yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Czy my sami musimy sobie robić problemy? 2:0 spokojny mecz bez akcji Getafe. I dupa.....
0
@Kakixbarca a to, że Robeto w obronie daje dużo więcej niż on.
1
Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale właśnie zobaczyliśmy co powinno się grać z Antkiem. On takich wyjść w meczu na daleki i krótkie piłki robi po 3-5 w meczu
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Granie w chodzonego wyjdzie nam na dobre!!! Jak Messi cały zespół postanowił się oszczędzać z bieganiem i regenerować podczas meczu, aby dotrwać do emerytury żeby móc grac tym samym składem do 40.
1
Oby nie Semedo i będzie ok. Dał bym w koncu też szansę Arujo i Puig tylko, że drugiego nie ma nawet na ławce :D
0
@Vhaeraun dlatego nie kupili w jednym roku.
0
@Murazor tak wygląda, kwestia tego, że wyniki już lepiej nie wyglądają. Jak nie wygra ligi, lm bo cdr juz przegrał to należy winić Valverde? On zostawił klub na liderze, z awansem z 1 miejsca. Nie wiadomo co by było. Za Valverde wyniki byly. Styl byl dramatyczny
6
Na CN strzelić strzelimy. Martwić powinniśmy się obroną.
1
@krisdm Aleksander Isak. I nie ma się co zastanawiać. To co prezentuje w Sociedat w tym sezonie sprawia, że nie trzeba daleko szukać.
3
@Tasde nie zapomnijmy przy tym, że za Valverde tak naprawdę przegraliśmy jedynie SPH. Byliśmy liderem i w grze w CdR i LM. Gra wyglądała słabo ale jakoś to się toczyło. Za Setiena niby gra wygląda lepiej, ale to raczej wynik tego, że Messiemu "się chce bardziej i raczy pobiegać". No i wyniki nie są super, z tym że zawsze można się tłumaczyć, że to wina z czasów Valverde.
A to co przytoczyłeś jest też jawnym dowodem na to, że Valverde grał tym co było najlepsze. Mogliśmy psioczyć na Rakitica (którego również ja już sprzedaje od roku) a jednak grał u każdego trenera który był, co znaczy że wg zbieranych danych, wpływu na grę ma on po prostu to coś co się przydaje w oczach trenerów. Podobnie jak Busi.
Od siebie powiem, że wg moich obserwacji w chwili obecnej najlepiej było by grać Busim na CN, a Rakiticem na wyjazdach na pozycji DM. Jednak sztab szkoleniowy nie podziela mojej wizji, która jednak mogła by zapewnić rotację na każdej pozycji pomocy oraz miejsce dla Puiga do częstszego grania ;).
A tak serio to zmiana trenera była wg mnie błędem. Teraz nie wiadomo tak naprawdę czy Setien zostanie czy nie. Zostanie jak coś ugra. A jak nie? To znowu zmiana i nie będzie przemyślanej przemiany i strategi przebudowy. Mimo wszystko należało dać skończyć sezon Valdkowi, a z nowym trenerem rozmawiać o transferach oraz przebudowie. I w końcu skończyć z "hiszpańskimi kaprysami prezesów". To trener ma decydować kogo by chciał, a nie klub mu kupować pionki do wystawiania na boisko. Wtedy może będzie to miało ręce i nogi.
Tak naprawdę o transferach powinno myśleć się już teraz. I zaczynać nad nimi pracować.
8
Oszczędzić kasę. Pograć Fatim. I pomyśleć o Wernerze lub Isaku w lecie + większość kasy zainwestować w mega transfery w obronie, bo to tam jest problem.
0
Kwestia czy za Rafę da ktoś 17mln jeśli został mu rok kontraktu? Nie jest to takie pewne. Nam zostaje się modlić o brak kontuzji w jego przypadku w koncówce sezonu.
3
Prawda jest taka. Wyceniany obecnie przez portale na ~70 mln. Ale czy ktoś przy zdrowych zmysłach dał by 30 mln? Nie ma się co oszukiwać. Zostały mu 2 lata kontraktu. Mega kontraktu. Chłopak ma problemy ze zdrowiem. I żadnej gwarancji, że gdzie indziej będzie zdrowy. Zarabia wg danych internetowych 10mln+ rocznie. Czy na jego miejscu zrezygnowali byście z takiej pensji i przeszli gdzieś na 2-3 mln? Bo chyba nie ma się co spodziewać, że agent załatwi mu pensję w zasięgu 5-6 mln (choć to i tak 2x mniej). Dlatego tutaj zostanie i dokończy kontrakt. Będzie robił co będzie mógł aby grać i oby wyszło. Ale wg mnie odejdzie jako wolny zawodnik. Takie jest moje zdanie.
I dlatego uważam, że sztab medyczny i szkoleniowy powinien wziąć się do roboty i wymyśleć co z nim zrobić. Zwiększyć masę mięśniową i wagę? Wg mnie tak. Być może po prostu organizm jest za słaby i tyle. Płacą im, niech myślą.
Niech robią co chcą ale chłopak powinien być przygotowany do gry i tyle. Talent ma, zagra kilka meczy i wróci. Poza Borussią nie zagrał połowy sezonu z rzędu jak się uda wierze, że będzie mega dobry. Ale jedna budując kadrę ciężko liczyć go jako pewnego członka zespołu. A jak tak podejdą do sprawy chłopak podłamie się i już nic z niego nie będzie. Ciężki orzech do zgryzienia dla specjalistów z naszego klubu.
Dodatkowo Barca mając materiał poglądowy w postaci Vermy, Rafy Alacntara, Demebele powinna zlecać jakieś badania. Przecież coś łączy tych zawodników. Szczególne Belga i Francuza. Coś w organizmach sprawiało, że łapali uraz za urazem. Na treningu, na boisku, na prostej drodze. Być może nauka da radę już to odnaleźć.
0
@Coutinho007 jak niżej. Kolana choć te też są problematyczne bo się nie regenerują, ale można je dobrze poskładać.. Villa po złamaniu nogi też trzymał poziom. Ale tu chodzi o ścięgna. W sporcie zawodowym przy obciążeniu i tym jak dostają po ścięgnach szansa, że pójdą znowu jest mega duża. Mam nadzieję, że to nie koniec jego kariery. Był dorgą na rynek Japonski
0
@marcin000019 kiedy grał był dobry. Teraz ma konflikt w klubie i nie wystawiają go. Stracił miejsce na rzecz Isaka który wg mnie powinien być celem transferowym nr 1 Barcy w letnim okienku. Widać w nim Etoo. Szybkość, dynamika, strzał, zabranie się z piłką + ma technikę. Warto obejrzeć skrót ostatniego meczu (derbów Kraju Basków) przy obu bramkach Isak gra po prostu rewelacyjnie. Ze stojącej piłki potrafi na 2 metrach zrobić metr przewagi. Dembele miał podobny talent ale niestety kontuzje. No i szukamy środka więc nie ma się co zastanawiać.
0
Koleś jest spoko. Ale my raczej nie szukamy teraz napastnika na lata. Po co szaleć? Wziąć tego z klauzulą 9mln z Getafe ( jeśli w ogóle brać kogokolwiek). W lato i tak chcą ściągnąć poważnego napastnika (choć uważam że raczej obrona potrzebuje MEGA doinwestowania).
0
masakra. Szkoda chłopaka, bowiem taka kontuzja zamyka mu drzwi do prawdziwej kariery. Praktycznie nie ma zawodników którzy po takiej kontuzji coś osiągneli. A jednym z niewielu przykładów gry na wyższym poziomie po takiej kontuzji jest Milik. Niestety jak pokazuje historia takie kontuzje ciągną się za zawodnikiem i wcześniej czy później następuje powtórka.
2
@szymonex10 od gościa który był nadzieją prawego skrzydła Barcelony (a poprzeczka po Alvesie WYSOKA) oczekiwał bym, że potrafi przedewszystkim bronić a później dać coś w ataku. A tu daje COŚ w ataku a bronić kompletnie nie potrafi. Zreszt a wystarczy obejrzeć ostatni mecz, i przed ostatni. I widać jakie ma postrzeganie linii, swojej pozycji, pozycji przeciwnika, piłki. Jak goryl we mgle.
No ale na szczęście dla wszystkich mój głos się nie liczy, i dalej można wznosić achy ochy i liczyć na młody talent.......rozkwitający po 3 lata w Barcie. A prawda jest taka, ze powinien pójść do odstrzału bo jest po prostu słaby na nasz zespół.
3
Nie dziwie się ze gramy jak gramy jak zawodnicy żyją w swoim fantastycznym wyimaginowanym świecie.
Co pokazał w tym sezonie? I to ma być najlepszy jego sezon?
Żegnaj ligo, żegnaj ligo mistrzów.
A ty Nelson obudź się. I zagraj jeden mecz po którym można by coś pozytywnego powiedzieć o tobie.
3
@Rhaan bo żeby coś tworzył musi grać regularnie. Fati też psuje na potęgę. Ale sytuacje ma
Sla ostatnio strzelił dwie bramki, po mimo rozegrania dość przeciętnego meczu. Dla Fatiego początek był o tyle łatwy, że jak młody Messi mial Ronaldinho, Etoo i innych doświadczonych graczy, przy których rozwinął swój talent. Tak Fati miał Suareza, Messiego. Gdyby grał nadal z nimi, a Barca była by na fali było by dużo łatwiej. A tak? Są wymuszone oczekiwania i brak miejsca na błedy. To samo dla Puiga. I tu jest właśnie decyzja trenera. Gramy Rickim i ryzykujemy (czy aż tak bardzo, skoro gramy słabo? ), czy jednak walczymy bo przecież na razie przegralismy tylko SPH i CdR. Wszystko inne jest w zasięgu. I tu jest ten dylemat grać lepszymi, czy budować na przyszłość. Czemu nie spróbować Busi, Arthur/Vidal, FdJ, Puig? No al3 mnie nikt nie rozlicza z wyników. Mysle ze jesli przegramy ligę to Puig bedzie gral wszystko.
0
W tym sezonie strzelcy w LaLiga są dramatyczni. 14 bramek starcza do prowadzenia.
0
@barwoj1 nie występował.
1
@Krecony88 jeśli to prawda to może rzucić na głęboka wode Arujo? Niby to tylko Getafe. Ale to Getafe z obecnego sezonu. 3 zespół ligi
0
Obejrzycie sobie skrót Sociedat Bilbao. Naprawdę skłaniam się ku temu aby zainteresować się na poważnie po sezonie Aleksandrem Isakiem. Drybling, technika, dynamika, szybkość, skuteczność. Koleś prezentuje się obecnie świetnie. A przede wszystkim szuka go piłka.
0
@barteq no za karnego ciezko się czepiac. Dostal piłką i tyle. Zdarza się.
0
@Migel też to zauważyłem w trakcie meczu.....ale później stwierdziłem, że winny jest też Semedo. Obejrzyj powtórkę. Samu ewidentnie czeka na wracającego Semedo a ten.....zwalnia.
1
Ja bym jednak w najgorszych dorzucił brak formy i podejmowanie błędnych decyzji przez Messiego. Możecie się nie zgodzić i psioczyć w koncu zaliczył 3 asysty. Jednak dwie kontry w koncówce spotkania idą na jego konto a powinny zakonczyc mecz. Kontra wyprowadzana przez Arthura. Brazylijczyk biegnie z piłką, a Messi czeka aż ten go wyprzedzi. Widać po Arthurze, że zdębiał i nie wiedział co zrobić. Czekać, oddać, biec. Messi w końcu się ruszył zamiast tego powinien od razu ruszać 3 na 1. Skończyło się 3 na 2 i brakiem gola. Następna kontra już idzie poprawnie.....bo wyprowadza ją Messi. Wiadomym było, że w końcówce Roberto będzie zabierał mu obronce na prawo. A praktycznie wszyscy wiedzieli, że Messi zejdzie do lewej nogi. Błąd. Bo Roberto nie zdążył zejść z obroncą i powstał tłum. Messi powinien mu jednak zgrać ale w ostatnich meczach ma problem z podawanie do partnerów w takij sytuacji. Jednak jest i tak dużo lepiej niż z Walencją. Oby jak najszybciej strzelił bramkę bo widać, że męczy się niemiłosiernie. Dziś po mimo 3 groźnych strzałów nie można mu nic zarzucić bo to były ciężkie pozycje. Nie to co w CdR.
Dorzucić należy jeszcze Griezmanna. Jak zawsze chociaż pracuje to wczoraj to był dramat. Przeszedł koło meczu. Przewracał się. Poza jednym dograniem do Messiego dramat. Nalezy też zauyważyć fatalne rozegranie Busiego. O ile w defensywie i odbiorze gra ok o tyle w rozegraniu strasznie choć i tak poprawa bo grał piłki na wolne pole a nie do nogi. Była taka akcja gdzie odebrali piłkę pod polem karnym i byli 3 na 2. I Busi zgłupiał bo nie mógł oddać a samemu nie przyszło mu do głowy aby ruszyć. Cieszy bramka na 2 : 2. Często ma sytuacje że móglby ruszyć do przodu z 5-10 metrów ale tego nie robi.
Semedo - nie wiem czy nie lepiej zamienić go z Roberto pozycjami. Semedon nawet nie udaje że wraca do obrony jak pójdzie skrzydłem. W przodzie potrafi zakręcić, ale obecność Roberto w pomocy jest wynikiem jego słabej gry defensywnej. Ktoś mu musi pomagać. Już sam fakt, że 3 groźne akcje Betisu poszły jego skrzydłem a on nie zobaczył żółtej kartki (dodatkowo Roberto powinien wylecieć za faule na jego pozycji) świadczą o czymś. Spóźniony. Nie umiejący się ustawić. Gubiący przeciwnika na swoim skrzydle. Obejrzyjcie co robi przy bramce Fekira na 2:1. Obejrzyjcie kontrę Bestisu w 2 połowie kiedy po prostu doganiając przeciwnika staje. Sorry ale koleś jest nieporozumieniem.
Jeśli mamy grać dobrze musimy zacząć od obrony. I nie żadne Neymary. Tylko grube miliony w obroncow. Kupiliśmy Albe, Alvesa. Nie byli tani ale w latach świetności byli tym czego trza. Wolniejszy Puyol będący geniuszem ustawiania i krótkodystansowej dynamiki był wspierany przez genialnego Pique. A teraz widzimy co się dziej. Pique grający wysoko to wolny Pique. Co się z nim robi pokazał Iniaki gdy biegł jak Supermen a Gerard leciał trzymając się jego powiewające peleryny.
My mamy solidnego Langleta ale potrzebuje grać z kimś naprawdę szybkim i sprawnym. Langlet, Pique, Umtiti to nie jest to. Dodatkowo jak im dorzucą Albe i Semedo w obecnej formie to samo prosi się o karę. Choć Alba w dzisiejszym meczu super grał na czas i uczestniczył w wyprowadzaniu pod koniec meczu. Za to brawa
Co do najlepszych. W końcu udane stałe fragmenty. Choć Messi z rożnego z prawej strony mógłby przestać chcieć strzelić rogala i wrzucać na 5-8 metr. Jedne świetne dogranie do Firpo. Przerzut do Holendra mistrzostwo świata. Jak widać gdy gramy szybciej i na wejście to coś się dzieje.
0
Bardzo fajny wywiadzik. Bnardzo sensowne myślenie. gram dla Betisu więc na razie Barcelona mnie nie obchodzi.
1
@Qaz123 nadal twierdze, ze Roberto nie grał źle. Z nim powinien popracować psycholog,, żeby uwierzy w swoje umiejętności. Wszedł w drybling, wziął na szybkość. Bo szuka ale wyłącznie Messiego.