15

Łezka się w oku kręci na wspomnienia drukarni sprzed ery VARu.

https://x.com/Palpatun/status/2050067712894726582

7

@Cochise Oczywiście, że to by trochę sądy odkorkowało - tym bardziej, że rozwody rozpartrują chyba najbardziej zapchane sądy w Polsce (nie jestem pewien jak wypada proporcja spraw przypadających na sędziego SR w stosunku do sędziów wydziałów cywilnych w SO, ale z mojego doświadczenia SO są bardziej zapchane i dłużej czekam tam na posiedzenia czy podjęcie poszczególnych czynności).

3

@norbi77 nie czytał, ale pewnie znał założenia i właśnie dlatego zawetował - jakakolwiek próba ułatwienia rozwodów będzie się spotykała z wetem.

10

@Dejvo oczywiście, że takie sprawy da się zakończyć jedną rozprawą, ale ile trzeba na nie czekać. Przykładowo - w październiku zeszłego roku złożyłem pozew, rozwód bez winy, bez dzieci, bez wspólnego mieszkania, bez wzajemnych alimentów - goły rozwód. Termin rozprawy jest na sierpień, a można to było załatwić w jeden dzień w październiku zeszłego roku.

11

@Bykunn klasyczne myślenie prawicy - jak utrudnimy ludziom rozwody to ochronimy rodziny. Już Ziobro próbował podwyższać opłaty za rozwody, wprowadzać dodatkowe wymogi proceduralne itd.
Finalnym efektem takiego myślenia były postulaty o zakazie rozwodów (wiadomo, jak ludzie żyją osobno, ale nie będą mogli się rozwieść, to na pewno finalnie do siebie wrócą i jeszcze gromadkę dzieci spłodzą).

16

Czyli dalej bezdzietne i faktycznie żyjące osobno pary będą musiały przechodzić co najmniej kilkumiesięczną procedurę rozwodu - a w większości przypadków także wydawać na prawnika po kilka tys. zł, zamiast załatwiać takie rozwody w jeden dzień prawie za darmo przed kierownikiem USC.
Piękne weto bo ja na takich rozwodach zarabiam ;p


2

@Encore tylko jak Al Ahli miałoby zdobyć LM skoro w tych rozgrywkach nie grają? ;p

Ronaldo rywalizuje z Al Ahli w azjatyckiej LM i tam jest 2:0 dla Al Ahli.

11

W tym dwumeczu liczę na wygraną Arsenalu - ale tylko dlatego, że mam nadzieję, iż utrzymają tradycję i zakończą kolejne rozgrywki na 2 miejscu.

Natomiast poza tym, to obie ekipy grają paskudną piłkę i obie z taką grą nie powinny wychodzić z grupy.

9

Tak to się żyje...


2

Świat musi trwać w równowadze - skoro wczoraj mieliśmy popis kapitalnego futbolu, to dzisiaj musieliśmy dostać spektakularny pokaz antyfutbolu.

0

Co mocnego polecacie na wieczór? Podwójna kawa, energetyk czy coś jeszcze innego? Jakoś trzeba się przygotować, żeby nie zasnąć przy tym spektaklu ;p

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@partymaker gruby czarny humor ;p

2

@mkord to była ironia bo Jankowski wspiera polski węgiel, ale za nic nie jest w stanie pokazać jego opłacalności (i tu wychodzi hipokryzja osobista bo sam ma pompę).

0

@MessiForeverTheBest nawet jak na fanów chłopskiego rozumu to tutaj zachowanie Jankowskiego jest wyjątkowo chamskie - tym bardziej, że wydziera się do gościa/eksperta, którego sam zaprosił i który zachowuje pełną kulturę w rozmowie.

0

@patrykzmc2000 przejął klub bankruta i w tym stanie zaczął przebudowę stadionu. Nie jesteśmy w złej sytuacji, patrząc na punkt startowy.

4

Przykład freakowego dziennikarstwa. Nie wiem jak ludzie mogą codziennie tego Jankowskiego oglądać bo zachowuje się dosłownie jak bydło.


2

@FCB24 ja kojarzę, że jak piłka odbije się od ciała, a później od ręki to nie ma karnego chyba, że piłkarz wykona ruch ręki do piłki - wczoraj i Davies i rok temu Acerbi zrobili ruch ręki do piłki, gdy ta się odbiła od ich ciała.

2

@mmaciass od 5 minuty - jest powtórka z przodu, gdzie piłka odbija się najpierw od uda a później trafia w rękę.


4

Albo w tym sezonie drastycznie zmieniły się przepisy interpretacji zagrania ręką albo w zeszłym roku nas konkretnie w ciula zrobili i wczorajszy karny po zagraniu ręką jest tego najlepszym dowodem.


0

@Sulimo co to za gra? Wiem, że pokemony, ale jak konkretnie się nazywa i na jakim sprzęcie można ją odpalić?

1

0

@Virusk3 to bardziej Real Mourinho tylko bez brzydkich niesportowych zachowań.

6

Jak już się pozachwycaliśmy dzisiejszym meczem, to teraz wyobraźcie sobie dla kontrastu jaki paździerz zobaczymy jutro ;p Każda z drużyn ustawi się w swoim polu karnym i 90 minut będzie czekać na atak drugiej ;p

0

Czasy się zmieniają - a Dembele ciągle taki sam fajtłapa ;p

2

@Munio @Chimera "Brat Kamrat" zaatakował Ukraińca w polskim sklepie - poza wyzwiskami zapowiada zrobienie z nimi "porządku" przez braci kamraci :) Wyborcy Brauna..

2

Bracia Kamraci - tacy ludzie idą do władzy w 2027 roku. Wszyscy gotowi?

@macio_944 @Kgorecki2500 @tbas @Matan_Zajcev @tomek8756


1

@Cochise Rome II Total War - 265h

3

Wyobraźcie sobie takie szpile w dzisiejszych czasach ;pp


3

Powinien dostać jakiś tytuł gornika roku bo nikt tak nie kopie po dnie jak ten typek. Inna rzecz, że tu by idealnie pasowała procedura odwołania posła w czasie kadencji, której niestety nie mamy.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?