1

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

0

POLSKA ZA GRANICĄ
jest się czym chwalić, pracodawca musi być dumny, a Angole zachwyceni Polakiem :3

0

Jeśli to jest przyjaciel to pójdzie łatwiej niż myślisz.
Faceci potrafią dać sobie po mordzie i iść na piwo.
Luzuj :D

0

To może wy będziecie w stanie pomóc :D
Kiedyś widziałem film / artykuł, w którym były podsumowane wszystkie czynniki, które sprawiły, że człowiek mógł w ogóle zaistnieć i rozwinąć się.
Zarówno w skali wszechświata (lokalizacja naszej Drogi Mlecznej z dala od gargantuicznych obiektów, których promieniowanie by nie pozwoliło na powstanie życia) jak i również na Ziemi (kolizja, która wytworzyła Księżyc, ale również było coś dzięki czemu procesy ewolucyjne zajęły tyle a nie miliony lat dłużej)

Niestety za nic nie mogę tego znaleźć...

0

Nie oglądałem meczu, ale po komentarzach wnioskuję, że w tym roku Złota Piłka dla Puig'a? :D

0

Czyżby student? :D

1

Zapraszam na Podlasie, przekonasz się czym jest kac :D

0

Fizyki nie nauczysz się zakuwając tylko i wyłącznie wzory.
Robiłem ten błąd i nie lubiłem fizyki, dopiero w połowie szkoły średniej zmienił nam się nauczyciel i mi pokazał, jak ważne jest ogólne zrozumienie danego zjawiska, żeby móc rozwiązywać zadania. Dalej tylko starałem się zakuwać wzorki i robić zadania podstawiając co się da.

Dopiero po skończeniu studiów, głębszym zafascynowaniu się astronomią, fizyką (astrofizyka, fizyka kwantowa) i ogólnie nauką odczułem to co mówił nauczyciel.

No i fizykę trzeba umieć "pokazać". Z samych definicji ciężko cokolwiek zrozumieć, ale jak wyobrazisz sobie dane zjawisko (albo co lepsze zobaczysz na wlasne oczy) to znacznie jest łatwiej.

Powtórz sobie rozdział, zrozum co się tam dzieje i wtedy siadaj do zadań :) Wzorów na pamięc znać nie musisz, skoro wszystko masz na karcie na maturze to i na lekcjach też powinno do być dostępne. W głowie masz jedynie mieć teorię z danego zagadnienia :)

0

Dołączam się do prośby o link :P
Bo jak mniemam przybliżasz trochę tą religię osobom, które jej nie znają? Czy to jakiś inny format :P
Mógłbyś w zdaniu / dwóch przybliżyć na czym się skupiasz?

1

Roberto - Xavi na prawej obronie :D

0

Co więcej, nie tylko czas jest względny, ale i odległość. Im szybciej się poruszasz tym odległość jest dla Ciebie mniejsza :p
Dwukrotna różnica czasu ma miejsce dopiero przy ok 0.8C, więc w stosunku do fotela użytkownika La Rambli trzeba byłoby zasuwać szybciej niż do monopola 2 minuty przed zamknięciem :D

0

Chyba muszę sprawdzić ten serial skoro tam takie kwestie są poruszane :D

0

A wiesz, że masz po części rację? :)
Jako, że czas jest względny (dzięki Einstein) to jego upływ dla różnych obserwatorów jest inny.
A to prowadzi do tego, że dla obiektów oddalonych o miliony czy miliardy lat świetlnych, nasze TERAZ rozciąga się na tysiące lat :)

Ale nawet patrząc bliżej.
Abyś coś zobaczył, foton musi zostać wyemitowany przez ten obiekt, musi dotrzeć do Twojego oka (z prędkością 300.000 km/s), zostać przeanalizowany przez mózg (w neuronach informacje również przemieszczają się z pewna predkoscia, wlasnie 300.000 kms) i dopiero wtedy to coś widzisz :D

Fizyka :3

0

Rambla, potrzebuje weny :D
Najwyższa pora zabrać się za inżynierkę, ale nie mam pomysłu :D
Z racji braku czasu pójdę po najmniejszej linii oporu i zrobię to czym zajmuje się na codzień, czyli stronę internetową.
Tylko nie mam pomysłu jaką :D
Jedynie chciałbym, by tematyka była związana z astronomią, fizyką i tych klimatach kosmicznych :D
Może ktoś ma w głowie coś, czego mu brakuje w internetach albo jest wulkanem pomysłów, których mi brakuje, a chętnie się kilkoma podzieli :D

1

Pan Lodowego Ogrodu? Swietne fantasy, jesli podobal Ci sie Wiedzmin to ten tytul tez musi ;)

1

(Mnie bedzie interesowala :v )

0

O co chodzi z tym Domem z papieru? Co się wszyscy tak nagle zaczęli tym jarać, przecież to już dawno wyszło :D

0

Nie umiesz napisać pracy - nie zasługujesz na wyższe...
I tak ukończyć studia to nie jest problem.
Dwa tygodnie na luzie idzie to zrobić, co wytrwalsi dają radę w tydzień.

0

Ogladajac to jaralem sie jak Londyn w 1666r.
Musk robi swietna robote. Jego Big Fucking Rocket przeszla pomyslne test.
Jesli chodzi o przemysl kosmiczny, ten facet bedzie legenda. On dopiero stawia pierwsze pewne kroki (Falcony 9, teraz FH), a majac te rakiety otwiera sobie droge dalej.
Dawno czlowiek nie postawil nogi na obcym obiekcie. Z tym facetem podboj Marsa jest mozliwy :D

0

Widze nie ja jedyny, i to praktycznie o idealnej godzinie co napisales :D
Zlecialo do 6 na serialu.
"Dom z papieru". Hiszpanska produkcja na Netflix'ie. Polecam, swietne jest :D

0

Szkoda tylko, że Pep robi to w City :/ Szejkowy klub, ładowany petrodolarami. Wiem, że tutaj to nie gra hajs, bo Guardiola zrobił świetną robotę wykrzesując maksimum z jego piłkarzy. Ale jednak, City to nadal klub, który narodził się z hajsu szejka. Zdecydowanie wolałbym, aby nasz były Mister trafił np. do United. Miło by było, gdyby Czerwone Diabły wróciły w końcu na top (ale bez Portugalczyka na ławce trenerskiej ;) )

1

Jeśli serial też by Ci pasował to polecam "Suits" ("W garniturach"). Bardzo mi sie podobal, obejrzalem wszystkie 6 sezonow praktycznie jednym tchem :p

0

To Infantil B wygrywa wszystkie swoje mecze w lidze gigantyczna przewaga bramek czy to byla inna druzyna?

0

Mówię do kumpla:
- Ciekawe co by bylo jakby Real prze***al...

Minuta później: 1-0 :D

4

"Czy to jest ta akcja? Tak, to jest ta akcja! Tak, to jest Iniesta! Tak, to jest Barca! Tak, to jest cud!"

Tylko pomyślę o tym komentarzu i golu to mam ciary na plecach...

0

Nie pokazuj alkoholu w sobote rano :/

0

Z ciekawosci, w jakich technologiach jest obecnie strona napisana? Zboczenie zawodowe :v

0

c + sport hd

0

Gdzie i co warto wykupic do ogladania meczy LM i ligi (glownie LaLige i angielska) na necie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?