0

@vincentPL a może spróbować ich dwóch. Ricki potrzebuje kogoś szybkiego do grania w uliczkę. A Pedri technicznie też potrafi czarować.

3

Najgorszy na boisku niestety Messi. Bo poza po prostu słabym występem nie daje nic w pressingu, ani rozegraniu. No ale cóż.

2

@Piotrasz10 początek miał dobry dopóki reszta biegała. Obecnie na stojąco to i nie ma nikogo do szybkiej gry.

1

Busi musi dzisiaj grać bo odpocznie w następnej kolejce.
Martwi zestawienie obrony bo odpuścił bym dziś granie Araujo.
Griez musi grać i być na gazie. Zdaj się ostatnia próba zbudowania Trincao.

0

@Naturopata był by pociągniety gdyby go nie odwołano. Odwołując go zadłużenie przeszło na odpowiedzialność nowej ekipy.

0

Jak wezmą go za 15mln to sam im go przywiozę na wlasny koszt na testy medyczne. Ale serio ktoś wierzy, że Nietoperze puszczą go za tyle?

2

Życie nas zweryfikowało.
Za EV nie było osiągnięciem granie w pólfinale LM, finale LM i zdobycie Ligi. To teraz będziemy cieszyć się z jakiegokolwiek tytułu. Zjemy własne.....które nawarzyliśmy.
Sukces --->kasa i odwrócienie cyklu kasa -----> sukces. Niestety u nas myślano, że hossa będzie trwać wiecnie i klub będzie rósł wyłącznie na sukcesie bez mocnych podstaw. Sukcesy się skończyły, dodatkowa mania prezesa o LM, bo przecież Real 3x z rzędu. I mamy co mamy.

0

@y13 masz rację, podpisał by na siebie tym wyrok. Ale to też była by transparentność. Inaczej po prostu zrobili wały na naszych oczach w białch rękawiczkach. Ja rozumiem że kibiców portalowych (takich jak my można oszukać) ale tam jest sporo osób znających się na księgach, ekonomii, prawie. Jakim cudem do tego mogło dojść?
Jest to nauczka na przyszłość, że finasne klubu MUSZĄ być transparentne. Muszą być budowane na tym co sie ma a nie co się pożyczy. I lepiej zacznijmy się uczyć tego szybko. Bo idą chude lata. Ale jak trzeba, to trzeba. Myślę, że 300+ mln z czasów Gaspara to zadłużenie porównywalne. Teraz potrzeba pracy, dobrych decyzji i odrobiny szczęścia.

8

Panie Laporta. Patrzenie się na Real jest przyczyną wszystkich naszych problemów. Gdyby nie psychoza poprzedniego (już) prezesa na punkcie obronienia przez Real 3x LM, to nie wydali byśmy miliarda na transfery w ciągu 3 lat. Więc zacznijmy od siebie i nie oglądajmy się na największego rywala, bo nie wychodzi nam ostatnio to za dobrze. My mamy swoje problemy, oni swoje.

0

@ramon59 nie zrozumiałeś. Ja też bym oddał. Ale ani ty, ani ja nie oddamy bo tak rzeczywistość nie wygląda. Real nie był w stanie oddać Bale bo musiał mu wypłacić za odejście pieniądze do końca kontraktu czyli ok 34 mln. Wiec w jaki sposób ODDAŁ byś geniuszu Umtitiego? Chcieli go oddać. Ale jedynym zainteresowanym był Lyon który stwierdził, ze choć mogą mieć go za darmo to jego pensja+ sytuacja zdrowotna sprawia, że to im się nie kalkuluje. Więc jak chcesz oddać Umtitich, Firpów itp graczy jak ich nikt nie chce?

Co do pozostania Barto. Jeśli kiedyś raczył byś zapoznać się ze statutem i sytuacją kiedy Barto z Rosellem chcieli rozliczyć Laporte z pieniędzy po przejęciu władzy, to byś może zrozumiał dlaczego dla Barcelony było korzystne aby Bartomeu doczekał końca kadencji. Bez takiej wiedzy nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
W skrócie. Doczekuje końca - ponosi odpowiedzialność z zarządem za zadłużenie i sytuację finansową i można go pociągnąć do płacenia z majątku własnego. W momencie kiedy go odwołano, zobowiązania przechodzą w całości na klub i zarząd komisaryczny.

Co do twojego:
Secundo: chocby, zaplacilby - jeśli ja napisałem źle. To ty chyba gorzej: choćby, zapłaciłby. Rozliczaj siebie polonisto.
Co do małolata, przyjacielu to mam 39 lat. Barcelonie kibicuje od 1991r. więc odbij z tematu rodziny. Albo w sumie nie. W sumie jak małolat zgłoszę twój komentarz za wycieczki rodzinne.

0

@y13 oczywiście, że nie grałbym za darmo. I będąc piłkarzem nie zszedł bym z wynegocjowanej pensji. Zarobiłem na nią czy nazywam się Messi, L. Vasquez czy Gareth Bale. Ale rolą prezesa jest dbanie o to aby klub był nad piłkarzami, a nie piłkarz nad klubem. I to do zarządu mam pretensje, że dopuściły do tego aby taki właśnie Messi podpisywał umowy co dwa lata, z maskaratycznymi bonusami za złożenie podpisu i wypełnienie tego co podpisał.
A co do jego odejścia: Jeśli nie potrafi się wpasować w obecne wymagania klubu, klub powinien zapłacić to do czego jest zobowiązany, i się z nim pożegnać. Po prostu kosztuje klub za dużo. I tu koniec kropka. Bo jak widać Messi obecnie poza momentami nie istnieje, i żaden trenera nie jest wstanie go zmotywować. A gadanie głupot, że nie biega bo ma 34 jest po prostu żałosne. Cr7 nie biega? Ma 36. Ibra nie biega? Ma 39. Nawet niegrający rok Mandzukic jak wszedł to biegał. Za to Messi zostaje w akcji jako najbardziej wysunięty gracz....i nie raczy pobiec ani do wykopanej piłki, ani do kontry.....bo się zmęczył i nie był w stanie dobiec, a winą Dembele jest że biegł za szybko dla Messiego. Tak to co poniektórzy przedstawiają.
Powiem więcej. Jak trzeba być zaślepionym i otępiałym, aby w tym momencie jeszcze chwalić Messiego za to co robi. JEst najlepszy? Był. Ale obecnie nie wiele robi dla klubu.

0

@jeykey1543 wiem. Mimo wszystko to powinien być jeden z priorytetów. Dlaczego? A to dlatego, że pewnie przez dłuższy okres będziemy sporo korzystać z wychowanków szukając oszczędności i utrzymanie wysokiej formy na dobrze grającym rywalu będzie kluczowe. Mam też świadomość, że 2 liga wymaga też wzmocnień w Barcie B, a co za tym idzie także wygeneruje wyższe koszty. Ale cóż nam zostaje.

0

@Cule007 no to poza pkt 1 Busi nie spełnia żadnego innego. Decydowanie o tempie? Praktycznie brak grania piłką w przód. Całkowita niemoc przy choć by pozorowaniu strzału zza pola karnego (w ostatnim meczu takowy oddał). Spowalnianie większości sytuacji. Decydowanie o stronie ataku.....można by o tym mówić gdyby on potrafił wypuścić skrzydłowego na wybieg albo rzucić crossa na 30 metrów. Na ten moment jego wizja strony ataku polega na przekazaniu piłki dalej w przeciwną stronę od tego skąd przyszła. Asekuracja obrony? Błagam. Koleś w większości szybkich kontr przeciwnika jest nieobecny. Albo dobiegając za sytuacją staje. Jest geniuszem w obronie z twarzą w stronę bramki przeciwnika. Odbiory, zastawianie, przepychanie, wybloki. Ale gdy linia piłki go minie NIE ISTNIEJE.
Nie jestem zwolennikiem statystyk bo zakłamują rzeczywistość, ale ile kluczowych podań ma Sergio? Nie wspominając o asystach, bramkach, a nawet strzałach na bramkę?.
I żeby było jasne. Widzę dla niego miejsce w Barcelonie. Chłop jest jednym z najlepszych zawodników do grania w wysokim pressingu i kontroli meczu, gdy wynik jest rozstrzygnięty. Natomiast w obecnej sytuacji kompletnie nie spełnia roli jaką powinien. Realizował się gdy mieliśmy ciągle piłkę. Od momentu gdy mamy jej mniej i przy wyjściu z własnej połowy trzeba przyspieszyć przestał kompletnie się liczyć.
Ile robi przyjęciem Pedri chyba każdy mógł zobaczyć w ostatnim meczu. Ile daje szybka klepka z drugim graczem też widzieliśmy. Niestety proponuje też obejrzeć akcje z 87/88 minuty gdy odbieramy piłkę wysoko i jak dynamizuje atak Sergio gdy jest nas 5 na ich 4.

3

@plastek87 jestem ciekaw w jaki sposób chcesz odciążyć budżet klubi. Jacyś chętni na płacenie pensji Umtitiego? Brak. Ktoś chętny na 7mln Pijanica? Brak. Więcej płacimy część pensji Suareza, którego gole dadzą majstra (oby) Atletico. Czyli nawet biorąc go za darmo nikt nie chciał płacić pensji Urugwajczyka, choć to przekozak.
Niestety ale łatwo mówić o rewolucji i robieniu czystki. Jak wygląda obecna sytuacja pokazują sprawy Bale, Umtitiego (Lyon powiedział wprost nawet za darmo jego pensja jest nie do przyjęcia). Z drugiej strony całkowicie odwtotnie. Sprawa Ramosa i Alaby. Tuzy na swoich pozycjach, a mądre kluby nie chcą im dać podwyżki. Słusznie?. W cholerę słusznie. Bo trzeba być obecnie "debilem", aby komuś dawać 15-20mln, z kim bez względu na formę i sytuację na świecie, będziesz się męczył min 3 lata, z taką płacą.
Teraz liczą się oszczędności. I gracze jak Roberto, Migueza będą na wagę złota. W miarę tani. Z możliwością grania na wielu pozycjach. Najlepsze w tym jest, że oszczędności szukają jako pierwsze kluby z (przynajmniej tak się wydaje) najbardziej stabilną sytuacją finansową. Bayern nie robiący drogich transferów (Poza wyjątkami). I Real z drabinką płac.

1

Genialna polityka transferowa Barcy. Piękny przekaz, że będziemy chcieli sprzedać Firpo ale zostawimy go na pół sezonu żeby zagrał w 1 może 2 meczach. Oczywiście będziemy chcieli za niego całkiem spore pieniądze, a w materiale reklamowym pokażemy mecz z 3 ligowcem z CdR, gdzie koleś był gorszy niż chłopcy od podawania piłek (których na meczu nie było). Ludzie on nie istniał z 3 ligowcem a ma być konkurencją w składzie? To wole Roberto zabijającego się o własne nogi n a lewym skrzydle albo korzystanie z Tercety (bo Barcy B bym nie ruszał - dla niej najważniejszy powinie być awans).
Jeśli jest jakakolwiek oferta za Firpo dająca nadzieję, że koleś będzie grał i będzie mógł się zaprezentować a ktoś będzie na tyle łaskawy że zapłaci jego kontrakt, to nawet nie powinni się zastanawiać. Czy Firpo jest czy go nie ma na lewym skrzydle nie rozegra więcej niż 180 min do końca sezonu.

0

Umtiti na ten moment nadaje się do meczy gdzie kontrolujemy piłkę. Jak przyjedzie taka Sevilla albo inny szybko grający zespół to będzie dramat. Mimo wszystko dobrze go mieć w odwodzie i móc na niego liczyć, bo mecze ze słabszymi rywalami też trzeba grać.
Czy nam się podoba czy nie zostaniemy z tym co mamy. A akurat Samuela nikt nie weźmie przez jego bajeczne 7mln w wypłacie. Tak więc raczej do końca kontraktu będziemy skazani na niego.

1

@ramon59 to pozbądź się. Myślisz, że oferty za takiego Umtitiego z pensją 7mln wpływają drzwiami i oknami? Lyon powiedział wprost, że nie stać go na pensje gracza nawet jak przyjdzie za darmo. Kto kupi Pijanica który też dostał 7 mln? To akurat nowy transfer więc pomęczymy się z nim kilka lat, jak Real z Balem.
Mamy jeszcze pare takich perełek. Przedłużenie kontraktu z Messim. Dajesz chłopu 80+ mln za sezon i za podpis 40mln oraz za wypełnienie podpisanego kontraktu kolejne 40 mln, co jest już mistrzostwem świata. Podpisywać klauzule żeby zawodnik CHCIAŁ dograć kontrakt w klubie? Jakiś kosmos po prostu. W sezonie 21/22 zapłacimy Messiemy 40mln tylko za to że był u nas przez ostatnie 3 lata poprzedniego kontraktu, choć teraz gra dla PSG/MC czy z dziećmi w domu. Bajeczne. Dlatego do kurwy nędzy nie należało wywalać Barto ze stołka. Wtedy za długi zapłacił by poprzedni zarząd (zgodnie ze statutem)z nim na czele. Teraz koleś siedzi i się śmieje w żywe oczy.
Jeśli sytuacja jest tak zła jak wygląda to spoko. 4-5 lat całkowitego zaciskania pasa. Transfery za darmo (i tu nie ma to tamto). Próba wyzbycia się nawet za darmo najbardziej obciążających budżet graczy. Nawet Messiego (choć by miał się zwrócić z koszulek). Zejście na poziom średniaka (a może jednak coś ugramy na jakiś czas). Gra młodzieżą, choć by jej nie szło. I praca u podstaw. Zbudowanie stabilnej sytuacji finasowej klubu i dopiero budowa drużyny na najwyższe cele. A nie odwrotnie. Pora skończyć z perpetum mobile sukces-kaska-kasa -sukces. BO po hossie przychodzi bessa a kolos zwany Barcą właśnie się wali.

0

Z jednej strony bierze udział w kluczowych akcjach, z drugiej w rozegraniu długimi momentami nie istnieje. Dodatkowo zdarzają mu się głupie starty. Gdyby mia)ł za sobą "biegającego" DM mogło by to wiele mu pomóc.

2

Po mimo słabego początku sezonu ładnie się spisują. Oby tak dalej i awans. To mega ważne aby ta młodzież walczyła na drugim, a nie trzecim szczeblu rozgrywek. Granie z drużynami na poziomie Espanyolu to coś innego niż z pół zawodowcami. Już w tym sezonie mogli się tak bić. Ale był taki jeden co wszystko spier...

9

Z tym De Jongiem to tak różnie. Strzela, w najważniejszych akcjach jest czołową postacią, ale znika na długie momenty gry. Gdyby nie Pedri to wygląda tak jak by środek w ofensywie nie istniał.
Mimo wszystko trzeba pochwalić za kontrolę nad mecze. Poza 1 poważnym błędem raczej nam nie zagrażali.
Najsmutniejszy moment to chwile gdy Samu wychodził dynamicznie z piłką za połowę (takiego ruchu u naszego DM nie uświadczyliśmy) i serialnie nie miał komu zagrać.
Mimo wszystko były momenty gdy mieliśmy wysoki pressing. I coś on nam przynosił. W 87 min odebraliśmy piłkę i była szansa 5 na 4. Ale podali do Busiego, ten nie zdecydował się na podanie, po kółeczku nie zdecydował się na kolejne podanie i....wycofał. Tyle dobrego że już sobie pograliśmy wtedy a oni pobiegali.

1

@CarloCule jeden z nie wielu który przyspiesza grę? Problem w tym, że gra na środku albo na skrzydle gdzie nie ma nawet komu podać

3

Panie trenerze zmiany. Nie ma co czekac.

0

@Hiri ta w ostatnim meczu gdy wszeł z ławki na połowie przeciwnika podał DWIE piłki do przodu. Brawo!!!

0

@swer2251 no nie. Pedri mijając zawodnika po lewej stronie ściągając drugiego robi miejsce na środku oddając do Busiego. Niestety ten ma problem ze zrozumieniem tego, że jak poda piłkę przed piłkarza to zdynamizuje akcje. I dlatego podaje bezpośredni do. Kończy to się 90+ procentową celnością podań i zerową dynamiką kreowania.

2

Grają dobrze. Kontrolują spotkanie. Przygnębia całkowi brak kreatywności Busiego. Gdyby on z piłką potrafił ruszyć jak choć by Umtiti. Z 10metrów do przodu. Zamiast tego zgrania do obrońców i na boki. Tu jest nasza bolączka. Przyspieszenie gry przy zgraniu na środek do DM. Niestety Busi od dawna w tym nie istnieje.

1

@Blackwidow_KG on generalnie słabo gra na skrzydle. Wchodzi tylko jak Messi sciaga całość na prawe skrzydło. Wtedy szaleje na wolny lewym. Inaczej prawie nigdy tak nie jezdził. Stąd te problemy z graniem gdy był tam Neymar który kompletnie nie potrzebował obecności Alby w przodzie.

0

Na tle slabej własnej drużyny i trzecioligowaca będąc wonderkidem ciężko żeby się nie pokazał. Wystarczyło grać zwykłą piłkę i już błyszczał

7

Po meczu widać było ile ich kosztowało. To za co należy im się szacunek największy to momenty nawet jeszcze przy 0:0 gdzie dochodziło do starć, a koleś wstawał i kulejąc ruszał do walki. W LaLiga leżeli by i wyłudzali przerwanie przez sędziego. A tu Panowie 3ligowcy na ambicji, bez afiszowania się, na pełnej ku.....z top drużyną europy. Nasz mecz od meczu Realu odróżniło to, że po prostu nie strzelili nam bramki. Gdyby takowa wtoczyła się do naszej siatki nie złamali byśmy ich. Pokazali, że ambicją można wiele zdziałać, a co najlepsze mieli naprawdę w tych nielicznych akcjach lepsze rozegranie piłki niż nasi. Aż starch bierze że my potrafimy grać tylko po obwodzie a staneła u nas gra kombinacyjna. Obecnie w kombinacji odnajdują się jedynie Puig, Messi, Braitwait, FDj, Pedri. Reszta gra po prostu do najbliższego.

0

@Takizwyklyobserwator 2 walnął w meczu

0

@jeykey1543 Jakiej wyprzedaży? Kogo my poza Semedo sprzedaliśmy?
Ale zgodzę się. Sezon jeśli wykreuje się tak dalej dla młodych będzie można uznać za udany. Trzeba dokończyć czystki. Umtiti, może Pijanić, Todibo i czy się komuś podoba, czy nie Messi. Skoncentrować się na tych darmowych transferach. Waijdalum, Garcia. I zacząć powolną 2-3 sezonową odbudowe post Messi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?