraźnie defensywne zadania bez podłączania się. W defensywie dużo lepszy. W ofensywie? Jak mu ktoś powie, że można podawać komuś innemu niż Messiemu to będzie całkie dobrze. Na ten moment Semedo nie ma prawa prosić nawet o 11 bo jest totalnym sabotażystą w defensywie. Spóźniony, źle ustawiony ale co najważniejszy nie mający w ogóle oglądu sytuacji tego co dzieje się wokół. Nawet w meczu z Levante kiedy straciliśmy gola to on nie zdążył wyjść do przodu.

0

@kejdzi taki organizm. Cesc, Rafinhia, Vermalen, Bale, Reus to tylko przykłady. Dembe ma tego pecha, że jak łapie to naprawdę są to poważne urazy. Kiedy on miał uraz 1-2 tygodniowy? I to ze wszystkim. Albo pośliznie się na piłce i coś skreci. Albo biegnąc zerwie. Nawet ta ostatnia było widać jak po prostu dostał uderzenie w noge podczas biegu w normalnej walce i sru....to już taki organizm. Jak napisałeś. Prawdopodobnie organizm nie nadaje się do sportu wyczynowego. Opcjonalnie powinni zmienić go w Lukakku. Można zobaczyć jak wyglądał w Evertonie z dredami a w co zmienił się później. Zwiększenie masy mięśniowej i to w znaczym stopniu to już chyba jedyna szansa dla niego.

0

@AlvaroHanso kupił byś kolesia co miał 2x zerwane więzadła w ciągu 3 sezonów i z 6 urazów, który dodatkowo został kupiony za chorendalną sumę i ma mega kontrakt?
Nie sądzę aby obecnie znalazł się kupiec na niego. A nie wydaje mi się, że Barca puści go wolno lub za 20 mln (co chyba obecnie jest realną ceną za gracza, który nie rozegrał od dawna 4 meczy z rzędu), choć tak naprawdę zaoszczędzili byśmy na kontrakcie. I mówi to całkiem serio.

3

Ja pier.....mniejsza już nawet o Barcę. Szkoda chłopaka. To po prostu aż niemożliwe, żeby dostawać kontuzji raz za razem, a dodatkowo ciągle i wciąż tak mega poważnych.
Powiedzmy sobie szczerze. Po zerwanych 2 razy w ciągu 3 sezonów więzadłach i z 5-6 innych kontuzjach cudem było by gdyby udało się go sprzedać. Ma talent i to widać ale to co dzieje się z organizmem to masakra.
Widzę jedno rozwiązanie. Wymuszenie sporej zmiany masy ciała. Tak jak kiedyś zrobili to z Lukaku, to samo stało się z Adama Traore. Bo byli po prostu fizycznie za słabi.
A jemu też tego brakuje i organizm nie wytrzymuje. Straci szybkość i dynamikę. Techniki nie zgubi nigdy. To chyba jedyna szansa dla niego na powrót do profesjonalnej gry.

0

@Vito9 tylko to trzeba umieć zobaczyć. A przecież oglądając mecz nie widać podań Messiego i innych do niego. Niw kiwa 3 rywali. Nie strzela, nie asystuje. Dlatego trzeba na niego narzekać. A wystarczy popatrzeć jak się rusza i co robi bez piłki.

0

@Evrile w odniesieniu do genu to chyba się zgadza nie? Gen wywołujący kontuzje.

1

Tragiczna sytuacja dla zawodnika i dla klubu. To pokazuje, że po prostu ma gen kontuzjogenności. Bo to aż niemożliwe aby ciągle i wciąż miał te same urazy. Ok rozumiem jak się pośliznął skręcił kostkę. Albo zerwał więzadło. Ale te urazy mięśniowe to drama. Vermalen przez nie nie mógł grać. Bale miał mega problemy z tym. Iniesta do 24 roku życia łapał to co 3 mecze. Cesc to samo. Niektórzy gracze po prostu to mają. Ktoś u niego powinien popracować nad dużym zwiększeniem masy. Prędkościowo nie będzie taki sam ale wzmocnienie masy mięśniowej na pewno pomoże.

0

Już Valverde mówił, że ma za szeroką kadrę i problem z rozdzielaniem minut więc zwężenie liczby graczy jest moim zdaniem in plus, bowiem większość graczy będzie utrzymywana w rytmie meczowym.
Patrząc po opisach to jedyny naprawdę dramatyczny ruch to Todibo. Schalke nie wykupi go za tyle a my jesteśmy z trzema obroncami. Dodatkowo nie przypominam sobie zestawienia Langlet + Umtiti. Jedynym pozytywem ale i negatywem jest szansa dla Arujo. Z tym, że zabrali go z Barcy B, a tam jest szansa na 2 ligę a więc i podniesienie poziomu rywalizacji dla młodzików. Łatwiej utrzymać wtedy 18-20 latków.

Podoba mi się transfer Wagué. Przyzwoite pieniądze jeśli się pokaże. A jesli pogra rok na dobrym poziomie odkupienie ze stratą ~5mln nie jest złą opcją. Takie transfery powinniśmy zawierać.

Fernandes - dla mnie transfer no name. Cena nie wskazuje aby był jakimś mega potencjałem aczkolwiek mam dobre wspomnienia z niedrogimi transferami do Barcy jeśli dostały szansę. Aczkolwiek czuje tu bardziej chęć zarobienia ~3-5mln ala Yerry Mina.

Francisco Trincão - tu czuje jakiś wałek. Zawodnik wyceniany na 9 mln kupiony za 31? Trzykrotna przebitka? Będąc kibicem Bragi ich dyrektorowi sportowemu albo osobie odpowiedzialnej za transfer postawił bym pomnik.
21 procent meczy Bragi zaczął w 1 składzie. Rozegrał 26% dostępnych minut. Ma 20 lat. Ale cena dziwna tym bardziej, że koleś jest ofensywnym prawo skrzydłowym. Czyli co? Będzie zmieniał Messiego?

______
A co do okienka. Uważam je za całkowicie udane bowiem nie przyszło do głowy nikomu zapłacić 60mln+ za Rodrigo. Co na pewno jest plusem. Być może i kupią go ale należy to zrobić spokojnie a nie na ciśnieniu i dopłacać +20 mln.
Plany na przyszłość? Abidal już powinien pracować nad sprzedażą Rakitica. Drużyna na JUŻ powinna zdecydować kto jest priorytetem na środek ataku. A myślę, że od razu powinniśmy się uśmiechać do Timo Wernera. Parametry jakość/wiek/cena mówią, że to jest jeden z bardziej opłacalnych transferów czy wyjdzie nie wiadomo ale należy spróbować. Gorzej możemy utopić 60mln. No i środkowy obronca. Jeśli mamy wydać 160 mln na Neymara to wolę dwóch mega koksów do obrony po 80 mln. Bez oszczędzania. Bez kalkulacji. Zawodnika na lata, nie do wychowywania tylko od razu do grania. A amortyzować koszt sprzedażą Samuela.

Oczywiście polityka transferowa to moja czysta fantazja a klub i tak zrobi swoje.

0

Taki cykl. Jedni przeskakują inni wskakują. Z jednej strony można powalczyć o awans co dało by tym chłopakom kopa. Z drugiej pierwsza drużyna sezonu nie przegrała jeszcze.

5

@korn234 mam dokładnie takie same odczucia jak On. Jak kolwiek by nie wyszedł do piłki. W tempo, w bok Messi totalnie go zlał w każdej akcji. Raz chyba nawet go przeprosił bo kamera uchwyciła jak Antek machnął głową, że nic się nie stało. Jesli ktoś chce ocenić Griezmanna niech ogląda to co on robi a nie to co się dzieje z jego udziałem. Ile koleś robi ruchu, ile razy próbuje wyjść. Stoi w linii spalonego i pokazuje, żeby dać piłkę na wybieg a tu se biegnie Busi z Rakiticem.....a podam 3 metry w bok albo do tyłu.

2

Levante jak by miało szczęście w 2 połowie to z tego co mieli mogli bez kozery 5 bramek strzelić. PIĘĆ!!! A nie licząc bramki to 2 to obowiązkowo. Jesteśmy dramatyczni w defensywie. Ter Stegen niby super ale koncówka całkowicie na jego konto. Najpierw zagrywa do Arthura za mocno i za wysoko tak że ten traci piłkę. Później jakieś durne zabawy w rozegranie. Błąd przy bramce choć rykoszet zmienił wiele. Ale te wybicie w ostatniej akcji meczu to jakiś całkowity brak mózgu. Jak można kopnąć do gracza na walkę zamiast wybić do przodu i zakończyć mecz. Tu kolejny gigant pomysłu. Alba ala z meczu z Liverpoolem (choć rozumiem go jako piłkarza) branie każdej piłki. Lepiej było ją próbować przyjąć wbijając na ślepo w środek pola, czy po prostu przepuścić na aut? Zważywszy na koniec czasu i możliwość wyjścia a pressingiem jeśli sędzia by puścić wybicie. Zamiast tego bierze kolejną piłkę bezsensu i stwarza zagrożenie. Ale tego się nasi nie nauczą już.
Prawda jest taka, że należy JUŻ teraz szukać kupca na Rakitica po sezonie. Razem z Busim stali się jednowymiarowi. Gra do przodu nie istnieje. Potrafią klepać w bok i do tyłu. Rakitić to ma problem z zagraniem piłki w tempo. Wszystko co podaje gra do nogi przez co większość w tempie dostaje piłkę za plecy. 3-4 akcje dziś tak wyglądały.
Psycholog z Messim powinien popracować. Widać, że próbuje wszystko na siłę. Przeciąga akcje środkiem i dużo traci. Całkowicie w rozegraniu ignoruje też Greizmana.
1 połowa na zdecydowanie duży plus. Druga to już całkowity brak kontroli nad meczem.

4

Rakitić z tymi jego podaniami za plecy jest po prostu irytujący, choć nie gra źle

0

Panie trenerze daj Pan Puiga albo Collado. Coś trzeba zmienić

2

No to Levante miało właśnie tyle samo dobrych sytuacji ile my. Brakuje im tylko skuteczności. A my w defensywie znowu dramat. Brawo Barca. Niech zapomną o naymarach i wydadza 100 mln na jakiegoś mega obronce bo to o pomstę do nieba woła.

0

@moonray błagam cię. Gdyby padły bramki z dwóch ostatnich akcji Levante to obie na konto Semedo. Najpierw nie pokrył tego co wszedł ze skrzydła i oddał celny strzał, druga akcja pokrył środek tylko zapomniał podejść do tego co strzelał. Choć w ofensywie super

0

Doceniam pierwszy raz w tym sezonie Semedo. Ofensywa wygląda naprawdę super. Ale co robi ten człowiek w obronie to ja po prostu nie ogarniam. Dwie ostatnie akcje Levante to koleś jak goryl we mgle. Najpierw nie pobiegł za tym co wchodził ze skrzydła. Później nie pilnował kolesia który strzelił na bramkę. Koleś nie wie co się w okół niego dzieje kompletnie.

0

@Kuba0605 z jednej strony ok z drugiej nie samą puierwsza 11 człowiek żyje. Jeśli miał by być wartościowym zmiennikiem i tworzyć konkurencje to mieć go za 15 a za 40 to różnica. Nie zapominajmy o tym że kwota zarobku z naszej strony nie jest jakąs nie wiadomo jaka. Milion mniej za 15-20mln wykupu taniej to nie najgorszy deal. Ale teraz już po herbacie.

0

@Przemson i to pokaże jak dobry jest terener. Bo to jego pracy wykrzesać z młodych wszystko co mogą dać + więcej. Czyli ambicję. Bo umiejętności może zabraknąć ale rolą młodego jest walczyć, biegać, a jak nie idzie zostawić serducho i tak.
Ale zgodzę się co do transferów. Co do powyższego to chyba jeden z lepszych w ostatnim czasie. Dobra kwota wykupu. I nieprzesadzona wykupu.

0

Mistrzowie transferów made in Barcelona. Kwota uzyskana jest dość trafna. 68 meczy 9 goli szału nie robi, tym bardziej na poziomie 3 ligi gdzie jednak nie miał tak słabych partnerów. Więc tu się postarali. Jednak kwota odkupienia to jest po prostu jakaś kpina. Kto w Barcelonie odpowiada za negocjacje transferowe to nie powinien już tego dożywotnio robić. Jedynym wyjaśnieniem jest to, że liczą się z tym, że po prostu nigdy nie wróci.

1

@TiKiTakA2018 to raczej ciebie ciężko nazać prawdziwym kibicem. To, że ktoś realnie ocenia sytuację obecnej chwili i typuje porażkę Barcy będąc nadal jej kibicem, nie znaczy że nie liczy na niespodziankę i nie będzie trzymał kcióków za zwycięstwo naszej drużyny. Obecna forma, gra na wyjazdach oraz miejsce meczu + drużyna sprawiają, że przeciwnik ma duże i realne szanse na wygranie. Mecz na San Mames zawsze jest dla nas wyzwaniem. Jasne zdarzały się pogromy ale często są to mecze walki a tych w tym sezonie nie wygrywamy. Dlatego ludzie przewidują porażkę co nie znaczy, że nie będą kibicować Barcie. To jest prawdziwe kibicowanie.

0

@Turio też nie umiem tego zrozumieć. Młody, bramkostrzelny, perspektywiczny, grał już w LM. I jak na obecne warunki tani. 60mln to ofera jak w gratisie. Być może nie wiemy o tym, że nie chciano go sprzedać i możemy spekulować. Ale myślę, że to powinien być nasz cel nr 1.

4

@AxelF probelem jest to, że przeciwnik już nie chce biegać za piłką. Rozgryźli to, że wystarczy przesuwać linie w szerokości boiska a Barca nie grając skrzydłami i z niepotrafiącym przyspieszyć do przodu (poza kontrami) Busim jest bezbronna. Kiedyś magie robił Iniesta mijał 1-2 biegnąc w kierunku bramki przeciwnika, to rozbijało obronę. Teraz tego nie ma. Nasze rozegranie. Bramkarza do obroncy ci z powrotem i nie wiedzą co zrobić. Wygląda to dobrze ale właśnie powinien być ruch. Ktoś zejdzie do środka to wybiega ktoś bokiem. To się opiera na prostopadłych mocnych piłkach na bieganie. Ale u nas tego nie ma. Jest gdy na boisku pojawia się Dembele. Jeteśmy za wolni w rozegraniu i tyle. Nie mamy koncepcji w wyjściem z piłką z pozycji DM albo środkowego pomocnika. Busi po prostu już jest słaby. Na CN daje radę w kontroli piłki ale do rozegrania już nie. On powinien się mieniać z Rakiticem na DM co by rozwiązało nam ten problem z ich wystawianiem. Dodatkowo straty Busiego są skandaliczne, i stwarzają mega zagrożenie.
Obecnie naszym najlepszym pomocnikiem jest Vidal. Bezsprzecznie powinien grać. Arthur po kontuzji jeszcze nie wrócił. Przeplata głupie starty z dobrą kontrolą.
Fati na lewej jest dużo lepszy niż na prawej.
Semedo nie powinien wychodzić do składu. Może w ataku nie jest najgorzej ale to co koleś robi w obronie jest po prostu dramatem. Jak pachaołek, który nie wie gdzie jest piłka.
Langlet zdecydowanie powinien grać. Umtiti to nie ta forma. Choć jak nie będzie grał to do niej nie wróci.

2

@bernardFCB też mam wrażenie że szybko grającym skrzydłami trenerze coutinho mógłby się odnaleźć. Prawda jest taka że on nie pasował do statecznej Tiki Taki bez prostopadłych podań, i wejść skrzydłami. Dobra jest taka że musimy przygotowywać się na erę post Messi i szukać innego sposobu gry to gwarancja jakości. Może w Bayernie nie gra tego co w Liverpoolu ale widać że się odbudował z ogarniętym środkowym napastnikiem bez podporządkowania gry pod Messiego radzi sobie naprawdę nieźle

0

@margroo to że szukał Messiego to jest winna lat tego co tu wpjano. Że jak strzela Bożek to jest cudownie pięknie i każdy mu ma podawać. DLatego tak to wygląda. Brak decyzji o strzale za pola karnego. Brak próby wejścia w drybling. ALba to Messiemu podaje nawet jak koleś stoi otoczony 5 obrocnców.

0

@siwykrb Tak. De Jong na DM za Busquesta który po prostu spowalnia gre. Może sobie robić milion tych podań, ale nic z nich nie wynika. Nie potrafi ruszyć do przodu, nie potrafi zrobić przewagi. Nadaje się na mecze na CN gdzie Barca kontroluje piłkę ale na wyjazdy kompletnie jest oderwany od rzeczywistości.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?