15

Chyba wszyscy o tym pomyśleli - opowiadanie przez Xaviego o prywatnym spotkaniu i ujawnianiu tego co Flick miał powiedziec, było po prostu pokazem braku klasy.

2

@Kgorecki2500 najpierw by oskrzydlił miasto, aby później z drugiej linii poszedł atak na centrum. My już to znamy.

0

Gdybyście byli socios, to na kogo oddalibyście głos w niedzielę?

Ja nie mam wątpliwości, głos poszedłby na Laportę, którego ryzykowne prowadzenie klubu w czasach kryzysu zaczyna okazywać się skuteczne. Nie bez znaczenia jest też poparcie szatni i sztabu trenerskiego.

0

@Bogan Laporta grał ostro, ale na tę chwilę wygląda na to, że wygrał. Część aktywów sprzedał, ale dzięki temu jednocześnie ustabilizował finanse, utrzymał drużynę sportowo w elicie, a w dodatku przeprowadza właśnie budowę stadionu, który znacząco zwiększy potencjał finansowy klubu.

Moim zdaniem Laporta ma swoje wady jak każdy, zrobił wiele błędów, ale patrząc całościowo - wątpię by ktokolwiek inny był nas w stanie przeprowadzić przez te ostatnie lata.

0

@ACMaldini3 Laporta podniósł przychody i ściął koszty. Gdy przejmował klub to musiał na początku wziąć bodajże 80 mln pożyczki bo klub nie miał hajsu na bieżące wypłaty pensji.

Aktualnie z kolei przychody idą stabilnie w górę, a klub pozbył się praktycznie wszystkich wysokich kontraktów i nie widać, aby planował kolejne. Uratował nas przed bankructwem i przywrócił klub sportowo do światowej elity - a w perspektywie mamy dalszą poprawę finansów po otwarciu pełnego Camp Nou.

0

@Bogan Kiedy Laporta przychodził to mieliśmy niskie przychody i duże zadłużenie krótkoterminowe, które Laporta zamienił w zadłużenie długoterminowe, jednocześnie redukując koszty oraz zwiększając przychody.
Z tego co pamiętam to na początku kadencji groziła nam niewypłacalność bo brakowało środków na pokrycie bieżących kosztów, a obecnie jesteśmy blisko zasady 1:1.
I tak, zadłużenie globalnie jest większe bo trzeba było wziąć kredyt na stadion, ale aktualnie żadne bankructwo nam nie grozi. Uważam, że to było najlepsze rozwiązanie bo na starym Camp Nou nie dało się już grać, a za gotówkę nikt nie buduje stadionu (i tak jej nie mieliśmy).

"To jest rozłożenie długów na większy okres kiedy go u sterów już nie będzie." - no i to jest właśnie sukces, odłożył spłatę długów na przyszłość, odbudował przychody i teraz Barca będzie miała z czego je spłacać. Jak inaczej chciałbyś odbudowywać klub, który ma pusto w kasie?

8

Czyli jak trzeba było zapłacić za panele na początku, gdy jeszcze nie produkowały prądu, to Czarnek zapłacił. Teraz kiedy nie ponosi żadnych kosztów i dostaje jedynie darmowy prąd to chce je demontować ;p Jak to zrobi to wyjdzie na ekonomicznego de..ila ;p


1

@ACMaldini3 masz rację, generalnie patrząc na całą jego kadencję i sytuację w jakiej przejmował klub to wypominanie mu kilku wpadek byłoby nawet nieprzyzwoite.

2

@Who_you_mam w tył głowy? Mógł zrobić z niego kalekę do końca życia. Zwykły bandyta.

2

@ACMaldini3 Laporta zaliczył kilka wpadek, ale sprowadzanie jego pracy tylko do wyboru Flicka i lepszej gry zespołu jest absurdalne.

3

@Bareth_Gale od kiedy w ciągu jednej kadencji wyszliśmy z poziomu bankrutującego klubu z sypiącym się stadionem, nie działającą La Masią, patologiczną drabinką płacową, składem na poziomie średniaka LL i spadającymi przychodami oraz rosnącym długiem krótkoterminowym - do poziomu klubu kończącego odbudowę swoich finansów, budującego nowy stadion ze stabilnym finansowaniem, produkującego w chińskim tempie nowych piłkarzy w La Masii, ze zdrową drabinką płacową, składem na topowym poziomie zdolnym walczyć o LM, z rosnącymi przychodami oraz uporządkowanym zadłużeniem zamienionym na długoterminowe.

Patrząc z perspektywy dużego obrazka Laporta wykonał tytaniczną robotę i dobierał na poszczególnych etapach odpowiednich ludzi do tej pracy.

3

@AssisMoreira oni chyba myśleli, że po dekapitacji całego przywództwa Iranu, ten kraj się podda. Liczyli chyba na powtórkę z Wenezueli, która ugięła się po porwaniu Maduro.
Natomiast Iran okazał się inny i teraz cały świat ma problem.

7

@LAMC_10 pamiętam jak kilka miesięcy temu atakował OZE, a wielu prawicowych komentatorów ogłaszało tryumf, pokazując to jako koronny dowód na konieczność rezygnacji z OZE w Europie.
Teraz sobie wyobraźmy, że mamy całą energetykę w UE opartą na ropie i gazie ;p

32

Jeżeli Laporta faktycznie zrezygnował w styczniu 2023 r. z Messiego bo obawiał się rozwalenia budowanej drabinki płacowej to... szacun dla Laporty.

Wyjście z kryzysu wymaga podejmowania trudnych decyzji i kierowania się rozsądkiem, a nie sentymentami. Pamiętam, że był taki czas, gdy wielu z nas zazdrościło Realowi podejścia Pereza, który potrafił pozbywać się legend bez skrupułów, gdy nadchodził ich czas i wymagało tego dobro klubu.

Jeżeli więc Laporta zrezygnował z darmowego PRu, myśląc o przyszłości klubu wykraczającej poza jego kadencję, to pokazał, że ma jaja, głowę na karku - a przyszłość pokazała, że miał rację.

1

@LAMC_10 uwielbiałem go jako piłkarza i bardzo doceniam jego rolę w przekonywaniu wszystkich piłkarzy, którzy do nas przyszli, ale po jego wypowiedziach mam wrażenie, że jako człowiek nie jest zbyt sympatyczną osobą. Ma strasznie duże ego, nie potrafi dostrzegać swoich błędów i czasami publicznie po prostu brakuje mu klasy.

1

@GeneralXavi swoją drogą - uważasz, że jeżeli Flick przyszedł do niego w dyskrecji o czymś porozmawiać, to Xavi powinien teraz tego używać publicznie i to jeszcze w kampanii? To jest eleganckie zachowanie?

1

@LAMC_10 on sam też nie zachował się jak powinien. Skoro zdecydował się zostać to nie powinien publicznie narzekać na sytuację - tym bardziej (jak już piszę 3x), że Flick udowodnił, że problemy kadry były w samym Xavim i jego zmianie podejścia do prowadzenia zespołu.

0

@GeneralXavi tak, każdy kto ma krytyczne zdanie o wypowiedziach Xaviego przeczytał tylko tytuł i nie wie o czym pisze :)

1

@Karol145 tak, ale zwalanie winy na rzekomy brak transferów w sytuacji, gdy klub ściągnął mu kluczowych zawodników jest śmieszny. Następnego lata LL zablokowała możliwość stosowania dźwigni, więc ten płacz o brak Zubimendiego i zwalanie winy na Laportę jest nie na miejscu.

Natomiast sami piłkarze często sugerowali spadek dyscypliny, dawanie piłkarzom dużo wolnego (w tym jako nagrody za wygrane mecze) - to była przyczyna spadku formy, a nie działania Laporty i Flick to doskonale uwypuklił, gdy wprowadził odpowiednią dyscyplinę do kadry.

7

Nie wiem po co Xavi niszczy swoje dziedzictwo. Flick dokładnie pokazał kto odpowiadał za cofnięcie się drużyny w rozwoju - co sugerowali w niektórych wywiadach także sami piłkarze.

Laporta i tak wygra, a po zachowaniu Xaviego pozostanie tylko niesmak.

3

Pietuszewski do bazy, mecz się skończył.

0

@tbas Bernal z Pedrim od początku, a później Olmo do środka za Pedriego. Dadzą radę.

0

@tbas Pedri zabierze im piłkę i tyle będzie z najważniejszego meczu w historii.

0

@Pawlak1992 przełóż swój wywód na francuski i spróbuj zapytać Macrona o zdanie :)

0

@Lanosss ile Ty masz lat, że ich pamiętasz i widziałeś? Jesteś wnukiem albo prawnukiem @Comentateiro?

PS chociaż poprawka, teraz widzę, że wszyscy to lata '90 i sam początek '00.

9

Na razie najlepszy bramkarz Barcy odkąd pamiętam (a kibicuję od 2004 roku). Materiał na najlepszego bramkarza na świecie.


2

@sokot już po końcowym gwizdku, więc można cwaniakować.

1

Taki sparing regeneracyjny - akurat żeby się porozciągać po spotkaniu z Atletico ;p

1

7

@Seledynowy ale jak intensywnie grali oni a jak nasi? ;p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?