1

Poziom pressingu, jego dynamika i intensywność zaskakują. Może treneiro w końcu zrozumiał, że mamy ławkę. Jeden mecz jedni pomocnicy pressingiem drugi inni.

1

Grizmann w linii obrony? Simone szacunek dla ciebie. gdyby tak Messiemu się chciało...

1

Sęk w tym, że Ter Stegen miał niesamowity poprzedni sezon. W obecnym nie pokazał poza dwoma interwencjami nic. Widać też, że nie ma czucia bramki przy sam na sam bo nawet przy strzale Gamerio kolejny raz ciut źle się ustawił. Widać to na powtórce za bramki.
A to, że trener kadry woli zawodnika któremu ufa. To jego sprawa.

3

@wozniak1221 No tak bo koleś całe życie parający sie pozycją bramkarza wie mniej niż użytkownicy FCB.com

0

@Borneo Za to muszą po woli odpowiadać Frankie i Arthur. Brazylijczykowi powinno się dać więcej swobody. Widać, że dużo gra do boku by nie popsuć. Rzadko decyduje się na prostopadłą piłkę a o to aż się prosi Grizmann. Wróci Messi gra nabierze właściwego rytmu, natomiast pojawi się znowu problem, że Suarez z Albą zaczną go na silę szukać.

1

@Rewolucja123 Zdecydowanie wybieram Pereza. Antek na lewym zagra na prawym nie jestem pewny. A wystawienie Fatiego który fajnie, że się pokazuje na kolejną pozycję to trochę mina dla niego. Poza tym nie oszukujmy się granie z dorosłymi to całkiem inne obciążenie organizmu niż w Juvenalia. Zresztą to widać, że wchodzą w niego bez pardonu więc, żeby się nie skończyła piękna przygoda nim na dobre się zaczęła, jak pewnego szczupłego francuza 2 sezony temu. Pereza trzeba poobserwować. Naprawdę sobie radzi. Nie jest spektakularny ale swoje robi.

0

@Piorun I myślę, że się nie mylisz. Obawiam się Rakitić + Roberto. Choć liczę, że nawet trener widzi jaką kontrole nad piłką daje nam Brazylijczyk. Nie pogardził bym natomiast Roberto na LO. Wydaje mi się dużo pewniejszy w obronie, a w ataku choć może nie jest tak często jak Portugalczyk to nie psuje tyle co on.

3

@pax Nie zgodzę się z 1 bramką. Rolę kryjącego na środku 20-30 metra przed bramką pełni w naszej drużynie Busi. I o ile na 30-40 metrze połowy przeciwnika wygląda jak zawsze nieźle. Tak w obronie jest tragiczny, dramtyczny etc., etc., Kkoleś nie nadąża za akcjami. Koleś nie nadąża za kryciem. I tu też tak było. Podanie do wychodzącego Gameiro poszło ze strefy gdzie powinien grać DM, a jego tam nie było.
A tu już prywatne spostrzeżenia:
W meczu też można było zauważyć, że jego pozycję pokrywał Franki, aby ten mógł se wyjść na środek boiska. Powiedzmy wprost, im szybciej trener zobaczy, ze Busi powoli nie nadaje się do kontrolowania meczu gdzie idzie wymiana ciosów albo nas cisną (aka Liverpool) tym lepiej. Pozycję DM powinien dzielić z Rakiticem gdzie Chorwat powinien grać na wyjazdach bo po prostu lepiej realizuje zadania defensywne i wyprowadza szybciej piłkę. To załatwiło by nam trochę tłok w środku. Natomiast na CN gdzie mamy kontrolę piłki i jest ciągły pressing Busi nadal jest najlepszym DM na planecie. Fajnie było to widać gdy Grizman i Perez walczyli o stracone piłki. Pojawiał się Sergio robiło się ciasno i rywal się gubił . W tym jest najlepszy. Kiedy był młodszy jeszcze nadrabiał szybkością powroty teraz już nie nadąża a ma manierę wychodzenia do przodu. Z nim jesteśmy osłabieni w środku pola. I nie daj boże przyszedł by Neymar. Wtedy 3 graczy wyłączonych z zadań defensywnych plus galopujący Busi. Oby koszmar się nie ziścił.

1

@Kacper19XD Ciężko sobie wyobrazić kogoś takiego kto przebija Messiego. Nie dlatego, że się nie da tyle strzelić. Ronaldo też strzela. Ale wpływ i prowadzenie gry oraz kontrola piłki, to raczej niepowtarzalne..

0

@Dawid_J i tu masz rację. 2 gole na 3 strzały. Takiego Luisa chcemy. Dodatkowo wczoraj Grizman po wejściu Suareza super podłączał bocznych obrońców schodząc do środka i grając im na wybieg. Widać szkolę Simone. Niech wróci Messi i z dynamiką Grizmana na lewym skrzydle zobaczymy wiele wypuszczeń go w pole karne.

0

@VenoM Niestety obecny styl atakowania Barcy nie sprzyja typowej 9 żyjącej z prostopadłych podań przed i w pole karne. Łatwo to zauważyć w trakcie meczu. Grizman często grając na środku próbuje wyjść do prostopadłej piłki między 2 obrońców. Sęk w tym, że nikt nie gra takiej piłki u nas poza Messi. W poprzednim meczu jeszcze Arthur rzucił taką po ziemi do wychodzącego Pereza. A tak to "pustynia" w takiego typu zagraniach.

2

Powiedzmy sobie wprost. Busi jest idealny do kontrolowania przy pressingu ale w defensywie to już wygląda dramatycznie, i tu leży niestety problem.
Przeliczenie liczby straconych goli do liczby strzałów celnych na naszą bramkę wygląda straszliwie w tym sezonie. Generalnie więcej bramek straciliśmy niż jest strzałów celnych a obronionych. To nie wróży nic dobrego. ALba z Samedo też wyglądają słabo w defensywie.

0

@DonFerdinando tylko Barca na wyjazdach z ofensywą ma problem. Może powrót Suareza to zmieni. Widać, że Grizman fajnie gra na rozegraniu i bardziej leży mu na skrzydle podłączanie do ataku pomocników niż zajmowanie środka

3

Wynik cieszy ale od 88 minuty znowu wróciły demony obrony. Co oni w ogóle robią to jest skandal. 3 ostatnie akcje to 3 naszych obrońców i 5 graczy Valencii. Reszta jakieś 20 metrów od akcji. Coś czuję, że jak nam mecz nie siądzie to BVB nam zrobi z obrony jesień średniowiecza

0

Pieknie. Widać, ze jak się da szanse bramkarzowi na błąd to wszystko się zdarza.

0

Z obawą zaczynamy...

20

Mamy kontrolę nad meczem. Kontrolę nad piłką i jej posiadaniem. Ale sami prosimy się w obronie o tragedię. W tym sezonie naprawdę procent akcji zakończonych strzałem przez przeciwnika który zamienia się w gola jest dla nas masakratyczny.

2

Co oni robią w tej obronie. To jest jakaś po prostu masakra. Jak by w ogóle nie istnieli. W tym sezonie co akcja to takie zagrożenie, że głowa mała.

1

To co robimy w defensywie to dramat

0

Co mają Naymary na ten zarząd, że publicznie się kompromituje. Co ogłaszanie takie czegoś ma na celu? To jak by powiedzieć jestem napalony na piłkarza X dyktujcie cenę jaką chcecie byle było nas stać i tak kupimy. Przecież to się kupy nie trzyma. Jak by zwwriowali na punkcie tego Neymara

0

@th@les tyle o ile jeśli kolano będzie zdrowe na testach to Samu klub znajdzie. To cena oraz wysokość kontraktu Dembele może być odstraszająca. Mam wrażenie, że to może być Barceloński Bale

2

Kontuje się zdarzają. Ale u niego istotne jest kolano. Krwiak stopy to krwiak stopy tydzień, dwa, miesiąc i wróci.

2

Za takie słowa Panie Prezesie to w listopadzie/grudniu powinno się zagłosować za wotum nieufności wobec twojego zarządu.

0

Trener powinien zrobić jasną rzecz. Połączyc Busiego z Ivanem na jednej pozycji. Niech oni grają zamiennie DM + Ivan czasem może zagrać wyżej. Arthur z De Jongiem wolą grać środkowego pomocnika cofającego się po piłkę do rozegrania. Natomiast przód zostanie dla dwójki Vidal/Alenia i w mniejszym stopniu Roberto. Nie wiem ale nie widzę Roberto w pomocy.

30

@Rafiniaaa W jego wieku iniesta był głębokim rezerwowym leczącym uraz za urazem. Żaden piłkarz nie ustabilizuje formy nie grając.

0

@Yoshi94 a to już zależy czy odsetki naliczane są od całości roszczenia + wliczonych odsetek. Tu musiał byś już zahaczyć o hiszpańskie prawo finansowe. Nie koniecznie musi być tak, że odsetki skapitalizują ci się w dług. Jeśli natomiast jest jak mówisz to masz rację bo w drugim roku dług wynosi 110proc początkowej jego wartości

5

Nie nie nie. Bez względu na aspekt sportowy i wizerunkowy. Pora powiedzieć stanowcze nie temu Panu. Już teraz nawet kiedy nie przyszedł działania klubu w jego sprawie wprowadziły niesnaski w klubie. Traktować piłkarzy jak rzeczy dla kolesia który potraktował klub jak śmieć. Brawo zarządzie.

0

@Yoshi94 Nie wiem więc skąd wziąłeś wiec 21proc jeśli w art podają 10proc. Po 2 latach będzie 20 (a to była tylko orientacujna propozycja) bo może okazać się, że będzie i 30 proc jak proces będzie szedł. Procenty będą liczone do czasu wypłacenia od daty stwierdzenia zwłoki.
Co do kontraktu to przy jego sprawie ja przynajmniej zrozumiałem, że miał zapis o tym, że jak pozostaje do określonej daty w sezonie to wypełnia zapis o wypełnienia roku kontraktu i z tego tytułu ma premię. Jak będzie po waszemu tylko lepiej dla klubu. Ale myślę, że nie będzie.

1

@pax przeczytaj to co było wcześniej pisane o tym zapisie odnośnie kontraktu. Wyraźnie podali, że jeśli Neymar będzie w klubie do X dnia to spełni warunek do wypłaty premii. Dlatego Neymarowie i PSG czekało aż upłynie ta data. Tam był zapis odnośnie wypłat premii co sezon. A oni odczekali i chcą wziąć co ich. Najwidoczniej do wypełnienia zapisu wymagany był odpowiedni termin. W innym przypadku MoNEYe nie mieli by żadnych podstaw do żądania pieniędzy. Ale jak mówiłem możemy rozmawiać tylko o to co podali publicznie. Jak widać jego kontrakt zawiera parę tajemnic. Poza tym nie na darmo Barca chce wezwać Szejka i udowodnić, że Neymar działał na szkodę klubu czekając do wypełnienia zapisku z umowy i wtedy zerwania kontraktu.

6

Kibicuje Barcie od 1991 roku, ale w tym sporze w żaden sposób nie mogę zgodzić się z jej pkt widzenia. Neymarowi pieniądze należą się jak psu buda. Czemu?
- ktoś z nim podpisał klauzulę, że jak do dnia X będzie w klubie to dostanie X pieniędzy. A że był w klubie do dnia X to mu się należy czy nie? Wg mnie zgodnie z tym co podpisał klub NALEŻY.
- Barca nie wypłaciła mu kasy deponując ją u notariusza więc odsetki za zwłokę będą się należały. Należy zadać pytanie czy 10 proc w całości, czy 10 proc w skali roku. Bo myślę, że jednak ta druga opcja. A więc będzie 20 proc.
- ktoś z nim podpisał w kontrakcie klauzule wykupu na poziomie 222mln euro. Kto podpisał? Przedstawiciel Barcelony. A więc klub godził się na odejście piłkarza za 222mln. A że ktoś tyle dał? Co to kogo obchodzi, że Barca podpisując kontrakt zakładała, że nikt tyle nie da. Za Figo też miano nie dać. A dano. Nie nauczyli się na błędach więc ponieśli konsekwencje. Żadne zerwanie kontraktu tylko wykorzystanie jego zapisów - PROSTE.
Więc jaki pozew o zerwanie kontraktu? I jakie nie wypłacenie należności? W oparciu o to co wiemy o kontrakcie wszelkie argumenty przemawiają za Neymarem i nie można go winić, że chce SWOJE pieniądze. Natomiast należy winić Barce. Za niegospodarność. A W momencie kiedy sąd orzeknie na korzyść Neymara zarząd powinien podać się do dymisji za próbę jego ponownego zakupu i ośmieszanie dobrego imienia Klubu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?