yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@pax to tylko oceny. Kazdy umiejacy spojrzec na cos innego niz gole i dryblingi widzial kto pracowal w kto stal. Leo niby nie schodzi ponize dobrego poziomu. Serio? Stojac caly mecz? I zagrywajac 2 pilki? Wlasnie odbior w 91 min pokazuje jaka jest roznica gdy on i Suarez wlacza sie w pressing a co sie dzieje gdy stoja sobie 5 metrow dlubiac w nosie od strzelajacego Valverde.
Messi na to co daje druzynie w tym meczu powinien dostać 3. +1 za te 2 odbiory w meczu gdzie poszla grozna kontra i +1 za wykreowanie szans Albie. Poza tym totalne dno.
0
@Midast oglądałeś inny mecz. Rakitic bezapelacyjnie najlepszy gracz Barcy razem z obrońcami.
0
@sopelinho Real oddal tylko 10 strzalow z czego 4 celne
0
@Divus zgadzam się. I tu nawet nie problemem była gra we własnym polu karnym. Bo choć ganią naszych zawodników za wybicia to często problemem było, że gramy tam klepke nie nie kopniemy do przodu. Dziś to robiliśmy. Tylko w przedzie nie miał kto po to pobiec. Kulała gra bez piłki. Jak wybijamy 60 metrów do przodu to wychodzimy jak najdalej. Zamiast tego widzieliśmy nasza akcje po której zakonczeniu MEssi z Suarezem stoją na spalonym bo nie wracają a Real leci z kontrą. Była taka sytuacja w 2 połowie, że Vidal odebrał piłkę i nagle ma przed sobą blisko linii połowy 4-5 Realistów a linie obrony Realu tworzą Messi z Luisem bo zaspali z powrotem. No maskra jakaś. Któryś z naszych dobrze powiedział. Brakowało połączenia z linią napadu. Obrona jak na taki mecz spisała się wyśmienicie. Bo my jednak jesteśmy przyzwyczajeni do 4-5 ataków na bramkę naszą w ciągu meczu a tu szła akcja za akcją. Nic dziwnego, że się gubili.
0
Ludzie powoli mają co raz większe obiekcje do Varu. Anglicy po 2 cm spalonym Mane już wszczęli kampanie na rezygnację z tego. System jest dobry ale piłka nożna to trochę za szybki i dynamiczny sport. Sprawdzanie VAR trwa za długo. Zobaczycie, że nie długo będą myśleć tylko o wykorzystaniu VAR do spalonych (bo tu sprawdza się świetnie i nikt temu nie zaprzeczy.....chyba że się kupi popsuty system jak Hiszpanie :D) a odejdą od sprawdzania zagrań ręką i fauli. BO tu rodzi dużo więcej kontrowersji.
1
Ciężko ocenić jego grę. Z jednej strony wszyscy go chwalą (komentatorzy) z drugiej miał świetne interwencje podczas walki, z trzeciej błędy jakie popełniał tak raziły, że głowa mała. Chyba przydał by mu się odpoczynek na 2-3 mecze.
0
@baby_face_killer chodzi mi dokładanie o sytuacje bramkowe. Wybicie piłki z linii przez Pique i jaką groźną sytuację pamiętasz? Spalony? Nie liczy się. Strzał w środek Benzemy? 10 strzałów w chmury? Ok pamiętam. Wolej Valverde. Co jeszcze? Czy ja neguję, że w grze byli 2x lepsi niż my|? Nie. Jednak to my mieliśmy lepsze sytuacje na bramkę. Czasem popatrz na mecz z dystansu. A co ma tu do rzeczy gra kombinacyjna i z pierwszej piłki to nie wiem. Licza się sytuacje. Liverpool wygrał z nami przerzutami i prostą grą ale strzelił 4 bramki. Oni nie strzelili rzadnej. Sociedat przegrywał 2:1 nie stworzył zagrożenia prawie a błąd MatSa po rykoszecie od Rakitica dał im gola. Co miał Real Madryt dziś? Piłkarsko był lepszy. Ale nie wygranie tego meczu to raczje ich porażka. Mimo wszystko nadal nie policzysz ich groźnych sytuacji. Możesz dać tylko statystyke strzałów. Ale ona sytuacja nie obrazuje.
1
Cieszy wynik dający lidera. Styl dramatyczny. Ale nie stylem wygrywamy. Można było takim meczem przegrać 2:0 z Liveropoolem i nikt by nie płakał wtedy bo liczy się wynik. A tak naprawdę mieliśmy lepsze sytuacje. Wybicie Ramosa (kontra wybicie Pique) ale sytuacja ALby. Nietrafienia w piłkę Suareza i Leo. Co oni więcej mieli? Sęk w tym, że styl i problemy z wyprowadzaniem całkowicie wpływają na postrzeganie meczu.
Ci co zwalniają obecnie Valverde to dekle. Kto ma dokończyć sezon? Asystent? Mam nadzieję, że Barto pokaże klasę. Podziękuje za pracę Ernesto po sezonie wcześniej dogadując trenera na spokojnie i bez pośpiechu ustalając z nim wcześniej plany celów transferowych. Gorzej jak sezon wyjdzie (czego sobie życzę) i skończymy z LM bo to chyba największy cel).
W obecnym meczu najgorsi: Suarez, Semedo, Messi ( w takiej kolejności). I nic nie zmieniają 2 świetne zagrania do Alby. To przez nie wracanie MEssiego nie mogliśmy skontrolować piłki na swojej połowie. Skandaliczne zachowanie przy rożnych gdzie stał na 40 metrze zerkając jak Valverde zbiera piłki na 20-30 metrze. Jak się broni przy 4:4:2 pokazał Benzema wracając. A to jak słaby mecz był to Messiego pokazały dwa przechwyty kiedy wrócił. Bo pokazało to, że kiedy jednak się ruszał przejmowaliśmy piłkę a oni się gubili. Dodatkowo jeśli mamy grać z kontry na ścianę Suareza to na tym skrzydle ktoś musi zapier......ale kto? Messi jak ślimak. Roberto musiał strać w obronie. Griz też pomagał w obronie więc nie nadążał. WIęc granie z kontry to żart w naszym przypadku. Jak leci się kontrą pokazywał Real. Środek, do boku, do środka i na boki. Choineczka. A u nas co?
Najlepsi: Rakitic. Vidal. Griez, MatS. Rakitić bo co koleś się nabiegał narozbijał ataków. W 2 połowie nawet znalazł czas na wyprowadzenie 1-2 akcji. Nie istniał w rozegraniu bo nie miał z kim grać. Messi się chował. Granie na Suareza nic nie dawało bo nie miał komu zgrać. Vidal wprowadził walczeność, zadziorność i dał sporo w defensywie. Trochę raziło poszukiwanie Messiego w przodzie gdy mógł sam pociągnać z piłką. Ale na pewno jasny punkt. Bardzo dobra zmiana.
No i francuz. Z jednej strony nie błyszczy z przodu, nie daje tyle co Ney ani nawet Dembele ze swoim przyspieszeniem, ale ponownie kluczowy w obronie. 2-3 piłki przy ciągnięciu po prawej Daniego z Realu uratowane tylko dzięki niemu. MatS bo w koncu bez błedów i co miał zrobić to zrobił.
I nikt nie musi się zgadzać
0
Zdjecie Griza to blad defensywny. Chyba ze Messi zacznie biegac
0
Widać co zrobił Messi jak Valverde dostał piłkę? Nic. Stał pare metrów od niego. Na boga cżłowieku oni ci nawet podać nie mogą bo się nie ruszasz.
4
@Matix90 Stary oglądasz mecz? Griezman może nie istnieje w przodzie ale to on jako jedyny z ofensywnych zawodników walczy w obronie i przed polem karnym. Z Fatim był by już dramat.
2
@barcafan8804 ty on gra na DM. Rozbija ataki. My nie mamy kontroli nad rozegraniem. A w defensywie on gra chyba najlepiej. Nawet żółtą dostał jako jedyny za przerwanie faulem taktycznym, a nie jakimś głupim wślizgiem. Bardziej można winić Semedo i Messiego. Semdeo gubi się w obronie choć w ataku coś daje. Messi gra genialne piłki do Alby ale poza tym stoi nie wywiera presji, i nie cofa się na 20-30 metr kiedy oni stają tam. Wystarczy zobaczyć jak wygląda to przy rożnym. Pusto przed polem karnym a Messi na 40 metrze. Ile było kontr po rożnym a ile przejęć na 20-30 przez Real? No właśnie. Więc musi wrócić.
0
@amanter to nie ma znaczenia czy jest czy nie jest. Jeśli jest na boisku i nie idzie musi pomóc. Musi zareagować a nie liczyć, że w przodzie coś wyczaruje. Ci walczą. Wybijają w przód i nie ma komu do tego pobiec
0
@nitey Przez to co robi jest dziura w środku, której nie ma jak załatać. Rakitić na DM. Roberto pomaga Semedo na prawej bo ten se nie radzi kompletnie. Real na 30 metrze a Messi kryje środkowego obrońcę. 2-3 razy założyli prssing. Ale kuźwa walić pressing trzeba robić środek. Tam nie ma jak podać bo nasi stoją a ci biegają i naciskają. Jak idzie akcja Messi po chwili jest z tyłu więc po co zostaje z przodu? Jedynie co wyszło na to wtedy kiedy cofa się do tyłu i gra na szybkie wejście Alby. Skoro działa niech gra niżej. Niech przytrzyma piłkę. A tak nawet nie ma jak mu zagrać.
3
Kur... No nie moze byc tak ze Casemiro i Valverde stoja na 20 metrze a Messi na 30. Masakra. To doprowadza do zamkniecia.
On nie może tak robic. Sorry choc to. MESSI ale to jego wina to co sie dzieje
1
Gdzie jest Semedo w obronie. To dramat
0
Jak Messi nienzacznie biwgac a na roznych nie przestanie stsc na polowie to bedzie zle. Wyglada to teagicznie na 30 i 40 metrach przed bramka. Nie ma pressingu
0
Semedo jest tak stateczny, ze glowa mala. Alw musi grac bo Roberto sam bez wsparcia nie da rady na prawej. A widac zw kazda grozna akcja Realu ta stroną.
0
Niszczą nas środkiem pola. Ewidentnie Busi z Rakiticien nie mogą grać razem bo są po prostu za woli i za stateczni.
0
@Dendi_VeB za dużo musza w defensywie robić na prawym skrzydle. Ale nie wychodzi im rozgrywanie
0
@RobsonPL jak nie. Z artykułi wynika jasno: wypożyczenie z opcją wykupu. Chyba, że dadzą cene na poziomie 40mln to może nie wykupią. Jak ustalą na 20 to nawet żeby sprzedać drożej go wykupią
0
@catalanian09 fajnie słyszeć taką opinię. Do tej pory spotykałem się tu z imputacją pewnych części ciała w mój odbyt gdy smiałem zauważyć, że problemy obronne są wynikiem zbyt dużego obciążenia ich pokrywaniem luki na lewym skrzydle.
0
Kiedy będzie losowanie par LM?
Ok nie było pytania. Poniedziałek.
0
@blondasek to poproś Messiego aby zaczął biegać a Piquemu oddaj szybkość z lat młodości ;). Ale tak serio to masz rację. Problemem jest tu nie bronienie Messiego. I wiemy, że to się nie zmieni. DLatego Roberto jest lepszy. Bo nie zawala defensywy, a jak jest okazja pomaga w ofensywie. Z Semedo jest inaczej, ale niestety Alvesem on nie będzię.
0
@Johnnie_Walker a ja się nie zgodzę. W obronie kiedy gra Roberto jeśli nie ma tam przeciw sobie jakiegoś magika ze ścisłego topu nie można mu nic zarzucić. A nie raz nadrabia i za Pique. Generalnie defensywnie prawa strona jest mocna biorąc pod uwagę, że Messi mało co pomaga, a nie każdy jest Danim aby mieć płuca ze stali i być w każdej akcji w ofensywie i defensywie. Dlatego własnie uważam, że jeśli byśmy inwestowali we Francuza Roberto będzie lepszy. Łatwiejszy do zastąpienia i zwolnienia miejsca w 11, a i można go przesunąć do pomocy. Semedo jest natomiast kapryśny, a przynajmniej tak wynika z info jakie dostajemy. Potrafi grać ale jak dostał stałe miejsce to nie udowodnił, że na nie zasługuje. Kiedy gra to jego stroną idzie wiele groźnych akcji. Ale jest też w miarę młody więc wiadomo, że miejsca nie ustąpi łatwo.
Generalnie powinniśmy się nauczyć, że nie każdy się u nas sprawdzi. Jak transfer nie siądzie to nie ma co na silę udowadniać i trzymać.
0
@Mroziu Mając trzech graczy na lewą stronę trzeba się zdecydować z kogo zrezygnować. Roberto w pomocy się nie sprawdza, za to na lewej stronie grając regularnie jest o niebo lepszy w obronie niż Semedo a jak może pohulać po skrzydle to prezentuje się ładnie. Semedo niestety po mimo otrzymania szansy w tym sezonie gra taki piach, że aż szkoda gadać. Może należało by go właśnie sprzedać, bo chętnych nie brakuje. No ale u nas powiedzą może grać na lewej i na prawej będziemy trzymać. A tym samym francuz nie uzyska szansy na grę.
Prawa jest taka, że w tym sezonie młodzi dostali szansę na grę z uwagi na masakrę kontuzyjną. Tak byśmy się podniecali występem Fatiego w CdR w 1-2 spotkaniach
0
@Mroziu nic nie trzeba mu mówić. Na tej stronie ma Roberto i Semedo. Więc musiał by się pozbyć kogoś. Roberto pokazuje, że jak gra jest o wiele lepszy od Semedo, z którego można by wziąć ładne pieniądze bo jest zainteresowanie. Roberto/Todibo mogło by się sprawdzić. Bo Roberto/Semedo naprzemiennie nie sprawdza się kompletnie. No ale my mamy problem z pozbywaniem się graczy i zapychaniem kadry. Valverde chciał wąską kadre i jak ją miał to się sprawdzało. Niestety dramaty z Romą i Liverpoolem sprawiły, że nie może kadry tworzyć po swojemu.
1
@syngoku1 w żadnym wypadku nie jest to chore. Topowe drużyny zostały sprowadzonw do pionu i ściągnięte w dół z zarobkami na rzecz tych słabszych. To pozwoliło podnieść poziom całej ligi i wywalczyć fantastyczne kontrakry medialne. Jak widać nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenia "prwca u podstaw" i "twoja liga jest tak silna jak jej najsłabsi uczestnicy".
Niedługo hiszpanie pod kątem organizacji będą oglądać plecy Niemców. A najlepsze jest w tym, że nie umieją tego zrozumieć. W później zdziwienie czemu na rozgrywki 3 ligi angielskiej przychodzi na stadiony 1/2 liczby kibiców która ogląda LaLige na hiszpańskich stadionach. 1/2 i to tylko dla tego, że w Hiszpanii są giganci stadionowi typu Barca, Real, Valencia, Atle, Bilbao, Sevilla.
0
@Lea jak Real w drodze po LM pokonywania Cypryjczyków, Rosjan, Niemców z Shalke (z którymi prawie odpadli) to ktoś się później przejmował i pamiętał z kim grali? Nie ważne kogo trafiamy jeśli wygramy.
0
@jolowanila i mi się też tak wydaje. Barca za Valda zaczynała z wysokiego C aby później jechać na koniec po równi pochyłej. Podobnie było. Messi. Masa goli dorma a późnie jeno przebłyski. Może to przypadek a może dobry plan. Zobaczyny