2

Trochę sporo mają tych napastników

1

Należy. Ale są granice. Jeśli jeden gracz pobiera w tym momencie 1/8 przychodów klubu i ma kontrakt na poziomie sumy pozostalych graczy to jest to przeciążenie finansów klubu. Trafi się gorszy rok. Zyski spadną i będzie lipa. Nie oszukujmy się ostatnie zakupy też były na kredyty. W pewnym momencie ta bańka pęknie. Za Gaspar też nikt nie mówił o długach kupowano na potęge Holendrów dając mega kontrakty. I co? I nastąpiły wieki ciemne dla tego klubu o których nirwiel pamięta. Bo to czasy Rivaldo.
Dlatego należy na Messim korzystać bo i on korzysta na klubie. Tylko Cr dzięki medialności ma porównywalne zarobki. Ostatnio na rm.pl byl fajny wykaz o zarobkach. Kontrakt messiego jest mega ponad innymi w kwestii zarobków z tytułu kontraktu. Leży dużo gorzej w kontraktach sponsorskich. Dlaczego? Bo Messi nie jest ufyrzowany, opalony, wystylowany, obciety jak Neymar i Cr. Jego marketing leży w porównaniu z pozostałymi. Poza tym przypomnijcie sobie stare czasy. Za moich najwiekszymi np włoskimi graczami byli:
BAGGIO, Vialli, Vieri a kto był bożyszczem tłumów? Młodziutki Del Pierro. To jego koszulki chciano mieć itp. I tak jest z barca. Messi już nie przyciąga rzeszy młodziutkich fanów którzy w przyszłosci stana sie silnikiem napędowym finansów Barcy. Messi to "bUk" piłkarski z wyrobiona marką Made in Barca. Ale dawanie mu kontraktu na poziomie 100+mln brutto jest abstrakcja. A taki beda musieli dac. Jak nie wiekszy.

2

Jak przedmówca. Vidal nie zagra za kartki...na 100proc

0

Problemem był całkowity brak prawej strony obrony. Czyli i Roberto i Umtitiego. Ten pierwszy grał wysoko zapominając w ogóle o obronie a drugi jak goryl we mgle. Nie wiedział gdzie lata piłka. Paradoksalnie to druga strona zapłaciła kardynalnymi błędami. Poślizgnięcie się Alby przy 1:2. Złamanie linii spalonego przy 3:2. A co zrobił środek obrony przy 4:2 to sami nie wiedzą. Choć zagranie Cazorly było fenomenalne.

0

I kto? Nie no zestawienie srodkowych obroncow w dniu dzisiejszym to dramat

0

Dramt w obronie. Umtiti jest zgubiony w każdej akcji. Dosłownie w każdej

1

Jeśli nie zauważyłeś Ajax od dawien dawna słynie ze swojej szkółki. Jeśli przyjrzysz się składowi to większość młodych jest ich wychowankami. Na tym żyją, na tym zarabiają, taką mają filozofie. Z jednej strony idealny klub pod względem stylu. Z drugiej strony mega ryzyko bo po co komuś ogrywać graczy jak można kształcić swoich.
Masz przykład Realu. Kupili tego Łunina czy jak on tam na bramkę. Wypożyczyli i koleś siedzi na ławie. Więc to chyba nie o to chodzi. Ajax to duże ryzyko wypożyczeniowe. I za pewne jeśli wypożyczy to Barca będzie i tak pensje płacić.

1

20mln jak dadzą to zobaczysz, że weźmiemy.....z pocałowaniem ręki.

0

No właśnie grając nawet w 3 lidze....gra i się rozwija. Jak będzie siedział na ławie to Rafinie/Denisy reaktywacja. Nie źli ale nie wybitni. Z drugiej strony Iniesta zaczynał grywać więcej w wieku 24 lat.

0

Atle zapewne wiedziało dużo wcześniej. Klubowi często na ręke jest szum, boom, i spektakukaryzacja zawodnika jeśli sam klub ma z twgo korzyść. Nie oszukujmy się Atle jest daleko za Realemni Barcą a markę na czymś trzeba budować. Czemu nie na tym?

0

No na to wychodzi. Plotki o Grizmanie pojawiły się wraz z plotkami o chęci odejścia ze strony Cou. Kwotowo nie dorzucali byśmy dużo.
Kwestia do rozważenia przez sztab szkoleniowy. Z drugiej strony mam dziwne wrażenie, że Barca postawi na Malcolm + Dembele z dodatkowym zmienikiem dla Luisa. Za spokojnie siedzi Brazylijczyk. Praktycznie żadnych plotek o sprzedaży. Spokój z czegoś się bierze.

3

Tak jak napisano. Nie jest medialny. Ale cholernie solidny. Tylko czy to wystarczy. I właśnie z jego powodu chciałbym odejścia Umtittiego (o ile pryzjdzie Holender). Nie ma tyle miejsca na tylu klasowych obrońców. Poza tym każdy pamięta jaki był nie pokój na początku. Ale to przychodzi z grą. Czucie linii. Trafność decyzji, dopasowanie do trudnego stylu Barcy gdzie niby dużo nie biegasz ale ciągle wychodzisz na wolne pole. Jeśli bedzie grał to się rozwinie. Jak będzie siedział na ławie albo grywał ogony to dupa blada będzie.

6

I fajnie. Ta wypowiedź o Messim to raczej ironia ale fajnie, że w końcu ktoś pojechał po Messim . Choć wolał bym znać cały kontekst

1

I taka jest rola agenta. Robić szum w około swoich graczy. A rolą prasy robić szum w okół wszystkiego. Jak tami Raola gdzieś się pokaże to dopiero mają zagwozdkę bo ma z 50 piłkarzy w potrtfolio.
Barca ogladała oficjalnie Jovica. Oficjalnie spotkała się z przedstawicielami władz klubi. A Jovic ma kontrakt do '21 więc bez rozmowy z klubem nie można rozmawiać z "zawodnikiem" o transferze

0

Co to za bzdury. Chelsea mając zakaz transferowy bankowo kogokolwiek poza Hazardem puści.

0

Kimmich jest lepszym graczem grając w Bayernie. Kiedy wy zrozumiecie, że nie każdy gracz po mimo mega skilla potrafi dostosować się do stylu gry Barcelony.

2

Absurd. Ajax ma własną szkółkę na mega poziomi. I promuje swoich. Wypożyczenie raczej nie wchodzi w grę z ich strony. Po co ogrywać komuś graczy, jak od lat ogrywają swoich i zarabiają na nich kokosy.
Myślę, że szybciej transfery z opcją pierwokupu. Inaczej Ajaxowi się nie będzie kalkulowało opcjonalnie skończy się grzaniem ławy.

0

Kupowanie 22 letniego bramkarza na rezerwę jest jakims mega nieporozumienie. Zarówno ze strony klubu jak i samego zawodnika. Kto wierzy w to, ze ktokolwiek wygryzie z bramki MtS będącego obecnie z pewnoscia top3 bramkarzy świata? Więc taki bramkarz nie jest nam potrzebny. Albo iść przykładem Pinto robiącego atmosferę mającego swój CdR i nie zawodzącym w tych 3-4 meczach w sezonie kiedy grał albo brać młodziaka ze szkółki. Co też ma swoje zalety. Pod3jmie walke o miejsce. Zna klub. Ma niewysoki kontrakt a i tak pewnie po 2-4 latach odejdzie aby grać ala Masip itp.

0

W tej kwestii co się wypowiedziałeś masz całkowitą rację. Problem jest to czego nie powiedziałeś. Zdrowy Umtiti jest lepszy od większości obrońców. ZDROWY. A koleś ma chore kolano. Nie gra ile? Pół roku? Wyleczył się "zapobiegawczo". Wię możemy mieć Samu w niesamowitej formie przez 1, 2, 3, 50 meczy. A możemy go nie mieć przez rok po pierwszym meczu. Tego nie wiesz. Ani ja. O tym zdecyduje sztab szkoleniowy. Ale mając możliwość zarobić dobre pieniądze, zamortyzowć kupno De Lighta i mieć nie spektakularnego ale cholernie solidnego Langleta na pozycji to dla mnie opcja bezpieczna i pewna. Dodatkowo pozwalająca zostawić w klubie Taidbo dla którego jakieś mecze się znajdą wtedy.
A z Umtitim? Jeśli zostanie kupiony Holender to Langlet spada na 4 pozycję do grania. Taidbo idzie na wypożyczenie a my siedzimy i się modlimy by kolano Samu nie eksplodowalo. A jak eksploduje? Rok czasu na jego kontrakcie poza grą. Rehabilitacja, powrót do formy + brak zaintersowania ze strony mocnych klubów czyt. Jak ktos da 30mln bedziemy wdzięczni.
Już teraz ciężko powiedzieć czy udalo by sie go dobrze sprzedać z uwagi na stan zdrowia. To samo co w Realu będzie z Balem. Niby świetny zawodnik ale kontuzjogenny i z wysokim kontraktem.
Dlatego jeśli możemy nie róbmy sobie problemu. Ale to tylko moje zdanie

1

A ja jestem wręcz za sprzedażą Umtitiego. Pique, Langlet, De Light, Taidbo i było by dobrze. Ale tylko w przypadku kupienia Holendra.
U Umttitiego nalezy zwrocic uwagę, że ma chore kolano. Czy wam się podoba czy nie. Ma chore kolano. Poczytajcie. On miał już problem z nim we Francji. To nie uraz mięśnia czy skręcenia kostki. Walnie to po sezonie. I to trzeba brać pod uwagę. Kolejnym problemem jest, że Samu ma wypracowaną pozycję, której nie będzie chciał oddać. A nie oszukujmy się Pique raczej nie będzie rotowany co drugi mecz. Więc do odstrzału pójdIe Langlet. Który nie jest ani medialny, ani spektakularny, nie gra w kadrze. Jest po prostu solidnym graczem robiącym swoje. Coś ala Digne. Gdyby nie kontuzja Umtitiego gral by ogony.
Więc trzeba się zastanowić czy lepiej mieć zawodnika z bombą w kolanie, solidnego gracza w głebokiej rezerwie z nr 4 do grania. Czy lepiej zdrowa rywalizacje Holender, Francuz i Hiszpan + młody wilczek.
Tym bardziej ze za Umtittiego idzie wziac pewnie jeszcze z 60mln. Ja bym szedl właśnie opcja bezpieczną. A ta jest bez Samu w składzie.

7

Mistrz nad Mistrze. Nie było lepszego od Ciebie!!. Większość graczy można znaleźć na YT w filmikach o cudownych zagraniach, technice itp. Ciebie natomiast zawsze można oglądać w serii Sport + Respect.
Zawodnik, który gdy mu urwało nogę to wstawał przyklejał ją i biegł dalej. Nie wchodził w brudne zagrywki, przepychanki, prowokacje. Za coś takiego potrafił opieprzać swoich (hello Pique), a nawet bronić "winnego" przeciwninka przed swoimi kolegami.
Brakuje ciebie!!!!

0

No właśnie nie będzie tak, że Pique zwolni miejsce. Jak nie ma zaćmy jak na początku sezonu to bije na głowę pozostałych. Zarówno w defensywie jak i wyprowadzaniu piłki.
Langlet to świetny piłkarz. Nie gwiazda ale trzyma zawsze wysoki poziom nie wyróżniając się niczym. Nie błyszczy ale i nie zawodzi. Umttit to niestety obecnie bomba z opóźnionym zapłonem i może komuś się nie spodobać ale powinniśmy go sprzedać dopóki znajdą się chętni. Koleś prawie półtorej sezonu ma problem z kolanem. Nie zoperował go (może słusznie może nie). I w jakimś meczu może się okazać, że po prostu nie mamy zawodnika na 7-8 miesięcy. Sytuacja jak z Rafinią. Konkretny uraz wiszący ciągle nad głową zawodnika. Jednak życzę aby nigdy się to mu nie sypnęło. Dlatego jednak bym się go pozbył. W chwili obecnej była by podstawowa trójka i Todibo na podmiany. To dobrze wygląda. NO ale ja sztabem szkoleniowym nie jestem.

0

To pokaż te statystyki rozegranych minut

3

I o to właśnie się rozchodzi. Nie że źle wystawia skład tylko podejmuje dziwne decyzje w rozstrzygniętych meczach. Zmiany w 86 min przy wyniku 4:1 jak można było zrobić to przy 3:0.
ROzumiem, że 2:0 jest śliskie ale przy 3:0 mógł odciążyć Suareza tym bardziej biorąc pod uwagę jego wylot (i nie chodzi o kontuzję bo to nie ma związku). Tak samo Alenia za Rakitica. Albo nawet Malcom za Messiego. Trzeba właśnie utrzymać formę graczy. A nie ich zajechać.

0

Nie o to chodzi. Strzelił na 4:1 super. Ale dawno powinien zejść, podobnie jak Suarez. Po to mamy rezerwowych aby dać odpocząć przy 3:0 tym którzy mają nam kreować gre w LM.
A tak mamy kolejną kontuzję.

1

Nie o to chodzi. jak masz w 70 min 3:0 to można odciążyć zawodników prawda?
Po to jest kadra by pograć by dac odpocząć. By zdjąć okopanych.

2

Zmiana na 3 minuty. No rewelacja.
A nie daj "bUk" EL Grubcio ucierpi

0

Jak widzę stojącego Messiego nie ruszającego do piłki i pomyśleć, że na ławce głodne wilki siedzą to boli

1

Panie Treneiro zmiany. Niech se Suarez albo Messi odpoczną.

0

Ależ nas pokarał :D nas mądralinskich

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?