0

@Felinho Brak miejsca i kasa. Jednak jak masz zarabiać do 10 mln a dadzą ci 15 to to nie jest mała różnica. I wcale nie dziwne, że się nie zdecydował.

0

@khris Dolicz kase za wypłaty Grizmana i masz Holendra i troszke jeszcze zostaje

0

@dawid12304 Może by pojechała może by nie pojechała. Jak by go w składzie nie było inaczej musieli by grać i tyle. Nie od kozery istnieje tam mega problem. I to jest drugi turniej na ktorym jest jakis przewrot. Jak to mozlwie zeby zawsze MEssi wybierał skład. Messi to Messi tamto. Niech koleś weźmie się za granie. Bo duża szana na to, że to przez niego właśnie wszystko się sypie. A na turnieju nie pokazuje nic.

0

@dominik127pl ale czy Argentyna rpzegrywa po 5:4? Argentyna nie konstruuje ani nie gra w ofensywie nic. A za tą odpowiada Messi. Tam powinien pójść pragmatyk, ktory ustawi zespol defensywnie. Utemperuje Messiego i dotrze do niego mowiac ze w klubowym sporcie jest najlepszy na swiecie. Ale jak ma sobie chodzic po boisku w reprezentacji to niech nie przyjezdza. Powinien z nim te porozmawiac powazniej, ze bardziej przyda sie jego tslent kreacji niz strzelania bo do tego ludzie tam sa. W Argentynie nie ma obecnie zadnego kreatora a Messi zachowuje sie jak w Barcie
Ale tu tiki taka i prefedowany od lat styl gry decyduje. A w reprezentacji? Az zal patrzec na Augero ktory w Mc z wysokich, niskich, jakichkolwiek pilek robi cuda. A tu? Zero nie dostaje nawet podań

2

Być może piłkarsko da radę jak odpuszczą mu kontuzję. Ale czy cała burza problemów obyczajowo - "oszustowo-finasowych" z firmami jego i ojca są tego warte? Sorry ale nie sądzę.

0

@Tasde a jaki klub zgodzi sie na wypozyczenie jak moze stracic grwcza z dnia na dzień? To nie takie proste

12

Limity płacowe w Barcie to dno. Dembele z zarobkami większymi niż Ramos w Realu. Ten Zarząd nie umie przekonać zawodnika niczym innym niż pieniędzmi. A na dodatek zawiera jakieś debilne klauzule, ala zapłacić Naymarowi za bycie w klubie, przed datą zamknięcia okienek transferowych. Kto to w ogóle wymyślił?

1

Ta wypożyczyć i później na gwałt szukać wypożyczenia jak Umtitiemu siądzie kolano. Genialny plan klubu

16

@YoungMan zapraszają dwie drużyny. W tym roku Katar i Japonia

8

Mentalność zwycięzcy. Gdy brak ci argumentów gryziesz trawę

4

A czy on musiał coś usprawiedliwiać? Gówno wiwmy o propozycjsch Barcy, Realu innego klubu. Uznał widać, że ta Realu jest korzystniejsza i tyle. Powodzenia młody Japończyku i tyle.

4

@Miroo tak ze na zespoly grajace defensywnie nie potrzebujesz wracających jeśli założysz wysoki pressing. Na tym powstał właśnie geniusz Busiwgo w Barcelonie. Wysoki pressing i DM doskonale przewidujący gdzie pójdzie piłka. Skończył się pressing skończył i Busi.
Brazylia będzie miała problwmy dopiero z drużynami grającymi piłką w pomocy przy takim ustawieniu jak mówisz.

3

@Wiktorek2002
Źle napisałeś ale generalnie celna uwaga.
Pique nie posadzi bo to nadal nasz najlepszy obrońca. W postach wyżej zauważyli to co słuszen. Nie odejdzie Umtiti nio zobaczymy Holendra. Proste. I w cale mu się nie dziwię. Ma wyższe oferty. Z równie atrakcyjnych klubów gdzie raczej będzie stanowił trzon pierwszej jedenastki (przynajmniej na początku) i jak nie da plamy to tam zagości w niej na stałe. I choć może marzyć o Barcie to w zawodzie piłkarza zarobić 7 a zarobić 13 to wielka różnica. Dodatkowo grać a nie grać to jeszcze większa różnica.
W obecnym momencie to nam powinno zależeć na nim bardziej niż jemu na nas. Mamy starzejącego się Pique (ok on może pograć i do 40 bo na tej pozycji jest to możliwe) mamy niezłego Langleta. I mamy "niewiadomą" w postaci Umtitiego. Albo mu siądzie kolano albo będziemy rok w rok czekać na info o tym. Ja bym sprzedawał francuza i brał Ligt'a. Ale to nie mój klub. Równie dobrze możemy zostać z Todibo, Umtitim, Pique i Celmantem i jakoś to będzie. Ale ile znaczy mega środkowy obrońca pokazał Klopp. Śmiano się transferu Van Dijka. A teraz pytają czy jest drugi taki. No jest. Tylko trzeba go kupić i postawić. A czemu go nie kupiono? Ja myślę, że on ciągle czeka na info z Barcy czy sprzeda Umtitiego.

0

@kubafcbarca Przede wszystkim Kilyan będąc francuzem we francuskim zespole zawsze będzie miał lepsze notowania przy zbliżonym poziomie.
Neymar gra tam naprawdę super. To co robili w trójkę z Cavanim przechodziło oczekiwania w pierwszym sezonie. Później zaczęły się jakieś głupie niepotrzebne gierki i tyle. Widać też, że psycha siada im wszystkim. Cavani się z tego miksuje. Mbappe to powinien za faul z pucharu dostać z pół roku przerwy od gry. Neymar bawi się w Busqetsa i gada w necie i na boisku a ma ostatnio pecha do urazów. I się po prostu gwiazdki sypią.
Ale jeśli dadzą Tuchelowi wolną rękę i pozwolą zbudować PSg na Mbappe to się nie zawiodą. Byle nam Neymara nie wcisneli

0

@xavi890
Barca jest klubem specyficznym pod kątem obrony. Bo w tym sezonie może spotkała się z 5-6 zespołami które potrafiły zrobić wiecej niż 4-5 akcji pod naszą bramką. Dlatego masz rację, że tu błędy się nie nie mogą przydażyć. Ale jest też dużo mniej okazji do ich popełnienia. A przynajmniej było gdy tiki-taka w pomocy działała odpowiednio wraz z wysokim pressingiem.

0

@Jondam Myślę, że wiesz o kogo chodzi inaczej byś nie zwrócił uwagi na literówki :D

3

@CinekPL85 Rashford to mega głupia opcja. Taki nijaki skrzydłowy atakujący w wieku i sytuacji w Anglii, że by nas kosztował ze 150mln. Na szczęście MU nie ma lepszego więc go nie sprzeda.

3

Wykorzystać przebudowę w największym rywalu. Do tego aby samu też ją przeprowadzić przynajmniej w części. Nie oszukujmy się:
-Atak: Na prawdę nie wiem czy wolał bym postawić na Dembele + Malcom czy jednak został z Cou Dembele. Tu nie potrafie się wypowiedzieć.
Środek- do póki Suarez gra to będzie w pierwszym składzie. Umiejętności + doskonałe zrozumienie i kolesiostwo z Messim. Dodatkowo mimo wszystko jest gwarantem bramek. Potrafi odpalić podobnie jak i zniknąc także w ważnych meczach (Real + , Liverpool -). Dlatego nie ma co wydawać milionów na środkowego napastnika. Wziąć Ruiza z rezerw i sezon się przemęczyć po czym przejść na granie Suarezem jako rezerwowym, wykosztowując się naprawdę na mega zawodnika do środka (problem taki, że obecnie takich naprawdę brak). A wszystko to aby przebudować....

-Pomoc: W środku mamy tłok. Busi Rakitic już się nie sprawdzają gdzie obu gra defensywnie. Po prostu Vidal/Robeto/Alenia nie mają takie siły napędowej jak Iniesta.
Jesli Rakitic ma zostać to wymiennie z Busim na DM + jako zmiennik w przodzie dla Roberto/Vidala/De Jonga. Tak wg mnie. Natomiast nie od kozery każdy trener zaczynał pomoc od Rakitic, ktory grał dosłownie wszystko. Ale jeśli ja widzę, że to już nie gra to specjaliści ze sztabu chyba też są w stanie to zauważyć. Po prostu trzeba nam silniejszego szybszego rozegrania bo Busi już się do tego nie nadaje a Rakitić nie robi tego należycie jak asekuruje Hiszpana. Busi jest już za wolny. Widać to w akcjach bramkowych Liverpoolu. Nie może pozwolić sobie na wychodzenie do tak wysokiego pressingu. Powinien się bardziej skupić na przeszkadzaniu, rozbijaniu ataków od połowy.
Dlatego w przodzie postawić na Vidal + Holender 1+ Alenia ++ młodego Puiga wziąć na rezerwe po zrobieniu miejsca przez Rafinhie i D. Suareza. W końcu może należało by spróbować albo zagrać też mocno kilka meczy Roberto w środku albo już na stałe dać go na prawe skrzydło. Kiedy on zaczął grać? Kiedy wystepował regularnie na jeden pozycji.
Można też sprzedać Rakitica i wejść w granie Roberto stricte w pomocy (za tym bym chyba był najbardziej)

- Obrona: Zrobić wszystko by pozyskać De Ligta. Trzeba dać 100mln? Niech dadzą. Ile znaczy obrońca z PRAWDZIWEGO zdarzenia pokazuje Virgil z Liverpoolu. Wyśmiano ten transfer a teraz śmiejący chowają głowę w piasek. Co do kapitana Ajaxu. Potrafi robić błędy (jak vs Anglia wczoraj) ale ma 19 lat. Jest w stanie zastąpić Pique. Może grać na ŚPO i ŚLO. Wysoki bramkostrzelny dobrze grający w powietrzu, dość szybki.
Włożyć go w rotację. Pique, Langlet, Holender. I pozbyć się kłopotu z bombą o nazwie Umtiti. Jest świetny. Ale te kolano to opóźniony zapłon. A jak wybuchnie to się po prostu kolokiwalnie mówiąc wszystko zesra. Pozbyć się Samu na rzecz Taidbo jako 4 obrońcy. I mamy dwóch mega dobrych Pique, Langlet. I dwóch młodych z których jeden jest dominujący.
Co by nie wybrali dobrze by było jednak wyzbyć się Umtitiego. Zobaczcie, że nawet SUarez zdecydował się na operacje kolana gdzie tak naprawdę jeden mecz mógł poczekać. Z kolanami u piłkarzy nie ma żartów. Są newralgiczne punkty w ciele (przykład Rafinhi i jego problemów z więzadłami) i kolano jest jednym z nich. Więc lepiej chuchać na zimne i trochę stracić niż szukać wypożyczenia za 2-20 mln na gwałt ja w połowie sezonu teraz.
Na lewe skrzydło Felipe Luis bez dyskusyjnie. Doświadczony, obyty w presji, nadal mający skill, potrafiący grać wysoko jak i wycofanie. A myślę, że ma szansę powalczyć z Albą na każdym froncie o minuty.
Prawe skrzydło. Dramat. Tu należy się zdecydować. Albo gramy Semedo a Roberto wdrażamy w pomoc z możliwością gry na prawym skrzydle. ALbo na odwrót ze sprzedażą i szukaniem zastępstwa. Semedo jak gra nie zawodzi. Ale podobnie jak Alba potrzebuje grać. Być w rytmie. Bo tak to sam nie wie czy bronić czy atakować. Nie czuje odległości do wrzutek, nie ma pewności do pójścia w pojedynek. Nie da się tego po prostu oglądać.
Bramkarz: Żadne Buffony. To jest zbyt dużo gwiazda ze zbyt dużymi zarobkami i ambicją do grania. Stworzy to wg mnie tylko problemy.

A więc w skrócie wg mnie (choć i tak nikt z tym zdaniem się nie będzie liczył).
Zrobienie porządku w środku. Ja bym sprzedał Rakitica, aby można było grać Arthurem, Frankim, Busi do tego Vidal/Alenia/Puig i może Roberto. (tłok masakratyczny.)
W obronie priorytet to sprzedaż Samu i kupno Holendra. W ramach zabezpieczenia się. Wtedy transfer powinien wyjść w miarę przyzwoicie z 50mln po amortyzacji sprzedażą Samu (jeśli będą chętni w ogóle). Jak się nie uda nie sprzedajemy Francuza. W obu przypadkach Taidbo zostaje. Decyzja czy Roberto czy Semedo na prawej + kupno Felipe Lusia.


0

@denis9401 Oczywiście. I na pewno będzie miał miejsce w czołówce. Pewnie jakieś top15. Natomiast przy VvD dojdzie do tego poziom/prestiż ligi. I to co osiągnęli w niej. Bo to co odwalili z MC da się tylko równać do sezonów 100 pkt w LaLiga.
Dodatkowo wygrali LM. A w lidzie zabrakło im minimum. Natomiast Messi. Był fantastyczny co nie zmienia postaci rzeczy w rewanżu w Livepoolu zawiódł podobnie jak w finale CdR. Swoją nieobecnością. Po prostu zniknął. Nawet nie można powiedzieć, że grał źle. Dlatego uważam, że bez Copa Amercia albo jakiego naprawdę spektakularnego występu Messi nie ma żadnych szans na nagrodę. I w sumie. Nie powinien mieć.

2

@denis9401 Tylko jeśli pokaże magię na CA. Inaczej bezsprzecznie Virgil był najlepszym graczem, którego gra miała największy wpływ na sukces klubu.

2

A dla mnie dobrze wyglądają.

14

Barcelona negocjuje ale całą operację może utrudnić PSG!!! LOL. To z kim ta Barcelona negocjuje? Z Neymarami?

2

Matko boska. Arthura? Boże drogi. Zdejmij Busquesta

1

Busi nie dobiegł w obu akcjach w pobliże 30 metra. Piękny wysoki pressing na połowie rywala ze strony DM. Zajebiście dosłownie.

0

Messi może raz w życiu jak ktoś biegnie z piłką i ty poobiegniesz? Pique cie minał i z kim miał zagrać? Z KIM!

0

Z naszym mega DM w takiej formie możemy już zejść do szatni. Busi jak tak w ogóle można. Raz w życiu zagraj jak defensywny pomocnik

0

@Kaisuj tak. Widziałem to samo przy tych pojedynkach biegowych. Dlatego właśnie należy brać kogoś kto pogra z nim na równym czasie. I da trochę szybkości. Choć może też nie potrzeba będzie takiego rozwiązania jeśli wymieniona zostanie pomoc na taką która zgniecie Tiki-Taką przeciwnika do pola karnego. Ajax pokazał jak można rozmontowywać przeciwnika. Ale trzeba mieć klepiących i ruszających się pomocników. A u nas przeszli na grę 3 defensywnymi z których tylko Arthur gra z piłką do przodu a nie w bok.

0

@BronekVeB
W ostatnich latach tylko Atletico coś podjęło walkę. Miało jedenj genialny sezon. W pozostałych to walczy jeśli Barca, (a głównie) ReaL dadzą mu szanse tracąc masowo punkty. Tak to jest rywializacja Barca Real i reszta jak goryle we mgle. Parodią był obecny sezon. Bo nikt mi raczej nie powie o wszechpotężnym Getafe.
Obecny sezon we wszystkich ligach przypominał jakiś konkurs JAK NIE ZAGRAĆ W LM u drużyn walczących o ostanie premiowane miejsca. Bundesliga Eintrach Borusia M., Anglia - Totki, Chelsea, Arsenal, Mu. Włochy - Inter Milan Atalanta. Hiszpania Sevilla Valencia Getafe (choć ono robiło wszystko co mogło)

0

@Pawel1980
I podpisze się pod tym rękami i nogami. Nie wiem kto mógł by być takim rozgrywającym. Może CoU mógłby tego spróbować albo serio Messi bo tył środka Arhurem i Holendrem załatwimy. Mam nadzieje, że powoli zacznie się to zmieniać u nas. Bo tacy gracze jak Busq i Suarez powoli muszą zostać odsuwani. Mogą nam wiele dać ale nie mogą być stawiani na piedestał. To nie pozycje gdzie np. 40 letni Maldini może wymiatać jako ostatnio obrońca. Tu trzeba biegających i walczących. O ile Suarez jeszcze daje radę o tyle jednak dobrze by było aby to robił w co drugim meczu.
Tak naprawdę transfer napastnika zdefiniuje nam przyszły styl.
NO i powoli też zgadzam się aby Messi wchodził na rozegranie. Ale na 10 a nie od pomocy. Bo jednak ciężko sobie wyobrazić broniącego Messiego albo cofającą się za niego 10.

1

Powiedzmy sobie szczerze. Był taki treber co się zwał Guardiola. Ten trener postawił sobie na takiego Pedro z którego możnw było łacha drzeć jak robił wiatraki rękoma gdy biegł. Ale trener stawiał na zawodnika czy mu szło czy nie szło. A po pewnym czasie to generalnie dużonwięcej ssłonniż nie szło. To pokazuje, że nawet z nonamea można zrobić solidnego gracza jeśli dostaje szanse na grę. Dlatego powiedzmy wprost. Albo starszy doświadczony grwcz w roli wyłącznie rezerwowego. Albo ktoś kto będzie dzielił po połowie minuty z Suarezem. Ale w 2 opcje nie wierzę, bo ma za mocną pozycję w zespole. Za dobre układy z Messim. I za dużo było by gówno burzy w klubie gdyby ktoś chciał go sadzać. 

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?