Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@sokot dlatego nie rozumiem co im odbiło, że próbują to przepchać - tu nie ma żadnych plusów.
0
@sokot artyści to w Polsce może kilkanaście tys. ludzi. W elektoracie Tuska to promil, a pomysł przygotowała Polska 2050.
Ani Krystyna Janda ani Kurdej-Szatan i chyba żaden z artystów z pierwszych stron gazet i lansujących się w mediach by się na to nie załapał.
Tu mamy bardziej kategorię "artystów" pokroju Kapeli, który bez freaków prawdopodobnie nie miałby co do garnka włożyć.
2
@PeRRy Nie ma logiki. Mamy nadmiar uprzywilejowanych grup, które mogą przechodzić na wcześniejsze emerytury i powinno się liczbę tych grup stopniowo zmniejszać, a nie dodawać kolejne, które miałyby za darmo dostawać emerytury ze wspólnej puli.
1
@AssisMoreira On z działalności pt. "Może poratuje kierownik 5 zł na chlebek?" to cały zakład wulkanizacyjny postawił oraz chatę, w której zmieściła się Jowita. Jego ta dyskusja nie dotyczy, on tych drobnych nie potrzebuje.
24
@Comentateiro państwo powinno utrzymywać muzea, inne instytucje kultury, a samorządy domy kultury, przeznaczać środki na lokalne i państwowe wydarzenia kulturalne - ok.
Natomiast nie zgadzam się z tym, że państwo powinno osobom zarabiającym do 6k brutto miesięcznie opłacać składki społeczne. Takie jest moje zdanie.
22
@APTAPT sorry, ale nie zgodzę się. Nie akceptuję sytuacji, w której mamy do czynienia z dorosłymi zdrowymi fizycznie i psychicznie osobami, które nie mają nikogo na swoim utrzymaniu i są utrzymywane przez państwo bo same dobrowolnie rezygnują z pracy pozwalającej im się utrzymać na minimalnym poziomie.
Albo jesteś artystą, który potrafi na siebie zarobić i żyj sobie za własne albo nie jesteś w stanie się utrzymać i wtedy traktuj działalność artystyczną jako hobby po godzinach.
5
@draxidox mam nadzieję, że tutaj zadziałał instynkt obrony własnych ludzi bo nie wierzę, żeby ktoś raczej pragmatyczny w życiu miał tak oderwany od rzeczywistości pogląd na sprawę.
Jak mają za dużo pieniędzy to akurat Łatwogang złożył dzisiaj propozycję refundowania leczenia dzieci z DMD.
W każdym razie absurdalny pomysł, który i tak nie wejdzie w życie bo wyłapie weto - tylko nie wiem po co rząd sobie strzela samobója takimi bzdurnymi projektami.
21
@Comentateiro no nie zgodzę się. Są artyści, którzy zarabiają gruby hajs i nie płacili nigdy składek - to jest problem ich ewentualnego ubóstwa na emeryturze.
Według tej ustawy uprawnieni do dopłat mieliby być artyści zarabiający miesięcznie do 125% minimalnej krajowej - czyli jesteś takim artystą, który miesięcznie dostaje ok. 6 koła brutto wynagrodzenia i nie odprowadzasz od tego składek (bo zarabiasz na umowach o dzieło) a składki będzie za nich płacić państwo. To jest nie do obrony.
Jednocześnie mamy całe multum grup potrzebujących realnego wsparcia, dla których pieniędzy nie ma - jak choćby opiekunowie osób niepełnosprawnych czy polscy naukowcy zatrudniani na etatach z minimalną krajową.
Wyobrażasz sobie opłacanie z publicznych pieniędzy składek społecznych Jasia Kapeli? Bo ja nie.
36
Nie kojarzę bardziej spektakularnego strzału w oba własne kolana. Nie ma nawet pół argumentu przemawiającego za tym pomysłem. Jak ktoś twierdzi, że jest artystą i nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać i opłacać składki to powinien się przestać oszukiwać i wziąć do roboty normalnej.
2
@Encore okazja bo nawet jak Flick nie widzi go w zespole, to klub powinien go spokojnie odsprzedać za te 15-20 mln co najmniej.
2
Moja teoria jest taka, że klub był zaskoczony aktywnością polskich kibiców po transferze Lewego i naszym szturmem na Barcelonę, więc po odejściu Lewego szukają kolejnego Polaka, który pasowałby do drużyny i jednocześnie podtrzymałby hype na Barcelonę w naszym kraju.
9
Świetne pożegnanie urządzili Pepowi :) Jak mu się znudzi trenerka to fajnie byłoby, gdyby wrócił w jakiejś roli do klubowych struktur. To zwyczajnie niesprawiedliwe, że w swoim klubie spędził tak niewiele czasu jako trener/działacz ;/
1
@Jakchcesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja z doświadczenia powiem, że dla mnie dłużnicy (szczególnie alimentacyjni) ukrywający dochody to taka sama patola jak kierowcy urządzający wyścigi w miastach.
Bardzo dobrze, że komornik trzyma rękę na pulsie i monitoruje szczegółowo konto dłużniczki.
0
@July_6_BcN ona z tym Protasiewiczem ma jakiś fetysz czy o co chodzi? Przecież to stary alkoholik jest.
1
@urbipl to jest małe piwo w porównaniu z tym co Jaca robi teraz na twitterze.
6
Z tego co widzę to do kadry Hiszpanii zostało także powołanych 7 zawodników po szkoleniu w La Masii, 1 ze szkółki Realu (Llorente) i Victor Munoz, który grał w obu szkółkach.
Chyba warto zapytać czy Real Madryt to nadal hiszpański klub ;p
9
@Kaziol47 a inni mają prawo to oceniać.
8
Sprzedał się za krwawe ruble.
1
@AmigoBlancos masz szczęście, że jesteśmy na stronie FC Barcelony bo u siebie już by Ci stół zrobił uraz czaszkowo-mózgowy ;p
0
@mientusek1407 może ten Japończyk, który gra już grubo po 50-tce?
2
@PatrychoO Jak się zaczęło zbierać ich zbyt wielu to zrozumiał, że to zły pomysł i stwarza tylko niebezpieczeństwo.
0
@PatrychoO też oglądałem i mówił tak jak jechał w nocy przez Kraków - a później jak zaczęło się robić niebezpiecznie to apelował, aby nie jeździć z nim bo się robi niebezpiecznie. Raz się prawie wywalił przez jakiegoś dzieciaka.
8
Nie kojarzę żadnego materiału/aktywności Chęcia, w której nie zrobiłby z siebie kretyna.
4
@RosjaninBut co za bzdury. Nie znasz procedur, a się wypowiadasz. To nie działa tak, że jak masz postępowanie karne z prywatki to możesz sobie nie odbierać korespondencji i olewać postępowanie - i tak, sąd ma narzędzia by przymuszać oskarżonych do określonego zachowania.
Tutaj po tym wpisie już widać, że Kraskowski ściemnia bo żaden policjant nie wypuściłby osoby poszukiwanej do TA/zatrzymania.
A skoro odebrali od niego oświadczenie o miejscu pobytu to znaczy, że sędzia zarządził ustalenie miejsca pobytu oskarżonego bo ten łeb zwyczajnie korespondencji nie odbierał (skoro adres ma być cały czas taki sam).
1
@michal26 wszyscy śledzą ;p Ale pojawiają się takie tweety i można się domyślać jaki cel będzie w ten weekend.
2
@Tigermaus nie, tylko pogorszy sytuację.
0
Jeszcze się Iran dobrze nie skończył, a ci już kolejną wojnę szykują..
https://x.com/MarioNawfal/status/2057963953720811657
9
Dzisiaj pisałem, że Rashford napluł na ManU, dziękując tylko Barcelonie i AV i myślałem, że po prostu walczy o transfer - ale nie znałem tych faktów. Okazuje się, że to ManU od dłuższego czasu pluje na swojego wychowanka, a ten zwyczajnie nie udaje, że deszcz pada.
18
Tak wygląda drużyna. Real niech się patrzy i uczy.
4
@Encore wykupmy go za 30mln i odsprzedajmy do Aston Villi za 50 mln. Brzmi jak dobry plan ;p