yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Widać, ze ciut mu szybkości brakuje bo powinień zejść w linie biegu obrońcy na środek pola karnego.
4
Ktoś jeszcze narzeka na Grubego?
0
Athur i Vidal najlepsi.
Busi tragedia
0
Bez szybkiego prawego skrzydła to se możemy.
0
Nie koniecznie zalezy od ubarwienia pierwszwgo kompletu przeciwnika
0
Barca wygrywając LM (Poza pierwszą) niszczyła rywali i była bezkonkurencyjna. Gradzik ma rację. Gramy bez polotu i zdecydowanie miej wyraźnie kontrolujemy grę. Co nie jest jednak powiedziane, że nie damy rady. Wszystko zależy tak naprawdę od innych graczy niż MEssi. On zazwyczaj ginie do finału gdzie już dobrze dyryguje. I na to trzeba uwrzać.
0
Nie MC Liverpool i Juve
Reszta bez różnicy.
1
Bo to jest właśnie takie kibicowanie. Wchodzisz na LiveScoore 5:1. Wchodzisz na portale: MESSI zniszczył Lyon. Oglądasz skróty na youtubie: Lyon nie miał nic. A prawda jest taka, że w drugiej połowie Barca stanęła. lYOn choć nie miał groźnych akcji przy 2:1 zaczął zamykać nas na własnej połowie. Zaczął robić się gąszcz w polu karnym. 2 razy próbowali wymusić karnego (Fekir i ktoś po lewej stronie) mecz zaczął wyglądać słabo dla nas. Bramka i nerwówka albo by nas nie było. A na dodatek Messi zwalił dwie setki: jedną tą po akcji Arthura gdzie Lyon wybijał piłkę lecącą do pustej bramki i drugą gdy 3 na 2 wyszli z akcją a Messi za kiwał na linii pola karnego. Dlatego mecz zaczął się wymykać jak Lyon siadł i naturalną koleją rzeczy było wpuścić najlepszego sprintera na kontre. Wpuścił i co? 3:1 z kontry gdzie Dembele biegnie po lewej ściągając obrońce. Przy 4:1 Dembele jest za Pique i gol również po szybkiej kontrze. 5:1 to już kontra z Dembele. Więc kontuzja kontuzją ale zmiana jak najbardziej udana i w sumie konieczna bo Cou choć nie grał źle nic już nie dawał.
Kolega niżej pisze o Malcomie. Jasne też chciał bym aby dawano mu szanse. Ale jego natyuralną pozycją jest prawa strona a nam potrzebna była zmiana na lewej. No i niestety nie w takim meczu. Gdybyśmy odpadli EV obwinano by o powtórkę z Romy jak pisze wiele osób. A tak mamy awans i całkiem spore szanse na wylosowanie średniaka europejskiego (choć na tym przejechało się w tej edycji pare zespołów).
Szkoda Dembele ale jego kontuzja daje szanse innym. Mam nadzieje, że Malcom pogra w lidze. Albo zobaczymy mega ciekawe ustawienie z Roberto w pomocy i Samedo na prawej. Bo w tym sezonie w tym ustawieniu nasza gra wyglądała najlepiej. A może Alenia? Też nieźle się prezentował.....i tu właśnie bardziej bym się doszukiwał problemów z EV z niewiadomych przyczyn gdy zawodnik gra dobrze ten odcina go od gry.
Drużyna ma wielu zawodników. I miejmy nadzieje, że pograją. Może Atle zgubi punkty i będzie mozna zmiennikami grać.
0
Tak. Cou meczy sie niesamowicie bo Barca gra krótko w poprzek. On po prostu jest stworzony do ssybkiej dlugiej pilji. Minięcia zawodnika w pełnym biegu. A widać jak ścina do środka. Mija jednego jak pachołka i zonk bo jest drugi. Na krótkiej grze kombinacyjnej z Albą też nie wychodzi to za fajnie. Obserwować rynek i jeśli jest drugi ciekawy grwcz sprzedać Cou za dobry pieniądz. SORRY ale nie każdy zawodnik pasuje do stylu Barcelony.
0
Mqm cholernie zle przeczucia. Musi pasc 3.1 bo bedzie dramat
1
Zgadzam się co do słabości Realu pod Zidanem. Nie grali nic. Ale mieli Ronaldo, który przestał być maszyną sezonową, a odpalał w najważniejszym momencie sezonu w LM która jest jednak rozgrywkami "pucharowymi" (Dwa mecze pod przeciwnika i następny). Coś co jest odwrotnością naszego Messiego. Messi ma genialne zrywy a później gaśnie na kilka meczyków. I to najbardziej martwi.
Dlatego Madryt dziękuje za ZIdana bo zdobywał Puchary. Czyli coś czego niesamowicie potrzebują. Bo wystarczy spojrzeć o Barci mowi się ciągle: styl gry, zawodnicy, Messi (tym rzygam nawet ja). A o Realu tylko w kontekście LM.
Zobaczymy teraz co pokaże Zidan kiedy będzie miał wielkie możliwości w klubie bo nie oszukujmy się Real obecnie to "pustka". Kiedy trenował mam wrażenie, ze Perez realizował własną wizje składową. I myślę, że to będzie obecnie największe zwycięstwo ZIdana, że dostanie kogo będzie chciał ( nie, Mbappe nie dostanie, bo powiedzmy sobie szczerze, kto odszedł z MC i PSG bez zgody klubu? Rabiot któremu się skończył kontrakt i ten co poszedł do Realu bo mu się kontrakt kończył.....nikt więcej). I zobaczymy jak połączy mieszkankę młodości z doświadczenie. Problemem Realu jest to co będzie problemem BArcy. O ile Messiego zastąpimy bo bez niego zmienia się sposób gry zespołu tak znalezienie goleadora na środek napadu graniczy z cudem obecnie. Na rynku nie ma dostępnych graczy pokroju Suareza. Może Cavani. Już sytuacja Atle pokazuje jakie problemy są z tym. Oni zawsze potrafili wyszukać fajnychy graczy na 9 czy ze szkółki czy za wielkie pieniądze: Forlan, Kun, Morientes, Falcao, Costa....a obecnie jakieś dziwne ruchy Costa, Gameiro, Morata. A obecnie nie ma po prostu nic ciekawego. Real Benzema nic nie ugra. On powinien grać za środkowym napastnikiem i pracować na niego bo jest w tym świetny. Jak kiedyś Morientes na Raula. Jak będą nim grali na szpicy to od razu mogą żegnać się z Tripletami
0
Barca gra dla niego za wolno. Do 30 metra jego gra wygląda jako tako. Poźniej widać jak się męczy w rozgrywaniu piłki w bok o 5 metrów
0
Nie no z Vinim to był przykłada. Nadepnięcie Rakitica tak samo powinno być karnym jak w następnym meczu ręka Ramosa w twarz Vidala.
No nie zakładajmy ze 10 sytuacji w meczu kwalifikuje się na czerwoną kartkę. A w myśl przynajmniej tego co podawali tylko w przypadku takiej sytuacji można to weryfikować Varem. Także sędzia nie będzie oglądał każdej sytuacji bo wyobraźmy sobie taką sytuacje jak PSG vs MU i +3/4 minuty z każdej. To zaburzyło by rytm gry.
Dodatkowo sądzę, że niedługo wprowadzą kary za krytykę sędziów. Prosty przykład meczów PSG MU i Porto Roma. VAR zadziałał znakomicie w obu przypadkach, a np taki Naymar komentarzem na Twitterze nie dość że ubliżył sędziom to się ośmieszył (tym bardzije że każdy wie co by krzyczał gdyby karnego nie uznano a grł by w MU). Bo jeśli ręka w tym meczu nie była na karnego to nie wiem w jakim była. To samo w Porto z karnym dla Romy. Nic nie było a członkowie klubu publicznie się kompromitują.
Powiem więcej nawet słynny karny dla Realnu na Casmiro BYŁ. W myśl przepisów sędziowskich i VAR. Sędzie go widział. VAR nie wskazał jednoznacznie, że kontaktu nie było więc nie było podstaw do zmiany decyzji. Sytuacja się zemściła w meczu z Ajaxem w przypadku autu. Liniowy go nie pokazał. A VAR nie był w stanie idealnie pokazać. Wiec nie było korekty.
VAR nie jest idealny i ma swoje ograniczenia. Także ludzie mu je ustalają. Trzeba też przyszłościowo wymyśleć pewne ramy ograniczeni owe. Bo najlepiej właśnie pokazuje jego niedoskonałości mecz Realu z Barcą. Faul Vinciousa zgłoszony po około 1-2min. Wracamy? Dyktujemy karnego? Faul był. Weryfikacja była ale mocno spóźniona. Sędfzia obejrzał zdarzenie i nie mógł nie widzieć faulu, a karnego nie dano. Jak to więc możliwe?
W opozycji faul na Rakiticu. Faul był weryfikacji nie było. Więc jak to jest, co robił werfyfikujący.
0
VAR-u nie uwżywa się do potwierdzenia czy faul był czy nie. VAR może zrewidować decyzję sędziego jeśli np gwiżdże rękę a jej nie było. W przypadku kontaktu zawodników decyzja uznaniowa należy do sędziego. Jeśli nie pokaże żółtej kartki VARowy nie zmieni mu tej decyzji ani nie zasygnalizuje. VAR zgłosi mu jedynie jeśli był faul BEZPOŚREDNIO NA czerwoną kartkę. Tak było w przypadku Langleta. Nie było drugiej żóltej. Tylko bezpośrednią czerwoną.
Powiem tak. Ludzie masakrycznie marudzą względem tego VARu ale należało by zapoznać się z przepisami kiedy on działa. Dla mnie np masakratycznym nieporozumieniem jego funkcjonowania była sytuacja Real Barca i faul na Vinciousie. Kiedy on to sprawdzał. Po 3 minutach? Kiedy zobaczyłem powtórkę złapałem się za głowę. Myśle...ja pier.....nie ma opcji żeby nie zagwizdał karnego. Ale nie zagwizdał. Czemu? Po mimo że jestem fanem Barcy od 1991r. ta decyzja wydała mi się skandaliczna skoro już się pofatygował zobaczyć VAR. ALe prawda jest taka, że Varowy powiniem mu to zasygnalizować po maks 20 sekundach. Inaczje mogliśmy mieć 5 min akcje Barcy np z golem i co? Cofnięcie akcji o 5 minut? W dość klarownych sytuacjach powinno być przerwanie gry videoweryfikacja i wiadomo. "karny" albo wolny pośredni dla drużyny co miała piłkę
2
Na tym filmiki od 2.08 widać akcje kiedy Ramos uderza Vidala w szyje. Ewidentny rzut karny i żółta kartka w konsrkwencji czerwo. Temu zdarzeniu nie poświęcono za dużo uwagi:
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
6
Co ty bierzesz :D
Niech ich piłkarsko "gwałcą".
0
W zależności od cenny a może pora zrobić krok do przodu i powoli robić miejsce pod pomoc młodości. Bo przy nim Holender nie pogra. A nie oszukujmy się, że chyba wszyscy obecnie widzą w pomocy jako nr 1 Arthura. Chyba, że przejść na zmieniającą się dwójkę Busi/Rakitić na DM. To też jest wyjście.
Fajnie ocenił go MoU w wywiadzie. Można znaleźć na stronie Realu. Jak dla mnie fajnie gra gdy jest na prawej stronie pomocy. Na lewej to dramat.
Ale nie ma się co oszukiwać. My jesteśmy kibicami a on grał WSZYSTKO u każdego trenera. Więc po prostu ma to coś czego szuka każdy trener.
0
Tak w tym wypadku powinien. Bo dzięki niemy kontrolowaliśmy środek naszej połowy gdy oni naciskali albo gdy wyprowadzaliśmy akcje.
PO meczu jest tydzień przerwy w graniu więc spokojnie się zregeneruje.
Ponadto zmiana Busquesta była znacznie bardziej racjonalna z uwagi na to co grał + na to, że musiał grać asekuracyjnie. A troche słabo to wygląda jak DM biegnie a przeciwnik mu ucieka i nie można popełnić faulu taktycznego
1
Ale w Vidala już wjechałeś z łokcia w twarz i to w polu karnym.
0
Messi do zmiany
0
Zdjąć najelpszego gracza?
Czizas. Daj Rakiete na DM a Busiego na ławkę. Widać, ze gra asekuracyjnie przez kartkę.
1
Co ty gadzasz. Dembele gra to co nam potrzebne.
4
Arthur ma taki klej w nodze ze szok ale czemu nie pójdzie z nią do przodu.
0
Takl się gra mając DM z zółtą kartką od 5 minuty.
1
Ivan!!! Tak tak Tak
0
Ewidetnie Busi na jakims Jest Lagu mUSKu bo działa z opóźnieniem i traci straszliwie. A dembele wygląda komicznie jak by mu błędnik szalał :D. Aczkolwiek gra nie wygląda źle
1
Busi już w formie ze swoimi zagraniami eh..
0
Wg mnie nie jest gotowy. Poza tym tym razem będzie ostro po nagach. Myślę, że na razie nie ma potrzeby go eksplotować.
0
Był taki mecz z Atletico kiedys: 0:3 , 1:3, 1:4 i skończyło się 5:4 dla nas.
Choć zazwyczaj wole jak gra drużyna nie Messi to chciałbym taki mecz jak z Sevillą. Aby to Messi ich zmiażdżył. Liga Ligą. CdR CdRem. Ale dobrze by było zniszczyć ich psychikę przed LM. Tam gra się często mętalnością. MY LM wygrywamy jak jesteśmy najlepsi. Kiedy nikt nam nie ustaje pola. Oni natomiast umieją grać w każdych warunkach. Idzie, nie idzie. Sędzia pomaga, przeszkadza. W LM będą cholernie niebezpieczni.