1

Panie trenerze. Martina na walkę z przodu i Langleta zdjąć bo może być problem. Widać, że uważa aby czerwa nie wyłapać.

0

Ten mecz wygląda jak wszystkie inne ważne w ostatnim okresie. Nie przypadek w tym, że Messi choć obecny ciałem nie obecny piłkarsko.
Nie wiem jak to jest ale w takich meczach gdy on stoi nie pracuje nikt. Na prawdę chciał bym aby "Duńczyk" wszedł w jego miejsce.
Najlepszy na boisku Griezmann. Nawet nie z powodu goli. Tylkp pracy w defensywie.

0

Co ma grac Pedri jak nie ma kontroli przez zespół w środku. FdJ gra ale w defensywie. Z dwa razy ponaciągał do przodu. Messi choć w tej połowie się cofnął z dwa razy. Ale jest drama z dynamiką. Nie ma ruchu bez piłki. I to jest problem/

4

@smieszek tak jak by w tej sytuacji celował. Po prostu kopnął sytuacyjnie i poszło między nogami obrońcy nie do obrony dla bramkarza z uwagi na odległość strzału.
.

1

@wojtek_debiec4 Langlet w tym meczu będzie mial problem bo już się przepychać szarpać nie może w takich sytuacjach. Ale zawalił ALba.

0

Hhaha to ich dobiliśmy :D

3

@Rivaldinho11 z nim bankowo będzie Tricki Traka.

2

O czym my mówimy. Był Brighwight .....tak jakiś tam duńczyk, i przeciwnik musiał biegac i na lewą i na prawą. A tak mamy najlepszego gracza na świecie który sobie stoi na połowie przeciwnika gdy tamci atakują. I na naszej połowie gdy my atakujemy. Nic dziwnego, że bez jednego więcej gracza do grania ciężko coś zrobić. Dembele z Sociedatem mając na swoim skrzydle MIGUEZE, nominalnego środkowego obrońce, latał dosłownie. A dziś ma na swojej pozycji Messiego, z którym się dublują i koleś nie istnieje.
Taka jest nasza rzeczywistość gdy Messi nie gra będąc na boisku.

0

I tak wygląda dynamika akcji z Messim. Ani ruchu z przodu. Ani pomocy w rozegraniu. Ani ruszenia się na 40 w defensywie.

0

@DoctorSleep ale Iniesta byl wiecznie kontuzjowanym rezerwowym

0

@adukla dopóki Messi może zostawać na pozycji 9 nie wracając się to pewnie żaden.

0

@kondrel19 z jednej strony masz rację. Z drugiej zespół potrzebuje rywalizacji na wysokim poziomie, a koleś nie ma zapewne jakiegoś mega kontraktu. Dodatkowo jest młody i kupiony za średnie pieniądze. Więc te 20 mln z jednej strony kuszą (bo są realne bo raczej 30 już nikt nie da za takiego gracza co nie gra), a z drugiej lepiej go mieć niż nie mieć.
Jest też inna strona medalu. Być może szukając oszczędności dość szybko powinniśmy zmieniać się w namiastkę "Arsenalu" i grać młodzieżą. Ilaix, Collado, Oriol może nie są z nich tuzy. Może nie wysatarczą na równą rywalizację z Realem i Atletico, ale pozwolą wyjść szybciej z kryzysu. Przypomnę że obecny lider tabeli też już był na skraju upadku. Kwestia ustalenia priorytetów. Odbudowujemy, czy ryzykujemy spektakularny upadek trzymając się kurczowow na szczycie.

0

@plesniak Choć by dziś kiedy wkręcił w polu karnym po lewej stronie obrońcę....aby zwalić strzał. Koleś ma niesamowity balans ciała, gra oboma nogami (co np miało dziś fajny wydźwiek w pierwszym dryblingu gdzie każdy już myślał że po zejściu w prawo, pójdzie w lewo w pole karne, a on znowu ruszył do linii). Czy ci się podoba czy nie, koleś jest najbardziej zaawansowanym technicznie graczem naszej drużyny poza Messim. Woli ścisłości ...tak byłem za tym aby go sprzedać, bo wolę pewne pieniądze na gorszego ale zdrowego gracza. Mimo wszysto Dembe jest przekonujący.

3

Ja rozumiem, że można nie strzelić karnego bo bramkarz pięknie wyciąga, albo wyczuje, albo strzał jest prosty do obrony. Ale na boga nie trafiać w bramkę? Najpierw Martin w lidze. Teraz FdJ i Antek w SPH. Dramatycznie.

0

@plesniak pooglądaj trochę innych zespołów. Znajdz podobnych zawodników. Ok kolo nie jest idealny. Ale niech rozegra pół sezonu bez kontuzji i śmiało top światowy. Teraz genialne zagrania przeplata z całkowitym brakiem "czegokolwiek" czasem wygląda jak by nogi miał szybszy od umysłu i zostawia piłkę w miejscu. Ale technicznie i prędkościowo niesamowity. Oby kontuzje mu odpuściły i mamy super skrzydłowego.

1

@Artur97 pewnie nie dostanie ani jednej

2

Na boga po co poprawil drugi raz pilke

0

Mam wrażenie ze Demebele ma problem miesniowy. Nie wierze że się zmęczył a ci@gle lapie się za nogi i kuleje. Oby nie. Bo widać że koleś jest poziom wyżej niż każdy na boisku.

0

@jamesbond6 jest tak dokładnie jak piszesz. Żeby przekonać np. Haalanda będzie mu trzeba dobrze zapłacić. Ale jak nie zapłacisz zostaniesz z nikim. Później musi przyjść szczęście do osiągnięcia sukcesu. A następnie zbudowanie na nim wszystkiego. Na poprzednich sukcesach zbudowali maszynkę pieniędzy, którą nakręcały sukcesy, następnie przyszedł brak sukcesów i perpetummobile "umarło". 980 mln na transfery w 3 lata. Madre Mio.

1

@monsterrize chyba każdego z nas. Patrząc po historii 9 u nas.....to by się sprawdził. Barca zawsze grała WIELKĄ 9. Romario Etoo Ibra Suarez na upartego Stoitkov

28

Każdemu zimowemu transferowi mówię nie. Jeśli transfer Garcie ma wynieść 5+5 to wolę za pół roku brac za darmo. Jest dramat z kasą. I każde 5mln się liczy.

0

Wcześniejsze wybory to był błąd. Mamy styczeń. Planowane na koniec miesiąca się nie odbędą. Pewnie odbędą się za 2 miesiące. Nowe władze dorwą się pod koniec sezonu do klubu.....i odpowiedzą za jego BŁĘDY. Było dać mu dokończyć sezon i pociągnąć do odpowiedzialności majątkowej (zgodnie ze statutem) jak on z Rosellem chcieli zrobić Laporcie za rzekome długi (których jak stwierdził sąd NIE BYŁO)

1

@mr_robot sęk w tym że ten sezon jego gry w klubie kosztuje nas 150mln i niestety w oparciu o to co czytamy, chyba nas nie stać.
Ja rozumiem, że można być Gwarkiem Pierdziszewo i dostać z nieba Cr7, Neymara itp do klubu. Ale czy taki klub stać na nich? Jeśli nie, to niestety nie będą oni w nim gali, albo przestanie on istnieć.
Można żyć na kredytowe ale instytucje kredytowe też mają rozum i pożyczą duże kwoty do pewnej granicy.
PO tym wszystkim co się działo, nie dziwi fakt że błagali wręcz aby ktoś wziął Suareza.
Powiem szczerze. że teraz propozycja Messiego o odejściu za darmo wydaje się racjonalna. Odejdę za darmo a wy nie zapłacicie mojego kontraktu i 40mln NETTO premii za wypełnienie go (może tak wyglądała ta rzeczywistość dziwnej sytuacja).

2

Setien po ruszeniu sezonu nie notował słabych wyników. Wyniki były przyzwoite w Lidze. Nie jego wina że Real wygrał 100proc meczy. U niego problemem natomiast był styl gry i miazga od Bayernu. Dobrze że już go nie ma.
Koeaman wyników nie ma boskich. Ale słabe mecze (podobne jak z Valverde i Setienem) miesza z tymi naprawdę dobrymi. Co daje nadzieje że odbijemy się od dna. I chyba właśnie nam takiego człowieka trzeba. Nie takiego który osiągnie sukces kosztem kolejnych wydatków. Tylko takiego który zbuduje kształt drużyny pod stworzenie solidnych fundamentów klubu. Bo jak widać drużynę mieliśmy. Ale klub skończył się z odejściem Laporty.

1

Bardzo ważne aby grał na poziomie ligi odpowiadającym jego rozwojowi. Gdzie był by Pedri gdyby trafił do Barcy B albo Castilli? Gra w Las Palmas sprawiłą że wypłynął ograł się i teraz mamy z niego radość.
Należy iść tu przykładem Realu. Nie z każdego wychowanka będzie gwiazda choć by się na taką zanosił. Ale zobaczmy.
-Carvajal? Leverkusen. Powrót do klubu. Mega grajek bo....zaczął grać.
-Archaf. Fajny grajek ale trener go nie widział po powrocie. Trzyma poziom i w Interze. -Casemiro Castilla-Porto-top DM w Realu.
Z drugiej strony
-Najnowszy nabytek brazylijski Realu Reinier w BvB? Nawet nie łapie się na ławkę. - - Najlepszy bramkarz MMŚ rozgrywanych w Polsce? Łunin. Wypożyczany nie łapał się do składu, rywalizując w średniakach hiszpańskim o miejsce z byłymi 3 bramkarzami Barcy i Realu.
- Odegard - w Holandii - słabo średnio, zmiana klubu na słabszy, fajna gra, zmiana na RSSO rewelacyjna gra, powrót do Realu - nie istnieje.

Tak więc widać chyba ile znaczy wybór odpowiedniego klubu, któremu będzie zależało na graniu zawodnikiem, a nie posiadaniu gracza tanim kosztem do zapchania 23.
Nie da się ogrywać topowych młodzików w klubie bo zawsze znajdzie się lepszy Busquest, Rakitic itp.
Popularne DOSTAWANIE MINUT aka Ricki Puig jest słaby bo wszedł na 3 minuty w meczu w którym nie graliśmy i nic mu nie wyszło, gówno daje. A tylko piętnuje zawodnika.
Młody zawodnik musi czuć że ma możliwość zrobienia błędów. Przejścia obok meczu. A nawet bycia winnym utraty punktów. Taki Mingueza gdyby nie sytuacja kadrowa pewnie po tych 2 słabych meczach nigdy by już nie zagrał, albo dostał jakiś ogon w CdR. A tu wyszło jak wyszło. I koleś spisał się nieźle w wygranym gładko meczu. Jeśli przyjdzie Garcia to Mamy Arujo, Pique, Langlet, Umtiti, Garcia, ktoś widzi szansę dla Minguzy?? To po tym co pokazał, na pewno znajdzie się jakieś chętne "Getafe, Las Palmas, Mallorca" aby pograć graczem. Wróci ograny albo odejdzie. Na decyzję 2/3 lata i kolejni. Inaczej konczy sie jak z Realowym Borja Mayoral jak grał dobrze to go ściagneli i zastopowali. Jak nie grał nic to go wypożyczyli do klubu gdzie nie ma sznas na grę, bo klub odpalił. I tylko lata stracone dla gracza.

3

@Bananowysong Nie zgodzę się z tym odnośnie Valverdę, bo Messiego nikt nie zmusi do biegania. Doszło też do starzenia się składu, a jednak Busi/Rakitic byli nadal lepsi niż inni pomocnicy.Nawet wczoraj pojawia się artykuł wychwalający Busquesta, a kiedy oglądamy mecz widzimy jednak coś innego. Statystyka, statystyką ale jeśli nie strzelamy bramki a, Busi nie wróci w tej jednej sytuacji, w której stracimy gola, to czy występ jest pozytywny, nawet jak ma milion procent celnych podań? No wg mnie nie.
Barca wpadła w swoją pułapkę. Brak dopływu świeżej krwi "na boisku" sprawiał, że traciliśmy swoją moc ofensywną. Messi strzelał mniej, Suarez robił swoje, ale bez wsparcia jakie miał z Neymarem i Iniestą na boisku, też tych sytuacji miał mniej. ALe swoje 20+ strzelał. Oddanie go zwolniło pieniądze, i miejsce z przodu, ale nie zastąpiliśmy go Goleadorem, tylko Martinem który prezentuje się i tak wg mnie nad wyraz dobrze. Do końca sezony da pewnie te 10+ bramek we wszystkich rozgrywkach. I w sumie nawet tyle po nim nie oczekiwano gdyby grał normalnie jako zmienik Suareza (I nie mówię tu o 5 min końcówki, tylko granie w co którymś meczu i tych mniej wymagających - bo chyba tak powinno to wyglądać nie?).
Nasza ofensywa oklapła i tak naprawdę poza Messi nie mamy zawodnika będącego gwarantem bramek. A sam Messi jak widać nie strzela tyle. I tu dochodzimy do tej koncentacji. I właśnie Messiego. Słupki, poprzeczki, centymetry, strzały w bramkarza z 5 metrów. Kiedyś to ładował. Teraz ma widoczny kryzys. W ostatnim meczu była koncentracja. Było szczęście. Była dokładność i siadło. Ale do czasu 0:1/2 gra nie wyglądała super. Ale jak widać można i tak. Najważniejsze by strzelić. To samo było w meczach bez Leo. Jak strzelili przeciwnik się otworzył, to gra się łatwiej. Jak nie chce wejść pojawia się ciśnienie i widać że nie ma na nie pomysłu. Na ten moment najwięcej daje nam chyba obecność Dembele i Pedriego bo są to gracze potrafiący z piłką (jak kiedyś Iniesta) minąć rywali z piłką idącą w kierunku bramki przeciwnika. A nie jak Busi grać w bok i do tyłu. Widać też poprawę w ruchu. Szczególnie podania Pedriego wymuszaja ruch partnera do piłki bo nie podaje on do nogi tylko na wolne pole, czego w Barcie od dawien dawna nie widziano. A najlepszym przykładem jest tu ALba, który potrafi niesamowicie wyjść do piłki na skrzydle, ale gdy trzeba po prostu zagrać piłkę wzdłuż bramki przed napastnika, to nie potrafi tego zrobić. A Firpo który jest namiastką Hiszpana grając w jednym meczu posłał takie trzy piłki (gol, gol ale ze spalonego MArtina, i niezamknięte podanie) . I to są te drobne szczegóły.

0

@Pustelnik Rakitica tez kazdy trener widział w składzie. Nie? A co grał? Busi zawsze obroni się statystykami. Już wcześniej były newsy że ma jedne z najlepszych statów w lidze. Ale jak przychodzi do rozliczania gry to widzimy 99proc celnych podań +1 kluczowe do napastników przeciwnika. 100 kluczowych odbiorów + 2 nie powroty w kluczowych akcjach przeciwnika. To trzeba potrafić zrozumieć. On nadaje się do jednego stylu. Pressing wysoki odbiór. Ale jak popatrzysz na sytuację na boisku to kiedy trzeba to jego nie ma na pozycji nr 5 przed obrońcami. Wieli Busi skończył się wraz z wyssokim pressingiem Barcy. Tyle.

0

@JarekS zgodzę się z tym o Busim. On nam może wiele dać.... W niektórych meczach. A szczególnie w tych gdzie jest wysoki pressing. Ale jak zauważyli słusznie komentatorzy gdy trzeba biegać za piłką w obronie kompletnie nie istnieje.

0

Koleśz mega talentem. Nawet z niestabilną głową potrafi być decydujący. To jak potrafi na 2 metrach odpalić, lewa, prawa noga, balans. Gdyby nie te kontuzje

4

@pax raczej na pozycji FdJ a ten cofnięty na Busiego. Tak by to wyglądało.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?