5

Nie widzę miejsca dla Depaya w Barcelonie. Już teraz nie mieści się w składzie, a co dopiero po powrocie Fatiego(oby kontuzje mu wreszcie odpuściły) i ewentualnych wzmocnieniach w lato. Dla dobra klubu i samego zawodnika, powinniśmy się z nim pożegnać w lato.

11

@clyde No tak się składa, że w topce ataku Barcy Bombel akurat jest.

1

@agaFCB Xavi

0

@doc Czyżby Laporta zdał sobie sprawę ze swojej obsesji na punkcie Haalanda i zaczął patrzeć bardziej rozsądnie na sprawę?

5

@Arkon Nie ma alternatywy dla Haalanda, ani sam Haaland też nie jest idealną opcją.
Jest kilka młodych dziewiątek: Nunez, Lautaro, Shick, ale przy każdym jest jakieś ale. Przydałoby się, żeby Alemany wyciągnął znikąd drugiego Pedriego czy Araujo.

0

@JarekS Nie prześlizgnie się już nikt więcej, ponieważ tych najlepszych, co Koeman miał wybrać, to już wybrał i teraz klub skupi się na sprowadzaniu bardziej doświadczonych zawodników? Czy z jakiegoś innego powodu.

0

@MrCental Czyli Pedri, Fati i Ferran Torres też są frajerami, bo zgodzili się na zarobki 2-krotnie mniejsze od tego, co bierze np. Dembele?
Araujo nie jest głupi, żeby odchodzić do Mam Utd i niszczyć sobie karierę.
Barca wcale nie musi wyrównywać oferty Christensena dla Araujo.
Naczytałeś się brukowców i teraz panikujesz.

10

@Woland10 Jaka organizacja namówiła Cię na współpracę w ramach realizacji eksperymentu społecznego?

0

@zodiak_10 Niech hattrick Cristiano nie zwiedzie Cię od faktu, że to żaden powód do rozpoczynania tego typu dyskusji.

16

Wystarczy, żeby CR załadował 3 gole i już rozpoczyna się idiotyczna dyskusja i jakieś porównania z Messim z dupy. Pojutrze już nikt nie będzie o tym pamiętał, aż do kolejnego meczu z CR z kilkoma bramkami.
Piękne flashbacki z lat 2017-2018.

4

@MrCental Kontrakt Araujo będzie rósł z roku na rok, więc pod koniec będzie dostawał dużo więcej niż na początku. Poza tym, zawsze może po raz kolejny przedłużyć kontrakt po 2-3 latach z lepszymi warunkami.
Naprawdę myślisz, że w 2027 roku Araujo odejdzie z Barcelony, bo 5 lat wcześniej dali Christensenowi 6 milionów? W zespole zajdzie tyle zmian, że to nie będzie miało żadnego znaczenia.

20

Pensja duża, ale jest to zawodnik w idealnym wieku dla piłkarza, o którego zabiegał m.in. Bayern. Dodatkowo przychodzi jako wolny zawodnik, więc nie trzeba opłacać kwoty transferu, z tego względu pensja jest zrozumiała.
Już pojawiają i nadal będą pojawiać się krzyki, że Araujo zaproponowali 3, a Christensen dostaje 6. Po pierwsze, wolni zawodnicy zawsze mają bonus z tego tytułu, w postaci większej pensji. Po drugie, to będzie właściwie pierwszy duży kontrakt Araujo, bo obecnie chłopak jeszcze siedzi na kontrakcie podpisanym w 2018 roku, w Barcelonie B. Zawodnikom z pierwszym dużym kontraktem raczej nie daje się dużych pieniędzy, żeby mieć pole do negocjacji w przyszłości. Po trzecie, klub dla młodych zawodników wprowadza model kontraktu z rosnącymi z roku na rok pensjami. Pedri i Fati podpisali kontrakt na takich zasadach, to samo Ferran Torres. Cała trójka zarabia obecnie 3,5-4 miliony euro netto. Araujo powinien dostać tyle co oni, może nawet trochę więcej z racji swojego profilu i ogromnego zainteresowania nim na rynku transferowym, jednakże kwota rzędu 6 milionów euro byłaby zbyt wygórowana.

0

@Pilka_jest_okragla Salah to może być alternatywa dla Haalanda jako wielką gwiazda. Widać, że Laporta ma obsesję na punkcie sprowadzenia wielkiego nazwiskami jednakże jako dziewiątka to Salah nie jest dla Norwega żadną alternatywą.

1

@Janiama Nie obstawiam wyników, także musiałeś mnie z kimś pomylić :)

9

@jakub1906 Darwin Nunez

0

@Pilka_jest_okragla Dawno większych głupot nie czytałem. Odtwórz sobie dowolny mecz Dembele z sezonu 17/18, to zobaczysz, że progres jaki wykonał, choć niestety wciąż nie jest wystarczający, to jest ogromny.

0

@AdamaTraore Skoro nikt go nie bierze na poważnie, to czemu nazywasz go ruskim agentem, a nie pożytecznym idiotą?

0

@Messibestplayerintheworld Dest zostanie, ponieważ Xavi na niego liczy, a Lengleta trzeba najpierw wypożyczyć (żeby odzyskał wartość rynkową) i dopiero potem sprzedać.

1

@Danny Gaucho Z tych wszystkich podanych zawodników chyba tylko o Cucurelli można powiedzieć, że jako tako zrobił karierę i coś znaczy w piłce.
Adriano to osobny przypadek, bo on odniósł sukces w Barcelonie, a wszyscy pozostali odeszli z klubu stosunkowo szybko z takich czy innych powodów.

1

@maciekofcb Nie wiemy jak na Kessiego zapatruje się Xavi. Jeśli go chce, to musi mieć na niego pomysł. Jednakże Iworyjczyk może być dla niego brakującym elementem układanki, który idealnie pasuje mu do koncepcji, ale równie dobrze zawodnikiem do rotacji, który jak się sprawdzi to spoko, a jak nie, to możemy go sprzedać i zarobić.

3

@Messibestplayerintheworld Nie widzę sensu w tym, żeby przychodzili wszyscy zawodnicy defensywni tutaj podani. Na PO mamy zdrową rywalizację Dest-Alves. Azpilicueta jak rozumiem przychodzi jako doświadczony zadaniowiec do defensywy. Taki upgrade za Minguezę, który zagra na środku oraz prawym boku obrony. Ci zawodnicy by w zupełności wystarczyli. Transfer Mazraouiego jest zbędny. No chyba że w grę wchodzą deale z Mino Raiolą, żeby zbliżyć się do Haalanda, jednakże o wiele bardziej od Mazrouiego przydałby się nominalny lewy obrońca.

0

@Dalhi Lenglet jest u nas czwartym stoperem w hierarchii, a Maguire w United to starter :)

1

@18cm Jest kilku ciekawych LO jeszcze, np. Alex Telles albo Owen Wijndal. Nie ma co Desta tam przestawiać, niech gra na nominalnej pozycji.

1

@masq Jest kilku, chociażby Darwin Nunez.

6

@masq A ja bym odpuścił Adeyemiego, to piłkarz o jeszcze niewykształconym profilu i pozycji. Należy się skupić na typowych dziewiątkach. Do Haalanda również mam wątpliwości.

1

@Maciek069 My mieliśmy swego czasu dwóch piłkarzy lepszych od Mbappe (Messi, Neymar), do tego napastnika lepszego niż Haaland (Suarez) i jakoś nie wygrywaliśmy wszystkiego hurtowo.

0

Gdzie można oglądać powtórki całych spotkań?

0

@JarekS A kogo widzisz na dziewiątce w Barcelonie, jeśli nie Haalanda? Zakładając, że Xavi uznaje wzmocnienie tej pozycji na priorytetowe.

9

Byłoby super, jakby Xavi postawił na Penę albo Tenasa i okazało się, że chłopaki wchodzą z buta do drużyny.

1

@ShawnC Teraz w Realu tak samo można powiedzieć, że Isco, Hazard, Marcelo, Vallejo i Bale zagrali tyle i tyle meczów, więc Carlo rotuje składem.
Znowu wymieniasz zawodników, jak Vidal czy Deulofeu, którzy dla Valverde się kompletnie nie liczyli.
Jedynymi piłkarzami z ławki, na których Valverde w miarę stawiał byli Dembele, Paulinho/Vidal i Semedo. To właściwie tyle.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?