yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Messi pociągnie dwie akcje i powiedzą jaki geniusz. A po prostu nie istnieje na boisku. Stoi, chowa się, w obronie nie pomaga bo po co łaskawie się ruszyć. Gramy w 10.
0
@MarioVeB! to, że masz zawodnika w grze, który jest ograny a nie po przerwie bez gry wchodzi i ma na sobie odpowiedzialność.
0
Roberto nie wyjdzie razem z Semedo e skladzie bo Valverde nie zaryzykuje braku bocznego obroncy na rezerwie. A Firpo tam raczej nie widzi
1
@Douglasinho to raczej nie wina trenera ze nie klub nie zdecydowal sie nikogo sprzedac z pomocy bo ostatnimi czasy sprzedaz naszych asow kompletnie nie idzie.
0
PRzeciez przy 3:0 nie można go było zdjąć. No bo po co Messi z Suarezem mają odpoczywać.
0
@xesco i to jest dziwne i dlatego właśnie Ja osobiście o styl gry nie mam pretensji do trenera. BO to nie możliwe aby była taka przepaść jakości. U siebie wychodzą grają, biegają. A na wyjeździe po prostu człapią. Obrona potyka się o własne nogi robiąc błędy jakich nie robią nasi juniorzy. Bramkarz wyjmuje z siatki prawie każdy strzał. Jak się odbija po strzale to wszystko idzie w bramkę.
Jak za to można obwinić trenera. To nie jest przypadek, że w każdym wyjazdowym meczu gramy dramat mimo , że gramy once de gala.
0
@gilbert3 z jednej strony masz rację a z drugiej nie. Zawodnik może strzelać i grać świetnie (przykład Benzemy) ale jak nie pasuje do zespołu to nigdy będzie dobrze. Podobnym przykładem był Ibra. Niby strzelił co miał strzelić 20+ a jednak każdy widział, że to nie to. Dlatego sukcesem jest znalezienie uzupełniających się graczy. Suarez jest obecnie już egzekutorem. Ale jeśli nie tworzymy sytuacji to nie ma z czego strzelić. On dalej jest dobry do grania tyłem do bramki tylko do tak grającego napastnika potrzeba szybkich skrzydłowych, a my mamy na skrzydle Messiego (którzy raczej na skrzydle nie hasa) i Girezmanna który nie gra na swoim skrzydle.
0
@stone80 Dembele sobie radzi bo jest obu nożny. Pozostała dwójka to jest po prostu pomyłka na tej pozycji.
0
@Pawlak1992 Akurat tu nie masz racji. Messi to nie tylko duch naszego zespołu. Kiedy nie ma go na placu, to zawodnicy podświadomie go nie szukają (a gdy jest ile razy bierze nas irytacja, że mógł pójść sam a szukał Messiego). Dlatego to właśnie Messi, który jest kapitanem powinien dać sygnał do ruszenia. On rusza do pressingu to rusza cały zespół, i widać to nie raz.
Zresztą o czym mówić. Odpowiedzmy sobie kiedy widzieliśmy mecz w którym Messi walczył (ale powiedzmy mu nie wychodziło) i przegraliśmy? Takie mecze mogą się zdarzyć ale za takie mecze bije się brawa dziękuje zawodnikom i mówi się cholera nie chciało siąść. A za co mam mu w tym meczu bić brawo? Za stanie i negatywny wpływ na drużynę? Bo taki niestety jest. W sporcie dużo zależy od morale. Jak ci nie idzie to próbujesz coś zmienić. Sfaulujesz na podgrzanie atmosfery (tak robi Atletico które dobrze czuje się w brutalnej, przepychanej grze), stosujesz pressing, drzesz się na swoich, zachęcasz trybuny (ok nie gramy u siebie) ale coś robisz.
Najgorzej nie umiem zrozumieć tego czym ten mecz różnił się od zeszłego. Kiedyś można było powiedzieć mieliśmy największe boisko, a Arsenal najmniejsze i to się wykorzystywało i przekładało na sposób gry. A teraz co jest tym czynnikiem różniącym nasz na CN a na wyjazdach? Ewidentnie coś nie tak jest z psychiką zespołu i występującym brakiem chęci do gry. A to widać gołym okiem,że grają jak za karę,
0
@Wiernyfan80 No właśnie nie jest, ale Busi ubliżył Levante. Bo to oni grali lepiej a my gorzej.
5
Panie Busqutes weź pan lepiej się nie wypowiadaj. Levante miało półtorej setki i nie strzeliło żadnej bramki. Mieli jakieś tam sytuacje wynikające z naszych błędów i strzeliło 3 bramki. My mieliśmy w pierwszej połowie 1 akcje Griezmanna i karny a poza tym choć byśmy zebrali pozostałe sytuacje to nie mieliśmy z czego zdobyć tych 3 bramek. Nasza pomoc nie ma z kim grać w przedzie, bo nie ma tam ruchu, a po uszach dostaje nowy nabytek, który aby nadrabiać dramatyczną grę obrony i brak udziału w defensywie pozostałej dwójki napastników często wraca nawet na środkowego obrońcę. Powiedzmy sobie szczerze Griezmann był w defensywie każdej kluczowej akcji Levante do momentu przejścia na środek. Messi z Suarezem wrócili się w całym meczu łącznie raz. Znaczy wrócił Messi na 30 metr. Nie da się grać tak, że dajemy pograć piłeczką przeciwnikowi jak nikt nie naciska go. A tak właśnie gramy. Odpowiedzmy sobie na pytanie czemu obecnie nasze prawe skrzydło nie istnieje? Bo Roberto jest tam sam. Bez wsparcia bez nikogo. Bo kto ma mu pomóc jak tam powinien być Messi a go nie ma.
Do tego dorzućmy katastrofalne gafy w obronie i mamy pokłosie tego co prezentujemy. Prawda jest taka, że możemy nawet z taką grą wygrać LM warunek jest jeden, przeciwnik u siebie w fazie pucharowej musi zagrać gorzej niż my na wyjazdach. A to już jest umiejętność w tym sezonie.
4
Najgorsze. Brak rozwagi trenera przy wygranych meczach. Można było zdjąć Suareza i Messiego przy 3:0 w poprzednim meczu? Można było. Ale jak to napisałem, to zapytano przed czym mają odpoczywać? No to zapytajcie Messiego dlaczego przez 90 min chodził. Mi się raczej wydawało, ze mu się nie chciało, ale może jednak był zmęczony.
Kolejna rzecz której nie potrafię zrozumieć u Valverde. W meczu z 5:0 wpuszcza graczy ogranych, doświadczonych, jakościowych jak Rakitic (mniejsza o jego formę). A w meczu walki, kiedy trzeba punkty wyszarpywać wpuszcza młodzianów. Dziś przykład zmiany z Perezem. Jestem jego zwolennikiem ale do ....uja pana skoro Griezmann schodzi z lewego skrzydła na środek to należy dać tam lewoskrzydłowego.....w domyśle Fati. To nie!!! Kolejnego gracza prawoskrzydłowego na lewe skrzydło. Co to w ogóle jest? Jak tak można? I wyszło na to, że na lewym skrzydle hasał w obronie prawy obrońca Semedo (akurat choć często się jego czepiam to dziś chyba był najlepszym naszym graczem - patrząc na to co grał w 1 połowie), a na lewym skrzydle prawoskrzydłowy napastnik jakim Perez. I dziwne, że nam nie idzie.
0
@MrDan powiem ci tak. Albo zrozumiesz albo nie. Z Realu odszedł CR7 i przeżywają dramat. Z Barcy odejdzie MEssi i też będzie dramat. Ale każdy koniec rodzi nowy początek. Będzie Barca po Messim. Inna bo inna. Ale jeśli w zespole wszystko kręci się wobec jednego trybiku a on co raz częściej zawodzi to może czas powiedzieć prawdę, że to trybik psuje mechanizm a nie mechanizm trybik.
Cała drużyna patrzy się i gra pod dyktando Messiego. Powiedzmy sobie szczerze kiedy Barca przeżyła największe zawody we wspomnianych 4 sezonach? Wtedy kiedy zawodził Messi. Roma, Liverpool....wygrana ze SLavią, teraz Levante. Co łączy te mecze? Bezproduktywność Messiego. Brak gry, biegania, pressingu, podań, kreacji. I to już nie jest przypadek.
0
@Pawlak1992 Posłuchaj. Tu nie chodzi o sprint na 100 metrów. Tu chodzi o pressing, wychodzenie do piłki gdy jej nie masz, wrócenie się. Jeśli nie jesteś w stanie wrócić za kontrą to nie powinieś być zawodnikiem zabezpieczającym przed polem karnym. Poza tym, jeśli stoisz większość meczu to masz siłę na te 4-5 klucowych powrotów, a nie pokazujesz że masz w dupie.
Gdyby Simone kiedyś nie powiedział Giezmannowi, że można wracać to mieli byśmy 1:1 w pierwszej połowie, bo to on na środku pola karnego blokował strzał z 11 metra. Jemu jakoś można. Sorry ale jeśli Messi nie jest w stanie biegać to nie powinien grać. I tu najbardziej bym winił trenera. Bo w zeszłym meczu należało Messiego zdjąć przy 3:0 i by sobie odpoczął. Nawet to napisałem. To mi odpowiedziano, do czego mam on odpoczywać. Otóż do tego. Aby w LEvante miał siłę pobiegać. Sorry nie można cały czas bronić go jeśli wyniki jasno pokazują, że Barca przeżywa dramaty wtedy kiedy koleś sobie postanawia odpocząć.
0
@KamQiX Tu nie chodzi o brak goli. Tylko sposób gry. Bo bezpłciowość w ataku jest w dużej mierze jego winą. Jego gra wpływa na to, że Roberto nie ma prawa się podłączać bowiem wtedy zostaje cała wolna prawa strona. W tym sezonie prawe skrzydło to dramat. A czemu? Bo na prawym skrzydle bronić musisz całej strony bo Messi nie pomaga. Tak samo wychodzeniem po piłkę. Założymy się że koleś nie przebiegł 8km w tym meczu? I nie obchodzi mnie że w meczu gdzie ma 2 gole i 2 asysty może biegać tyle samo. Bo w meczu w którym nie idzie i trzeba walczyć należy biegać do piłki, bez piłki i za piłką.
A postawa defensywy? Bez komentarza. W tym sezonie mamy tez ogromny nie fart. Nie pierwszy mecz gdy piłka się odbije od kogoś i całkowicie zmyla naszego bramkarza. Swoją drogą to na 2:1 mógł wyjąć ale no cóż zdarza się.
1
@Hushovt to raczej nie wina trenera. Jeśli buduje zespół na 5:0 u siebie to po prostu piłkarze robią coś nie tak, że na wyjazdach gra wygląda tragicznie. Dlaczego nie umieją pograć piłką. Dlaczego nie ma prostopadłych podań. DLaczego? To nie przypadek i wina trenera, że oni tak kopią. Ale niech już Valverde zwolnią. Może nowy trener podziękuje za nie bieganie Messiemu. Ja mam po prostu dość oglądania tego człowieka na wyjazdach. Nie umiejszam jego skillowi ani dokonaniom ani niczemu, ale po prostu jak mu się nie chce niech gra tylko na CN.
2
Pan Messi zabezpieczający ofensywny rzut rożny przed polem karnym właśnie pokazał jak się przeciwnikowi daje okazje na 4:1. Po co pobiec? Pytam się po co? Może koleś sam na sam nie trafi....no i się udało.
0
@Szubi9 Nie wykorzystasz jak ich nie ma
1
Zrozumcie, że nie ma kontroli nad piłką bo nie ma gry bez niej. Jedyne co można podać bezpiecznie to do tyłu. Messi tak stoi, że przez 5-6 minut nie są mu w stanie podać piłki. I to nie wina zespołu. Jak ktoś ma wątpliwości niech przygląda się wyłącznie naszej 10.
0
@Murazor lol....niby kiedy? W jakim meczu?
1
Dzięki łaskawco żeś raczył ruszyć.
0
Możecie krytykować ile chcecie ale łaskawie spójrzcie na jaśnie oświeconego Messiego. Co robi w tym meczu aby odwrócić jego los? Czeka, stoi i nie raczy się nawet wystawić do piłki. Nawet nie mają mu jak podać.
0
@michal26 tylko że to raczej nie wina trenera, że nagle im odłącza mUSk.
0
@njuerr Śmieszny jesteś ty. Kiedy gra dobrze należy go chwalic ale kiedy stoi i nic nie robi to należy powiedzieć to wprost. Bezpłciowość ofensywy jest jego winą. Nawet mu się nie chce. Ale ok atakować nie musimy. Natomias bronić jak najbardziej a w tym meczu wrócił jeden raz!!! Jeden raz pomógł w obronie. ZAJEBIŚCIE!!
0
@zagi31 Kto inny gra na stojąco? Kto? ROberto który nie może pójść do przodu bo na jego skrzydle śpi Messi i sam musi ogarniać o 30 metra ich połowy do naszej bramki?
0
Jak Messi dalej się będzie chował i nie raczy się pokazać do gry to tak się będzie kończyło. Gramy jak by w 10
0
@czarnatom kiedy musiał zagrać to mu się nogi trzęsły ale w 2 i 3 kolejnym meczu już było nieźle. Ponadto skoro w poprzedniej drużynie grał non stop to coś prezentuj. Po to chyba przyszedł zresztą. Mimo wszystko Valvwerde się wybroni bo Semedo gra nieźle.
1
@FDJ no dziwne pytanie. Mają jednego z najlepszych bramkarzy w lidze (przynajmniej statami) więc po co mają Oiera wystawić
0
Ja wiem, że oni mogą zrobić zaraz magię, ale jak Messiemu i Suarezowi nie chce się ruszyć do pressingu niech usiądą na murawie. Jak tak w ogóle można.
0
Semedo niech dłużej czeka z podaniem.