yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Za późno zmiany!!!!!
14
Ja......zdejmij tego Rakitica. Ok zabrał piłke Messiemu. Ale zamiast już coś z nią zrobić to nie szybko oddam w panice bo zabrałem ....czizas
2
Busi fajnie w defensywie ale ciągle i wciąż odwrócony twarzą do naszej bramki. Gry do przodu 3 pomocnika nam brak. Messi w końcu coś szarpie. Kiedy schodzi do środka Fati i Griez powinni ruszać na skrzydle na prostopadłe podania z obrony...których niestety nikt u nas nie potrafi zagrać.
Jeśli wejdzie Arthur to będzie dobrze. Potrzeba pomocnika który rozegra piłkę do przodu.
1
@LionelM95 oby tak było. ALe do tego Messiemu będzie musiało się chcieć pobiegać. ALe może po mocnych treningach uzna, że ruszy się przez 50min a przy 3:0 sobie odpocznie na ławce
1
A może jednak spróbować Messim na środku jako fałszywą 9 skoro i tak nie biega do defensywy. Griezmann na prawe gdzie lubi + Fati / Perez zmieniający ich obu.
To nawet ma podstawę udać się z pressingiem. Jeśli Messi się ruszy Griezmann fizycznie wytrzyma bieganie na skrzydle, a młodym nie wypadać będzie dać plany. 60 min intensyfikacji i zmiana. Dodatkowym plusem tego może być w końcu duży plus obronny dla prawego skrzydła pozwalający atakować Roberto/Semedo i mogacych liczyc na wsparcie.
W sumie z chęcią bym to zobaczył.
0
@Vhaeraun stawianie to za dużo. Wpuszczanie przy rozstrzygnietym wyniku jak najbardziej. Z drugiej strony każdy chce grać. Ciężko kogoś odstawić
1
@Sekstet2009 na razie to trener Barcy B odwala kawał dobrej roboty po mimo tracenie naprawdę najmocniejszych zawodników jak Perez/Puig/Fati/Arujo. Fati odczywiscie 3 druzna ale wiadomo ze by go wciagneli
0
@adaskooow mega okazja. Top4 czy 5 pod kątem liczby asyst Uefa w ostatniej dekadzie! O czymś to świadczy. Dodatkowo Duńczyk, przez co Barca mogła by zwiększyć swój udział w tym rynku. Za darmo. Więc można przekonywać kontraktem. Przy czym nawet sprzedaż Rakitica mogla by amortyzować konteakt "Krystiana" Na pewno opcja mocno do rozważenia ale myślę ze ten zarząd nawet tematu nie podjął. Pozycją na boiski może pokrywać gre Rakitica, Vidala. Ofensywny pomocnik albo środkowy rozgrywający jeśli dostanie zadania defensywne. Jest jedno ale pozycja rodzi konflikt z wprowadzeniem Puiga. I tu się trzeba zastanowić. Mimso wszystko brał bym
1
@MarioVeB! Jak zagra 1/3 maksymalnie dostępnych minut, przezentując się nie źle i wróci do nas to będzie SUKCES!
1
@MarioVeB! dokładnie!!! Czyli to co napisałem w 1 poście:
" I w oparciu o to można przyjąć dwa założenia. Albo klub na niego nie liczy i nie wierzy w rozwój. Albo ma świadomość, że Schalke nie kupi go po sezonie. Jedyny plus, że płacą jego pensje".
Czyli generalnie jak nie pogra to nasza wina. Bo który zespół będzie grał zawodnikiem który odejdzie za pól roku? To po co nam to wypożyczenie? Nam chyba zależało by grał. Ta umowa z każdej strony jest zła dla Barcelony, poza opcją, ze za ok 25mln możemy mieć światowca jesli odpali kosmicznie.
2
@Erik0 nie prawda. Aż tak nie skoczyła dysproporcja kasy. Tym bardziej na pozycji obrońcy nie płaci się takich pieniędzy a już na pewno nie w lidze niemieckiej za wyjątkiem BVB i Bayernu (nie patrzymy na Angoli bo oni płacą w swojej lidze kolosalne pieniądze podnosząc poziom ligi, natomiast za granicę w cale nie przelewając astronomicznych kwot).
A co do Carvajala to Leverkusen kupił go za 5 milionów. A zgodnie z klauzulami odsprzedał za 6.5 mln po roku. Rok później za 7 mln by był, a po trzech latach za 8.5 mln. Wykupili jednak po roku za 6.5 mln. Czyli ile ich to kosztowało? 1.5 mln euro. PÓŁTORA MILIONA!!!! I takie umówy się zawiera. Tracimy jak koleś nie odpala. A jak odpala to za grosze mamy gracza czołówki światowej. I nie w opinii ekspertów z fcbarca.com tylko po grze boiskowej.
2
@MarioVeB! Real znajduje. I nie to, że wpadam w hurra zachwyt. Jednak ich opcja się sprawdza w kwestii wypożyczeń. A u nas co? Rafinhia w Interze? Za drogi na wykup po mimo świetnej gry. D. Suarez....za drogi wzgledem jakość/cena. Delafeu znowu za drogi.
Barca nie ma pomysłu na sprzedaż i wypożyczenie. Z każdym się męczy i podpisuje nie zaciekawe umowy. Nawet Turan wraca do nas. Choć jemu kończy się umowa. Taki mamy zarząd, że nie umie sprzedać gracza nawet za 2-3 mln aby zarobić. I to gracza który miał nazwisko.
Przepłacone kontrakty przy przejściu. Umowy na bóg wie ile. I mega mega nieudolność w sprzedaży.
Ktoś wierzy w to, ze Bayern da 120 za COU? To jak nie da to na ......było taką umowę podpisywać? Podpisujmy realne porozumienia.
1
@Rivaldo83 a zastanowiłeś się nad tym, że szansa na wykup jest mizerna przy takiej cenie? Ile niemieckie kluby wydają? To już nie szalejące Schalke po Gazpromie. Dodatkowo jak wygląda obecnie u nas sytuacja z obrońcami? Słabo. Możemy patrzeć na rozwój francuza ale stawiam, że jak nie błyśnie w pierwszych dwóch meczach to nie rozegra 1/3 możliwych minut.
0
@Undertaker87 oczywiście. W dwumeczu z Live byliśmy gorsi w obydwu meczach. 7:0, 7:1 też należało by uznać za sprawiedliwe.
Tak naprawdę to nawet nie wina EV. Bo po prostu zespół się zestrzał. Paradoksalnie naprawdę naszym problemem jest gra Messiego. Nie pomaga w obronie. I słabo uczestniczy w rozgrywaniu akcji jeśli nie on ją rozgrywa. Ruch bez piłki, to u niego nie istnieje na ten moment. Może się czepiam ale widać to w meczu. I tu zaczyna się problem. Przeciwnik robi pressing. Naturalnym jest rozklepanie i podanie do napastników. Ale napastnicy są u nas stateczni. Suarez gra głównie na ścianę. Messi się nie za wiele rusza. Nie ma mechanizmu rozegrania do szybkich na skrzydle, bo u nas skrzydła biorą udział w rozegraniu od bramki. Crossów do przodu poza zagraniami Vidala i Arthura to nie wiem czy widziałem z 5 w całym sezonie. AKcja skrzydłem? Jak Roberto/Firpo/Alba wbiegają na wysokość pola karnego to wszyscy czają się na 11-16 metrze na wycofaną piłkę. Poza Vidalem i czasem Suarezem nikt nie atakuje linii bramki na przecięcie prostego zagrania. To powoduje, że obrona nie musi się na tym skupiać i może stanąć blokując czekających. Messi to samo. Jak z piłką idzie Griezmann albo Suarez, a rzadziej Frankie, to Leo nie ściągnie na siebie 1-3 obrońców (co często robi dla niego Suarez, przecinając krzyżowo linie jego biegu, ale robiąc to przed nim). Messi poczeka aż minie go piłka i dopiero rusz. To zmniejsza przewagę, skutkując tym, że często mu tą piłkę oddają.
Nie wiem czy obecnie jest jakiś trener potrafiący przekonać Messiego do ruszenia się. Będzie masa hejtu że śmiem krytykować Leo ale takie są fakty i każdy może sam to zobaczyć na boisku. A to tylko atak. Co dopiero mówić o braku pressingu. Najgorsze jest to, że Valverde to trener defensywny a nasza defensywa jest dramatyczna (przez brak wsparcia Leo/Suarez a jak dołączy Ney to już w ogóle). Mamy też masę pecha. Wystarczy zobaczyć bramki po rykoszetach z tego sezonu. Ponad połowa strzałów to było jakieś odbicia, muśnięcia, rykoszety mylące bramkarza albo idące poza jego zasięgiem.
No ale zobaczymy. Może zmiana coś da.
1
@MarioVeB! taki, że można wypożyczyć a Barca płaci jego pensje + wypożyczenie na dwa lata bez możliwości skrócenia albo ze skróceniem za minuty. Takie ma Hakimi w BVB gdzie prezentuje się świetnie i mimo, że jest wypożyczony bez opcji wykupu gra jako podstawowy zawodnik. Nie płacenie + dłuższy okres wypożyczenia przekonują kluby do stawiania na zowdnika jeśli się pokaże z dobrej stony. Wypożyczając na sezon jest tak jak piszesz: klub nie ma interesu w ogrywaniu zawodnika....chyba, że gra wypożyczonymi.
4
Ten zarząd powinien zostać wywieziony na taczkach. Gdzie my jesteśmy za Realem w kwestii kultury lokowania perspektywicznych graczy w klubach to strach pomyśleć.
W sprzyjających warunkach jeśli koleś odpali Schalke zarabia na czysto 25 milionów + powiedzmy 2,5-5 pewnie ralnych zmiennych. To jest jakaś kpina. OK jak koleś nie odpali my zarabiamy 25 milionów + pewnie 2,5 realnych zmiennych. Tylko, że .....jak nie odpali to kto zapłaci za niego te 25 milionów?
Jednak uważam, że w przypadku tak młodego zawodnika należało przyjąć dwie opcje, na wzór Madrytu:
1) Wypożyczamy na 2 sezony płacąc pensje z możliwością cofnięcia wypożyczenia jeśli nie rozegra określonej liczby minut. Połowicznie taką opcje ma Hakimi w BVB. Bez opcji kupna.
2) Wypożyczenie z płaceniem przez nich pensji + tani wykup w granicach 5 milionów. Z tanim odkupem w granicach do 8 mln. Ala Carvajal.
Takie opcje dużo bardziej chronią nas jeśli koleś odpali a chyba każdemu na tym zależy. Natomiast jak nie odpali starty są większe ale też nie zawysokie.
I w oparciu o to można przyjąć dwa założenia. Albo klub na niego nie liczy i nie wierzy w rozwój. Albo ma świadomość, że Schalke nie kupi go po sezonie. Jedyny plus, że płacą jego pensje.
0
@Undertaker87 np nic?
Wszyscy liderzy drużyny podziękowali. Pique dostadnie pokazał co zdobył Valverde. A każdy chyba zapomina o tym. Bo dobrobyt rozpieszcza. I zapomina się, że każdy gra aby wygrać. Przeciwnik też.
0
@darco niezapierdzielanie w obronie kończy się jak z Espanyolem i Realem gdzie Królewscy zbierali piłki na 30-35 obok stojącego i nie raczącego się ruszyć MEssiego. Jest natomiast różnica w grze obronnej. Bo nikt nie oczekuje od M10 gry jak Griezmann. Ale człapania gdy zespół gra w 10 a on nie zdąża wrócić ze spalonego w trakcie kontry Espanyolu i wybicia przez naszego bramkarza to już jest jawny skandal. Nie masz siły poproś o zmianę. Graj dla drużyny a nie oczekuj, że drużyna będzie grała dla ciebie. Kiedyś jak Barca wygrywała a Messi błyszczał można było mówić: Jak fajnie,że się oszczędza. Kiedy zespołowi nie idzie i trzeba pomóc mniej ważne jest czy będa cię chwalić. Ważne aby pomóc drużynie. A jak prowadzisz 2:1 i grasz w 10 to nie musisz strzelić 4 kolejnych bramek. Ważne by przeciwnik nie zdobył jednej, jedynej.
0
@Marcin5aa Ok. Rozumiem twój punkt widzenia. Jednak mój jest taki, że można było nawet poświecić sezon (co na razie przegraliśmy SPH..,...w lidze lider grą bez stylu, w LM dość łatwy przeciwnik....ale różnie bywa) przygotować grunt dla WYBRANEGO trenera. A nie wybierać którąś opcje gdy wszyscy których chcieli, a co najważniejsze MOGLI odmówili. Bayern na Guardiole mógł czekać rok? Przygotować mi zespół, na pewno planować z nim transfery i konsultować pewne decyzje? Mógł. A u nas Barto ratuje wyłącznie własną dupę i tyle. Jak nie wyjdzie nowy trener to powie że próbował. Jak wyjdzie to będzie się robił na zbawcę.
0
Ma racje. Barto ratował siebie a raczej swoją frakcję. Zwalniając Valverde może powiedzieć:
1) Jak sezon wyjdzie: zareagowałem w porę a wszyscy przyklasną
2) Jak sezon nie wyjdzie: próbowaliśmy ratować sezon ale nie wyszło, za dużo złego było.
Ale to jest krótko wzroczne patrzenie. Była połowa sezonu. W każdych rozgrywkach istnieliśmy. Przegraliśmy SPH. Ok. Ale wszystko przed nami. Nawet jak Valverde miał odejść. Należało spokojnie poszukać trenera który przyjdzie przed sezonem. Który już teraz będzie patrzył kogo widział by w drużynie. I przygotowywał sobie plan na przyszłość. Bayern mógł poczekać na Guardiole 1 sezon? MC mogło pół sezonu. A my co? Tak nam się grunt palił pod nogami, że po latach dominacji w LL nie mogliśmy spokojnie przeżyć jednego słabszego sezonu? Ludzie w zeszłym sezonie grając słabo doszliśmy do PÓŁFINAŁU LM. To nie jest osiągnęcie? gdybyśmy odpadli po dwumeczu walki nikt by nie pisnął. Ale odparliśmy po 3:0 i 0:4, więc jest to wyraziste jak......uj. I boli bardziej bo sezon wcześniej odpaliśmy po 4:1 i 0:3. Ale to nadal był PÓŁFINAŁ najcięższych rozgrywek. I spokojnie można uznać to za daleki etap. Dlatego zmiany należało dokownywać na spokojnie z wizją przyszłości a nie w atmosferze trzęsienia ziemi aby ratować swoją dupę.
5
@Marcin5aa chodzi o styl. A tego nie umiesz zrozumieć. Należało poinformować go o decyzji, znaleźć następce a następnie ogłosić zwolnienie. Zamiast tego zaczęto szopkę medialną. Szukali na chybił trafił bo nie było kogo wziąć. Najpierw zatrudnili następce a później siedli do negocjacji o rozwiązanie.
Barto lubi komunikować się przez media
1
@stone80 to nie Valverde robił transfery, tylko klub mu kupował. Poczytaj o transferze Malcoma.
0
@paquito88 bo jak widać Xavi, Puyol i część starych odcina się od obecnego zarządu. Bardzo możliwe, że zmiana nadejdzie po wyborach.
0
@nadachu i tu dochodzi kwestia transferów. Kto za nie odpowaida w klubie. Czy aby na pewno trener miał możliwość i był odpowiedzialny za budowwnie drużyny, czy też dokonano zakupów pod budowanie haypu klubowi a trenera zredukowano do wystawiania tylko składu. Bo aż się nie chce wierzyć, że pokupował młodych a później odstawił ich na boczny tor, tak calkiem, całkowicie
0
@mike78 mylisz się....niestety w Hiszpanii nie ma menagerów tylko trenerzy. Dlatego po mimo wielkich sukcesów czy Guardioli czy Zidana dość szybko odchodzą oni z klubu. Trenerzy niestety nie mają realnego wplywu na kształt klubu i co raz bardziej wierzę, że również na transfery
0
@Jordi65 niestety nasz prezes to mistrz strzelania sobie w kolano i zadłużania Barcy. A tak serio to ja zastanawiam się jaki wpływ na transfery w ogóle miał Valverde. I czy klub nie kupowal mu zawodnikow pasujących do klubu a nie do drużyny trenera.
1
@Jordi65 dlatego to Prezesa powinni postawić przed plutonem egzekucyjnym. Barcelona na odszkodowania za jego kandydatury zaplacila tyle ile by nam na Lautaro teraz wyatarczylo a przypomnijmy ze jeszcze sa pozwy MoNeyow i DiS.
Poza tym co myślał Bartomeu? Ze Valverde zrezygnuje z kasy jak go wywalą? Co oni mu mogą zarzucić. Wyszedl z 1 miejsca w LM. Jest liderem LaLiga. Jedynie co przegrał to awans do finalu SPH po dobry ofensywnie meczu ktory skonczyl sie dramatem w obronie. Więc co mu można zarzucić? Brzydką grę? Jak za to go wyrzucą to niech wypłacą kontrakt do końca i tyle. I podziękują za 2x LL, CdR, SPH.
Jak można było tak spieprzyć wymianę trenefów Panie Prezesie. Smród za smrodem za twojej nieudacznej prezesury.
0
@darco Jeśli umiesz pooglądać mecz piłkarski z innej perspektywy niż zachwycanie się nad dryblingami i golami Messiego, to ja wiele innych osób zawuważysz, że kompletnie nie pomaga w defensywie. Nie wywiera presji. Nie biega do szybkich kontr jeśli nie dostanie w tej kontrze piłki. Ok ma taki styl, że atakuje z głębi ale jak idą 3 na 2 to nie tylko jego rolą jest strzelić albo rozegrać, ale też w razie co zrobić przewagę i zabrać obrońce za siebie. A tego MEssi już od dawien dawna nie robi. POza tym nie oszukujmy się. Jak ktoś przebiega 3-4 km mniej w meczu to nie jest tytanem pracy. Nie jest geniuszem oszczędzającym organizm, tylko zwykłym rozkapryszonym samolubem. Bo wygrywanie nie polega tylko na strzelaniu ale i na grze obronnej. Już dawno pisałem, że wolę widzieć Messiego w pressingu, sprintach przez 60-70 minut niz oglądać tą padakę i stanie nie wiadomo po co przez 90 w oczekiwaniu na cud. A prawda jest taka, że problemy z wyjściem od bramki to też jego rola. Po to wciaga się przeciwnika aby szybko przenieść ciężar gry do pomocy albo ataku. Ale jak w ataku jeden stoi i nie raczy się ruszyć to nie ma o czym gadać.
To moje zdanie. Ty możesz go wychwalać pod niebiosa i uznawać za zbawcę. Ale widać jak Barca gra w meczach bez niego, a z nim.
0
@XaviHeart skąd wiesz co by wygrał? Może CdR, LL, LM a może nic. Jesteśmy w grze o wszystko. W zeszłym sezonie LL, półfinał LM, finał CdR. To nie są złe wyniki. Tylko styl porażek stwarza tak tragiczny obraz. W tym sezonie jedyne co na razie przegraliśmy to SPH.
1
Masakra. Mieli plan kontraktowania Koemana po sezonie. W kuluarach każdy wiedział, że Ernesto po sezonie odejdzie. A tu takie jaja w połowie sezonu. Po co? Na co? Nie mamy środkowego napastnika praktycznie do kwietnia/maja. Nowy trener nie zna klubu, zawodników oraz musi zmierzyć się z zapaścią i leniwym Messim. A dodatkow "teoretycznie" zatrudniany jest na pół sezony. To popsuje sobie karierę tym, że nie ugrał nic z sypiącą się Barcą?
Chcą nowego? Niech biorą asystenta Valverde albo człowieka z rezerw. A najlepiej niech dadzą już wolną rękę Valverde na granie młodymi bez presji wyniku, bez płacenia odszkodowań. I po sezonie niech mu podziękują jak innym.