Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Criss18Barca a jakie ikoniczne zasługi miał Rivaldo? Przyszedł do dobrze grającej drużyny, pograł bodajże 5 sezonów, trochę bramek nastrzelał - jaka szczególnie godna zapamiętania historia za nim stoi?
Bo Lewy ma taką historię, przyszedł do rozbitego klubu pełnego dzieciaków, emerytów i po prostu przeciętnych grajków nie jako kolejny dobry piłkarz do uzupełnienia składu tylko jako symbol rozpoczęcia odbudowy drużyny - i tę rolę dźwignął. To jest historia, o której będzie się pamiętać i która pozwala nazywać go już teraz legendą klubu.
70
Gavi napisał dokładnie to co ja i kilku użytkowników próbowaliśmy tłumaczyć w kontekście dyskusji o tym czy Lewy jest legendą Barcy. Jest nią nie ze względu na staż gry, ale ze względu na wpływ jaki wywarł na klub i jak bardzo swoją obecnością pomógł wyprowadzić Barcelonę z dołka.
Już teraz, przeglądając zagraniczne konta sympatyków Barcy widać, że wszyscy kojarzą go jako tego, który przyszedł do Barcy w największym kryzysie i pomógł ją z niego wyprowadzić - i tak będzie zapamiętany na lata.
0
@Prorokk recykling polega na ponownym przetworzeniu do użytku. Jak wyeliminujesz je z użytku to co chcesz recyklingować?
10
Poznajcie @July_6_BcN
5
@Karol145 nie chodzi o wyrachowanie polityczne. Ja pamiętam 2022 rok - wtedy nasi politycy się rzeczywiście zjednoczyli, ale zwyczajnie ze strachu. W pierwszych dniach wojny wielu wierzyło, że Ukraina padnie w ciągu kilku dni, gdy padnie Kijów, a my będziemy następni.
Wtedy wszyscy popierali przekazywanie sprzętu Ukraińcom byleby tylko przetrwali tę ofensywę i dalej stanowili dla nas bufor od rosji.
Jednocześnie na arenie międzynarodowej każdy kto mógł, ten pracował nad przekonywaniem innych państw Zachodu, aby jak najbardziej docisnąć rosję sankcjami oraz jednocześnie w jak największym stopniu zaangażować pozostałe państwa we wsparcie wojskowe Ukrainy.
Tusk wtedy co chwilę walił po Niemcach za ich bierność.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1426535%2Ctusk-ukraina-ma-szanse-wygrac-wojne-potrzebne-zdecydowanie-wieksze?utm
6
@Dari0G no to z czynów to zarówno Tusk jak i jego ugrupowanie popierał zawsze wszystkie sankcje wobec rosji, zakupy sprzętu dla Ukrainy przez UE, a w kraju wspierali PiS we wszelkiej pomocy Ukraińcom.
Mam wrażenie, że Tobie wcale nie chodzi o kwestię faktów i racjonalnej oceny, a o zwykłe bicie piany bo sobie wmówiłeś, że Tusk to Niemiec, zdrajca i na pewno był przeciw Ukrainie (chociaż wypowiedzi i działania z tamtego okresu świadczą o zupełnie innej postawie).
7
@Dari0G chodzi o te same Niemcy, o których pisał 2 dnia wojny, że okryły się hańbą bo blokowały sankcje? Popierał też od początku przekazywanie Ukrainie pomocy wojskowej.
0
@michal26 przecież dokładnie to napisałem i tu Bosak kłamie. Sąd badał czy Goniec opublikował jego stanowisko, a nie czy jego stanowisko jest zgodne z prawdą, a artykuł Gońca nie ;p
Bosak wykorzystał typową sztuczkę, którą stosują osoby chcące zamydlić materiały na ich temat. Najpierw odmówił Gońcowi komentarza do ich materiału, następnie Goniec opublikował materiał, a później Bosak chciał, żeby opublikowali jego stanowisko, ale już w formie sprostowania sformułowanego w taki sposób jakby Goniec przyznawał się do kłamstwa.
Kiedy odmówili to poszedł do sądu i sąd nakazał publikację sprostowania - nie dlatego, że artykuł był nieprawdziwy i trzeba było go poprawić, ale dlatego, że zgodnie z prawem prasowym Bosak może w tym samym medium opublikować swoje stanowisko.
Właśnie na Twoim przykładzie widać, że jego manipulacja jest skuteczna bo sam uwierzyłeś, że Sąd weryfikował kto w tej sprawie pisał prawdę - a nie weryfikował i tu jest manipulacja Bosaka.
Zresztą w jego sprawie nie kłamali, on sam w tej sprawie kilka razy zmieniał wersję i twierdził najpierw, że w ogóle nie studiował, później nagle studiował chyba 2 semestry, ale niby egzaminów nie zaliczył. Jak już posługujesz się takim językiem to na "ścierwo" wyszedł tutaj Bosak.
1
@Tasde ale za plakietkę trzeba zapłacić, a Ty rano będziesz 12.50 zł w plecy.
9
Pewnie kazała mu pozmywać naczynia po kolacji, a ten ją wyśmiał i przypomniał o wygranych 15 LM.
1
@clyde dzięki za polecenie, zaraz odpalam.
5
Piękna manipulacja Bosaka. W polskim prawie mamy taką instytucję jak sprostowanie. Moim zdaniem nazwa jest błędna bo potocznie sugeruje, że prostuje się kłamstwa, podając rzeczywisty stan rzeczy. Tak jednak nie jest. Sprostowanie to w dużym skrócie prawo osoby, której dotyczy materiał prasowy do przedstawienia swojej wersji wydarzeń.
Inaczej rzecz ujmując, jeżeli gazeta napisałaby artykuł o mojej działalności zawodowej, a ja uznałbym, że jest nierzetelny, to ta gazeta w ramach sprostowania miałaby obowiązek opublikować moje stanowisko (i nie ma znaczenia czy gazeta napisała prawdę, a ja w swoim stanowisku kłamię czy na odwrót).
Bosak pozwal redakcję Gońca właśnie w tym zakresie - domagając się publikacji swojego stanowiska do artykułu o jego studiach na Collegium Humanum i taką sprawę wygrał - tylko Sąd nie badał kto mówi prawdę a kto kłamie a jedynie przyznał, że Bosak ma prawo przedstawić swoje stanowisko do artykułu - a ten próbuje wykorzystać niewiedzę ludzi i sugeruje, jakoby sąd miał potwierdzić, że artykuł na jego temat był fałszywy ;p
5
@DonAndresFCB a to nie jest tak, że dostał długi kontrakt bo rozłożono jego wynagrodzenie na dłuższy okres czasu?
16
@Kgorecki2500 Dokładnie takie są cele regulacji - ograniczanie produkcji i użycia plastiku.
Z Indiami oczywiście ty przestrzeliłeś i też to nie dziwi. Gdybyś się interesował tematem to byś wiedział, że Zachód sam dba o ekologię i jednocześnie naciska na inne państwa, aby robiły to samo.
31
@Kgorecki2500 fajne porównanie z Hindusami - zamierzasz zacząć stawiać kloca na środku ulicy bo Hindusi nie mają domowych toalet i wywalają nieczystości do rzek?
Typowe egoistyczne podejście, wyrzucam do śmieci, dla mnie problem znika, więc komu to przeszkadza ;p Zero odpowiedzialności społecznej.
38
@Kgorecki2500 to, że Ty otwierasz opakowanie plastikowe, wylewasz sobie sos, wyrzucasz opakowanie do śmieci i o nim zapominasz to nie znaczy, że ono nagle znika. Podobnie jest z papierowymi słomkami i nakrętkami.
Natomiast nakrętki mają jeszcze jeden ogromny plus, którego nie przewidzieli autorzy regulacji - pozwalają odróżnić debili, którzy nie potrafią sobie poradzić z obsługą butelki od normalnych ludzi, którzy robią to bez problemu.
43
@Kgorecki2500 w kwestii żywienia - z RIGCZem. Dzięki regulacjom UE mamy regularne jedzenie, które w innych regionach świata jest oferowane jako premium.
W tym konkretnym przypadku - ograniczanie plastiku to dobra droga.
2
@Bogan gdyby on miał 20-25 lat to bym rozumiał - ale tu mówimy o zawodniku z 30-tką na karku, który całą karierę miał problemy z kontuzjami. Tutaj nawet jakby trafił na idealną opiekę medyczną i przygotowanie fizyczne to wydaje mi się, że jego organizm już jest tak zniszczony, że nie da się go doprowadzić do stanu, w którym mógłby grać regularnie. Taki nasz Ferland Mendy.
0
@pride1899 albo sprawdzone rozwiązanie - pensja rosnąca co sezon, aby na początku była niższa ;p W momencie płacenia wyższej pensji mielibyśmy już Camp Nou otwarte w całości i większe dochody.
1
@insp1re uważam, że nieosiągalne są transfery za 100+ mln. Natomiast przy odciążeniu FFP po odejściu Lewego + sprzedaży np. Balde czy Araujo - byłoby nas stać na Bastoniego i Kane i oba transfery to byłby koszt w granicach 50-70 mln.
Gdzieś widziałem porównanie, że jak pensja Lewego zajmowała nam ok. 25 mln w FFP to to by wystarczyło mniej więcej na pokrycie Bastoniego przy zarobkach na poziomie np. 13 mln rocznie i 5-letnim kontrakcie (wtedy 70 mln/5 =14 mln + 13 mln pensja = 27 mln w FFP).
Przy transferach 100+ mln przy 5-letnim kontrakcie masz już z samych kosztów transferu 20+ mln rocznie w FFP, a takiemu zawodnikowi z reguły pensji poniżej 10 mln rocznie nie dasz, więc masz obciążenie 30+ mln w FFP na jednego zawodnika. Taką sytuację uważam dla nas za nieosiągalną i nieopłacalną.
1
@Bogan no właśnie za cholerę nie potrafię zrozumieć po co oni przedłużają Christensena. Mamy Cubarsiego, Maldiniego, Erica + celują w Bastoniego. Dodatkowo przejść do środka może Kounde, a nie wiadomo przecież co z Araujo + zobaczymy co będzie z Cortesem.
Christensen to tylko niepotrzebne obciążenie FFP i gabinetów lekarskich.
8
Patrząc realistycznie na nasze finanse i potrzeby - jakie transfery są do zrealizowania w lato?
Moim zdaniem Alvarezy i tym podobne transfery są nieosiągalne, a gdyby nawet klub wydłubał te 100-120 mln, to moim zdaniem wydawanie tego na jednego piłkarza nie miałoby sensu w naszej sytuacji.
Wg mnie klub powinien za darmoszkę zakontraktować Bernardo Silvę na 2-3 lata. Fajne wzmocnienie ofensywy, może zagrać na skrzydłach (w tym odciążyć Yamala), sprawdzona jakość.
Cancelo - definitywnie należy go ściągnąć na stałe nawet jakbyśmy mieli zapłacić te 10-15 mln. W tej cenie nie znajdziemy lepszego wzmocnienia boków obrony, a on też jeszcze 2-3 sezony powinien pograć.
Kane - moim zdaniem jedyna topowa 9-tka, którą możemy obecnie ściągnąć. Ma rok kontraktu, więc pewnie te 50 mln trzeba byłoby zapłacić Bayernowi, ale to sam zawodnik musiałby zacząć domagać się transferu. Mając 32 lata pogra na topowym poziomie jeszcze z 3-4 lata. Nie będzie potrzebował aklimatyzacji i daje jakość właściwie od ręki.
Bastoni - pewnie z 70 mln trzeba będzie wydać i ktoś znaczący będzie musiał odejść, ale ten transfer wydaje się konieczny i dla nas i dla niego. Dla nas będzie wzmocnieniem, a on sam chyba potrzebuje odetchnąć od krajowej ligi.
Rashford - mimo wszystko lepszego zmiennika dla Raphinhi nie znajdziemy, a na pewno nie w cenie 30 mln euro. Sam Brazylijczyk też coraz częściej pauzuje przez kontuzje, więc zmiennik dla niego jest bardziej potrzebny niż dla Yamala.
Z odejść: Lewy zwolni dużo miejsca w FFP, Balde (już się raczej nie rozwinie do poziomu Barcy), Christensen, Casado i Roony na wypożyczenie.
20
Postawił klocka na środku Bernabeu ;p Laporta jak zawsze kilka kroków przed wszystkimi ;p
4
Komentatorzy odklejeni - według nich Arbeloa nie będzie narzekał na brak propozycji po odejściu z Realu ;p Faktycznie świetną sobie reklamę zrobił przez tę rundę w Realu ;p
1
@Safrani Moim zdaniem to zbyt ważna pozycja na eksperymenty. Powinni ściągnąć Kane'a, jeżeli jest tylko taka możliwość. Ma rok kontraktu, 32 lata - z 4 sezony na dobrym poziomie powinien jeszcze pograć.
1
@mordini123 superpuchar to jednak wystarczy pakiet na miesiąc a nie cały sezon. Z pucharem króla faktycznie może być problem.
0
@PatrychoO z plusów dobre jest jedynie to, że w końcu będzie tylko jedna stacja i nie będzie trzeba wykupywać osobnych pakietów.
3
red. Ćwiąkała w swoim filmiku stwierdził, że jest zaskoczony tym, że Perez okazał się być takim samym prezydentem jak Laporta - w tym sensie, że popiera teorie spiskowe o działaniu zewnętrznych sił/spisku przeciw własnemu klubowi (w dużym skrócie).
Moim zdaniem ta ocena jest kompletnie błędna z jednej podstawowej przyczyny - co prawda obaj prezesi formułują przekaz o oblężonej twierdzy, ale Laporta moim zdaniem robi to w 100% cynicznie, aby dotrzeć do najtwardszych socios. Jednocześnie po konferencji Pereza można mieć wrażenie, że on w ten syndrom oblężonej twierdzy i powszechnego spisku na serio wierzy.
Różnica jest zasadnicza i widać ją w działaniach. Laporta potrafi mówić o socjologicznym madridismo i jednocześnie nie ma problemu z dogadywaniem się z La Ligą, RFEF czy UEFA.
Jednocześnie Perez poprzez swoją szczerą wiarę w spisek, nie jest zdolny do jakiegokolwiek porozumienia i regularnie wojuje ze wszystkimi instytucjami zarówno krajowej jak i międzynarodowej piłki, szkodząc jedynie Realowi.
Pozostaje mieć nadzieję, że Perez w takiej formie będzie jak najdłużej prezesem Realu :)
0
@Karol145 w pewnym sensie tak - potrzebuje finansowania do utrzymania jak każda firma. To jest właśnie problem myślenia lewicowego w gospodarce - próba ignorowania praw rynku przy formułowaniu pomysłów na rynek.
Mają dobrze opłacane zawody tak jak górnicy pensje. I tak jak ignorowano fakt nierentownych kopalń, które dotowano - tak samo teraz utrzymuje się nierentowne oddziały byleby tylko utrzymywać fikcję dostępu do świadczeń medycznych. Nie piszę o ucinaniu pensji medykom - piszę o utrzymywaniu oddziałów, które przez sporą część roku stoją puste bo przecież ludzie muszą widzieć szpital za rogiem. Ostatnio mieliśmy przykład rozdzierania szat przy likwidacji porodówki obsługującej kilkadziesiąt ciąż rocznie na jakimś wygwizdowie bo przecież porodówka utrzymuje się z powietrza, a te kilkadziesiąt osób rocznie nie może w celu porodu przyjechać/zostać przywieziona do placówki kilkanaście/kilkadziesiąt km dalej.
Porodówka w Brzezinach - likwidował powiat, a nie rząd. Jako powody podawano spadek liczby porodów (do poziomu niecałego porodu na dobę), generowanie strat przez oddział na poziomie 3 mln zł rocznie, problemy z dostępnością personelu i właściwej obsługi - to według Ciebie jest dobrze prosperujący oddział położniczy?
Odbywa się to w taki sposób, że likwidowane/okrajane są odziały, które mają niski procent przyjęć, gdzie te same świadczenia mogą być przejęte przez inne placówki w województwie. Dobrym przykładem (akurat nie likwidacji, ale okrajania) jest pomysł porodówek przy SORach, które spokojnie mogą obsługiwać prawidłowo prowadzone ciąże w miejscach, gdzie liczba porodów w ciągu roku jest niewielka i utrzymywanie całego oddziału przynosi tylko straty.
0
@Karol145 "Podniesienie składki zdrotownej nie jest niczym złym, poza tym jak już to najbardziej powinno się podnosić podatki dla najbogatszych, to będzie kasa, do tego i tak nakład jest niski mimo chwalenia się rekordowym budżetem, o czym nawet informuje naczelna izba lekarska."
Podniesienie składki zostałoby zawetowane.
"Zamykanie nawet dobrze prosperujacych porodówek to też pewnie dobry ruch co nie? Słuchać się nie da tego libkowego pierdolenia." - wskaż mi jedną dobrze prosperującą porodówkę zamkniętą przez rząd.
"Jak tobie szpital bez sprawnej administracji ma funkcjonować? Jezu" - Gdybyś mniej przeklinał, a więcej analizował to zauważyłbyś, że nie chodzi o sprawność, a o dublowanie kompetencji w dziesiątkach szpitali, które mogłyby być realizowane centralnie dla wielu szpitali jednocześnie - ogranicza koszty administracji, zwiększając efektywność obsługi.