1

Campeones, Campeones!!

3

@michal26 odwiedzanie socjali madryciaków po ich remisach/porażkach to najlepsza rozrywka na wieczór ;p polecam spróbować ;p

29

Mamy to, jest Negreira ;pp


0

@Pedri16Future Raphinha odpalił, gdy drużyna była już po najgłębszym kryzysie.

18

Podoba mi się ta mała akcja na zagranicznych kontach promująca Lewego jako tego piłkarza, który w największym stopniu przyczynił się do odbudowy Barcy, gdy ta była w najgłębszym kryzysie od kilkudziesięciu lat.


5

Bellerin miał szczęście, że obrońcy Realu przy tym strzale zachowywali się jak ich trener i stali na tej murawie niczym jakieś pachołki.

2

8 punktów w 6 meczach i mamy mistrza :) Piękny prezent nam zrobił Bellerin.

5

@Kgorecki2500 do płokułatuły

1

@Encore trochę robi wrażenie fakt, że oni tam 2 dni temu grali mecz. Z drugiej strony tłumaczy dlaczego Real dostał 3 wyjazdy w lidze pod rząd.

3

@Kgorecki2500 jak płacisz składki ZUS to one są rozdzielane na składki emerytalne, rentowe, chorobowe itd. - część trafia na subkonto ZUS. Jest to część środków, które są wypłacane razem z emeryturą, ale w przypadku wcześniejszej śmierci spadkobiercy mogą te środki przejąć w ramach dziedziczenia.

@JimMorrisonFCB jak masz prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo notarialny akt poświadczenia dziedziczenia to zgłaszasz się do ZUS i tam już dostaniesz szczegółowe instrukcje co do formularza, który trzeba wypełnić. Nie powinno być problemu z uzyskaniem środków po osobie zmarłej 3 lata temu.

@Bykunn to jest bardziej złożone, na subkonta trafiają środki, które wcześniej były na kontach ofe + środki osób, które ofe założyły + osoby, które nie założyły ofe a miały taką możliwość, czyli generalnie osoby urodzone bodajże po 1968 roku. To jest zbyt skomplikowane, żeby rozważać każdy przypadek, dlatego zawsze najlepiej po prostu się przejść do ZUS i sprawdzić czy składki zmarłego były gromadzone w ofe albo na subkoncie ZUS.

1

To ciekawy temat i często w pracy spotykam się z osobami, które nie mają o tym pojęcia. Spadkobiercy po zakończeniu postępowania spadkowego zawsze powinni zgłosić się do ZUS i uzyskać informacje o środkach zgromadzonych na subkoncie ZUS i w OFE.
Często mówimy o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł, więc warto się po te pieniądze schylać.


2

@Szklaner ale którą stronę chleba smarować tym masłem i którą stroną szynkę położyć?

42

Oczywiście del Cerro Grande jest arbitrem z Madrytu - i tak, uważam, że robi to specjalnie.


0

@Safrani widzisz? Ten sam sędzia VAR już bodajże 4 raz nam nieprawidłowo anulował bramkę po spalonym-widmo.

1

Ktoś uprzejmy przypomina o podobnej kontuzji de Bruyne i 4-miesięcznej przerwie... ;p


7

Swoje wygraliśmy, a tymczasem Manchester City na prowadzeniu w Premier League na 5 kolejek przed końcem sezonu - ale Kanonierzy nie mają się czym przejmować, Arteta nadal jest w trakcie budowania projektu ;p

2

Porzućcie wszelką nadzieję - skoro Yamal doznał urazu bez kontaktu z rywalem to tam mięsień poszedł, co najmniej kilka tygodni przerwy i pewnie już po sezonie klubowym.

0

Xavi dzisiaj ma jakąś uroczystość, że zagrali mecz jego imienia?

2

Tylu topowym piłkarzom nie udało się pokonać Pedriego, a zatrzymała go jakaś jedna hiszpańska laska...

0

@Kozinho. racja - mam tak zakręcony tydzień, że nawet dni mi się mylą ;p

15

Świetna reklama Maca - w weekend wpieprzasz, w środę łapiesz uraz, samo zdrowie ;p


3

@July_6_BcN weź Ty zrób coś z tą dziewczyną Pedriego bo przez nią chłopak nam gaśnie jak kiedyś Yamal.

3

No i niech rewidenci sprawdzą - pewnie nic nie znajdą i u Stanowskiego i u Giertycha, więc i jeden i drugi przeleje bańkę na cele charytatywne. Wszyscy powinni być zadowoleni.


2

4 porażka Atletico z rzędu się szykuje ;p Wierzę w Betis, oby zepchnęli madryciaków do LE ;p

3

6 kolejek do końca i 9 pkt straty Betisu do Atleti (albo 8 jak dzisiaj przegrają). Jakby Atleti przez skupienie się na Arsenalu stracił dodatkowo 4 miejsce w lidze to zostaliby chyba największym memem w hiszpańskiej piłce ostatniej dekady ;p

1

Tu Pakistan - i słusznie zostali podsumowani. Nie wiem jak można być takim brudasem i w takich warunkach żyć.


0

Ktoś wie czy ten nowy sposób obliczania procentów będzie obowiązywał na najbliższym egzaminie dla klas 8 szkoły podstawowej? Bo jak coś to siostrzeńcowi muszę pilnie przekazać ;p


25

@Roobo hahah, że Tusk to Niemiec, hahahah, a to dobre, śmieszki ;p

5

@Sulimo dywan na ścianie, a co? ;p

1

@Eto'o9 R10 ale oni nie mają La Masii, która by ich z tego wyciągnęła ;p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?