0

Był bym za sprzedażą z uwagi na kolano.....tylko jest problem. Nie mamy teraz obecnie kim już go zastąpić. Więc transfer raczej nierealny

2

@MrShakira tylko, że prawdopodobnie nikt ze wskazanych nie odejdzie. Może Rafa. Prasja wyniku sprawia to, że brniemy co raz głębiej i głębiej w bezmiar zakupów. Kupiliśmy Grizmana ale nie sprzedaliśmy żadnego z zawodników na jego pozycji (tu zakładam, że może grać na obu skrzydłach a jak trzeba i na środku).
Oglądałem mecze z Azji i tak naprawdę należało by się pozbyć Dembele. Koleś ewidentnie ma coś z psychiką. Dochodzi do sytuacji , pojawia się ale w decydującym momencie następuje jakieś załamanie. To nie to, że mu nawet nie wychodzi. Tak jak by sam nie wiedział co zrobić z piłką. I to jest duży jak nie wielki problem Barcy. No ale zobaczymy na kogo w końcu postawią w ataku. Messi Grizman Suarez Cou/Dembele/Malcom - troche tego za dużo.

0

@asterix78 Kadra jest jaka jest. A on jest młody i raczej bez szans na grę. Dlatego tak ważne jest aby poszedł gdzieś gdzie będzie grął. W kwestii transferu młodych powinniśmy wziąć przykład z Realu. Bo w ostatnim okresie dużo lepiej im te transfery + transfery powrotne wychodziły.
Opcje są dwie.
- sprzedajemy z prawem wykupu za jakąś cenne (przykład Cucurell)
- sprzedajemy z opcją procentowego udziału w kolejnym transferze.
W obu przypadkach transfery są tanie. Ale sprawia to, że są chętni na takich zawodników. Bo mają szanse na nich realnie zarobić i jeszcze mają zawodnika.
Najgorsze co można robić to wypożyczać bez klauzuli obligatoryjnego wykupu i kończy się jak z Turanem, Suarezem no i Rafinhią (ale tu kontuzje zrobiły swoje). Jak widać w ostatnim okresie mamy problem ze sprzedażą naprawdę niezłych graczy. Na Rafie pożałowaliśmy kiedyś 3 mln i jesteśmy -15 względem tamtego momentu.
DLatego nie robić błędów przeszłości.

1

@Gacu95 Mam odwrotną nadzieję względem twojej. Ale tylko z uwagi na zagrożenie kontuzją. Sprzedajemy i kupujemy holendra. Nie wyjdzie tak drogo wtedy.

0

@feiticeira nie ma najwiekszych przychodow. Nowa umowa Adidasa zapewni pierwszenstwo Realowi (niestety) z przychodami.
Czy będzie zysk w tym sezonie to zobaczymy ja to ogłoszą

2

@miniesta powtarzacie wciąż te same bzdury. Nie po to kluby podpisują mega kontrakty, żeby nagle zawodnik się rozmyślił. A zakaz rozmów z klubem innym bez zgody swojego nie po to wymyślali. Jak Psg nie wyrazi zgody to neymar może sobie protestować. To co mi się podoba w PSG i Mc to to ze ich stać na poswiecenie kasy jak zawodnik przycina. Przykład Rabiota. Przykład Yaya Ture. Odsuwa się go od skladu i niech się skrazy. Trenowwc mu daja z mlodziezowcami i tyle. Premie za minuty, za wystepy, za gole, wplywy z wizerunku leca. To wninteresie zaowodnika jest dobrze grać i sie prezentowwc aby klub mogl go dobrze sprzedac. Ale tez klub nie musi. Ciekawe jak byscie pieli jak by nagle Cou odmowil treningow i stwiwrdzil ze maja go sprzedac za nie wiecej niz 50-60 mln. Bo z niewolnika nie ma pracownika przeciez

0

@MarioVeB! Barto notuje zyski? Poczytaj może ile by wyszła Barca na minusie gdyby nie wciągniecie zysków z Neymara gdy go sprzedali. Jest gdzieś tu artykuł o tym. Poza tym na ten moment nie ma o czym gadać. Dopóki nie przyjdzie nowy zarząd i nie sprawdzi co obecny robił i tak nic się nie dowiemy. Bo księgi nie są jawne.

0

@MarioVeB! Wiem czym jest kreatywna księgowość w postaci wyplacenia firmie Neymarów pieniążków na bóg wie co, będącą łapówą za kontrakt. Wiem też czym jest debilnq księgowość w postaci zapisaniq bonusów dla zawodnika za bycie w klubie na dzień trwania okienka transfwrowego. Wiem czym jest wzięcie na kark klubu przestępstwa podatkowego za zawodnika i zapłacenie za niego kary.
Wiem też czym jest księgość przestępcza w postaci zawierania dziwnych umów na prawo pierwokupu zawodników w kwotach jakie często płaci się w momencie podpisywania za zawodników kupowanych.
Poza tym nie każdy transfer jest amortyzowany. A księgowości nie prowadzisz na 5 lat w przód. Inaczej w zysk z transferu mógłbyś sobie wpisywać zysk zaoszczędzenia pensji. Czyli Messi to by byla cena + 100mln roczn3go kontraktu? I to jest jakiś absurd ostatniego okresu wliczanie wysokości kontraktu w kwotę transferu. Bo co innego drabinka płacowa co innego koszty transferowe.

2

@Sentrosii wtedy należy sobie odpowiedzieć jak negocjacje prowadził zawodnik, któremu ponoć tak zależało na Barcelonie? I ile w tym maczania palcUF agenta. Bo jeśli jeden klub wie o porozumieniu zawodnik/były pracodawca i zgodzie na niższą kwotę odejścia, co daje możliwość zwiększenia zarobków piłkarzowi, a drugi klub nie wie to coś nie jest tak. Tym bardziej, że ponoć holendrowi tak zależało na Barcie (co dla mnie akurat nie ma znaczenia, bo zawodnik gra dla kontraktu, a dwa razy wyższy kontrakt to dwa razy wyższe zarobki). To chyba miał świadomość, że jak dają więcej a zapłacą mniej to może spokojnie liczyć na większy kontrakt.

2

O czym my w ogółe mówimy. Jeśli PSG nie chce sprzedać na Neymara to my nie mamy nawet prawa z nim rozmawiać. A tu już kontrakt dogadują? LOL

2

Rosell z Barto od początku uprawiali kreatywną księgowość. Ich głównym argumentem były oszustwa Laporty i transparentność. Wytoczyli mu procesu o złe zarządzanie finansami.....i .......przegrali. Bo jak się okazało Laporta wyprowadził klub na prostą. Duża ilość wychowanków. Niższe pensje niż graczy kupionych a po zmianie nowy kontrakt dla Messiego co 2 lata......wszystko wyjdzie na jaw panie Barto jak zmiana dorwie się do ksiąg. Może kiedyś ludzie byli głupi, ale teraz wiedzą, że aktualne problemy często są wynikiem poprzedników. Oby ten zarząd zrezygnował jak najszybciej

0

@Kuczek oczywiście chodzi mi o to samo. Nie mam żadnych obiekcji do gry Big Sama. Więcej to naprawdę rewelacyjny piłkarz. Boję się jednak o to, że te kolano wybuchnie i będzie wielki problem z tego. I właśnie dlatego, że w kuluarach mówi się iż są chętni na niego za 60mln to bym sprzedawał i brał Holendra. Poza tym słabo widzę psychikę sama jako 3 obrońcy bo nie oszukujmy się Langlet nie jest spektakularny ale cholernie solidny i tą solidnością chyba zdobędzie miejsce.

2

w jego przypadku nie ma co wątpić w profesjonalizm i umi3jętności. Problem leży w kolanie. Sypnie się to nic nam nie pomoże.

0

@Catalanian1991 jeśli ogarnie bo przez ostatni sezon mu się nie udało

1

@MichalZZZ tu raczej chodzi o to, ze on po prostu nie gra. Nie stawia sie na niego po bardzo dobrych meczach. Glownym obronca jest Roberto. I przez to ani jeden ani drugi nie graja na najwyzszym poziomie

0

Oby temat Umtitiego miał cokolwiek wspólnego z prawdą.

1

@CulesBarcelion tylko ze on ma racje. Bo ten ruch nie ma zadnyxh podstaw. I jesli zostanie wykonnany to zeby uszczesliwic messiego i mi pomoc pomoc bo on bardzo pomocy pomocy potrzebuje taki biedny nadklubowy czlowiek

0

Piłkarsko Neymar SI!!! Ale jestem przeciwny temu transferowi. Jego agentem jest ojciec. Nigdy nie dowiedzieliśmy się ile otrzymali Neymarowie za przejście do PSG. I nie od kozery w momencie pojawienia się informacji o problemach finasowych zawodnika, zajęciu majątku przez urząd w poczet długu pojawiają się info o transferze. Wielka miłość do Barcelony i zejście z zarobków? Raczej chęć otrzymania od ręki prowizji agenta (dla ojca) za transfer.

2

@Yoshi94 Najważniejsze z jego punktu widzenia, że potrafi się dostosować i jest cenny dla trenerów. Poza tym my jako kibice widzimy wyłącznie mecze. A jednak coś sprawia, że ostatni nasi trenerzy w ciemno stawiają na Roberto i np na Rakitica. My nigdy się nie dowiemy jakie są ich parametry rgeneracyjne, wydolnościowe, kontuzjowane i inne. Rozumiem też, że w klubie może być lobby z grą jakieś gwiazdy ale raczej chyba nikt nie mobbinguje trenera by grał w/w. Więc mają po prostu coś czego szukają w zawodnikach trenerzy.

0

@Kuczek słucham? Podpisujesz kontrakt na 5 lat. Więc jak klub ma wolę bedziesz w nim grał 5 lat na które podpisałeś. To działa w drugą stronę. Jak z Balem. Jeśli klub chce sprzedaży a ty nie chcesz odchodzić to klub ma możliwość rozwiązać kontrakt. Kiedy? Jak ci wyołaci należność za pozostałą część umowy. Sorry ale to nie koncert życzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie podpisać umowe na 2-3 lata za połowę sumy. Inaczej twoim zasranym obowiązkiem jest wypełnianie warunków. Chcial bym zobaczyć cię w roli włascieiela klubu któremu grwcz mówi: odchodzę bo odchodzę i g... Mnie obchodzi ile wezmiecie ale macie mnie sprzedać. Jak będziecie chcieli za dużo to wszczynam bunt. Tak to ma dzialać? LoL. Zawodnik oczywiście ma prawo zgłosić chęć transferu ale w jego kwestii ma do powiedzenia NIC jeśli klub go nie chce sprzedać. Zarabiasz miliony to się od ciebie wymaga.

4

Dosc już sluchania o jakis buntach. Podpisuja kontrakty na bajonskie sumy zeby je wypelniac. A nie cos wymuszac. Fifa powina to ukrucic. Bunt rowna sie zawiwszenie w prawach pilkarskich i prawwch do wynagrodzenia i tyle.

9

Prosto w punkt. Za dużo cackania z Messim. Messi to Messi tamto. Klubowo ma być Barca > Messi a nie na odwrot. A obecnie jest Messi > wszystko

0

@Majsteer ja nie obwiniam messiego za nie strzelenie tego w Livepoolu choć mogl prosto strzelic a nie kiwać. Takich akcji jest multum. To jest pilka. To co zrobil na 5 metrze z Katrem dzis to tez smiech. Na 100 prob pewnie nie powtorzyl by 2 razy tak jak by chcial. To sie zdarza. Chodzilo po prostu o zaangazowanie. Pokonalismy Psg 6.1 to taki nasz Liverpool. Sedziowie moga drukowac. Zawodnicy potykac. Strzelic 6 bramek to Legi jest ciezko a co dopiero Psg. Tak samo 4 barcelonie. Mogli grać dno przegrwc 2 3 do zera albo wcisnąć 1 i awansowac przy 4.1. Zreszta o czym mowimy. Ile bramek takich jak na 4.0 widzielismy w pilce? A ile w pilce na najwyzszym poziomie? Zdarza sie.
Tu raczej chodzi o samo podejscie. Druzynie nic nie idzie. A ty nie robisz nic. Ok pilke dostajesz kiwasz 1 czy 2. Bo to potrafisz. Do przodu tez podasz. Ale nie o to chodzi. Tu chodzi o rekacje, gre bez pilki, ruszenie do obrony. Wycinasz kolesia rowno z trawa. Dostajesz zolta. Wkurzasz, sie machasz rekami ala Ronaldo, robisz cokolwiek aby dac impuls. Nie ty to ktokolwiek cos moze zrobi gdy sie obudzi. Zamiast tego glownodowdzacy stoi.
Jest taki przypadek w historii. Shogun Tokugawa w decyduja bitwie przekupil 3 armie by stanela po jego stronie. Ale gdy przyszla bitwa dowodzacy przekupiona armia (oficjalnie bedacy z przecienikami Tokugawy) nie umial sie zdecydowac i czekal. Tokugawa kazal ostrzelac jego armie z dzial. I co sie stalo? Ta armia po mimo ostrzelania jego stroby stanela po stronie Tokugawy. Byl potrzebny impuls. W pilce czasem tak trzeba.
A tego ostatnio Messiemu brakuje. Kiefy wygrywalismy LM mial Neymara i Suareza do wygrania takich meczow jak np z MC. Teraz ich zabraklo a on nie wzial ciezaru na siebie. Nie tyle nie udziwgnal, co nie podjal proby

0

@Majsteer nie tylko media polskie podejmowały ten temat bo rwczej nie mają dostępu do reprezentacji Argentyny. Warto czasem zerknąć kogo przywołują. No właśnie awantura rozgorzała o posadzenie Aguero.
A o MŚ można poczytać. Decydował Messi i Mascherano jako kapitanowie.
Ja do Messiego nic nie mam. Ale za dużo mu się pobłaża w stylu: wygrał 1 mecz z Liverpoolem sam. A w drugim przegrała cała drużyna, tylko nie Messi. Co jest bzdurą. Ja bym życzył sobie jednego. Aby koleś wrócił na ziemie. Zaczął cieszyć się grą drużyny nie swoja. I aby podjął walke o ten ostatni turniej MŚ w jakim zagra. Aby zdobył tytuł i zamkną wszystkim usta. Ale do tego potrzebuje już nie tylko samokrytyki ale przyjęcia na klatę, że jeśli ma być liderem tego zespołu to ten zespół ma grać jakolwiek w maloważnych meczach tyle aby wygrać. A kiedy przyjdzie potrzeba Messi ma być na wyżynach, czego mu po prostu brak w najważniejszych meczach ostatnio. I tyle.

0

@Majsteer Oczywiście zawaliła cała drużyna. Bez wyjątku. Masz tu całkowitą rację. Tylko weź mecz z Liverpoolem np. Obejrzyj go jeszcze raz i patrz na Messiego. 2-3 akcje. Ok. Pique, Alba też biegali. Inni też. Ale Messi po prostu chodził. Rozumiesz? Jak Barca traciła bramki Suarez krzycał, Pieq coś wymachiwał. Messi stał i......i właściwie nic. Bez wyrazu. Jak by go nie było. Nie raz nie dwa to widzimy. Jak po prostu będąc na boisku stoi i się nudzi. I o to mi chodzi. Można przegrać mecz. Ale jak jesteś najlepszy na świecie. jak cała drużyna patrzy na ciebie to wystarczył zrobić jedną rzecz.....biegać. Gdy on biega do pressingu, biega cały zespół. Gdy on stoi, cały zespół jak by spał. Ciagle sie mowi jaki to wspaniały pomysł, ze się oszczędza. Wolę Messiego oglądać biegającego dwa lata, niż chodzącego przez 5.
Co do wywiadów. Przyjeżdżam na CA z reprezentacją. I w każdym wywiadzie pytają o to czy Messi to czy Messi tamto. To my jesteśmy Argentyną Czy MessiNĄ? To samo jest w Barcelonie. Nie można przeczytać wywiadu aby nie było czegoś o Messim.

0

@Skrypciarz Przede wszystkim nic nie wytłumaczyłeś bo nie masz żadnego argunmentu. Ponadto imputujesz tutaj gimbazowe podteksty. Dla twojej wiadomości kibicuje Barcelonie od 1991 roku przyjacielu (a wtedy grało się w Sensible Soccer) i widziałem wielkich graczy Barcy jak Romario, Ronaldo, Rivaldo, R10 w akcji. Sam grałem na poziomie okręgówki więc może w czoło się nie kopnę. Ale widzę, że wypowiedzenie negatywnego słowa o Messi sprawia, że muszę mieć 15 lat i do gry używać pada?. Tylko, że rzeczywistość jest jaka jest. I to raczej właśnie ty grasz na padzie bo tam Messi jest bezbłędny jak odpowiednio naciskasz przyciski. Więc to ty wyjdź pokop, może pooglądaj trochę drużyny. Messi jest genialny i wielki ale to nie zmienia postaci rzeczy, że gdy znika a drużyna jest ustawiona pod niego to wszystko się sypie. Nie na darmo w dorosłej piłce Messiego po mimo wielkich graczy Argentyna nie wygrała NIC poza Igrzyskami Olimpijskimi. Za jego czasów Mistrzami byli Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Francuzi bo tam grał zespół a nie jeden człowiek. To ludzie pracowali na pomnik dla "Drużyny" a nie drużyna dla jednego człowieka.
Natomiast na boisku widzimy obecnie Messiego znudzonego. Snującego się. Magie ma i będzie miał gdy dostanie piłkę. Ale widać jak się cieszy gdy strzela a jak robi to gdy robi to ktoś inny. Czy ci się podoba czy nie moje zdanie pozostanie bez zmiany. Albo Messi postawi wszystko na jedną kartę zacznie harować na boisku. Biegać walczyć albo na zawsze będą mówić, że był lepszy niż Maradona ale to Mardaona zdobył MŚ.
Swoją drogą czy to nie dziwne, że kolejny raz w Argentynie mówi się o buncie? Że kolejny raz trener pyta się MEssiego KOGO WYSTAWIĆ? Śmiech na wodę. A kim jest Messi, żeby on o tym decydował? Selekcjonerem reprezentacji?Wystawiał w Rosji i ich Francja powiozła. Wynik tego nie oddaje 3:4 ale Argentyna ledwo co istniała. A teraz już możesz wrócić i modlić się do boSZka.

0

@FCBurza PSG mogło by spróbować wychować swojego. Zobaczmy kto się przewiną przez Atle. Oni stawiają na bramkarza i nagle robi się z niego "tytan" bramki.I też uważam, że PSG mogło by się pokusić o Oblaka.

1

Rozważyć opcję z Roberto w pomocy i na lewym skrzydle i wziąć ALvesa. Jeśli nie ma miejsca dla ROberto w pomocy odpuścić temat i brać F. Luisa na lewą.

1

Ja nie wiem kto z was oglądał CA i mecze Argentyny. Messi to tam sam gra takie gUFno, że głowa mała. Kiedy wreszcie kibicie zrozumieją, że ustawianie WSZYSTKIEGO pod Messiego nawet jakiegoś gównianego wywiadu z innym graczem nie ma sensu.
Jeśli Messi ma być zbawieniem Argentyny niech weźmie się za rozgrywanie bo to potrafi. A taki jest wyjęty z zadań taktycznych. Nie broni, nie biega do szybkich kontr jesli to nie on prowadzi piłkę (to samo w Barcelonie). Może należy spojrzeć prawdzie w oczy, że to przez patrzenie i "uwielbienie Messiego" ani Barca ani Argentyna nie mogą nic zagrać. Bo gra zespół a nie jeden piłkarz. Gwiazda to ma zabłysnąć od czasu do czasu ale to drużyna ma być najważniejsza. Zamiast tego wszyscy cackają się z Messim. Nawet jak gra dramat to winni są wszyscy tylko nie Messi. A prawda jest taka, ze to Messi zawodził w swoich drużynach w ostatnich latach w najważniejszych momentach.
-sam na sam z Neuerem w finale MŚ
- niestrzelony karny w finale Copa Amercia 2016
- nieistnienie w rewanżach z Romą i Liverpoolem po pierwszych genialnych meczach. Nawet nie chodzi o słabe granie. Tylko NIEISTNIENIE na boisku.

0

Fajnie liczony koszt transferu. To rozumiem, że PSG za Neymara zapłaciło 500mln? Kontrakt to kontrakt. Nie wiadomo co będzie za 5lat. Poza tym w przeciągu tych 5 lat pewnie by mu podwyższyli płacę. I tego się bali. Młody 19 letni podwyżka co 3 lata.
Ale myślę, że nie długo będziemy płakać jeśli (oby nie) Umtitiemu nie wytrzyma kolano. WTedy wyjdzie, że transfer był jednak tani. Tak naprawde kupić Holendra i zakończyć transfery. I tak Suareza nikt w obecnej chwili nie wygryzie. Zostać z Cou i Dembele sprzedajac Malcoma albo sprzedać Cou/Dembele i zostać z Malcomem i nie sprzedanym. Skład wzmacniać na pozycjach Centra.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?