3

ArchivoVAR robi sobie jaja, że to być może jest karny - to po prostu jest karny. Jasno widać, że bramkarz grał stojącą piłkę, a obrońca zagrał ją ręką - to powinien być karny.




0

@Vegeta88 no i co z tego? To jest jakiś obowiązek, że nie można skrytykować sędziego bez jednoczesnej krytyki naszej gry? Byłoby dużo lepiej, gdyby sędzia oceniał sytuacje zgodnie z przepisami.

1

Szkoda mi Yamala - gra 2 poziomy wyżej niż reszta naszych piłkarzy, ale sam nic nie wygra.

6

Nie piszcie o braku drugiej żółtej kartki dla Koke bo @michal26 będzie przykro, że płaczecie.

0

@michal26 tu się zgadzamy - też uważam twoje wymądrzanie się za żenujące, a próby usprawiedliwiania sędziego tym, że jesteśmy nieskuteczni jest zwyczajnie idiotyczne bo mieszasz dwie różne kwestie.



0

@adi7adi8 no bardzo Cię przepraszam, że mam czelność narzekać na to, że sędzia nie reaguje na faule taktyczne bez walki o piłkę i rozdawanie naszym piłkarzom kopniaków po łydkach. Bardzo przepraszam..

0

@Vegeta88 dla mnie kompletnym idiotyzmem jest usprawiedliwianie takich akcji sędziego faktem, że my byliśmy nieskuteczni pod bramką rywala. Nasza nieskuteczność to jedna sprawa, a to co wyprawia sędzia to druga. Ja nie mam problemu by krytykować jedno i drugie, a usprawiedliwianie sędziego tym, że my jesteśmy nieskuteczni jest zwyczajnie idiotyczne.


0

@adi7adi8 jak ci się nie podoba to wyjdź - tak, zawsze ten arbiter i dzisiaj również to ten arbiter.

3

@michal26 Ty jesteś śmieszny. Faul taktyczny i celowy kopniak w łydkę to pierwsza i trzecia żółta kartka.
Gra nie ma nic do tego, że Koke nie powinno być na boisku jakoś od 30 minuty.

0

Stały zestaw u nas - głupia czerwona kartka i absurdalne oszczędzanie rywali przez arbitra. Sędziowie za celowe kopnięcie rywala (a tu był kopniak na wysokości łydki, więc nie ma mowy o walce o piłkę) czerwone dawali, a tutaj nawet żółtej Koke nie dostał (i to trzecia powinna być).

0

Myślę, że Koke z radości powinien jeszcze raz celowo kopnąć Yamala, w końcu dzisiaj to dozwolone jest..

0

Czyli Koke z 3 faulami na żółtą kartkę dalej na boisku, a my z czerwem ;p Co za żart...

0

@Gitarkafcb a czy ja twierdzę, że Olise jest słaby? Jest świetny, ale Yamal to Yamal.

3

@Comentateiro dalej masz wątpliwości kto jest lepszy, Yamal czy Olise? ;p

4

@Kgorecki2500 Zbyszek chudnie ostatnio, do bagażu podręcznego go zmieścisz ;p

5

@Kgorecki2500 masz miejsce w bagażniku dla 2 osób? Zbyszek i Romanowski może będą chcieli wrócić do kraju.

13

Nasza prawica chyba się nie spodziewała jakie działa i kompromaty są przygotowane na ekipę Orbana, gdy jechała do niego z poparciem - a teraz jest pożar.


7

@PeRRy zawsze na prawicy jest to samo tłumaczenie. Najpierw przekonywanie wszystkich i siebie samego, że najgorszy diabeł z prawicy jest lepszy niż kandydat centrum czy lewicy. Później jak się prawica dorwie do władzy to najpierw jest relatywizowanie i usprawiedliwianie tego co robi. Później jest przekonywanie, że poprzednicy jeszcze gorzej robili, więc teraz nie jest tak źle. Natomiast gdy już się nie da usprawiedliwiać i nie da się porównywać z poprzednikami to zaczyna się tłumaczenie, że jak centrum/lewica dojdzie do władzy to to samo będzie robić :)

Nie, nie ma w centrum i na lewicy takich wariatów jak Trump i MAGA, nie ma innych sił, które tak bezczelnie podpalałyby świat, atakowały własnych sojuszników i tak otwarcie i bez najmniejszego poczucia żenady okradałyby własnych obywateli, wykorzystując dostęp do informacji państwowych. Mieliśmy u nas tego lekki posmak, gdy Morawiecki wykorzystał wcześniejsze informacje o nadchodzącej wojnie do zakupu obligacji inflacyjnych, ale nawet to się nie umywa do tego co robi Trump z rodziną i przyjaciółmi i nie zrzucaj za to winy na Demokratów.

6

Niektórym się oczka otwierają.


1

@Bobo25 ja mam uczulenie na zagrania w stylu Carvajala bo to zawsze uchodzi płazem.

0

@Bobo25 ale co tu ma za znaczenie, że jesteśmy na rambli? Dla mnie ciało w ciało to zderzenie bark w bark. Wtedy mamy walkę o piłkę. Jak się z kolei jeden zawodnik wbija drugiemu w plecy to to nie jest walka o piłkę i gra ciało w ciało tylko faul - tym bardziej, że obrońca pracował ręką.

6

@Bobo25 co w karnym dla Bayernu było do interpretacji? Napastnik pierwszy przy piłce, obrońca nie walczył o pilkę, wbił się w plecy z użyciem ręki. Nie wiem co tam mogło usprawiedliwiać obrońcę.

4

@Kozinho. tylko młody jest ostatnio drażliwy, więc łatwo go sprowokować. Flick powinien mu zrobić odprawę jaką kiedyś Mourinho zrobił Mario (oby z innym skutkiem).

4

@Tasde tam nie było specjalnie błędu. Noga zgięta, korki przy ziemi. Faul na żółtą/pomarańczową - sędzia miał pole do interpretacji.

9

Oby ten plan obrócił się w g... i skończyło się czerwoną dla Atletico.


2

@PeRRy właśnie prokuratura ogłosiła wszczęcie postępowania w sprawie zondy - ale następczo na podstawie danych przedstawionych w artykule WP.

1

@PeRRy wyglądasz mimo wszystko na ogarniętego gościa, ale teraz mnie lekko zszokowałeś. Przecież o tej ustawie cały czas rozmawiamy. Właśnie ta ustawa została zawetowana przez Nawrockiego. Właśnie ta ustawa miała wprowadzać nadzór KNF nad giełdami kryptowalut, którego obecnie nie ma ;pp

PS widzę, że sam się zorientowałeś, więc tylko dla potomnych wkleję link do komunikatu, na który się powołałeś jako dowód na rzekome istnienie nadzoru KNF nad rynkiem kryptowalut.

https://www.gov.pl/web/finanse/sejm-przyjal-ustawe-o-rynku-kryptoaktywow-#:~:text=7%20listopada%202025%20r.,klient%C3%B3w%20i%20inwestor%C3%B3w%20tego%20rynku.

1

@michal26 nie mamy 2 lotniskowców, ale mamy 2 baterie Patriot i rakiety do nich. Gdyby dzisiaj na czele MON stał Błaszczak to zakładam, że jedna z tych baterii byłaby już rozstawiona na Bliskim Wschodzie.

0

@PeRRy grochem o ścianę. Oczywiście, że nie może prewencyjnie kontrolować portfeli giełdy (a tego, że całościowo nie może kontrolować to chyba już nawet dla Ciebie jest jasne). Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym obejmuje uprawnienia do kontroli m.in. instrumentów finansowych, a kryptoaktywa nimi co do zasady nie są. Zresztą MiCA wprost wyklucza ze swojego zastosowania instrumenty finansowe i obejmuje tylko kryptoaktywa. Nie wiem czy w tym momencie mylisz bieżący nadzór z nadzorem AML czy też mylisz instrumenty finansowe w technologii rozproszonego rejestru z kryptowalutami zapisanymi w technologii rozproszonego rejestru.
W każdym razie dla dyskusji nie ma to żadnego znaczenia, KNF nie ma podstaw do bieżącej profilaktycznej kontroli portfeli krypto giełdy.

14

Pomijając głupotę Błaszczaka i absurdalne rozważania o lotniskowcach, których nie mamy - to pokazuje, że gdyby byli przy władzy to część naszej obrony przeciwlotniczej czy też niszczyciele min mogliby realnie wysłać, żeby się podlizać Trumpowi.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?