Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
ArchivoVAR robi sobie jaja, że to być może jest karny - to po prostu jest karny. Jasno widać, że bramkarz grał stojącą piłkę, a obrońca zagrał ją ręką - to powinien być karny.
0
@Vegeta88 no i co z tego? To jest jakiś obowiązek, że nie można skrytykować sędziego bez jednoczesnej krytyki naszej gry? Byłoby dużo lepiej, gdyby sędzia oceniał sytuacje zgodnie z przepisami.
1
Szkoda mi Yamala - gra 2 poziomy wyżej niż reszta naszych piłkarzy, ale sam nic nie wygra.
6
Nie piszcie o braku drugiej żółtej kartki dla Koke bo @michal26 będzie przykro, że płaczecie.
0
@michal26 tu się zgadzamy - też uważam twoje wymądrzanie się za żenujące, a próby usprawiedliwiania sędziego tym, że jesteśmy nieskuteczni jest zwyczajnie idiotyczne bo mieszasz dwie różne kwestie.
0
@adi7adi8 no bardzo Cię przepraszam, że mam czelność narzekać na to, że sędzia nie reaguje na faule taktyczne bez walki o piłkę i rozdawanie naszym piłkarzom kopniaków po łydkach. Bardzo przepraszam..
0
@Vegeta88 dla mnie kompletnym idiotyzmem jest usprawiedliwianie takich akcji sędziego faktem, że my byliśmy nieskuteczni pod bramką rywala. Nasza nieskuteczność to jedna sprawa, a to co wyprawia sędzia to druga. Ja nie mam problemu by krytykować jedno i drugie, a usprawiedliwianie sędziego tym, że my jesteśmy nieskuteczni jest zwyczajnie idiotyczne.
0
@adi7adi8 jak ci się nie podoba to wyjdź - tak, zawsze ten arbiter i dzisiaj również to ten arbiter.
3
@michal26 Ty jesteś śmieszny. Faul taktyczny i celowy kopniak w łydkę to pierwsza i trzecia żółta kartka.
Gra nie ma nic do tego, że Koke nie powinno być na boisku jakoś od 30 minuty.
0
Stały zestaw u nas - głupia czerwona kartka i absurdalne oszczędzanie rywali przez arbitra. Sędziowie za celowe kopnięcie rywala (a tu był kopniak na wysokości łydki, więc nie ma mowy o walce o piłkę) czerwone dawali, a tutaj nawet żółtej Koke nie dostał (i to trzecia powinna być).
0
Myślę, że Koke z radości powinien jeszcze raz celowo kopnąć Yamala, w końcu dzisiaj to dozwolone jest..
0
Czyli Koke z 3 faulami na żółtą kartkę dalej na boisku, a my z czerwem ;p Co za żart...
0
@Gitarkafcb a czy ja twierdzę, że Olise jest słaby? Jest świetny, ale Yamal to Yamal.
3
@Comentateiro dalej masz wątpliwości kto jest lepszy, Yamal czy Olise? ;p
4
@Kgorecki2500 Zbyszek chudnie ostatnio, do bagażu podręcznego go zmieścisz ;p
5
@Kgorecki2500 masz miejsce w bagażniku dla 2 osób? Zbyszek i Romanowski może będą chcieli wrócić do kraju.
13
Nasza prawica chyba się nie spodziewała jakie działa i kompromaty są przygotowane na ekipę Orbana, gdy jechała do niego z poparciem - a teraz jest pożar.
7
@PeRRy zawsze na prawicy jest to samo tłumaczenie. Najpierw przekonywanie wszystkich i siebie samego, że najgorszy diabeł z prawicy jest lepszy niż kandydat centrum czy lewicy. Później jak się prawica dorwie do władzy to najpierw jest relatywizowanie i usprawiedliwianie tego co robi. Później jest przekonywanie, że poprzednicy jeszcze gorzej robili, więc teraz nie jest tak źle. Natomiast gdy już się nie da usprawiedliwiać i nie da się porównywać z poprzednikami to zaczyna się tłumaczenie, że jak centrum/lewica dojdzie do władzy to to samo będzie robić :)
Nie, nie ma w centrum i na lewicy takich wariatów jak Trump i MAGA, nie ma innych sił, które tak bezczelnie podpalałyby świat, atakowały własnych sojuszników i tak otwarcie i bez najmniejszego poczucia żenady okradałyby własnych obywateli, wykorzystując dostęp do informacji państwowych. Mieliśmy u nas tego lekki posmak, gdy Morawiecki wykorzystał wcześniejsze informacje o nadchodzącej wojnie do zakupu obligacji inflacyjnych, ale nawet to się nie umywa do tego co robi Trump z rodziną i przyjaciółmi i nie zrzucaj za to winy na Demokratów.
6
Niektórym się oczka otwierają.
1
@Bobo25 ja mam uczulenie na zagrania w stylu Carvajala bo to zawsze uchodzi płazem.
0
@Bobo25 ale co tu ma za znaczenie, że jesteśmy na rambli? Dla mnie ciało w ciało to zderzenie bark w bark. Wtedy mamy walkę o piłkę. Jak się z kolei jeden zawodnik wbija drugiemu w plecy to to nie jest walka o piłkę i gra ciało w ciało tylko faul - tym bardziej, że obrońca pracował ręką.
6
@Bobo25 co w karnym dla Bayernu było do interpretacji? Napastnik pierwszy przy piłce, obrońca nie walczył o pilkę, wbił się w plecy z użyciem ręki. Nie wiem co tam mogło usprawiedliwiać obrońcę.
4
@Kozinho. tylko młody jest ostatnio drażliwy, więc łatwo go sprowokować. Flick powinien mu zrobić odprawę jaką kiedyś Mourinho zrobił Mario (oby z innym skutkiem).
4
@Tasde tam nie było specjalnie błędu. Noga zgięta, korki przy ziemi. Faul na żółtą/pomarańczową - sędzia miał pole do interpretacji.
9
Oby ten plan obrócił się w g... i skończyło się czerwoną dla Atletico.
2
@PeRRy właśnie prokuratura ogłosiła wszczęcie postępowania w sprawie zondy - ale następczo na podstawie danych przedstawionych w artykule WP.
1
@PeRRy wyglądasz mimo wszystko na ogarniętego gościa, ale teraz mnie lekko zszokowałeś. Przecież o tej ustawie cały czas rozmawiamy. Właśnie ta ustawa została zawetowana przez Nawrockiego. Właśnie ta ustawa miała wprowadzać nadzór KNF nad giełdami kryptowalut, którego obecnie nie ma ;pp
PS widzę, że sam się zorientowałeś, więc tylko dla potomnych wkleję link do komunikatu, na który się powołałeś jako dowód na rzekome istnienie nadzoru KNF nad rynkiem kryptowalut.
https://www.gov.pl/web/finanse/sejm-przyjal-ustawe-o-rynku-kryptoaktywow-#:~:text=7%20listopada%202025%20r.,klient%C3%B3w%20i%20inwestor%C3%B3w%20tego%20rynku.
1
@michal26 nie mamy 2 lotniskowców, ale mamy 2 baterie Patriot i rakiety do nich. Gdyby dzisiaj na czele MON stał Błaszczak to zakładam, że jedna z tych baterii byłaby już rozstawiona na Bliskim Wschodzie.
0
@PeRRy grochem o ścianę. Oczywiście, że nie może prewencyjnie kontrolować portfeli giełdy (a tego, że całościowo nie może kontrolować to chyba już nawet dla Ciebie jest jasne). Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym obejmuje uprawnienia do kontroli m.in. instrumentów finansowych, a kryptoaktywa nimi co do zasady nie są. Zresztą MiCA wprost wyklucza ze swojego zastosowania instrumenty finansowe i obejmuje tylko kryptoaktywa. Nie wiem czy w tym momencie mylisz bieżący nadzór z nadzorem AML czy też mylisz instrumenty finansowe w technologii rozproszonego rejestru z kryptowalutami zapisanymi w technologii rozproszonego rejestru.
W każdym razie dla dyskusji nie ma to żadnego znaczenia, KNF nie ma podstaw do bieżącej profilaktycznej kontroli portfeli krypto giełdy.
14
Pomijając głupotę Błaszczaka i absurdalne rozważania o lotniskowcach, których nie mamy - to pokazuje, że gdyby byli przy władzy to część naszej obrony przeciwlotniczej czy też niszczyciele min mogliby realnie wysłać, żeby się podlizać Trumpowi.