yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I właśnie w niego powinno się inwestować jeśli jest szansa, a nie jakieś transfery za 75mln.
1
Wystawić Mirandę. Inaczej się gra z 1 składem a inaczej ze zlepkiem co gra ze sobą pierwszy raz w tym ustawieniu. Opcjonalnie dać mu zadania defensywne a pchnąć na prawe skrzydło Semedo/Dembele co wychodziło zarąbiście w meczu z Levante. No i zapytać Messiego czy ma ochotę biegać czy będzie człapał.
0
Najlepiej żeby ta Pani podjeła decyzję o walkowerze 3:0 dla Levante w pierwszym meczu i sparaliżował cale CdR :D zarządzając dogrywkę ^^
0
Czy to ważne czy nosem czy uchem. nawet Murillo mógł strzelić i było by ok.
0
Dać pograć młodzieży bo później dramaty z nieogrania wychodzą. Po co ten Suarez. Eh Panie Treneiro.
4
Messi to 1/5 tego budżetu. Kiedy skończy grę odetchniemy. Dlatego tu akurat szacun dla Realu. Podwyżka przy jego zarobkach była by skandalem. Messiemu też co 2 lata przedłuzaj podpisujsc na 5
0
Z tego co wiem zapewnił nam w tym sezonie punkt w tabeli.
0
Trzeba grać czym się ma. Sytuacje w typie Alcron się zdarzają. Nam kiedyś przydażyło się Getafe 5:2 u Nas i 0:4 u nich. Ale jednak kiedyś rezerwowi muszą pograć a pierwszy skład odpocząć.
Ja nie rozumiem natomiast jednego. Do świąt gramy w systemie weekend weekend. Sporadycznie coś w środy. A później gdy się wszystko nawarstwia CdR, LM wchodzi granie też w środku tygodnia. I po 6-7 meczy w miesiącu. Nie można tego przewidzieć i dociążyć LL we wrześniu październiku?
0
On nie gra, bowiem w przypadku zagrania kolejnego meczu Barca musi zapłacić City 750tyś ojro. Więc się nie kalkuluje jeśli się go chcą pozbyć.
0
To było odniesienie do gry komputerowej i niestety pisząc z telefonu zjadło wyraz:
NIE.
Zadnie powinno brzmieć. "Tu NIE masz 100 mln w banki i dysponujesz" bo to nie gra komputerową. Tu przedłużając kontrakt musisz wziąć pod uwagę, że jego wysokość podwyższa ci koszty, które wcześniej były niższe.
0
Za darmo na opcje nr 4 w obronie, to ne ma co narzekać i dyskutować. Nawet jeśli dzieje się to kosztem szkółki.
0
To już wiemy czemu nie gra.
0
No jest. To nie FM i CM.
Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę jak zwyżka kwoty wpłynie na finanse. Tu masz 100mln w banku i dysponujesz. Skoro maja problem ze znalezieniem kwoty na obronce bo nie planowali kupna zimna to podpisanie nowego kontraktu tez niesie obostrzenia tym bardziej ze zapwne nie wchodzibpo wygasnieciu starej umowy nie?
1
Kiedyś kupili za grosze Abidala. I kim on się stał. U nas trzeba zrozumieć, ze Pique bedzie gral zawsze + Umtiti tez ma pewne miejsce. Wiec nie oszukyjmy sie ze ktos tu ściągnie jeszcze 2 śo klasy swiatowej tym bardziej, ze 3 dobry juz jest w klubie. Raczej szukają wzmocnienia na rezerwę ala Vermalen, ktory jak wchodzi to nie odstaje za bardzo a jak pogra kilka meczy to jest równoprawnym graczem. Dlatego na De Light nie ma co liczyć.
0
Latem. Za free. Teraz i tak obciazy srodek pola w ktorym jest spora konkurencja i duzo osob do grania. Jego przyjscie na teraz odbije sie tylko na Vidalu, Arturze, Aleni.
Tak popatrzmy na nasz srodek to rzeczywiscie wyglada na to ze go nie potrzebujemy choć jestem jego zwolennikiem. Ale 10mln rocznie wskasuje aby odpuścić transfer. Moze i pol darmo ale jak nie wypali to nikt go nie wezmie.
0
Tu nawet nie chodzi chyba o uparcie. Wystarczy, że chłopina zagra 1 dobry sezon. I transfer się zwroci. Kontrakt jaki chca podpisac pokzuje jak by go kupili za 40mln
1
Ale co mają myśleć? Być może z tym nie wpuszczaniem do szatni trochę kogos poniosło ale przy składzie jaki posiada Paryż to było raczej oczywiste. To nie Borussia, że była jednak zależna od bramek Lewandowskiego. PSG ma taką przewagę, że zapewne jak by nawet mnie wystawiało na 11 gracza w meczu to mistrza dociągnie. Stąd ta decyzja. Zresztą nie jest to pierwszy przykład. Nasz Dembele, Modric. Z tym, że tu wchodziły grube pieniądze do gry. I klubom ciężko było się postawić. Natomiast tu? Szejku, Szejku jak Rabiot nie pogra to stracimy 5 mln!!! Reakcje Szejkunia chyba wszyscy możemy sobie wyobrazić. Najlepiej obrazuje ją żart: Syn Szejka pisze SMS. Drogi tato wstyd studiować mi na tym Uniwersytecie w Europie gdzie dojeżdżam najnowszym Lambo, a wszyscy jeżdżą pociągiem. Szejk Ojciec pisze odp: Drogi Synu przelewam ci 100mln euro. Kup sobie pociąg i nie bądź gorszy od innych!!.
0
Barca pokonując Chelsea w dwumeczu przy zwyciezkim remisie, też awansowała w drodze skandalu. To co robią sędziowie ma się nijak do tego jak grał najlepszy. Jego rolą było granie jeśli to wychodził na boisko. I to robił. Nie ma tu nic do rzeczy co gwizdali sędziowie.
2
My tu gadu gadu o zabiegach ale on ma też świetnych doradców. Nie oszukujmy się. Artroskopia kolana to nie usunięcie kurzajki. Na poziomie jakim oni grają, przy obciążeniu meczowym może się dla niego skończyć zastąpieniem Vermalena albo Rafinhi. Powiem tak. Szczerze to z uwagi na te problemy zdrowotne szkoda, że ktoś w tedy za klauzule nie wykupił. Nie oszukujmy się historia zna wielu takich piłkarzy. Real się o tym przekonał i my. Najlepiej widać to po Vermalenie. Koleś ma zajebisty talent. Nie oszukujmy się. Jak ktoś nie gra 2 sezony. Wraca w 3 mecze robi formę nie odstaje od składu Barcy. Z Realem gra na najwyższym poziomie, to jest to ktoś kto potrafi w piłkę grać. Co z tego skoro co by nie robił dostaje uraz za urazem. Bez kontaktu z przeciwnikiem. Po prostu organizm ma taki a nie inny. Czegoś tam brak. Na czym obecna medycyna się nie zna. Ma jakaś skazę i nic na to nie poradzi.
Dlatego może lepiej nie robić sobie problemu wyleczyć Umtitego i myśleć o jego sprzedaży.
1
I temu Panu trzeba pogratulować c celności słów. Toć Alba biega na tym skrzydle jak by miał motor. Ok może ma problem wzrostowy ale ustawia się świetnie. Potrafi przepychać wyprzedzać. Gra jak Alves za najlepszych lat. Mega z przodu a i w tyle nie odstaje. Semdedo też ma zadatki ale musi mieć regularność. Bo widać, że dobre mecze w przodzie łączy ze słabymi z tyłu. I na odwrót. Ale zadatki ma.
0
Poprowadził swoim rozegraniem. Ale w Ralu był jednym z kluczowych, natomiast w MŚ we trzech (z Ivanem i MandzU) poprowadzili ta reprezentację na "szczyty". To drugie + bądź co bądź dokonanie spektakularnego wyczynu z Realem daje olbrzymią przewagę w walce o nagrodę. W LM lepszy był Ronaldo. Ale co ugrał z reprezentacją? Nic. Messi ma ligę i bramki i nic więcej. Sorry raz wystarczyło w 2010. W tym już raczej nie i danie nagrody Messiemu było by skandalem. Zresztą jego miejsce pokazuje, że nie jest juz postrzegany jak dawniej. Bo i tak nie gra. Obecnie gra przebłyskami. Pojawia się. Robi super akcje a później nie ma go 80proc meczu. Barca bez niego gra dużo szybciej. Nieprzewidywalnie. Jasne jest najlepszy ale z nim w składzie Barca pozostaje uzależniona od tego co on gra. Kiedy np Suarez w meczu w którym gra Messi błyszczał jak w meczu z Realem. Kiedy inni zawodnicy biorą ciężar gry na siebie gdy w składzie jest Messi? No właśnie. Ale to już dygresja do Barcy.
0
Sęk w tym, że zdobywca grał w Finale który przegrał. W finale LM wygrał. A to już o czymś świadczy. Tak naprawdę Francuz nie dostał ZP bo wygrali zespołem, bez wyraźnej dominacji jednej osoby. Ani Varane ani Grizman ani Mbappe nie zdominowali drużyny.
Wracając do Messiego. W roku MŚ nie był kluczowy ani w MŚ ani w LM. Jedynie co to zdominował słabą w 2018 roku ligę. A to za mało. I słusznie wg mnie.
1
Co znaczy ze bys sie bal?
Jak byb Reijkard bal sie Messiego a Guardiola Busiego Pedro i wielu innych nie mieli bysny tylu wspomnien.
Kuriozum jest fakt ze mamy lewego obronce ze szkolki a wystawiamy tam Semedo, Vermalena. To samo ze srodkiem. Czasem po prostu trzeba zaryzykować a nie pierdzielic farmazony ze mlodzi potrzebuja minut. Ile tacy mlodzi dostana tych minut. Ile tych minut dostawali Suarez Rafinhia itp po powrocie. Nie da sie zagrac 15 dobrych min przy wyniku 4.0 raz na 10 meczy. Jak nie ma sie wyjscia to stawia sie na mlodego. Do Lyonu bylo sporo czasu aby ograć mlodego i dac wypoczac Piqe i Langletowi. A jednoczesniej jesli pilkarz ze szkolki (nie jeden) nie jest w stanie rywalizowac na poziomie LaLiga z zeszpolami typu Levante, Betis tzn ze szkolke powinni od reki zamknąć bo szkoda na nia po prostu pieniedzy.
1
Bez jaj. 25 milionów za wykup?
Na prawdę było brać Bronislava z Rosji.
5
Tak. Waga gatunkowa bramki, minuta, wynik, no i sam strzał i jego odległość.
Dla mnie ta bramka już wygrała.
1
Może dlatego Messi nie jest wybierany najlepszym, że od kilku lat w najważniejszych momentach zawodzi i nie jest w stanie udźwigną Barcy w kryzysie.
W tym roku trzeba było jednak trochę więcej niż fajna gra w lidze gdzie rywalizacja tyczy się dwóch zespołów a jeden w zeszłym sezonie odpuścił ligę, podobnie jak przez dramatyczną formę prawdopodobnie i ten.
Nagroda dla Modrica jest logiczna. Prowadził Real do czegoś co nie udało się nawet w połowie żadnemu innemu zespołowi w historii LM. Do obrony 3 raz z rzędu tytułu kiedy żaden zespół nie obronił ani razu. Nawet przyznanie nagrody Ronaldo było by w tym sezonie lepszym wyborem niż Messiego, który miał fajny sezon ligowy ale w LM mi dał plamę a w MŚ może i ciągnął Argentynę ale nie za wiele się to zdało. To już Rakitica należało bardziej wychwalać. Gracz chyba z największą liczbą meczy w sezonie. Pracował na całą Chorwację, która otarła się o największy sukces. A Messi po prostu był. Był świetny ale nie kluczowy. I świetne mecze z Levantami, Bilbaami itp nie wystarczą choć bym nie wiem, co było pisane.
A patrząc już najbardziej obiektywnie jak się da. Gdyby Mbappe nie grał w PSG które głupio odpadło w LM, a w lidze fenomenalną formę przeplatał z błyskotliwością Naymara + Cavaniego to by wziął tą nagrodę. Zabrakło chyba jednak jaj, żeby powiedzieć iż był w tym sezonie najlepszy. Ten triumf Realu w LM pokrzyżował wiele decyzji, które mogły zapaść.
A co do Messiego. Jest świetny ale bez niego Barca gra inny football. Szybszy, skuteczniejszy, nie oglądający się na jednostkę. Tym marudzącym proponuje zobaczyć szybkie kontry Barcy gdy to nie Messi idzie z piłą. On czeka wtedy i spowalnia grę czekając aż linia piłki go minie. Dopiero wtedy się rusza. Te jego dreptanie jest też masakratyczne. Kiedy mu się chce i ciągnie drużynę do wysokiego pressingu jest super. Ale gdy drepcze to mamy dziury w defensywie prze nie wracającą 9 (co oczywiste i 10 a często i 11 - jako pozycje graczy).
0
Właśnie dlatego jak jest 4:0 zmiany się robi SZYBKO. Bo później nikomu się już nic nie chce.
2
Panie trenerze. 4:0. Wpuść pan Alenie albo D. Suareza niech mają czas pokazać ....coś.
2
Dokładnie tak samo uważam. Póki mamy Vidala na gazie niech gra. A Rakiticiowi przydał by się jednak odpoczynek.
0
Obry moment z naqszej strony. Damy radę przynajmniej na 2:2