0

@Dari0G chyba jesteś jakiś trochę niedoje.....?? Może ty nie wiesz za bardzo co te słowa znaczą i sprawdzasz w słowniku. To była zwykła literówka.
Co do kontuzjogennego możesz wziąć ile chcesz słowników, ale te słowo zaczyna być co raz częściej używane jako odniesienie do "contusion prone" czyli dokładnie podatny na kontuzję. A teraz idź włanczać światło włancznikiem

2

Jeśli Puig/Fati nie wyjdzie w pierwszym składzie powinniśmy po zakończeniu sezonu podziękować szkoleniowcowi. Lepiej było nie dac tym graczą powalczyć o Segunda? Dramat po po prostu.

1

@axegrinder mimo wszystko typują je ludzie mający wiele znajomości i wtyki w klubie ....a niestety linię pomocy wszystkie podały taką samą.

0

Padnie 0 bramek.

0

@kaligrad za 16mln chetnych nie ma a ty bys brał 30? Ok.

0

@Matej mam tego pełną świadomość.

0

@Dari0G Statutem. Słownik zmienił lingwisto.

0

@socha tylko, że Roberto zawesze miał być rezerwowym. Kontuzje zmusiły klub do wystawienia go na PO. I od tamtej pory mimo że jest średni, to genialny Semedo nie potrafi pokazać, że jest lepszy. Różnica jest taka że Roberto zagra gdzie mu polecą i da z siebie tyle ile u mnie. Czy w środku czy na lewwj, czy na prawej. Za pewne ma też niższy kontrakt.. Semedo natomiast przestał się kompletnie rozwijać i jest dość dobrą opcja na zarobek rzędu 30mln i zainwestowanie w kogoś innego.

2

Podwyżkę? Za co? Matko jedyna. Obym kiedyś się dorwał do takiego koryta jakim jest obecnie Barca....to się przywiąże i nie odejdę chyba, że nieprzytomnego mnie wyniosą.

1

@Volley nie przesadzajmy. Szczęsny pali nałogowo. Gaza chlał w trupa i dawali radę. Nietrzymanie diety nie sprawią że ci mięśnie, w szczególności w udach pękają. Rozumiem kontuzję gdy poślizgnął się na piłce i coś tam poszło. Nawet TYTANOWY Puyol źle padając na rękę miał problem, a kontuzje na poziomie 1-3 miesięcy bez kontaktu z rywalem to już raczej problem genetyki. Vermalen coś o tym wie. A jemu braku profejonalizmu nikt nie zarzucał, podobnie jak Rausowi z BvB.

0

@RosjaninBut mam takie samo odczucie. Są transfery dobre i złe. Kontuzje sprawiły, że jest to totalna wtopa. Naprawdę lepiej sprzedać nawet ze sporą stratą bo i tak trzeba będzie spłacać niż trzymać i ryzykować. Bo skończy się to pobytem u nas do końca kontraktu. Choć i tak nie wierzę, że znajdzie się jakakolwiek oferta.

8

No tak. Logiczne. Sprzedali młodego brazylijczyka, wzięli starego 30 letniego gracza z Bałkanów, bo ponoć brazol chciał więcej kasy. W sumie logiczne.....gdyby nie fakt, że Bośniak dostał 3krotnie większy kontrakt niż domagający się podwyżki brazylijczyk. Panie Barto pora kończyć. Naprawdę. I tak wszyscy wiedzą, że potrzebowaliście kasy do 31 czerwca bo by was na taczkach wywieźli zgodnie ze statusem.

13

No tak. Logiczne. Sprzedali młodego brazylijczyka, wzięli starego 30 latniego gracza z Bałkanów, bo ponoć brazol chciał więcej kasy. W sumie logiczne.....gdyby nie fakt, że Bośniak dostał 3krotnie większy kontrakt niż domagający się podwyżki Brazylijczyk. No ale cóż w świecie Rosellowskiej ekipy nie takie rzeczy widzieliśmy.

0

@marcin000019 sęk w tym że pewnie nie zobaczymy. Jak gra ciągle to coś pokazuje. Jakie realnie ma szansę na ciągłą grę u nas?

0

@barteq żaden z nich nie zmienił taktyki na stałe. Jedynie LE zmieniał na grę 3 obrońcami. A za Tito Messi się przemieszczał na pozycjach będąc w sumie bardziej w środku niż na skrzydle.

0

@Avatarr mam nadzieję, ze wizja oddania Semedo jest bliska. Ten koleś jest totalnym zerem obronnym. Co z tego, że może dwa dryblingi i z jedno wejście pokaże w meczu jak w obronie nie raczy nawet się cofać. Roberto nakrywa go czapką w defensywie a jak pozwolić mu na granie na skrzydle to też tragdii nie ma. Nelson to jednowymiarowy gracz.

0

@PACO89 Ake jest środkowym/lewym, a Garcia środkowym/prawym. Poza tym wydaje mi się że Guardiola będzie rezygnował z Otamendiego. W grze z przodu dużo daje. Ale jak na Guardiole z tyłu wprowadza straszny chaos.

2

@Bocheno1 Zgadzam sie z Turio . Uważam, że w duecie Pique-Langlet to francuz powinien grać rolę młodego Pique i chodzić z piłką, wspomagać rozgrywanie, a Pique powinien już pełnić rolę Puyola. Czyli czyścić wszystko co przejdzie. Zamiast tego Clemant jest wycofany. Gra na poziomie ale pewnego nie przeskoczy. Co mecz zdarza mu się kluczowy błąd. Choć obecnie jest chyba najsolidniejszy. Ale znowu nie spektakularny.
O Umtitim należy zapomnieć. Pewne kontuzje dyskwalifikują graczy do gry na pewnym poziomie. I kolano Samu takie jest.
(Sam mam problem ze śródstopiem. Dlatego od ok 7 lat nie gram już w piłkę choć kiedyś kopałem na poziomie 4 ligi i Okręgówki. Dlaczego? Bo miesiąc, dwa, rok bywa dobrze a później pyk i powłóczę nogą bo coś tam nie gra z kośćmi w śródstopiu - od zawsze mam bardzo wysokie podbicie). Dlatego należało by mu podziękować. Ale czy to możliwe przy jego zarobkach i problemach z kolanem? Powątpiewam.

Dlatego nie jestem przekonany do transferu tego 19 latka. Nie kupią go by grał tylko by był 4 obrońcą. Jednocześnie będzie rywalizował z Arujo. A to moim zdaniem nie dobrze. Nam potrzebny na czwartego taki gracz jakim był Vermalen. Który zagra od czasu do czasu. Utrzyma pewien poziom. I nie będzie marudził. Oczywiście nie mówimy o kontuzjach jak u Belga. Takie postawienie sprawy da szanse na rozwój i Arujo i Langleta i utrzymanie w formie Pique. Jeśli będą grali zamiennie w 3. A jak będziemy mieli dwóch młodych? Skończy się jak teraz. Będą grali tylko pewniacy bo przewaga będzie mała. BO będzie trzeba gonić Real. I grać pewniakami.
To moje zdanie. Ale jeśli chłopak miał by przyjść i grać to czemu nie. Pique też sobie wywalczył miejsce. Ale ktoś na niego postawił. Ale młodzi muszą grać. Widać to w Chelsea, MU, a nawet MC.

0

@barteq jest to wyjście ale na no? 442? Messi z Suarezem czy za Leo Griezmann? Słabo biegający ten napad i nie korzystający z wrzutek. Messi na 10? Wtedy wracanie się Antka raczej będzie ciężki więc dysproporcja w obronie. Ale to chyba ma jakąś racje bytu, z tym, że Fati też słabo broni, Dembele raczej w ogóle. Za dużo opcji z przodu. A jest jeszcze CoU którego raczej nie sprzedadzą.
Na 3 obrońców nie przejdziemy. Więc zostaje 1/4/1/4/1 o ole Leo pójdzie na 10. Są jakieś możliwości 1/4/1/3/2/1 ale to raczej FM i Fifa nie rzeczywistość. Poza tym czy Setien miał by jaja aby wprowadzić nowe ustawienie przeciw Messiemu?
Dopóki LEo będzie w klubie nic się nie zmieni. Z jego statusem nie wiem czy nawet Simone/Guardiola byli by wstanie zrobić coś wobec niego.

1

Czyli już ma świadomość, że lepiej zagrać gdziekolwiek niż w ogóle. Tylko po co w takim razie kupować kolejnego prawo skrzydłowego. Nikt nie wygryzie Messiego do momentu końca kariery. Może lepiej żeby został w Portugalii na sezon?

0

@Pyziol nie zrozumiałeś. Właśnie to napisałem. Rozumiem jego przemyślenia. I propozycję zerwania kontraktu. Z drugiej strony też jestem zwolennikiem profesjonalnego zachowania ala Bale. Robię swoje, jestem do dyspozycji.
Ale tu są inne czynniki. Wzrost Covid-19 w Barcie. Zwalone relacje z klubem. Przez całą operę transferową mówiono, że nie chce odchodzić. Jeśli to prawda, że zaproponował porozumienie o nie płaceniu to też ok. Mimo wszystko jak klub nie wyraził zgody powinien się stawić.
Mimo wszystko ten transfer jest dziwny. I wiele by zmieniło w ocenie sytuacji gdybyśmy znali jego wszystkie aspekty.

0

@Crakitic dlatego rozmawialiśmy o tym, że nie musieli grać całości. Mogli być opcją ratunkową wchodząc na końcówkę. Mogli się spisać, albo pogrążyć klub. Teraz można gdybać. Ale jak powiedział trener Barcy B. Mieć ich to mieć więcej opcji.
Również pozdrawiam.

6

Nasz klub powinien sobie odpowiedzieć: Czy kupujemy go do grania czy siedzenia na trybunach. Wyśle, że koleś jest w stanie popatrzeć na przykład Brahima z Realu i wiedzieć co go czeka. A powiedzmy sobie szczerze....jeśli Guardiola na niego stawia, to będzie stawiał nadal. Więc zawodnik będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Osobiście będąc na jego miejscu został bym w City, bo czy ma realną szanse wygryźć Pique? Nie sądzę.

1

@XBlaugranistaX a jestem całkowicie innego zdania. Patrząc na to, co robi Willian na boisku to naszym pomocnikom zostaje zdjąć czapki z głów. Koleś od 1 do 90 minuty biega jak by z silnikiem w tyłku + dwoma zapasowymi generatorami.
Co do Dembele. Zawsze wierzyłem w niego i nadal wierzę. Nawet oglądając kompiliacje tego co pokazywał w Barcelonie widać jaki koleś ma talent, szybkość, technikę. Mógł by być graczem kompletnym. Nawet z trudnym charakterem mógłby nam wiele dać. Kwestia czy kontuzję na to pozwolą i czy jeśli pojawi się oferta to ryzykować i trzymać, czy jednak odzyskać. Sam obawiam się, że po prostu zostanie u nas do końca kontraktu, bo dostać dobrą ofertę za niego ......raczej marzenie. A jak widać po ostatnim info nawet na treningach organizm mu nie wytrzymuje.

0

@Turio też mam taką nadzieję, z tym że Alenia przestał grać z uwagi na kompletny brak szans. Niestety Fatiego też może to czekać jeśli przyjdzie Lautaro i zostanie COu, a kontuzje ominą Dembele. W przodzie ścisk jest taki, że głowa mała. I nie zapowiada się na jakikolwiek transfer "Z" klubu.

1

@xavi890 co to w ogóle za gadanie, że nie umie bronić. Busquest też nie umie a jest najlepiej odbierający zawodnikiem praktycznie w lidze. Jak dobrze się zbuduje zespół to Cou, Messi i Suarez muszą się tylko przesuwać. Przy czym Luis biega a Messi nie raczy poza sporadycznymi przypadkami się ruszyć 5 kroków w tył. To już głowa trenera aby zbudować to tak, żeby linie ze sobą pracowały. Jak będzie wysoki pressing to jak kolega napisał niżej koleś na ofensywnym pomocniku jest niesamowity do szybkiej kontry.

1

Nie ma się co oszukiwać 8-10 to dobra cena by była. Z drugiej strony. Czy on nie dał rady? W każdy występie wniósł sporo. Po co iść w Lautaro w sezonie kiedy potrzebujemy mocniejszej defensywy a nie ofensywy.

0

@Pustelnik i od momentu kiedy wg głupich ludzi zaczął mądrze się oszczędzać Barca przestała grać. Wolę Messiego przez 60-70 min na gazie i zmianę niż dreptanjącego przez 90min.

1

@Bananowysong Laporta dokonał już cudów. Ale potrzeba trochę szczęścia i trafienia na odpowiednich ludzi. Prawda jest taka, że Abidala trzeba pogonić tak szybko jak Barto. Bo o ile ten drugi po prostu źle zarządza wszystkim, to ten pierwszy nie ma pojęcia, co właściwie ma robić na swoim stanowisku. Nie potrafi przeprowadzić jedej dobrej (dla klubu) transakcji.

1

Na rozegrania go. A nie na skrzydło. Prawda jest taka że sprzedaż będzie niemożliwa więc należało by pomyśleć co z nim zrobić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?