1

@IronSanHybrid W przyszłym sezonie w takim właśnie stylu eliminują Real Madryt w pierwszej fazie pucharowej nowej LM.
Tak będzie, nie zmyślam.

2

Wszedłem sobie na stronę białych żeby zobaczyć co tam piszą po klasyku a tam że Świątek była na meczu i jeszcze napisała w mediach "hala madrid"...
No nie to koniec, więcej jej nie kibicujemy, a w sporze między lewym a "gowni.rą z paletką" stajemy murem za naszym Robertem
Visca Barca!

;)))))

0

@Toretto "Rozumiem też, że z meczu sprzed kilku lat z Betisem obrońca wybił piłkę wslizgiem z bramki również jesteś w obozie że prawidłowo że tam gola nie było tak?"

????
No przecież tam z Betisem były ewidentne ujęcia że piłka przekroczyła linię (gdyby wtedy był VAR to by na podstawie ujęć poprawili by decyzję sędziego), tutaj takiego ujęcia po prostu NIE MA. Naprawdę nie widzisz różnicy?
To nie chodzi o technologię goal line (nie wiem czemu jej się czepiłeś), tylko o to że jak jest VAR i ten VAR nie może w 100% potwierdzić przekroczenia linii to po prostu takiej bramki NIE MOŻE UZNAĆ i tyle.
Jak ty sobie wyobrażasz że oni ta bramkę uznają na VARze (bo sędzia tego z boiska nie zrobił) i nie przedstawiają ujęcia potwierdzającego przekroczenie linii? No jak? Ja nawet sobie takiej sytuacji wyobrazić nie mogę.
Przecież to by był dopiero skandal...

0

@matirix20 Ale to on wygrał te puchary czy drużyna? To nie jest Neymar, który potrafi sam w pojedynkę rozstrzygnąć losy meczu., ba to nawet nie jest Vinicius czy Rodrygo... To jest Roque tylko.
taka jest MOJA opinia na temat tego zawodnika.

0

@szymonekk "że widać ewidentnie, że piłka jest za linią. "
Ja nie widziałem żadnego ujęcia które to w 100% potwierdza.
ps. tak widziałem te ujęcia wrzucane tu nawet dziś rano i dla mnie to dalej jest niepewne do końca.

0

@bartekvisca To chyba chodziło o to że on do zawodnika pokazał że nie ma tego sytemu. Piłkarze często w emocjach nie ogarniają...

0

@matirix20 po czym wnosisz? Chłop szału nie robi nawet w lidze brazylijskiej.
Znów brazylijskie agencje marketingowe zrobiły dobry interes...

0

@matirix20 ten Endrick to taki ich Roque, nic z niego nie będzie MOIM ZDANIEM.

0

@Toretto " To tylko domysły Twoje, że Valverde by zdążył"
Ale to własnie widać z powtórek, z ujęć nazwijmy to ruchomych, a nie stop klatki. Tak się powinno oceniać taką sytuację w kontekście ruchu a nie pojedyńczego zdjęcia. Często to było podkreslane w serialu Sędziowie emitowanym na c+. Tam właśnie w takich momentach na Varze puszcza się sędziemu sytuację w ruchu a nie zatrzymuje w jednym konkretnym momencie.
Naprawdę polecam obejrzeć powtórkę ukazaną gdzieś zza linii bocznej, widać tam wyraźnie jak Yamal patrzy na Valverde i schodzi w jego kierunku (tak jakby chciał go minąć wykorzystując swoją prędkość).

"to czy przy czerwonej kartce właśnie tych domysłów nie wysnuwasz? To tylko domysły Twoje, że Valverde by zdążył,"
Tak samo jak domysłem jest że by na pewno nie zdążył...
To jak chcesz to znów wracamy do tej 100% pewności i jak nie mamy jej że Valverde by nie zdążył to nie pokazujemy czerwonej kartki.
Gole i czerwone kartki to MOIM ZDANIEM takie sytuacje że trzeba być 100% pewnym tej decyzji.

0

@Maker0 czemu napisałeś "Porażki" wielką literą? Aż tak ci na nich zależało? ;)

0

@PatrykBarca "Liczy się moment faulu i tak jest w przepisach. A ten jest na stop klatce."
Nie zgadzam się, bo trzeba patrzeć czy zawodnik miał wtedy tą 100% sznsę czy nie, moim zdaniem własnie nie przez szybki powrót Vaverde i to że Yamal był z boku pola karnego, jakby chciał dochodzić do sam na sam to by musiał uporać się z Urugwajczykiem, no chyba że od razu wtedy chciał strzelać ale to wtedy nie byłaby sytuacja 100%.
Dlatego własnie nie ocenia się tego po stop klatkach, tyle razy to sędziowie podkreślali. Polecam serial Sędziowie na c+, tam to dobrze tłumaczą często.

0

@Toretto Dla mnie z tych sytuacji największą kontrowersją jest karny. TO było po prostu wymuszenie i tyle. Reszta moim zdaniem dobre decyzje, w sensie że takie powinny być. Brak gola bo nie ma ujęcia potwierdzającego że NA PEWNO padł gol, nie można uznawać bramki bo "tak nam się wydaje"...
Skoro nie powinno byc karnego na Vasquezie, to też te ewentualne karne na Yasmalu czy Ferminie też nie powinny być. W każdym przypadku to nie było przewinienie ewidentne, w sensie w każdej sytuacji było moim zdaniem za mało żeby dyktować 11tke.
Sytuacja z kartką Camavingii moim zdaniem prawidłowa bo Valverde tam na pełnej prędkości nabiegał (nie patrzymy w takich sytuacjach na stop klatkę tylko na ujęcie w ruchu), nawet widać było na jednej powtórce jak tuż przed faulem spogląda na Valverde i się "zastanawia" czy go też mijać czy np strzelać. Bez tego faulu OD RAZU nie byłoby to sam na sam z bramkarzem.

Dlatego też moim zdaniem największą kontrowersją, a właściwie błędem jest tutaj podyktowanie karnego.

2

Xavi: "zagraliśmy dziś bardzo dobrze i zasłużyliśmy na trzy punkty."
No weźcie mnie trzymajta, bo nie wytrzymie zaraz na tego gościa...

0

@Piotr777 "to wydaje się, że piłka była za linią."
I tu jest klucz, nie można na "wydaje się" uznawać bramki, albo ma się 100% dowód że piłka przekroczyła linię albo się takiego czegoś po prostu nie uznaje.

Obrućmy to w drugą stronę gdyby po tych powtórkach, które o niczym nie przesądzają w 100% uznali taką bramkę to byłby dopiero skadnal. Jak można by było wtedy uznać że coś się wydarzyło nie mając żadnego wiarygodnego ujęcia potwierdzającego bramkę. Jakby to VAR miał wtedy uzasadnić???
Tyle w temacie.

0

@budel17 W sumie racja, po co kolejny puchar i po co kasa za ten mini turniej.
Stać nas żeby sobie to odpuścić...

0

@Jay1981 "Ja chcę tylko wiedzieć czy był gol czy nie"
Tego już się pewnie nigdy nie dowiemy. Wszystkie symulacje (nota bene robione przez sympatyków Barcy czy Realu...) będą jedynie hipotezami, przypuszczeniami.

0

@Pawci023x To trzeba ogladać w ujęciu ruchomym a nie na stop klatce. Widać było że Valverde zdążył wrócić i bawet Yamal po w pewnym momencie na niego zerka jakby się zstanawiał czy ma go próbować mijać czy np strzelać od razu. Na pewno gdyby Camavingia nie sfaulował to nie była by to od razu sytuacja sam na sam z bramkarzem.

0

@Transu96 superpuchar już teraz odpuszczamy?

3

@tarantino10 " wczoraj napraede pokazali, ze im zalezy "
Naprawdę? Ja w ostatnich 10 minutach to widziałem że bardziej to chyba rywalom zależało niż naszym... No chyba że nam sił zabrakło w przeciwieństwie do rywala który grał 120 minut w środę...

1

A jeszcze przed nami m.in. Valencia, Girona, RSSS, Sevilla.
Naprawdę w tym sezonie już nawet nie zdziwi mnie jak nas Girona prześcignie w tabeli...

1

"zagraliśmy dziś bardzo dobrze i zasłużyliśmy na trzy punkty."

Odejdź już teraz człowieku.

0

@AlexDark00 No, ale jednorożce istnieją.

1

@bari_94 "Nowy stadion a obrazu z kamery równo z linia nie mogą pokazać. Wiadomo jaki jest to klub"

Ty, ale to przecież działa w dwie strony, gdyby to Real był w tej sytuacji też by nie było dodowdu że piłka przekroczyła linie.

0

@MaroBrd no jak miał próbować jak facet prawie 190 cm zawisł na nim?
Nie chcę się czepiać ale naprawdę były sytaucaje już takie kiedy gwizdami w takim wypadku faule ofensywne.

0

@Pawlusek no tak, a jak miało być inaczej? Skoro nie ma 100% dowodu że był gol to się go nie uznaje.
Ty chcesz żeby uznawali bramki bez potwierdzenia?????

0

@19Macio93 w sumie nie wiem. Albo podtrzymali by decyzję sędziego o golu ale z drugiej strony jak już sprawdzali to też musieli by mieć 100% ujęcie, a takowego nie było i nie ma. Nie wiem.

0

@guetta256 karny wymuszony, naciągany.
Brak uznania gola bo brak 100% ujęcia które by to potwierdzało.
To mówił ja kibic Pogoni Szczecin i Barcelony. Obrońca Barw bordowo grantowych.

0

@usztafik mieszkam w Bieszczadach...
Nie no żartowałem

6

A propo kontrowersji to jak podchodzicie do naszej pierwszej bramki z różnego. Tam Christiansen wykorzystał "nieco" barki Kroosa do wyskoczenia do główki (tym samym pozbawił Nimca możliwości wyskoku) opierając się na nim i oddając strzał. Widziałem już jak nie uznawali podobnych bramek kiedyś.

2

@MOLESTA jeśli już się czepiamy takich drobnostek to ja w ogóle też się dziwię że nikt z kibiców Realu nie podnosi też sytuacji z naszą pierwszą bramka z różnego. Przecież na powtórkach widać wyraźnie jak Christiansen wyskakuje opierając się na barkach Kroosa uniemożliwiając mu tym samym wyskok i jeszcze zyskując na tym bo sam dzieki temu wyskakuje wyżej.
To tylko tak na marginesie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?