5

Ten awans jest praktycznie tak samo ważny jak mistrzostwo. Piement powinien mobbingować Setiena, że jeśli ten nie ma w zamyśle wystawienia Puiga Fatiego Collado Arujo to powinien po prostu ich oddać do rezerw. Mając zespół na zapleczu LL mamy możliwość szkolenia dużo lepszych graczy. Podobnie jak ściagnięcia lepszych grajków.

0

A Pjanic ma zarabiać u nas tyle co Arthur w Juve. Fucking logic transakcja jak 5 z ugranych 10mln pochłonie wyższy kontrakt Serba.
Naprawdę tak się napaliliśmy na kolesia? Ja rozumiem jak byśmy dawali Rakitica. Ale młodego Arthura?

Chociaż w sumie przemyślałem temat. Jest jedne proste wyjaśnienie. Bilans Barcy wychodzi tak dramtycznie, że jeśli nie zapną budżetu i osiągną pewien procent dlugu to wchodzi zarząd komisaryczny czy też z automatu zarząd otrzymuje wotum nieufności czy jakoś tak. Było to kiedyś chyba na stronie.
Jeśli transfer przeprowadzą jak ten Neto czyli sprzedamy przez 1 lipca a kupimy Pjanica to to jasna sprawa, że chodzi dokładnie o to.

3

@Turio Ma wpisaną klauzulę 16 mln. I.....tak nie ma na niego chętnego. To chyba oczywiste, że mało kto chce zaryzykować ciągle łamiącym się zawodnikiem.

0

@Gacu95 bzdura. Jedyny gracz pomocy który wyprowadza piłkęe z poziomu obrony. Jego problemy zaczynają się za połową. Czemu? Bo nasze skrzydła nie biegają za piłką tylko czekają na piłkę.Suarez z Vidalem grają na ścianę. A Messi czeka na piłkę cofnięty. Stąd niemożność rozgrywania tylko oddawania piłki. Ale jak wyprowadza można zobaczyć w kontraście z Busim ktory bierze atakującego na plecy i się wywala. Arthur gra piłką i wychodzi do prostopadłych podań.al A że u nas mało kto takie gra (patrz na Griezmanna to się dowiesz ile piłek dostaje) to i Artek wygląda blado.

0

Kurde jeśli wróci FdJ to marzy mi się zestawienie w pomocy. On na DM + Arthur w środku i Puig. Aczkolwiek raczej wątpliwa sprawa.
Mimo wszystko fajnie będzie spojrzeć na pomoc bez Busiego.
Co do składu to trener też powinien w klońcu budować kogoś. Albo Martin albo Fati. A jeśli wchodzą jako zmiennicy to 60-65 min. Wtedy można zobaczyć ich prawdziwy wpływ na grę.

0

@ZIBI88 nie przesadzajmy. Koleś ma potencjał. I jeśli da mu się pograć (i ominą go urazy) to wchodzi na mega poziom. I jest właśnie takim młodym Xavi. Nie patrz na szczyt formy katalończyka tylko jak grał jako zmiennik Guardioli. Arthur super kontroluje tempem meczu. I super wyprowadza piłkę z defensywy. Gdy go nie ma z tym mamy problem. Natomiast problemem Arthura jest to, że nie jest to zawodnik do kreacji gry w przodzie. I jak wyjdzie za połowę nie bardzo ma komu oddać piłkę do stworzenia czegoś. Tam jest właśnie potrzebny ktoś jak Puig. Ktoś kto z piłką pobiegnie do przodu i wygra pojedynek 1na1. Arthur takie wygrywa ale balansem ciała i zmianą szybkości tempa prowadzenia piłki. A tak się nie da tego robić w przodzie gdzie jest gąszcz. Pewnie dało by się gdyby Semedo/Alba + Suarez ruszali do prostopadłych piłek ale niestety tam jest stagnacja i czekanie na granie do nogi.
Natomiast cię poprę z tym OUT. Jeśli serio Juve złoży fajną ofertę w gotówce to może warto jednak go sprzedać bez zabaw w jakieś smieszne wymiany.

1

Mieliśmy piłkę po naszej stronie. Wygrywając mogliśmy gwizdać na decyzję sędziów. Zresztą mecz po El Classico byliśmy liderami dzięki sędziom więc nie ma co płakać. Trzeba grać zapieprzać i będzie dobrze.

4

@Midast akurat wg mnie bardzo dobrze napisał

3

Niestety widać, że to właśnie gra w środku jest naszym problemem.
- Arthur bez formy. Ok jego trzeba zbudować. Ciekawe jak wyglądał by z Puigiem. Bowiem widać, że to typowy środkowy pomocnik. Nie wchodzi do ataku. Bliżej mu do Xaviego niż do Iniesty. Nie ma ciągu na bramkę ale można wykorzystać jego kontrole rytmu gry, kółeczka. Ewidentnie nie ma z kim pograć. Vidal z przodu oddaje do tyłu, nie ciągnie na bramkę. Brazylijczyk przy wyjściu z defensywy potrafi przyspieszyć, ale później nie bardzi jest z kim grać bo skrzydła u nas nie idą jak w normalnym klubie do przodu. A jak sztab uzna że się nie sprawdza? Sprzedać za gotówkę i zrobić miejsce dla Puiga.
- Vidal typowo do walki ale raczej słabo do rozegrania. Fajnie wchodzi z 2 linii. Chyba jedyny gracz z linii pomocy który próbuje grać przed zawodnika a nie do nogi.
- Busi dobrze gra przy pressingu czy odbiorze ale do rozgrywania i przyspieszenia się nie nadaje. Od zagrań typowo na 5m w bok do nogi aż oczy bolą. Spowalnia grę. Nadaje się do kontroli meczu ale nie do jego rozgrywania. Kategorycznie nie może grać z Rakiticem w jednym składzie bo uśpią grę.
- Rakitic jak widać potrafi jeśli gra na DM. Za słabo już w grze do przodu. W tym sezonie powinniśmy go już tylko oglądać na wymianie z Busim. Gra dużo lepiej w rozegraniu niż on. Słabiej w pressingu ale w obronie porównywalnie. Obecnie to jest na poziomie S.ROberto z pomocy. Bez dynamiki i polotu. Powinien być zmiennikiem.
- Puig widać że chce i się stara. Ma zadatki na super grę. Fajnie było by zoboczyć go z Arthurem, który wyprowadzi piłkę z defensywy a dalej robota Puiga.

Co do pomocy. Albo weźmy Alenie z powrotem wyzbywając się szrotu w postaci Ivanów dziękując za długoletnią postawę. Albo zachowajmy się cwanie na rynku. Taki Willian z Chelsea do wzięcia za darmo mógłby robić ogień w środku przez dwa sezony.
Kwestia tego czy my umiemy pozbyć się kompleksu MEssiego. Wczorajszy mecz pokazuje, że po mimo dobrych pozycji nasze asy usilnie starają mu się dograć, podać, wypuścić, albo w jakikolwiek sposób dać piłkę. Jest to bezsens totalny szczególnie w przypadkach jak mu Suarez daje klepkę w gąszcz 3 zawodników. Puig też zaczął mu oddawać ale....po wejściu Fatiego fajnie otwierał skrzydło. I tak właśnie powinno to wyglądać. Messi ma strzelać a nie kreować wszystko sam bo słabo to wygląda.

4

Nie grają źle. Ale to już jest żałosne te ciągłe nastawienie się na oddanie z klepy Messiemu. Bilbao musiało by być głupie aby to łyknąć.

2

Pierwszy raz z przyjemnością czyta się te info....no może poza Pjanicem. Jak Juve chce Arthura to krzyknąć 40-50mln i niech płacą. Gdzie sens wymieniać młodego perspektywicznego na starego i porównywalnego.
Poza tym Arthur nie genereuje wysokiej pensji.

1

Najgorsze w tym wszystkim, że każdy widzi, że Busi i Rakitic nie dają rady w pomocy. Potrafią super odbierać ale kreacja już nie taka. Busi gra od lat to samo ale jak podaje Ivanowi to to do cholery nie jest Xavi ani Iniesta.
Chorwat i Sergio powinni być swoimi zmiennikami. Wtedy można ich obu wykorzystać. Busi do kontroli meczu. Ivan do szybszej gry. Ale razem tworzą dramat Barcy w grze do przodu.

0

@Filipfcb2000 też mam takie wrażenie. Jeśli trochę pobiegają to słabo nas widzę. Choć nie jestem zwolennikiem jego talentu to Zieliński z lewą i prawą nogą wkręci nasz środek w ziemie. Szczerze to nie wiem czy właśnie takiego gracza nam by nie było trzeba. Takiego co ruszy do przodu i wkręci rywala. Na ten moment tylko Messi robi to biegnąc w kierunku bramki przeciwnika.

3

Mecz nie był zły. Ale z podejściem, że chłopak do zmiany gotowy w 84 minucie, a ci mu z wypiekami na twarzy tłumaczą jeszcze w 88 minucie założenia taktyczne choć były 3 przerwy w grze do zmiany. to niech Setien się pakuje i wypier...
Ja się pytam gdzie była reakcja trenera gdy Sevilla w 60 minucie nas zamknęła. To była dobra gra wg niego? Człowieku. Masz 5 zmian. Możliwość różnych wariantów taktycznych a nie potrafisz wykreować dla graczy żadnej innej wizji gry niż ta z czasów EV, która po prostu przestała sie sprawdzać. Na hu.....grać 2 zawodnikami którzy spowalniają grę i 3 który odpowiada za walkę ale nie za kreację. Busi z Rakiticem wykreowali coś w 1 połowie. Po 30 minucie znikli. Ok Sergio milion odbiorów, Ivan pewnie 2/3 tego. Ale do cholery kto ma coś wykreować. Czepiam się Messiego, że człapie ale w tym meczu cofał się wychodził. Starał się tworzyć. Ale sam sobie nie poda.
Griezmann też pokazywał się do gry. Ale czy to jego wina, że żaden z pomocników nie umie dołączyć do akcji i wolą stanąć na 40 metrze? Z kim ten człowiek ma zagrać na lewej klepe. Pojawił się Puig i od razu coś ruszyło.
Panie trenerze. Ślepy n ie zauważy, że jak będziesz grał składem którym grał EV to nic nie będziesz potrafił zmienić.
Teraz niestety musimy trzymać kciuki za Sociedat bo już straciliśmy przywilej decydowania o sobie.
Albie trzeba wybić z głowy te szukanie MEssiego. To ma być przywilej i opcja a nie pierwszy wybór. Bo co raz słabiej to wygląda.

1

Ja pierd......86 minuta a oni wstrzymują zmianę...eh

0

Serio wg trenera gramy na tyle dobrze, że nie trzeba zmiany?
Rakitic albo Suarez powinni opuścić. Choć nie grają źle.

0

Co robi w przodzie Semedo, że do szybkich akcji Sevilli nie zdąża wracać?

0

Fajnie zaczeliśmy ale im dalej w las widać, że brak nam zawodnika ktory w środku pola ruszy z piłką. Busi z Rakiticem po prostu za wolni i stateczni. Spowalniają. Vidal nie rozgrywa bo jest od walki. Więc tak naprawdę pozycja Rakitica zajmuje tylko miejsce.
Martin na początku fajnie się pokazywał później przygasł. Myślę, że nie wyjdzie na drugą połowę. Trener dał ciała żę przesiedział całe wcześniejsze spotkanie. Ale szanse miał.
Generalnie widać, że kiedy stosujemy wysoki pressing to ta gra idzie. Niestety przeszłość nie będzie teraźniejszościa. Kiedyś robiliśmy po 20 akcji na połowę. A teraz bida. 2 wolne i 2 akcje z czego jedna groźna. Cieszy obrona choć Semedo znowu gubi skrzydło schodząc i asekurując środek. Powinni przesunąć ciężar na prawo aby Albie zrobić miejsce.

0

Nie wiem czemu ale to było raczej oczywiste, że zobaczymy Rakitica :(
On może i zagrać powinien ale nie z Busim. BO zobaczymy wolną, ślamazarną Barcę w środku pola.

0

@Midast trzyma po prostu równy poziom. Nie wzbije się już ponad niego ale to nadal dobry zmiennik i tani. Dodatkowo mogący grać na kilku pozycjach. Natomiast Semedo będąc tyle w klubie nie jest w stanie przykryć czapką takiego przeciętniaka? No nie jest. BO sam po prostu jest przeciętny, albo nie pasuje do naszego klubu - przykład L. Digna w Evertonie. Semedo musi odejść bo nie daje klubowi nic a jak zagra jeszcze 3 mecze to zapłacimy 5 mln zmiennej.

0

@johny11 ja nigdy nie mówiłem że Roberto jest wybitny. To gracz o którego klub powinien dbać bo za małą kase stanowi dobrego zmiennika na wielu pozycjach. Natomiast Semedo nie powinien wąchać murawy jeśli jest słabszy od przeciętnego Roberto. A jeśli już na upartego ktoś stwierdza, że jest lepszy to ile? Troszkę? Na pewno słabszy i mniej pewny w defensywie. W ataku szybszy ale chyba nie rozumiejący co ma grac.
SOrry ale zamiast śmiesznego Lautaro powinniśmy skupić się na top prawym obrońcy + top środkowym stoperze. A zamiast tego w przodzie będzie taki tłok, że nie wiadomo kto będzie miał grac.

1

Najgorsze jest to, że to Lenganes miało więcej lepszych sytuacji i to naprawdę bardzo groźnych.

1

Patrząc na to co miały zespoły w tym meczu to powinniśmy przegrać gdyby oni trafili w naszą bramkę. Podziękujmy ich nieskuteczności.
Jedno jest pewne Ivan nie zasługuje na grę. I tyle w temacie. Jedyne miejsce gdzie obecnie nadaje się aby wystąpic to pozycja DM gdzie powinien grać wymiennie z Busim.
Szkoda że nie zobaczyliśmy Martina.

0

@LudoGiuly po co wiatrak z przodu jak w dedenysywie nie istnieje. Po której stronie była setka Leganesu w 1 połowie? Wrócili wszyscy obrońcy poza Semedo. Robi tak z Leganes i niestety zrobi z duzo mocniejszymi. A oni takich bledow nie wybacza

0

@johny11 poza jednym wbiegnięciem co pokazał? Jego problemem jest to że jak na obrońce jest niepewny

0

@Trojanek23 z jednej strony tak. Z drugiej warto jednak mieć tych pewniaków do grania. Jak dla mnie od długiego czasu Rakitic powinien grać na DM mecze wyjazdowe, bo Busiemu słabo to idzie. No ale zobaczymy. Oby rywal nie przeciwstawił za dużo.

18

No cóż. Spodziewałem się Rakitica i tadam!!! Powiedzmy sobie szczerze koleś musi być tytanem na treningach, że potrafi przekonać każdego trenera do siebie.
Szkoda, że trener nie zdecydował się na Martina. Najmniej Barceloński gracz, który będąc w formie może okazać się naszym kluczowym graczem.

0

@escarabajo tylko, że w Realu to zagra za Carvajala a nie na prawym skrzydle gdzie mają tłok. Choć słabo grający.
Natomiast Archaf ma zapędy ala Sane. Tylko prowadzący go nie wiedzą sami czy wystawić go wysoko czy nie. Mimo wszystko świetny zawodnik.

0

@LeoFan10 tylko, że udział Barcy itp klubów to jakieś 10-15 euro. Reszta zostaje u producenta. Zarówno u nas jak i na rm.pl był swojego czasu artykuły o tym.

1

@Alan_fcbfan pomysł dobry i racjonalny z uwagi na rywala. Jednak raczej niemożliwy z uwagi na tp że trener mając pełny skład będzie chciał utrzymać podstawowych graczy w formie. A raczej ją budować. Tak więc postawie na Busi-Vidal- i niestety Rakitic w pierwszym składzie. Myślę ze trener skorzysta również z wiedzy Braitwighta i to on zagra.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?