yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Coutinho007 ma. Jest za wolny. I przez to nie podłącza się do akcji i rozegrania. Dziadek Pique tobi to za niego. Mimo wszystko to solidny obrońca, ale bez szału.
0
@Niente System VAR wykorzystuje się przy czerwonej kartce ale jednocześnie sędzia VAR może zgłosić błąd jeśli on jest. Jeśli sytuacja może być w jedna lub drugą stronę sędzia VAR nie zweryfikuje decyzji sędzio. Było to dokładnie przerabiane w zeszłym sezonie przy tym karnym realu na Casemiro zdaj się. Osobiście też uważam, że spokojnie Lahoz mógł sobie pójść i zerknąć na Var
i pooglądać te ujęcie. Jak on się przewraca w wyniku ciągnięcia za koszulkę to Lahoz jest śmieszny. Pozostaje ta kwestia, że już na koniec pcha go ręką do ziemi.
0
@Pustelnik var sam z siebie moze interweniować jeśli sędzia popełni błąd przy decyzji. Czyli w tym wypadku brak faulu. A zawsze powiedzą, że faul mogł być podczas walki o piłkę
8
@Remi70 Problemem EVa jest to, że on lubi drużyny zdyscyplinowane taktycznie w defensywie. A u nas się nie da jak masz 2-3 zawodników którzy w ogole nie mają zadań defensywnych. Przyjrzyjcie się jak to wygląda jak Messi człapie, Suarez wysunięty (tu raczej nie jest to negatywne) a Dembele wraca się do 30-35 metra sporadycznie wspomagając słabego na lewej Semedo. A jak sytuacja wygląda z Griezmannem albo Fatim którzy pracują na całym boisku. Po prostu zabużona jest równowaga. Jak obrońca wyjdzie to ktoś musi go zaasekurować a u nas niestety z tym słabo. Stąd tak dobrze prezentuje się Vidal zasuwający na całej długości środkowego pasa boiska
0
@Borneo ofensywą na CN się nie martwię. Tu i trybuny do walki poniosą. A i Messi po bramce spuścił ciśnienie choć był słaby formą po prostu w tym meczu (tak wiem 2 sytuacje wykreował co nie zmienia postaci). Tu jest problem tej defensywy i wyjścia z pod pressingu. Jak Arthur nie dostanie wsparcia to będzie lipa, bo dziś trochę przeholowywał z piłką. A jak widać już nam popychanek i kładzenia (ala Busquest) nie gwiżdżą.
1
Marc masz jaja to powiedz szczerze, że nie wiesz co się dzieje w tym sezonie z defensywą Barcy i tobą. Bronisz kosmiczne piłki a te łatwe wpuszczach + piłkarskie szczęście po obcierkach ci nie sprzyja. Ale defensywą trzeba wstrząsnać. To co robią to kryminał. W tym meczu do 1:0 Semedo był spóźniony do każdej ofensywnej akcji prawym skrzydłem Sevilli. 3 z 4 groźnych akcji Sevilli poszły z jego strony przy ograniu przez obrońce. Nawet w drugiej połowie, w której Sevilla poza bieganiem nie istniała Semedo przegrał połowę pojedynków z Navasem. Gdyby to był dawny Navas to Portugalczyk płakał by po tym meczu, zamiast otrzymać MotM. Może im po prostu powiedz, zeby lepiej się komunikowali.
0
@Borneo Być może i tak zagra. Może też Busquesta tam wsadzić. Też grał. ZObaczymy. Może to i nie głupi pomysł
0
@vukoo1 zapewne oglądałeś na C+ jak i ja.. Weź się przyjrzyj z innych kamer. Tam nawet nie ma faulu.
1
@Murazor to była ironia podszyta prawdą, bo myślę, że on był naprawdę do tego zdolny
0
Naprawdę podziękujcie mu bo mógł jeszcze wypunktować Pique (też z nin gadał ale chował ręce) i Luisa. Więc powinniśmy być mu wdzięczni....
0
@Borneo Myślę, że przy takich brakach kadrowych nie zaryzykuje ich braku na Real.
0
@vukoo1 Tu nie ma odniesienia do Suareza. Gdyby tak zagrał to też by symulował. Powodem przewrócenia się do przodu nie jest "ciagnięcie" za koszulkę.
0
@RosjaninBut jeśli stwierdzą faul to kartki nie cofną to jest jasne. Aczkolwiek tak jak upada wskazuje na to, że nie jest to wynik ciągnięcia za koszulkę. Jak sama nazwa wskazuje "ciągnięcie" za koszulkę. A nie pchanie za koszulkę. No ale zobaczymy.
Var tu mógł zgłosić sam obiekcje jedynie jeśli by zauważył błąd Lahoza. Lahoz mógł se pomóc Varem do oceny sytuacji sam. Skoro nie użył to jest pewny swej decyzji (ale to megaloman) a VAR no cóż ta koszulka daje im podstawy do nieinterweniowania.
2
Nie ubliżając nikomu. Nasi zawodnicy mają jednak nawalone we łbach. ROzumiem emocje i nerwy. ERozumiem jak krzyczeli by mu w twarz sprawdź VAR. Zamiast tego do sedziego na 25 metrze podbiega Pique z żółtą kartką. Dembele z żółtą kartką. Busi który za gadanie zawsze dostaje żółte. Podziękujmy, że nie dał drugiej żółtej Pique. A tym bardziej, że wszyscy wiedzieli, że to Lahoz, który już wcześniej SUarezowi dał za zwykłe machnięcie (nawet nie w jego kierunku) kartkę.
Mam nadzieję, że czerwo anulują aczkolwiek po braku reakcji VAR (który ma obowiązek zareagowac jeśli sędzie popełni błąd) domyślam się, że zastosują kazus z karnego realu z zeszłego sezonu. Bo powiedział, że sędzia mógł widzieć faul przy ciągnięciu za koszulkę a wtedy 100proc czerwo.
0
No to w następnym meczu mamy defensywę Cuenc + Langlet haha i to na wyjeździe
1
@Galford Jak cie trzymam za koszulkę i sie położysz to cię nie sfaulowałem. Tam była zwykła walka. Ale ok. Już się czasu nie cofnie. Zobaczymy co powie komitet na to.
A Dembele prawopodobnie za to ze Lahoz podnosił spray i trafil w te machające łapy :D
0
@vukoo1 i to jest przygnębiające. Zaczął grac od asysty ale to co robił wcześniej w obronie to kryminał.
4
@vukoo1 Nie masz racji. Obejrzyj powtórkę. Masz racje z koszulką ale on przewracając się sugeruje faul po nogach. Nawet komentatorzy to zauważyli, że podcięcia nie było. Na moje cofną całkowicie tą kartkę po odwołaniu.
1
Messi nie raczy nawet ruszyć się do zawodnika z piłką na 40 metrze. Tp jest po prostu słabe. Koleś potrafi rozegrać jak nikt ale ludzie wymagajmy coś od tego człowieka bo te człapanie to jest skandal. Widać jakie osłabienie jest przy trójce bez zadań defrnsywnych
0
@SinMistico gdybym zobaczył tak biegających zawodników Barcy jak tych z Interu i Juventusu (bez napastników) to bym z wytrzeszczem ogłądał :D
0
@jedrek7000 Popisy Leo? Bo okiwał 4 graczy? I co poza tym wniósł. Aha odzyskał z przodu piłkę. A tak stoi.
0
@szymek029 chyba tak. Bo to raczej chodzi o styl gry. Barce ogląda się obecnie tragicznie. Kiedyś tez strzelaliśmy 1-3 bramki ale mieliśmy 20 sytuacji. Teraz mamy 4 z czego 3 bramki. Ale to mecz u nas. Na wyjeździe będzie dramat.
0
@aiven Nie przesadzajmy, że zawodnik na nieswojej stronie gubi krycie, nie nadąża, błędnie się ustawia. Ale jak mówiłem po meczu powiedzą, że grał dobrze w końcu aysta i wywalczona piłka przy aucie przy drugiej bramce. A prawda jest taka, że to z jego strony poszła każda groźna akcja Sevilli i po jego błędach mogło być 2:0 (za sytuacje po rożnych już nie odpowiada). I strona nie jest tu wytłumaczeniem bo na swojej też był słaby. I dlatego też zapewne on gra na lewej, żeby nie osłabiać obu skrzydeł. Żeby też nie narzekać tyle. ROberto na początku meczu także gubił krycie. Ale on przynajmniej w momencie jak partaczy w obronie to po chwile skupia się na defensywnym aspekcie odpuszczając atak. Semedo niech się ogarnie w defensywie. Bo to jest obecnie nasza najwieksza bolączka. Sevilli podziękować za nie trafianie. Jak zespoły trafiały to na początku sezonu widzieliśmy co presja robi. My zresztą w przodzie 4 akcje 3 bramki. Czyli generalnie mało co tworzymy....a to jest mecz u siebie. Pojedziemy na wyjazd i znowu będzie....
0
A po czemu znowu będą mówić, że Semedo fajnie grał. Koleś jest dramtyczny w tym sezonie. Gorszy jest tylko Busi, który na szczęście nie gra.
0
Po prostu mi się rzygać chce jak widzę człapiącego Messiego.
0
Gdyby skończył na tym że odnieśliliśmy sukces bo mamy 19 tytulów i świetne dochody, przychody, rozchody a on się czuje jak Tywin Lanister srający złotem to ok. Oklaski. Ale jak koleś odlatuje w fantazje mówiąc jacy jesteśmy transparentni, wspaniali, podziwiani i stawiani za przykład, to człowiek naprawdę się zastanawiam jak taka osoba może stać na czele tego klubu.
0
W końcu parę racjonalnych wypowiedzi, gdzie ludzie rozumieja, że zwolnienie trenera w trakcie sezonu to jedeo wielkie nieporozumienia. Można się przygotować do zmiany szkoleniowca. Porozmawiać z następcą. Przygotować plan. Popracować z nim nad językiem jeśli nie mówi po hiszpańsku. Poza tym nie oszukujmy się. Model Barcy i Realu nie sprzyja ludziom budującym drużynę. W Realu pozwolono na to jedynie MoU który i tak dostał wcześniej juz nie wymyślone przez niego transfery. Niestety Nasz klub też jest taki, że kupuje zawodników. U nas nie ma roli menagera odpowiadającego za zespół transfery. Najbliżej tego jest też Sevilla z Monccim ale tam idą bardziej pod kup tanio sprzedaj drogo. A czy ktoś u nas poza kibicami wierzy w to, ze przychodzi Klopp i mówi do widzenia S. Roberto, Busiemu i pewnie z dwóm trzem innym graczom. A Messiego jak nie dostosuje się do drużyny posadzi na ławie? Nie oszukujmy się jak by Klopp roztrwonił 8 pkt przewagi w lidze na Realem jak w zeszłym sezonie zrobił z Liverpoolem w środku sezonu to by go tu na pal wbito a nie na rękach noszono.
0
@NoVaK No własnie i tu się zaczyna największy problem tego klubu. Chciałbym wiedzieć czy Antek to transfer KLUBU czy trenera. Bo gotów jestem postawić palec, że Barto mu go kupił a przy PR i medialności nie ma możliwości aby nie grał. Choć ja występy Griezmanna oceniam pozytywnie. W przeciwieństwie do naszych napastników tyra w defensywie, pressingu i rozegraniu. Widać natomiast, że kompletnie nie leży mu styl naszego ataku w postaci rozciągania, przenoszenia ciężaru gry i klepania po ziemi.
0
@Midast Zgadzam się z twoją opinią w 100proc. Wyrażając swoje zdanie miałem na myśli coś innego. Ja nie mówię, że Messi zagrał koszmarny mecz. Ja mówię, że hipokryzją jest pianie na wiwat, że jaki był wspaniały skoro zagrał przeciętny mecz. DO Vidala asysta drugiego stopnia. Ale Roberto miał takich zagrań z tego miejsca z 5 w meczu. Nie padła z tego bramka więc czy możemy mówić, że też zagrał genialnie? Nie. W akcji gdzie zanotował asystę zagrał genialnie. Ściągnął na siebie 3 graczy i oddał piłkę do Suareza, który genialnym przyjęciem minął Godina. Suarez nie dostał patelniaka na pustą. Nie dostał nawet takiej piłki jak Griezmann po lewej stronie w pole karne. Mimo wszystko udział Leo bezdyskusyjny. Tylko, że.....to jego praca. Od tego jest. Jednocześnie jak sa statystyki to m 15 start. Najwięcej w całej drużynie!! Więc na boga nie można chyba tego nazwać genialnym meczem. A idzie się w tą stronę. Parafrazując to Milik też zagrał zajebiście bo miał 3 setki i z 3 inne sytuacje. Co prawda ich nie strzelił, ale liczy się że miał bo inni w drużynie nie mają. Więc występ na notę WORLD CLASS? No jak widzimy raczej nie.
Dlatego oceniajmy Messiego za to co pokazuje. A od rewanżu z Liverpoolem nie pokazuje nic. Po negatywnym komentarzach obejrzałem drugą połowę tego meczu jeszcze raz. I to prawda, że był najlepszy w naszej drużynie i swtorzył 4 dobre okazje kolegom. Ale nie zapominajmy o setce w pierwszej połowie i przechodzonej drugiej bez impulsu do ataku. Styl Messiego jest taki, że chodzi. Ale powoli płaci za to drużyna. Suarez nie wróci, Messi nie wróci. Dobrze, ze Antek haruje jak ta lala. Ale jemu się wyliczy nie strzelanie bramek. Takie czasy.
Niestety co raz bardziej skłaniam się do poglądu, że defensywa z Langletem nie jest tym czego nam trzeba, bo style z przodu będziemy grać długo. Francuz nie tworzy tego co było między Puyolem i Pique, a później między Pique i Umtim. Gra odpowiedzialnie i rozważnie, ale jest za wolny i nie bierze udziału w rozegraniu. A jednak wiek u Pique robi swoje i widać, że w pojedynkach biegowych przy kontach jest już wolniejszy od przeciwnika (jak Suarez z przodu). Nadrabia to doświadczeniem i ustawieniem, ale jednak potrzeba mu wybieganego harta za partnera. No ale to moje przemyślenia
0
@th@les to zły bilans?