Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Piękny bajzel ;p Najśmieszniejsze jest to, że agresor dalej gra bez konsekwencji ;p
4
Nie wiem co w tym śmiesznego - przecież przejechali walcem po szatni Realu koncertowo - praktycznie nic już tam nie działa ;p
10
Na początku myślałem, że to jakieś AI. Nawet na emeryturze Messi ciągnie swoją amatorską drużynę, a Cristiano kaleczy.
7
Prosta recepta na dojście do wielkiego majątku (dobrze przeczytać całego tweeta) ;p
1
@Kozinho. właśnie o to chodzi - przecież te odbudowy będą ubezpieczane, a przy działaniach wojennych nie ma kosztów bo jak sam zauważyłeś, każde OWU praktycznie wyłącza odpowiedzialność za szkody na skutek działań wojennych. Ludzie jak zaczną wracać do normalnego życia i normalnej pracy to siłą rzeczy także powiększą pulę klientów ubezpieczalni.
9
Wydaje się to świetną inwestycją. Teraz może to wygląda skromnie, ale jak tam po wojnie ruszy odbudowa z zaangażowaniem międzynarodowego kapitału, to firmy ubezpieczeniowe obecne na rynku będą miały złote żniwa.
0
@draxidox tu nie chodzi o to co kto robi ze swoimi pieniędzmi, lecz o to, żeby inwestowanie w pustostany przestało być opłacalne i za tym faktycznie stoi istotny interes społeczny.
Powinni wprowadzić podatek katastralny od 3 mieszkania albo powyżej pewnej liczby mieszkań traktować te zakupy nie jako czynione na potrzeby mieszkaniowe tylko na potrzeby działalności gospodarczej, jeżeli stoją jako pustostany i stosować stawkę podatku od nieruchomości jak dla lokali przeznaczonych na działalność gospodarczą (stawka podatku od nieruchomości idzie tutaj prawie 30x w górę).
Niby powinno się inwestować też w budownictwo komunalne, ale jakość usług komunalnych samorządów stoi z reguły na niskim poziomie i większa liczba mieszkań raczej by tę jakość zarządu jeszcze pogorszyła.
5
Po kredycie 2% PiS i po prawie wprowadzonym kredycie 0% obecnie rządzących, Czarnek idzie dalej i chce skupować mieszkania przez państwo ;p
Nie ma chyba silniejszego lobby w Polsce niż lobby deweloperskie.
2
@Elprofesorxx ja historię rozszerzoną miałem o 14, a naukę zacząłem o 8 rano i akurat trafiłem na wojny z krzyżakami, o których czytałem (przy ograniczonym czasie stwierdziłem, że skupię się na historii Polski od początku i zdążyłem dojść do XVI wieku).
Trzeba mieć też trochę szczęścia ;p
4
Nikt nie jest zaskoczony ;p
33
Obrzydliwie było patrzeć na Manzano z pełnymi gaciami, który bał się pokazać drugiej żółtej Viniemu (za drugi taki sam faul za jaki dostał pierwszą żółtą) czy TAA za faul taktyczny bez piłki, żeby nie wykluczyć ich z klasyku ;p
No nic, pozostaje mieć nadzieję, że nasi za tydzień pokażą tym dwóm madryciakom, że lepiej byłoby dla nich dostać dzisiaj po zasłużonej drugiej żółtej.
4
Biorąc pod uwagę sytuację Realu oraz podejście piłkarzy Espanyolu do krycia Viniciusa oraz fakt, że sędziuje gwiazda Manzano - jest duży potencjał na czerwo dla Brazola.
4
Oby Ukraińcy mieli łeb na karku i tego 9 maja zorganizowali jakiś porządny atak na wszystkie zaplanowane cele znajdujące się poza Moskwą.
1
@FcPortoFan1999 Nasi dzisiaj próbują iść podobną drogą, kwestionując (na razie nie wprost, ale jednak) naszą obecność w UE i trzymanie się wojskowo USA, które z Europy się wycofuje kosztem współpracy z naszymi partnerami z Europy. Przy sprawie SAFE mogliśmy to zauważyć na razie najbardziej wyraźnie.
0
@Criss18Barca fajnie - i co to zmienia, że Tusk 3 maja wykonuje swoje obowiązki jako premier i prowadzi politykę zagraniczną? :)
0
@ArcziArtt a co niemieckie święta mają z tym wspólnego? W sensie, że Tusk to Niemiec? Hahahaa, a to dobre, śmieszek z Ciebie ;p
1
@FcPortoFan1999 W tym kontekście warto też pamiętać, że był to czas, gdy w polityce międzynarodowej rządziła zwykła siła i silniejszy mógł robić co chciał. Te czasy próbują nam przywrócić Trump, Putin czy Xi Jinping i dlatego warto doceniać UE, która może z tym walczyć.
1
Tak należy świętować!
1
@Criss18Barca gdyby zrobił sobie wolne to rozumiem krytykę - ale on raczej do Armenii nie leci na wakacje tylko prowadzić politykę zagraniczną.
33
Lewy może często nie dojeżdża - ale założę się, że żaden inny piłkarz w naszej ofensywie nie byłby w stanie tak wyrolować stopera. To są te lata doświadczenia.
18
My tu gadu gadu, a Fermin w tym czasie dobił do 30 g/a dla klubu w tym sezonie. A mógł wylądować w Częstochowie..
3
@LAMC_10 jutro niech wygrają, a za tydzień przyjmą z pokorą manitę.
23
Ciekawe jak Jakub Wiech wytłumaczy -14 w maju w Madrycie... globalne ocieplenie to ściema ;p
2
Podręcznikowy gol z dupy.
2
Trudno znaleźć inne określenie niż menda. Pozostaje mu życzyć, aby na starość jego dzieci mu pomagały tak jak on swojej matce.
2
@TR3YWAY jak zacznie poprawnie mówić to czym się będzie wyróżniał?
6
To już wiemy kto rzucił klatwę.
https://x.com/Palpatun/status/2050554856721531368
4
@clyde mimo wszystko dzisiaj karny po zagraniu ręką w takiej sytuacji i takiej odległości od pola karnego by nie przeszedł - choćby główny arbiter był niewidomy ;p
Mielibyśmy też o jedno mistrzostwo Hiszpanii więcej bo nie zostalibyśmy przekręceni w meczu z Betisem ;p
5
@MessiForeverTheBest za niedługo dobije do tysiąca osób zasiadających w tych arcyważnych radach prezydenckich.
15
Łezka się w oku kręci na wspomnienia drukarni sprzed ery VARu.
https://x.com/Palpatun/status/2050067712894726582