0

@mr Barca w sumie wymieniłeś szczypiornistów a siatkarze?

0

@Kamiloza91 Mbappe jest do wzięcia "za darmo" ;)

0

@ObiektywnyKibic121 a kto to jest? Poważnie pytam.

1

Mój wpis sprzed klasyku:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14329264#comment-14329270

Normalnie mistrz typerki, jak po rady co obstawiać to walić śmiało.

5

@tristan87 a czym to się różni od setek komentarzy podczas F1, tenisa czy w nocy/z rana o NBA?

0

@Rl9k1nG tydzień na Białorusi, z jednodniowym wypadem do Moskwy.
Zaklepałem już w styczniu.

0

@ObiwanKenobi to się cieszę, kiedy się umawiamy?
buziaczki.

9

@ObiwanKenobi O jacie....

1

@tristan87 "Uznanie śląskiego za język regionalny wiązałoby się z wieloma korzyściami dla śląskiej kultury. To m.in. możliwość pozyskania większych środków na edukację regionalną i naukę języka śląskiego w szkołach. Uczniowie mogliby również np. zdawać maturę w języku śląskim. Większe finansowanie mogłyby uzyskać także różne instytucje kultury, które kultywują śląskie tradycje.
Zgodnie z projektem oznaczałoby to także m.in. przyznanie Ślązaczkom i Ślązakom prawa do zapisywania imion i nazwisk zgodnie z zasadami pisowni języka śląskiego, w szczególności w aktach stanu cywilnego oraz dowodach tożsamości."

Skoro, było takie zapotrzebowanie, w sensie jakaś spora społeczność z tego regionu bardzo chciała tego, to w czym takie oburzenie??? Przecież nikt nie zmusza do używania tego języka.

W ogóle "to już 8. podejście Ślązaków i Ślązaczek w staraniach o uznanie swojej kultury i tożsamości. Pierwszą oficjalną próbę uznania języka śląskiego za język regionalny w 2007 roku podjął Krzysztof Szyga, poseł z Siemianowic Śląskich. W kolejnych kadencjach Sejmu trzy projekty ustaw w tej sprawie przygotował poseł Marek Plura. Jak dotąd żadna z podejmowanych inicjatyw nie uzyskała poparcia sejmowej większości. "

0

@tristan87 "Podczas spisu powszechnego w 2021 r. narodowość śląską zadeklarowały 596224 osoby, w tym 236588 jako pierwszą, a 187372 jako jedyną.
Używanie języka śląskiego w kontaktach domowych potwierdziło 467145 osób, a spośród nich 54957 jako jedynego."

Ale svhhbnk mówi że każdy z jego znajmoych ma to w du.. więc to wszytsko bez sensu.
W Kataloni też pewnie znajdzie się jeden z drugim, który powie że on i jego znajomi mają w du... kwestie katalońskie.

1

@bartekvisca tylne możesz chyba dowoli zaciemniać, zaklejać, zasłaniać.

8

@Borneo ja żadnemu politykowi nie ufiem.

0

@Destroyer_of_Worlds Nie. żadnej.

0

@Destroyer_of_Worlds
"Język, terytorium, kultura, tożsamość narodowa? "
Ty patrz, Śląsk również to spełnia...
Rozwalamy Polskę?
W każdym większym kraju znajdziemy takie regiony, jakby tak każdy tak się sam wyodrębniał...

0

@Destroyer_of_Worlds Śląsk wolnym państwem! Kaszuby wolnym państwem!

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@QQL5 siedzisz na socjalu i nie masz czasu, no weź przestań...

0

@MeAndSwan Przecież to chodzi o te KMŚ do których Barca się nie dostała bo ostatnie miejsce z Europy zajęło AM.
O tym już od ponad roku wiadomo oficjalnie, a i wcześniej były informacje o zamiarach FIFA.

1

@MichalZZZ ale długi post (narzekanie) ;)

"Niedługo wracamy na nowy stadion i nasza sytuacja finansowa zacznie się poprawiać."
To akurat nie do końca tak bo wg założeń Laporty zyski z nowego stadionu mają pokrywać raty zaciągniętych pożyczek/kredytów na jego przebudowę.
Miejmy nadziej że to się zbilansuje.

0

@lucca87 No przecież podałem je w poprzednim poście.

"Nawet jak ich porównamy to Holender ma więcej kluczowych podań, więcej wślizgów na mecz, więcej odzyskanych piłek na mecz, mniej strat na mecz."

dane wg. sofascore.

0

@lucca87 No ale statystki z tego sezonu właśnie tego nie pokazują, wg tych to de Jong jest lepszy w obronie...

0

@kigani "co tam Araujo i Cancelo, "
No jak, Cancelo już nikt nie chce wykupywać, a Araujo to spora część la rambli sprzedaje już.
Więc jak to jest?

0

@lucca87 coś się tak czepił tego Zubimendiego?
Gośc przez cały ten sezon zaliczył jedną asystę co jak na pomocnika wygląda mizernie. Do tego patrząc na oceny na sofascore ma średnią z tego sezonu niższą od de Jonga...
Nawet jak ich porównamy to Holender ma więcej kluczowych podań, więcej wślizgów na mecz, więcej odzyskanych piłek na mecz, mniej strat na mecz.

W czym ten Zubimendii ma nam pomóc jak wychodzi na to że to jest jeszcze słabsza wersja naszego de Jonga?

2

Komentarz usunięty

3

Xavi zostaje - kibice białych się cieszą.
Ja pamiętam jak tutaj się co niektórzy cieszyli jak było wiadomo że Ancelotti zostaje w Realu (miał objąć reprezentację Brazylii) bo grali padakę, a dziś mają mistrzostwo na wyciągnięcie ręki i są w półfinale LM...

Może historia się powtórzy...

0

@TR3YWAY nie chce mi się z wami gadać
(Czytaj głosem Bogusława Lindy).

0

2

@Rust_Cohle a to śmiało.

2

@AFA Ale jest jeden wyjątek, nie można prowadzić reprezentacji Argentyny, jakiś taki błąd w grze.

1

@VeB 1899 tylko który przypadek:
Mianownik, dopełniacz, celownik...?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?