1

Ja....to jest roznica. Griezmann we wlasnym polu blokuje w kontrze levante. Szacun

1

Ma się w składzie Firpo to się gra Smedo/Roberto....eh. Nawet jak to wyjdzie dobrze to chyba nie o to chodzi aby grać prawym obrońcą na lewej mając dwóch lewych

0

Co do Fatiego to trzeba miec pomysl na niego. Valverde powinien wiedziec kiedy on będzie grać a wtedy gdy bedzie niepotrzebny niech rozegra spotkanie w Barcie - B. Dla tak mlodego chlopaka nic jie zastpi rytmu meczowego. Messi tez by byl cieniem samego siebie gdyby w pewnym momencie mu nie zaufano i nie postawiono na jego gre w kazdym meczu.

0

@bielnikk Zgadzam się co do sprzedaży Umtitiego choć uważam, że to będzie trudne. Tu nie wystarczy made in Barcelona od kilku lat. To człowiek z niezaleczonym urazem a Barca często ma wygórowane ambicje kwotowe. Niby jest wart sporo ale niestety cenę dyktuje się poprzez to ile ktoś da, a myślę, że dużo chętnych nie będzie.
Natomiast uważam, że trzeba kupić jakiegoś klasowego obrońcę. Lenglet choć trzyma formę i gra na wysokim poziomie nie będzie Puyolem, Pique a nawet Umtitim z najlepszego sezonu, w mojej opinii brak mu tego czegoś. Natomiast co do młodych.....może i prawda, że by się sprawdzili tylko ktoś musiał by postawić na Todibo mocno i nie zwracać uwagi na błędy. Od siedzenia na ławie nic im nie przybędzie. Co pokazuje przykład Fatiego, który najprawdopodobniej niedługo będzie cieniem siebie poprzez brak regularnej gry w spotkaniach. DLatego właśnie uważam, że powinno się wydać nawet grube miliony na klasowego piłkarza w defensywie, bo to zawsze inwestycja na lata. 24-26 latek na tej pozycji może grać i 10 lat

1

@Cobra303 może dla tego, że nie należy szafować jego kondycją. Skoro musi się oszczędzać i chodzić to równie dobrze można go zdejmować jak jest sprawa załatwiona. A że tego nie robimy to od czasu do czasu może wypocząć, tym bardziej, że wraca też do reprezentacji, a nadchodzące dwa miesiące są napakowane meczami

0

Langlet + Suarez + De Jong oraz Messi.
Wyjdzmy Griezmannem Fatim i Perezem. I w razie co reagujmy.

0

@barteq on jest pozyteczny na CN gdy Barca gniecie przeciwnika na jego polowie. Wtedy mozemy oglądać Busiego w pelnej klasie. Gorzej jak przychodzi do meczu 2alki

0

@kamapl85 Dziś Messi zagrał bezdyskusyjnie świetny mecz. Ale widziałeś heatmape? Wynikało z niej ze na własną połowę cofnął się 5-6 raz. Więc o czym mowa? Z przeciwnikiem, który nie potrafił wyjść z własnej połowy raczej ciężko ocenić co było grane w defensywie. Samo nie skoczenie przy bramce 1:1 można mu zarzucić. Ale nie o to chodzi. Tu mógł na stojąco podawać nawet się nie ruszając bo przeciwnik na to pozwolił.
Natomiast chodzi o sytuację gdzie trzeba podjąć walkę, narzucić pressing. Gdy wynik się nie ułożył dobrze od 3 minuty. Z drużyną co staje w 11 w polu karnym Messi pewnie będzie mógł grać do 40. Dziś nawet pięknie brał się za rozgrywanie ale później przyjdzie wyjazd bardziej wymagający przeciwnik i znowu będzie człapanie i brak woli walki.. I tego już nie zmienicie. A właśnie takie mecze jak te pokazują ile znaczy gdy jemu się chce grać.

0

@Ralfaugu też tak myślę, aczkolwiek czy ma szanse z Virgilem przy tak grającym Liverpoolu?
Za zeszły sezon Messi nie zasługuje. Za cały rok jeśli będzie dalej grał jak dziś to jak najbardziej. Ta kontuzja go wyhamowała.

0

Panie treneiro 75min. Posadź Messiego lub Suareza i daj Pereza.

0

Chyba De Jong zgkasza zmiane.

0

Kontuzja De Jonga

0

@Gaucho Człowieku na jakiego konia. Skontrolował piłkę i nie potrafił jej wybić, stracił na kiwce i jeszcze faulował. Chyba można oczekiwać czegoś więcej od obrońcy niż to co zrobił. Nawet wybicia w trybuny

3

@Misugi14 Po co jest geniuszem. Geniusze nie muszą skakać

0

Nic by nie było gdyby Semedo nie był jak goryl we mgle i nie faulował po swojej stracie

0

@kamapl85 TO ty zacznij coś w życiu robić, niż tkwić w wirtualnym świecie, wpatrzony w bożka który ciągnie zespół w dół. Messiemu zostało w piłce jedno. Jedna próba ataku na MŚ i temu poświęca swój cały cykl do Kataru. Tak więc żyj dalej i patrz na chodzącego pół zawodnika.

19

Bez względu na to kto przyjdzie nie wiele się zmieni. Nic nie zmusi Messiego do biegania. A bez biegających skrzydłowych i z oczywistą nienwrwcająca pozycją na 9 mamy 9 graczy do bronienia i wyprowadzania. Nie będzie pressingu nie będzie grania jak kiedyś. Jak Messi biegał 7 km grając praktycznie w ataku a wdefensywie w pressingu na połowie rywala 30 metrów od bramki to było ok. Jak biega 7km chodząc na środku boiska i własnwj połowie bez wybierania presji to czego my możemy oczekiwać? Gry jak Ajax gdzie biega się bez piłki i wychodzi na pozycję? Gdzie atakuje się jak się straci piłkę? U nas to było.... I nie wróci szybko. Albo zmienimy styl gry. Nowy trener ustawi taktyke pod kontry abo będziemy tacy nijacy z taką grą jak teraz.

0

@Ratamahatta problemem sa 3 zmiany. Dzięki temu ze trafiaja sie kontuzje prawie zawsze mamy wymiane x2 w pomocy i brak zmiany dla Dembele/Fatiego/Pereza.
W pomocy tez siw kisza. Alenia nawet na lawke niw moze siąść a co dopiero o grze mówić. Po woli rozumiem EV i jego krotkiw lawki. Do tego powinno sie resztę zapchac wychowankami i jakos to jest. Inaczej ciezko zmiwnnikow utrzymac w formie

0

@Vold94 bzdura. Zawsze gral na intensywnosci. Druzyna wcale nie musi biegac wiecej jesli zastosuje pressing zdobedzie pilke i bedzie nia grala. Roznica wtedy a teraz jest taka, ze wtedy majac pille klepalismy nia a przeciwnik biegal nabijajc kilometry abysmy my zrobili dogodna sytuację. Teraz przeciwnik biega stosujac pressing, atakujac a my nie potrafimy zagrac 3 pozdan bo kilku graczy stoi. A w tym Messi. Nie da sie mu dobrze zagrac jak nic nie zrobi. Co do Suareza sie nie zgodze. On przynajmniej zawsze walczy, pcha, prowokuje. Nie zawsze jest z tego pozytek ale zawsze jest obecny. Tylko komu on np ma zgrac jak skrzydlowy Messi nie ciągnie po skrzydle. A jak idzie kontra i nie dadz pilki Messiemu to nie raczy ruszyc z akcja. Smutne ale prawdziw. Bo jednak jest roznica zrobić 7km na odcinku od 30metra polowy przecienika do jego bramki, a zrpbic 7km stojąc 3/4 meczu na linii srodkowej

0

@xoran problemem Busiego jest brak pressingu Barcelony. On jest genialny w odbieraniu pilki, przebitsch, zaslonieciu straceniu. Natomiast gdy pilka go mijala to zawsze byl ZA wolny, ZA malo zwrotny a zolte kartki lapal za gadanie. Ale co z tego jak byl mocny pressing a on odbieral wiekszosc pilek albo sprawiał ze brali je nasi obroncy. Nie ma pressingu nie ma grania. A busi zostaje taki sam. Mozna to latwo zobaczyc gdy atakuje na srodkowej lini w momenci gdy zespol staje w formacji. On po prostu gra swoje w nie swojej juz Barcie. I pora naprawdę go o tym przekonać. On nadaje sie na Camp Nou gdzie Barca narzuca swój styl. Natomiast nakgorzej wygląda gdy przeciwnik gra dalekie przerzuty.

0

@pluszek bu mu na to pozwalają patyczkując się i rpzyklaskując jamie to genialne, że ma się oszczędzać. Jak napisalem ze wole go w druzynie grajacego na full przez 2 sezony niz dreptajacego przez 6 to mnie malo na pal nie wbito. Ale tak smutna prawda

0

@Janek_7 ale nie mów tego głośno bo jakakolwiek krytyka Messiego jest zabroniona. Nie biega, traci, zwalniw akcje do kontr w których nie ma pułki nawet nie rusza aby zrobić miejsce. Ale i tak nie można go skrytykowć bo to Messi.

1

No i cóż tak się kończy fajna przygoda PEreza w tym sezonie.
No i gdzie teraz są ci od BIG SAMA? Koleś jest naprawdę zarąbistym graczem jeśli może grać. Niestety poszła mu rzecz której nie można naprawić bo jest nieregenerowalna. Wcześniej czy później przy takich obciążeniach te kolano strzeli. Problem będzie taki, że obecnie prawdopodobnie nie da się go sprzedać w takim stanie. A więc jesteśmy w ciemnej du...

0

@garfi85 mój bład. Zagubiłem się w akcji

0

@garfi85 rozgrywany w tym czasie CdR któremu El Calsico podkradnie kibiców i zyski z praw

3

Tylko, że LaLiga ma rację. Bo wiadomym jest, że na El Clasico telewizje wykupią prawa. Bo będzie to mecz premium. Ten mecz przyciągnie przed TV także dużą część Hiszpanów, którzy w tym czasie oglądali by swoje kluby (wiadomo jak jest w Hiszpanii z kibicowaniem Realowi i Barcie) choć by w TV. Dlatego będzie do duża strata dla tych klubów które będą wtedy grały w CdR. My patrzymy z Realem ze swojego punktu widzenia. Ale nadal jest to dojechanie małych.

0

@challenger O czym ty człowieku mówisz. Zarząd podjął negocjacje w sposób kompromitujący klub. Kolejny raz. Najpierw wymuszanie transferu przez Dembele za naszą namową. Teraz negocjowanie z zawodnikiem klubu który nie chciał go sprzedać w momencie gdy nie jest to dozwolone. A ty bredzisz o tym, że Atle chciało się tym zająć więc powinnismy się cieszyć z 15mln a nie 80? Jakoś inni jak płacą klauzule potrafią zamknąć sprawę w klauzuli. A u nas afera goni aferę. Sądzenie się z Neyem o kase gdzie już ją zabezpieczyli (czyli liczą się z opcją, że wygra). Ciągłe wałki przy transferach. To jest kompromitacja. Kary w postaci banów transferowych. Prawda jest taka, że gdyby to był transfer między narodowy to by się skończyło kolejnym zakazem. Po prostu Atle nie miało się gdzie odwołać. A teraz 15 mln za prawo do WYRÓWNANIA OFERTY innych klubów na 5 graczy z czego jedynie dwóch jest graczami rozpoznawalnymi. Super. Tylko kto w to wierzy.
Lepiej było być UEFAloną za czasów Laporty i mieć szacunek europy i poparcie federacji niż być najbardziej umoczonym klubem europy ostatnich lat.

0

Zapis o wyrównywaniu oferty najprawdopodobniej zostal wprowadzony aby wyjść z twarzą. A prawda jest taka, że dotyczy 3 nonamów i dwóch obecnie średnich piłkarzy. Choć Saulem kiedyś Barca się intwresowała.
Mimo wszystko widać ze sie bali skoro dopłacili Atle

5

Kiedyś człowiek zbierał pół roku kieszonkowe na zwykłą biedronówę. Albo czyhał pod stadionem bo może z treningu wykopią ..... i całe podwórko było szczęśliwe. A teraz> Piłka musi być w najnowszej technologi. Ze znaczkiem firmy. Buty markowe. A i tak nie jesteśmy sto lat za innymi kopaczami.

0

@VanBarca masz rację. Inaczej w doros) ej piłce przywitają go jak Neymara a nie każdy jest odporny na kontuzje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?