yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
A czy to ważne czy jest 1 czy 100 jeśli gra świetnie? Są bramkarze którzy pasują do klubu i tyle. Taki był np. C. Bravo.
Odwrotnym przykładem jest Rustu.
Świetny bramkarz, a w Barcelonie pomyłka.
1
Postawił bym na Iniakiego Penie z Barcy B. Na 2 sezony się nada poxniej mozna próbować sprzedać.
0
Ale przedmówca ma rację. Zna klub. Spisywał się znakomicie. Nogami gra świetnie. Na CdR był by jak znalazł a nie może raczej liczyć na nic lepszego obecnie.
Z drugiej strony Iniaki Pena z Barcy B i tyle w temacie.
1
I nie zaakceptuje roli zmiennika jak może grać w średniaku angielskim.
I ma zdecydowanie racje.
1
Jest po mocnej kontuzji. Nie odnalazł się jeszcze.
0
Mea coulpa. Zrozumiałem jako "poprzednicy" :D
0
Sorry ale jak nie wiesz kto to jest Gento i Pirri to możne należało by jednak poczytać o historii Ligi Hiszpańskiej.
A jak popatrzysz na lata kiedy to zdobywali to zobaczysz, że kiedyś Real miał takie dziesięciolecia jak obecnie my
2
Do dziś smieje się z tego skeczu Crackovi:
brak ciebie Pipo....Tipo....Sipo Villanova
18
Najgorsze - jednak zmiany trenera. Założył, ze wpuści Messiego i Albę bo było 0:0 a tu nagle zrobiło się 2:0 dla nas. I nie miał alternatywy. Nie przewidział tego? BO tak naprawdę przy 2:0 to już było naprawdę zdjąć tego Suareza. I nie wpuszczać Alby. Messi jak to Messi. Wszedł potruchtał, zrobił 4-5 groźnych akcji. Bez przemęczania.
4
Problem z CoU jest taki, że jak widać po meczu on jest ewidentnie do szybkiej gry z rozciągnięciem. Miał ładne przerzuty, potrafił wypuścić w pole karne S.ROberto długą piłką. Natomiast u nas zabija go te ciągłe spowolnienie. Te ciągłe zagranie do Busiego który oddaje piłkę 3-5 metrów w prawo albo w lewo ale nie do przodu. Jak gra Rakitic albo Arthur to jest dla niego jeszcze gorzej bo ci też grają bardziej na boki niż do przodu. Dziś ewidentnie w pierwszej połowie widać było, że jak Alenia ciągnął do przodu to miał do gry wyłącznie Cou. W odróżnieniu od Naymara CoU dobrze gra z lewym obrońcą. Naymarowi potrzebna była przestrzeń. I wiadome było, że pójdzie do przodu z piłką. W przypadku Cou jak ruszy do przodu to ma jedynie Suareza bo Messi zostaje. I to jest jego problem. Dlaczego Vidal się wkomponował? Bo nauczył się grac lewo prawo jak inni pomocnicy. Choć u niego jeszcze widać, że walczy z tym aby pójść do przodu.
I dlatego żal mi Cou.
1
Albie mógł odpuścić bo to w sumie kluczowy zawodnik, którego nie mamy kim zastąpić. Ale ok. Gramy panowie.
0
Umowa ma być na zasadzie właśnie pierwokupów. Oni taki Puigów Taidbo wezmą z chęcią. BO młodzi z talentem. Bez mega kontraktów. A nie jakiś Umttitich z wysokimi kontraktami na których ich nie stać (Bo kasę pożytkują na bieżąco).
Więc wezmą sobie prawie za darmo a odsprzedadzą za 15-20 do nas jak się sprawdzi. I gucio. Ale to nie przejdzie z zawodnikami 1 skladu z wyrobioną marką.
My musimy też rozważyć czy nam to pasi. Nie oszukujmy się. Zdolną młodzież mamy. Tylko musi się znaleźć odważny co na nią postawi. Gdzie był by S.ROberto gdyby nie problem na prawym skrzydle. Większość z was nie pamięta ale Xavi zaczynał na DM i trochę grał na środku za Guardiole a Iniesta był jego zmiennikiem. Iniesta w ogóle późno dość zaczynał regularnie w 1 składzie grywać pełne mecze. Kto w dzisiejszych czasach postawił by na Pedro robiącego wiatrak rękoma przy biegu? A swojego czasu był jednym z naszych topowych graczy.....zaczynając w składzie jako totalny No Name.
Czasem po prostu tak trzeba. Dlatego właśnie kupił bym Holendra sprzedał Samu. I zostawił Tadibo.
1
Sorry ale czy u nas też pojawia się syndrom braku mUSKu jak u Hala Dzieci?
A co Ajax jest przechowalnią graczy dla Realu, Barcy itp? Iloma wypożyczonymi graczami oni grają? Ludzie o czym wy mówicie w ogóle. Oni ogrywają swoje młode talenty i zarabiją na nich miliony. Od lat słyną z kupowania albo szkolenia młodych graczy i sprzedawania ich do 26 roku życia. Nawet talent Milika został u nich oszlifowany. Może nie z węgla w diament ale wręcz piryt przerobili w złote.....euro.
A prawda jest taka, że wypożyczać graczy to wypożyczają na potęgę hiszpańskie kluby na dodatek kluby rodzime placą część pensji. A umtitiego nikt nie wypożyczy.
Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy, że lepiej sprzedać taniej niż leczyć drożej. Kolano to dramat piłkarza. Sypie się i pół roku nie ma gracza. Więc choć talent niewąpliwy ma to ryzyko jest spore. Sprzedać i na 4 obrońce Taidbo. Oczywiście o ile kupią Holendra
1
Rafa to wróci w 1/3 sezonu więc raczej nie ma co liczyć na transfer. A Denis? Grosze.....bo kto go weźmie.
0
Akurat dobrze bardzo mówi. Dokładnie tak należało by to zrobić
2
Należy zwrócić uwagę, że pierwszy mecz mamy u siebie. I niestety nie będzie to szczęśliwy ofenaywny football. Bardziej zachowawczo zagrają aby nie stracić. Oby wejsć w mecz i nie dać im pograć piłką (co wydaje się oczywiste) + uważać na te ich kontry. Bo Salah z Mane na szybkości grają niesamowicie
0
To nie ma znaczenia, że był w top5. Na ten moment zapowiada się, że przez pół roku to go nie będzie w top x bo nie będzie grał. Rozumiesz?
Zwróć uwagę na Rafinhię. Leczy. Wraca do formy. Staje się naprawdę dobrym rezerwowym i sru nie ma go pół roku. Tak samo było z Vermą. Gdyby nie ciągłe kontuzje to on najprawdopodobniej grał by z Pique w środku a nie Langlet.
Musisz zrozumieć, że nikt nie ma obiekcji do umiejętności Samu, to raczej myślenie zachowawcze. Być może zrobi operację. Wróci i będzie świetnie grał dając wiele radości. A być może wróci i w 1 meczu rozsypie kolano ponownie. Niestety kolano to takie newralgiczne miejsce dla piłkarza. Szczególnie takiego który bierze udział w dynamicznych pojedynkach.
0
Zajebiście. Leczył pół roku. Zagrał 2 mecze. Naprawdę, lepiej sprzedać niż później płakać i szukać jakiś Mourilio na wypożyczenie.
2
Z pozuomu murawy nie widać wszystkiego. Myślę ze do czasu konferencji nie obejrzał jeszcze meczu.
0
Widział. Sęk w tym, że popychającym gracza Ajaxu był inny gracz Ajaxu a właściwie już Barcelony. Widać to na Varze
0
No jeśli ci nie szkoda nóg Komara...to czekaj. Oby przy takim wyniku Valverde miał inne oczekiwania :D
0
Z rozpędu leciał i odruchowo wystawił ręce?
0
Hehe jednak Madrycka prasa miała lepsze info co do składu :D
0
I tu się nie zgodzę. Dlatego napisałem, że jeśli nie obniży lotów. Bo jego gra zaczyna wyglądać tak, że co raz częściej schodzi rozegrać. Potrafi pójść na skrzydło. A co najważniejsze potrafi strzelić na bramkę z tłoku. Ale jest tez młody i w przyszłym sezonie może nie istnieć. Na ten moment na rynku na prawdę brak napastnika przypominającego Suareza. W walce o piłkę ten Mousa Marega ale ze swoją masą nie jest aż tak szybki.
Lato zapowiada się fajnie. Zobaczymy co przyniesie.
0
Też tak uważam. Odpuszczą moim zdaniem w tym sezonie napastnika z uwagi na formę Suareza. Skupią się finansowo na obrońcy. A za sezon ruszą po napastnika.
I szczerze? Mam dziwne przekonanie, że jeśli nie obniży lotów w Milanie to może być Piątek. Kupienie obecnie napastnika za fotunę skończyło by się jak z Paco. Suarez ma jeszcze na pewno jeden sezon gry na wysokim poziomie nim da się odstawić do dzieleniw minut
3
W grze kluczowy byl Arthur. Dopóki on r9zgrywał było idealnie. Pó_źn8ej go odcieli. Rakitic i Busi dno. W defensywie spoko ale do przodu. Nie dają nic. Dlq Busqetsa to w ogóle ława się należy.
1
Co się stalo w 100% kontrolowanym meczu, że nie potrafimy się utrzymać przy piłce?
0
Na razie Athur jak by miał silnik zamontowany. Pięknie
2
Szedł ale problemem dla niego jest, że Barca praktycznie nie gra wejścia w pole karne przy akcji skrzydłem, gdy nie idą kontrą. Dlatego stawał i wycofywał. Właśnie zrozumienie tego było chyba kluczowe. Ładnie też wracał do defensywy przy tych nielicznych akcjach.
Jeśli będzie dostawał szanse będzie z niego gracz. Może nie pierwszej jedenastki ale mega gracz do rotacji. Licze, że poza LM pogra w lidze we wszystkich meczach.
2
Pozazdrościć. Z ciekawości ile kosztował bilet? I czy rezerowany czy kupiony na miejscu