Arden
Dołączył/a: sierpień 2023
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FCBurnley Obawiam się, że nawet wtedy zaciągną rolety, założą słuchawki i napiszą "u mnie sie nic nie dzieje" nie ma żadnych dowodów, to propaganda.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
@koksik2700
Ostatni raz odpowiadam, bo nie masz żadnej wiedzy na ten temat, a rozmowa z tobą to jak kopanie sie z koniem
"A moze ten kryzys to fakt, że miliony ukraincow siedzą u nas zamiast walczyć?"
Do 2025 roku, PKB w Polsce dzięki tym Ukraińcom wzrośnie od 1,5-2% co całkowicie zwróci pieniążki zainwestowane w ich kraj i pomoc w Polsce. masz kalkulator? Takie rzeczy, bardzo łatwo potrafi policzyć nawet dziecko z gimnazjum
" czy ten kryzys odnosi się do zalewania naszego rynku gównianymi produktami?"
Cały świat jest zalewany tego typu produktami, do Polski idzie niecałe 4% produktów z Ukrainy, Głównym winowajcą jest Unia Europejska i ich kary, każdy logicznie myślacy człowiek o tym wie.
" Mocna ukraina po ewentualnej wygranej wojnie, to nasz pierwszy rywal do mocnej pozycji w Europie"
Bardzo ciekawe masz tezy, patrząc na to, ze Ukraina do konca swojego istnienia będzie dłużnikiem i niewolnikiem Stanów. Pomoc jaką otrzymuje, nie jest darmowa, są pożyczki z ogromnymi procentami, które będą spłacać dziesiątki, jak nie setki lat. Mocarstwo takie jak Rosja, będzie dochodzisz do siebie kilka lat po takiej wojnie, nie wspominać już o Ukrainie
" Czy tym, że na ich czołgach widnieje motyw bandery"?
to niezły argument, na temat kryzysu i geopolityki.
5
@OBSERWATOR2021 Po pierwszym zdaniu, nie ma sie ochoty na jakąkolwiek dyskusje z tobą. Nie masz żadnej wiedzy o geopolityce i tego jak bardzo jest to wyniszczająca wojna dla całej Europy a głównie Polski. Możesz sobie piątkę przybić z kolegami, którzy sądzą, że wojna to tylko konflikt zbrojny. Nie chce mi sie 20 raz pisać tego samego i odnosić się do twoich głupot i farmazonów, bo już straciłem cierpliwość na powtarzanie sie. Dużo zdrówka.
0
@kamiVeB Ja na 2 miejscu dałbym odejście Pepa
3
@BabyGang W najbliższych latach, według mnie nie ma takiej opcji. Wojna z Ukrainą będzie trwać i trwać. Dużo bardziej dotknie nas kryzys gospodarczy, im dłużej trwa ta wojna tym cięższa przyszłość dla Polski. Więc w naszym interesie stoi, żeby zakończyć to jak najszybciej i pogonić Rosjanów do siebie, najgorszy problem jest w tym, że większość krajów Europy nie chce porażki Rosji, gdyby wszyscy byli zjednoczeni, Rosja by wojnę przegrała. Na świecie najważniejsze są interesy a nie ludzkie życie, to jest najgorszy i najbardziej skomplikowany problem.
41
nic lepszego dzisiaj nie zobaczycie
3
@Ostatnikrwawygang mądrego to az miło poczytać.
3
@koksik2700 Co mają Ukraińcy do ewentualnej wojny w Polsce? Bo ja kolejny raz nie wiem, o czym ty do mnie mówisz.
4
@Kamil689 Nie będzie żadnych zamieszek, część ucieknie gdziekolwiek, druga część zostanie i z dumą będzie bronić Polski przy ewentualnym konflikcie. Kto miałby robić zamieszki, ci co chcą jak najszybciej uciec? Czy może patrioci którzy zostaną?
3
@TheCule Ja nigdzie nie napisałem, że chce zeby Polska wysłała tam nasze wojska. Wstawiłem tylko słowa Sikorskiego. Zwróciłem uwagę na to, że napisaliście "to nie nasza wojna" a to kompletny brak wiedzy i nieodpowiedzialność.
10
@TheCule Dobrze, że nie ty decydujesz o tym czy Polska pomaga czy nie :D nie chce mi sie kolejny raz powtarzać tego samego, kolejnej osobie która pisze:
"Taktyczny komentarz, by dowiedzieć się, dlaczego też jestem skończonym idiotą uważającym, że jeśli państwo A atakuje państwo B, to jest to wojna państwa C"
Większą wiedzę na temat wojny, mają dzieci w 6 klasie podstawówki, musisz wrócić i uważnie słuchać, dlaczego często kryzys/konflikt geopolityczny, jest podobnie niebezpieczny jak bezpośredni konflikt.
1
@FcPortoFan1999 gorzej jak to tylko jednostronne uczucie/sympatia
2
@Rust_Cohle @FcPortoFan1999 Czuje między wami jakieś napięcie, chemie. Widać, że sie lubicie.
6
@JimMorrisonFCB Jestem typem osoby, która zanim coś napisze, to sie zastanowi i poczyta. Pisanie takich rzeczy, że to nie jest nasza wojna i będziemy mieć spokój przy ewentualnym zwycięstwie Rosji, jest po prostu nieodpowiedzialne, ludzie nie dopuszczają do siebie tego jakie konsekwencje tragiczne w skutkach, będzie to miało.
1
@Ojciec5tkidzieci o kim mówicie? :)
0
@AmigoBlancos Moim zdaniem odpadniemy po dogrywce lub karnych, ale będzie widać walkę i zaangażowanie.
9
@vangoor No i widzisz, jak tu z tobą normalnie podyskutować, jak ci opisałem dlaczego, a ty zadajesz to samo pytanie :) Żyj ze świadomością, że wojna to tylko konflikt zbrojny, ja ci nie bronię. Tylko później sie nie dziw, że przy ewentualnym zwycięstwie Rosji w Ukrainie, będziesz uciekał z kraju, nadal mówiąc, że to nie była nasza wojna.
3
@Kozinho. Nie ma nigdzie informacji, że Polska armia tam jest, póki co to wróżenie z fusów. Najważniejszym pytaniem jest to co chce osiągnąć Sikorski publicznie mówiąc takie rzeczy, dla mnie osobiście Polska chce wciągnąć NATO w bezpośredni konflikt z Rosją. Nam najbardziej zależy i mamy w tym największy interes, żeby ta wojna zakończyła sie jak najszybciej na korzyść Ukrainy.
5
@Kamil689 Jednak wiesz jest bardzo duża różnica, między mięsem armatnim (młodymi chłopakami) a wyszkolonym żołnierzem w nowoczesnym systemie.
24
@vangoor Tak na szybko, bo jak ktoś ma bardzo płytkie myślenie i myśli, że wojna to tylko konflikt zbrojny, to i tak nie wytłumacze.
Obowiązkiem będzie wprowadzenie Zasadniczej Służby Wojskowej, co skutkować będzie nie tylko wyciąganiem dziesiątek tysięcy Polaków z rynku pracy, gdzie już teraz są gigantyczne braki, ale i zwiększoną emigrację młodych ludzi.
Wpadniemy do krajów zagrożonych wojną i zawsze jak detale będą decydować o inwestycjach to po prostu przegramy. Nie będzie szans na fabryki baterii, procesorów czy innego hightecha, nikt tu nie zainwestuje 5mld+ pln per fabryka, o co zadba rosja sugerując tu i ówdzie
że taka fabryka może stać się celem ataku w czasie wojny. Wzrosną koszty obligacji jak i obsługi zadłużenia, co zmniejszy zdolności kredytowania inwestycji przez PL co de facto ograniczy nasz rozwój. Dodatkowo zwiększy się emigracja ludzi którzy nie będą chcieli ryzykować
Jednocześnie, po zajęciu Ukrainy Rosjanie mogliby przekierować cały swój potencjał i zaangażowanie w wojnę hybrydową przeciwko państwom bałtyckim, Polsce i Rumunii. Destabilizując cały region. To na terytoriach ww. państw wybuchałyby elektrownie, rurociągi czy inne newralgiczne instalacje. Ginęliby cywile i osoby ważne dla interesów danego kraju. Granica UE i NATO byłaby wciąż atakowana na różne sposoby (pamiętasz kryzys migracyjny wywołany przez Białoruś?). W skrajnie trudnej sytuacji znalazłyby się Łotwa i Estonia, które są trudne do obrony, a jednocześnie na ich terenie występuje spora diaspora rosyjska. Wysokie ryzyko związane z bezpieczeństwem odstraszałoby kapitał zagraniczny, który zacząłby uciekać z Europy Środkowej. To groziłoby długotrwałym kryzysem gospodarczym.
Ciągła hybrydowa i militarna presja ze strony Moskwy wymuszałaby na Zachodzie prowadzenie drugiej zimnej wojny. Tak więc należałoby – w celu neutralizacji zagrożenia – rozstawić setki tysięcy żołnierzy z całego NATO wzdłuż wschodniej flanki Paktu. To wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Z punktu widzenia UE destabilizacja Ukrainy (na której mogłyby trwać działania dywersyjno-partyzanckie) jak również wojna hybrydowa na terenie państw graniczących z odnowionym ZSRR uderzałaby w interesy wszystkich. Berlina również, a może i zwłaszcza.
Jednocześnie Amerykanie nie mogliby poświęcić swojej uwagi Chinom, ponieważ byliby zmuszeni zaangażować się w obronę wschodniej flanki NATO. Klęska Ukrainy mogłaby przekonać Pekin, że warto postawić na partnerstwo z Moskwą (do czego teraz Chińczycy odnoszą się z dystansem). To stworzyłoby realne zagrożenie w postaci powstania wschodniego bloku politycznego, który dążyłby do złamania prosperity Zachodu, a także jego przewagi technologiczno-militarnej.
Na szybkim zakończeniu wojny przy jednoczesnym zneutralizowaniu rosyjskiego zagrożenia powinno najbardziej zależeć Europejczykom. W tym np. Wielkiej Brytanii, Francji, Italii, a nawet Niemcom. Nie chodzi bowiem tylko o to, by zakończyły się działania wojenne na Ukrainie. Celem jest trwały pokój, neutralizacja zagrożeń, a w konsekwencji powrót do budowy prosperity i wydźwignięcie się z kryzysów (np. energetycznego czy inflacyjnego).
Skoro tak, to trzeba powstrzymać Rosjan przed zajęciem Kijowa (Ukrainy). Tak, jesteśmy w tej wojnie, a naszym celem jest szybkie zwycięstwo.
17
@vangoor Tylko skończeni idioci, sądzą, że to nie jest "nasza wojna" Jak będę miał więcej czasu, napisze ci dlaczego.
2
Sikorski
2
@Lukikiki no nie do końca, dobranoc i zdrówka byku.
7
@Lukikiki Jestem młodym strażakiem, często widzę rzeczy o jakich ty śnisz w najgorszych koszmarach. Kilkukrotnie w tym roku ryzykowałem swojej życie/zdrowie żeby wyciągnąć ludzi z pożaru czy wypadku, więc jeśli chodzi o charakter i psychikę to mam bardzo silną. Ale nie będę zgrywał kozaka i pisał sprzed klawiatury w ciepłym domku, że gdyby zaatakowało mnie stado wilków to bym sie obronił, czy gdyby był mróz 25 stopni i musiałbym spać na zewnątrz to bym nie zamarzł. Bo akurat ci co najwięcej mówią i udają kozaków w życiu realnym są malutcy, żeby nie pokazać jak naprawdę w środku są obsrani. Tylko ludzie chorzy psychicznie nie czują strachu, jest to bardzo ważna cecha którą uczy pokory, koncentracji i ostrożności.
2
@MesQueUnClub_87 Myślę, że w takich sytuacjach też silny charakteru jest kluczowy. Młodzi ludzie bardzo łatwo sie poddają, często są wychowywani w bańce ochronnej, mają wszystko +bezstresowe wychowanie.
3
@MesQueUnClub_87 Wątpię, że ktokolwiek z nas poradziłby sobie w czasach w których trzeba coś upolować, nie umrzeć w nocy przez mróz, czy nie dać się zjeść np wilkom. Żyjemy w bardzo wygodnych i łatwych czasach, jesteśmy słabymi jednostkami w porównaniu np do naszych pradziadków którzy walczyli na wojnie.
24
@Lukikiki Trzeba wziąć właśnie pod uwagę, że ludziom po prostu nie chce sie robić cos na czym sie nie znają, stracić często kilka godzin, pojechać po materiał. Wolą zapłacić, mieć dobrze zrobione i dać zarobić, po co byliby pracownicy, skoro każdy potrafiłby zrobić wszystkie podstawowe pracę w domu?
4
@MesQueUnClub_87 A ja znam chłopaczka, który wkręcał wkręty na wykręcaniu, uciął kabel od diaxa przy próbie przecięcia rury. Aktualnie jest prawnikiem, czy on jest gorszy, mając taką pracę niż ludzie na budowie?
0
@FcPortoFan1999 ponoć już sie obraził i nie chce grać dla Hiszpanii