yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
To Firpo ma wejście :D
0
Ten Roberto to nie jest dobry pomysł. JEdnak graqcz który jest w sumie jedynym poważnym obecnie zmiennikiem na skrzydła obrony nie powinien być wystawiony do pomocy. Mecz z Grenadą było zdominować i tyle. Cieszy natomiast brak Sergio B.
Po 3 punkty. Oby EV miał dziś racje
0
@MaFCB na lewym skrzydle walczy bierze udział w rozegraniu. Na środku nie istnieje bo nie ma tu prostopadłych piłek na wybieg i ściganie się. Jak gramy przez środkowego napastnika to sposobem Suareza. przepychanie i blokowanie mocno na nogach. Grizmann się do tego nie nadaje. CoU i Grizmann mogą być opfiarami niedopasowania ich do stylu Barcy. Ale wtedy po co ich kupowano? Z drugiej strony u nas od czasów Vill trenerom się pokiełbasiło. Środkowi napastnicy na skrzydle. Lewi na prawej. Prawi na lewej.
0
Wszystko zależy od trenera. Zbudowanie od początku sezonu formy u PEreza i Fatiego teraz będzie miało pokłosie. Albo trener odpuści ich całkowicie. co jest mocno prawdopodobne z uwagi na fakt, że rzadko zmienia Messiego i Suareza. Albo w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że forme Messiego i Suareza trzeba stworzyć na drugą część sezonu i będzie jednak grał młodymi.
Liczę, że Messi do 60-65 minuty pogra później Perez za niego. A za Suareza/Antka Fati w 70 min.
Zgadzam się też z tymi co uważają, ze dziś Vidal lub Rakitic wyjdzie w pierwszym składzie.
0
@QUNJ Odpowiedziałem generalnie. Do wszystkich przeczących jego słowu. A że twój koment był ostatni podpiąłem pod niego bo z telefonu było łatwiej.
Co do normalnego kibica. To taki któremu kibicowanie swojemu klubowi nie zaślepia sprawiedliwemu i uczciwemu ocenianiu sytuacji. To, że jestem kibicem Barcelony nie znaczy, że muszę chodzić i krzyczeć, że jest teraz najlepsza, jeśli w obecnym momencie nie jest. Nie muszę płakać o ZP dla Messiego, bo gra w drużynie której kibicuje, tym bardziej jeśli jest to nagroda dla najlepszego zawodnika, którym w mijającym sezonie nie był. I nie przemawiają do mnie argument: bo w przegranym meczu wykreował kolegom 4 sytuacje, ale oni nie wykorzystali. Oni mu wykreowali jedną i też jej nie wykorzystał. Zrobił dużo. Na pudle stanie ale w tym sezonie nie był najlepszy i mu się po prostu nie należy.
1
@QUNJ tylko, że to on ma racje a nie wy kibice FC Messi. Van Dijk zanotował genialny sezon. Zarówno w lidze jak i LM. Był centralnym filarem sukcesów Liverpoolu, który czy wam się podoba czy nie zagrał swój najlepszy sezon w historii. A to, że w lidze MC okazło się lepsze? Zdarza się. To tak jak powiedzieć, że Barca w sezonie 100pkt Realu była słaba bo przegrała mistrzostwo. Messi też był wtedy dnem? Bo przecież wygrał Real to za co dostał ZP?
To Holender bezapelacyjnie był najlepszy w zeszłym sezonie. Dodatkowo Messi przegrał bezpośredni pojedynek, przegrał CdR, i niestety porażki nie zrzucisz na drużynę bo on jej częścią jest. Tak samo na Anfield miał na koniec I połowu piłkę meczową ale jej nie wykorzystał.
Inna decyzja niż wygrana Virgila będzie skandalem w opinii normalnych kibiców. Nawet tych Barcelony. Będą płakać kibice Messiego.
1
Sensownie rozegrane. Kupiono za nie duże pieniądze. Pozostawiono w klubie który zna o na niego stawia. Klub ma w tym interes by grał bo zastrzegł sobie prawo do procentu od kolejnej sprzedaży. A wiadomo samo Las Palmas do póki się nie ukształtuje nie zarobiło by wielkich pieniędzy. A jeśli Barca będzie sprzedawała jako niewypał to milion wpadnie. Wiec nie ryzykują dużo póki gra dobrze a zyskać mogą sporo. Nawet przykład Kubo. Real kupił za grosze a po dobrym okresie mógłby sprzedawać pewnie za 10mln jako made in RM. Sama marka klubu cene podbija
0
@bananbarca Tego klub nie może założyćw budżecie. Teoretycznie jest to maks 11 mln
1
@Arek99 No właśnie. I przypomnijmy sobie, że jak Gaspar pokazywał dane to też wszystko było in plus.
12
@Azglahal to nigdy nie był tytan defensywy ani ofensywy. Jest najlepszym DM świata przy tym jak Barca stosuje pressing. Wtedy ma genialny zmysł przewidywania i wytrącania odbierania piłki. Jednak gdy ta go minie (w sensie na wyskości boiska) jest po prostu slaby. Ani szybki, ani waleczny. Jako DM dostał więcej żółtych kartek chyba za gadanie niż za faule taktyczne, których to właśnie mu brakuje. Nie umie wyciąć zawodnika w środku przy groźnej kontrze bo po prostu go nie dogania. W meczu z BVB gubił się sam ze sobą. Przy wyprowadzaniu piłki wchodził w linie obrony, a przy bronieniu atakował jako 2 najwyżej atakujący zawodnik. Tak się nie da. W ostatnim okresie gra też dramatycznie na rozegraniu.
Nadal jest dobry do kontroli gry na CN, kiedy gnieciemy. Na wyjazdzach jednak to Rakitic albo FDJ powinien grać na DM, bo po prostu obecnie lepiej grają piłką. Busi to piłkarz jednego systemu. Odbioru na połowie przeciwnika, kiedy oddaje piłkę do kreatorów (Xavi, Iniesta). Teraz nam to kuleje i jego postawa jest tego efektem. A ile znaczy DM widzieliśmy w meczu PSG : Real
0
@P5 można tam "schować" gracza a jak spełni się wymóg to go powołać. Tak zrobił Real z Rodrygo. Gdy Valverde nie miał paszportu Brazyljczyka nie powoływano. Gdy ma to się powołuje choć oficjalnie jest w drugiej drużynie
0
@Rewolucja123 Co nie zmienia poostaci, że na wyjazdach coś niedobrego z zespołem się dzieje. Jak by grali inni piłkarze. Ja rozumiem, że kiedyś można było mówić Camp Nou wielkie boisko to na małych trudno się gra. Ale teraz? Gra u siebie a na wyjazdach to jakiś kosmos.
18
Po to został kupiony. Szkoda, ze kontuzja musiała mu dać takową szansę. Oby pokazał sie z super strony i był rywalizacją albo pozytywnym zastępstwem dla Alby gdy ten nie będzie grał.
0
@dawid230188 zjadło początek wyrazu chybw oczywiste, że skoro skrytykowałem Busiego to przy wyrażeniu opinii o Ivanie miało być "bezproblemowo". Jego wejście sprawiło, że pomoc wyprowadzała piłkę szybko dokładnie. Brakowało prostopadłego podania ale w końcu nie było chaosu z wyjściem z pod bramki na połowę przeciwnika. Jedyna różnica to wystawił bym Rakitica na DM a De Jonga na pozycji 8 ale po prawej stronie. Ale to moje pobożne życzenia. Na LaRambli i w temacie o meczu można znalezc moje komentarze aby wpuscic Rakitca za Busiego na DM. Moze Valverde czytał ;)?
0
@MIloszewski210 może obejrzyj jeszcze raz 1 połowę i zobacz co się działo i co wyprawiał. Alba miał na swojej stronie wychwalanego zewsząd Sancho stą obecność Grizmanna, który mu pomagał. Semedo nie rozliczam za przód bo tam było i jest u niego w miarę dobrze. Chodzi o aspekt defensywny, w którym niestety jest obecnie słaby
0
@Rasheed na CN strzelamy na potęgę. Z Walencją przy odrobinie szczęścia mogło być i 8 po naszej stronie. Natomiast na wyjazdach zgodzę się. Jest jakiś dramat. Jednakże mecze wygrywa się obroną. Jak nie stracisz meczu nie przegrasz. A strzelić zazwyczaj się uda. Mnie martwi bardziej to, że ta obrona nie tworzy monolitu i przy nie wielu sytuacjach dla przeciwnika tracimy mase bramek. Kiedys bylo inaczej. A teraz nie grają jako formacja.
3
Bardzo trafny artykuł oparty o to co się działo. Środek grał naprawdę super. A wyprowadzanie piłki w tercecie De Jong, Arthur, Rakitic bylo tym co powinno być priorytetem dla Barcy.Busi kuleje w tym aspekcie. Jest wolny, nie dokładny i ściaga zespół w dół. Boli też problem defensywy. Ci ludzie wyglądaja jak by pierwszy raz grali ze sobą. Wejście Roberto na tą stronę uspokoiło grę. Zdecydowanie bryluje w aspekcie defensywnym nad Semedo, który nie dość, że gubi krycie to jeszcze wycina ludzi w newralgicznych sektorach. 2 rwzy w 1 polowie na wysokości pola karnego na prawym skrzydle. I karny w drugiej. Jeszcze reakcja bezcenna.
0
@th@les na początku Grizmann bo o nim piszesz miał za zadanie wspierać Albe z mega szybkim Sancho. I wyszło to z korzyścią dla nas. Bo nasz DM był jak goryl we mgle
0
@dawid230188 bzdura. Wprowadzenie Rakitica sprawiło, ze problemowo wychodzilismy z obrony do pomocy. A ze na 30 metrze juz nie bylo kim grać no cóż. Rozegranie De Jong, Arthur, Rakitic było super. Z Busim byl dramat.
Martwi dramatyczna forma Semedo i calej linii obrony. I nie chodzi nawet o słabą gre poszczególnych zawodnich co raczej całej formacji razem
0
Z uwagi na okoliczności niezły wynik. Cieszy to co pokazała trójka pomocników Arthur, De Jong, Rakitic grając razem. W końcu wyprowadzenie piłki nie kulało. Roberto daje dużo więcej spokoju niż Samedo na lewej.
Naszym problemem jest obrona. W ogóle nie wiedzą co grają.
1
Co my robimy w obronie to jest niepojęte. Jak pachołki do klepki
1
Dziękuje ci trenerze. W końcu Busi schodzi!!!
0
Panie trenerze Rakitica za Busiego. I albo Holender na DM albo Chorwat. Bo sami siebie ukarzemy
0
@RydwanFaraona rozgrywa? Odpowiada za przeniesienie piłki z lewej do prawej? Robi cokolwiek z piłką? I może gdyby pan Sergio "zabezpieczam tył gdy atakujemy" Busquest raczył się ruszyć do przodu miał by komu zagrać na środek i przyspieszyć. Zamiast tego sam musi zbiec do tego środka i oddać w bok. Widać, że Arthur boi się grać prostopadłe piłki i kuleje mu lewa noga do rozegrania na odległość. Ale generalni to i tak nasz najlepszy gracz. Może jak by Rakitc się pojawił za Sergio to by było ciekawiej.
1
@RydwanFaraona Mi się wydaje, że oni mają zakaz grania prostopadłych dalekich piłek. Bo nikt ale dokładnie nikt takie nie gra. U Arthura wygląda to gorzej bo ciągle rozgrywa. Widać, ze chce przyspieszyć ale mu brakuje kogoś na środku boiska gdzie powinien być Busi, zabezpieczający tyły gdy idziemy do przodu i idący do przodu gdy bronimy.
1
Mecz fajny żywy. W obronie całkiem nieźle jak na nas. W przodzie bez szaleństwa na tyle ile BVB pozwala. Cieszy świetna gra Arthura i niezła Frankiego. Może się uczepiłem ale Busi dramat. Zagubiony w tyłach. Nieistniejący na rozegranie. Jedynie pressing mu wychodzi.
0
@stone80 Tylko, że Grizmann na prawym jest dużo słabszy, przynajmniej od czasu Barcelony. Fati widać, że chce ale czasem się gubi. Jeśli zostanie na lewym niech zostanie. Jeśli ma wrócić na prawe od 65 min zobaczył bym z chęcią Pereza.
0
@JUNIORcom Ja nie mówie, że Roberto jest zły. Po tym co prezentuje Semedo ostatnio jakoś bardziej ufam Hiszpanowi. Daje większy spokój. Ale od czego Firpo? Ale kolega niżej rozwiązał problem. Nie sądziłem, że jest na trybunach.
1
Na prawdę? Kupujesz lewego obrońce i wpuszczasz Roberto?
0
No cóż Busi już zaczyna pokazywać czemu do pressingu jest ok, ale czemu DM z niego słaby w obronie