Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 no i właśnie o tym piszę - system nie działał bo nawet jak w miastach ludzie wyrzucali do śmietników to później te butelki nie były recyklingowane bo trafiały do zmieszanych, a ty płaczesz bo musisz puste zanosić. W innych państwach takie systemy mogą działać i ludzie nie narzekają, ale u nas zawsze konfederaci płaczą, gdy muszą cokolwiek zrobić dla społeczeństwa.
1
@Barcanajlepszyteam mamy od czasów PRLu rozwijane zdolności w zakresie rozminowywania akwenów morskich.
https://tech.wp.pl/polskie-niszczyciele-min-typu-kormoran-ii-najlepsze-jednostki-w-swojej-klasie,7264651523672480a
3
@draxidox jednak dobry ten niemiec, co?
2
@tbas mogli w 2015 roku nie uwalać kontraktu na Caracale, które miały trafić do specjalsów, ale przyszedł Macierewicz i mamy to co mamy.
6
@Roobo fajnie tylko ta wypowiedź nigdy nie padła, to zwykły fejk. Zresztą ten profil jest fejkowy i zajmuje się tylko rozsiewaniem fejków (typowy bot).
0
Ja tam prawie nie widzę różnicy ;p
0
Ale tu się sypnie pozew od Nvidii ;p
1
@Rafalloxfcb Oczywiście, że dotyczyłaby, zonda miałaby dodatkowe wymogi raportowania o ryzykach, kapitałowe, segregacji aktywów i zwyczajnie KNF mógłby wcześniej wiedzieć o problemach i reagować.
12
@ProMILs zrobił błazna z siebie, ale też pokazał tym wywiadem, że kompletnie nie wie kim jest Murański i usłyszał o nim, gdy ten zaczął gadać bzdury o Nawrockim. Zwyczajnie chciał wykorzystać politycznie tę "okazję", która okazała się zgniłym jajem, ale tym samym pokazał, że kompletnie tego środowiska freaków nie zna.
2
@Rifek ustawa wprowadzała hybrydowy model kontroli. Podmiot zarejestrowany w jednym państwie UE podlegał lokalnemu nadzorowi finansowemu i nie musiał się osobno rejestrować, ale w zakresie działalności w Polsce musiał się zgłaszać do KNF i w tym zakresie podlegał jego nadzorowi.
Dodatkowo ustawa wprowadzała obowiązek oddzielenia środków klientów od środków własnych giełdy, wprowadzała minimalne wymogi kapitałowe, zasady dotyczące bezpieczeństwa kryptoaktywów itd.
Podsumowując - KNF miała dostać nadzór nad działalnością takiej firmy w Polsce.
7
Od 2-3 dni w necie można znaleźć posty ludzi, którzy nie mogą odzyskać swoich pieniędzy z zondacrypto. Ciekawe też jaka jest skala strat bo to, że zondacrypto ma co najmniej problemy finansowe, to już jest jasne.
Jak się okaże, że ta firma upadnie, a ludzie potracą swoje pieniądze, to szykuje się ciężki czas dla Nawrockiego, który zablokował objęcie rynku kryptowalut nadzorem KNF.
@macio_944 @mekston @Comentateiro @Kgorecki2500 @Irmscher10 @tomek8756 @tbas
0
@PeRRy Taka, że część ludzi wyrzucała te butelki do zmieszanych/w ogóle wyrzucała je poza oficjalnym systemem (pogadaj z mieszkańcami wsi o problemie wywożenia śmieci do lasu przez ludzi z miasta). Przy systemie kaucyjnym raz, że masz większą szansę, że ludzie po zwrot tych 50 groszy się schylą, a dwa - celem tego systemu jest tak naprawdę skłonienie/zmuszenie ludzi do odejścia od kupowania plastiku.
Dla mnie to jest najzabawniejsze w tej sytuacji, gdy widzę jakiegoś konfederatę, który dumnie ogłasza, że nie podda się terrorowi systemu i chwali się zakupem ekspresu SodaStream czy podobnego i nie kupi już więcej plastikowych butelek z kaucją - no właśnie to jest prawdziwy cel systemu kaucyjnego.
1
@michal26 ale ja się skupiam na problemie - tylko dla mnie problemem jest nadmiar plastiku, a dla Was Konfiarzy to, że nie można syfić i trzeba jakiś dodatkowy obowiązek wypełnić.
Co do Mentzena to tak - jeżeli nawet są jakieś wady systemu, a on nie potrafi ich normalnie wytknąć, a zamiast tego robi populistyczny cyrk, to mi to przeszkadza bo to nie jest normalne, żeby chodzić do sklepu naraz z ponad 200 butelkami, próbować pakować to do auta, gdy ma się sklep za rogiem i łazić z tymi worami po sklepie, gdy może się tych butelek pozbyć od razu przy kasach.
3
@urbipl Trela to nie moja bajka, a jego filmik to jasna pokazówka, ale to nie zmienia mojej oceny filmiku Mentzena. Celowo stworzył problem, żeby mieć na co narzekać i się klikało :) Zaczynając od chęci załadowania tych 200 butelek do auta, gdy sklep miał kilkadziesiąt metrów dalej, a kończąc na celowym chodzeniu po sklepie z tymi workami.
1
@kanver_ na razie na spokojnie, tylko zaczynają się straszyć uderzeniami na elektrownie (w tym atomowe), tak więc luzik :)
4
@kanver_ a przy kasie się dowiedział to co wiedziałby, gdyby oddawał butelki wcześniej albo zapytał od razu, tj. inny pracownik poszedł z nim do osobnej kasy i odebrał butelki. Chyba nie oglądałeś dalej.
PS nawet na tym nagraniu na samym końcu kasjer pyta innego pracownika o odbicie tych butelek przy osobnej kasie.
0
@kanver_ z ciekawości jednak włączyłem - nie oddawał butelek przy kasie obsługującej klientów tylko osobnej. Zresztą tak też robią w innych sklepach bez automatów.
8
@urbipl ładowanie się z tyloma worami na sklep raczej trudno uznać za typowy przykład działania systemu. Kolejność pomylił, zamiast się ładować z tym na sklep mógł je najpierw oddać przy kasie.
0
@urbipl wiem, że nie ma automatu - ale każdy kto robił chociaż raz zakupy w Biedronce wie, że oni mają taki układ sklepów, że kasy są zaraz przy wejściu (bo tam też jest wyjście), więc po kij on się z tymi worami ładował na sklep? ;p
3
Automaty są albo przy wejściach/przed wejściami, a jak ich nie ma to oddaje się przy kasie - nie chce mi się oglądać całości, ale ktoś wie po co Mentzen ładował się z tymi celowo przepełnionymi worami na sklep i przepychał się między półkami z tym? Co on chciał te butelki na mięsnym oddawać? ;p
1
@norbi77 @clyde ale sierpowy to musisz jeszcze poćwiczyć :)
12
Tutaj widać jak bardzo chory był wynik Messiego. W rok strzelił tyle ile Vini w 7 lat ;p
0
@Rafalloxfcb gdyby zgłosił to mielibyśmy przerwę i uruchomienie protokołu. No i powinniśmy przerywać - 2/3 przerwane mecze i by się idioci nauczyli, że trybuny nie dają anonimowości i bezkarności.
1
@addept w ogóle nie powinny tam płynąć, są potrzebne na Bałtyku.
2
@Luciano99 Mbappe jak Mbappe - ale warto zobaczyć jak się Realowi gra nie klei, gdy na boisku jest Bellingham :) Oby grał jak najczęścięj.
4
Mała poprawka, mamy jedne z najlepszych okrętów przeciwminowych na świecie, które byłyby idealne do rozminowywania Cieśniny Ormuz - widać w kancelarii prezydenta marzy im się dołączenie do wojny i podlizanie się Trumpowi za wszelką cenę.
5
@derus widzę, że nie zrozumiałeś - ja tu nie piszę o zachowaniu Yamala tylko liniowego.
9
@Deathwing112 on dostaje swoją pensję za poziom swojej gry a nie wysłuchwanie kibiców Atletico.
@Rafalloxfcb @Zoker @takisobiektos @Karol145 @ProMILs @Dari0G w LaLiga istnieje protokół antydyskryminacyjny obejmujący wszelkie przejawy dyskryminacji w tym ze względu na narodowość. Sędzia liniowy wprost słyszy okrzyki, które powinny skutkować przerwaniem gry tak samo jak wyzwiska rasistowskie, a kompletnie je ignoruje. Co powinien zrobić? Zgłosić głównemu, ten powinien przerwać grę, a Atletico powinno wyłapać karę.
14
No i liniowy stoi obok, słyszy to samo i zero reakcji.
2
Za złamanie zakazu pisania od 13:20 do 14:00 grozi ban na LaBambę czy prace społeczne w zakładzie wulkanizacyjnym?