Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@michal26 "Nie rozumiem tylko po co pisać, że nic nie dostajemy,"
Tam jest "nie DOSTANĄ", a nie że nie dostaJĄ.
To było tylko odniesienie do tej konkretnej składki, że przedsiębiorcy nie DOSTANĄ dodatkowych pieniędzy, tylko będą mniej musieli płacić "haraczu" .
Dobra, bo to zachodzi za daleko żebym ja Mentzena bronił ;)
2
@Arden już za 30km/h jest chyba 8 stówek więc to róznie może być. Pokazywałem kiedyś że czasami ograniczenia są po prostu źle dobrane, to było apropo jakiegoś artykułu o zabieraniu prawka za przekroczenie o 30km/h:
"Jak dla mnie te 30km/h w zabudowanym i od razu zabrane prawko to w niektórych momentach przesada.
Przykład z mojego miasta, tzw. trasa zamkowa (oczywiście teren zabudowany):
https://i.ytimg.com/vi/itx2a4laFDk/maxresdefault.jpg
4 pasy, tylko w jedną stronę, brak skrzyżowań, ruchu przeciwnego kolizyjnego, brak pieszych, jest ograniczenie do 70 km/h. Wszyscy i tak jeżdżą tamtędy 90-100 km/h. Tam nie ma praktycznie żadnych wypadków. Wiem, że to łamanie przepisów, ale zabranie za to prawka w takim przypadku gdyby ktoś miał na liczniku np 101 to moim zdaniem przesadzona.
Ale to jest moje zdanie. Oczywiście centrum miasta, czy też w pobliżu szkół/przedszkoli jak ktoś pędzi np 70 (przy ograniczeniu do 40) lub 80 przy standardowej 50tce w zabudowanym to się zgadzam z tym żeby takiego delikwenta ukarać w ten sposób."
5
@michal26 Uwaga. Piekło zamarza. Zgadzam się tutaj z Mentzenem. ;)
Chyba nie do końca zrozumiałeś sens tej wypowiedzi. Tu nie chodzi że przedsiębiorcy nic nie DOSTAJĄ (jak wymienione przez Ciebie rzeczy), tylko żeby tą konkretną zmianę w składce nie traktować jako socjal czyli pieniądze "za nic" ale jako obniżenie wysokich przecież obłożeń nałożonych na przedsiębiorców.
To trochę jak z tą kwotą wolną od podatku dochodowego. To nie jest socjal tylko to jest zmniejszenie obciążeń podatkowych pracujących obywateli.
4
@Arden Oczywiście, że trzeba ganić ludzi którzy znacznie przekraczają prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym, ale naprawdę dasz słowo że nigdy nie przekraczasz prędkości? że zawsze np poza miastem na zwykłej pustej, prostej drodze jedziesz te przepisowe 90 km/h?, że nawet w mieście nie przekroczyłeś nigdy 50tki (tam gdzie ona obowiązuje)?
1
@TheNekro94 To tak nie działa.
Odwołanie możeszs złożyć tylko gdy:
· czyn ukarany nie był czynem zabronionym lub wykroczenie przestało nim być, a mandat został nałożony np. dzień po zmianach;
· nałożona grzywna jest wyższa, niż to wynika z przepisów prawa, wówczas mandat podlega uchyleniu w kwocie przekraczającej maksymalną jego granicę;
· w sytuacji, gdy czyn zabroniony popełnił małoletni poniżej 17. roku życia;
· mandat został nałożony za działanie, które może być ukarane wyłącznie przez sąd;
· wykroczenie zostało spowodowane chorobą psychiczną, upośledzeniem umysłowym lub w momencie zakłócenia naszych czynności psychicznych.
i TYLKO TO wtedy sąd rozpatruje. Nie bada wtedy czy np. zdjęcie prawidłowo zrobione lub czy kierujący faktycznie popełnił wykroczenie.
Nic zapewne w tej materii nie zostało wypełnione bo zakładam że kolega @blaugrana900 jest pełnoletni i poczytalny ;)
Jeśli nie zgadzamy się z mandatem i chcemy żeby sąd to rozstrzygał merytorycznie (w sesnie czy mandat słusznie nałożony czy nie) to jest tylko jedna opcja - nie przyjęcie mandatu.
Jego przyjęcie powoduje praktycznie zamknięcie sprawy poza ww. przypadkami.
0
@FcPortoFan1999 ponoć chcą wykupić indyjską ligię kryklieta.
0
@Kozinho. budżet na nowy rok to chyba we wrześniu będzie liczony, zobaczymy czy wówczas będzie temat tej podwyższonej kwoty wolnej.
"ale uchwalić można je teraz. "
Tyle że to powinno być policzone dobrze, uwzględnione w budżecie, więc robienie tego teraz bez wszystkich danych (makroekonomicznych) potrzebnych do kalkulacji budżetowych na kolejny rok wg mnie nie ma żadnego sensu. Robienie tego teraz to jest czysty populizm.
Rozliczajmy jak najbardziej, ale niech to ma ręce i nogi.
1
@blaugrana900 płać i płacz. Zresztą jak przyjąłeś mandat to nie ma już opcji "odwołania".
0
@FcPortoFan1999 oczywiście że tak ale nie stoimy na straconej pozycji.
Ja tylko przypomnę że niecałe dwa lata temu graliśmy z Walią dwa mecze w ramach Ligio Narodów. U siebie wygraliśmy 2:1, na wyjeździe wygraliśmy 1:0.
Tak wiem, że 2 lata to może być szmat czasu i nieco inne ekipy są ale spora część zawodników w obecnych ekipach dalej gra. Poza tym widać po naszych że są w formie fizycznej (poszczególni zawodnicy).
Nie skreślajmy naszych, wierzmy!
5
mecz Atlético Barcelona, kibice na trybunach: "Madridistas, skur*ysyny!"...
I jak tu nie powielać stereotypów że kibiole to są idioci...
0
@Archie każda partia, każda bez żadnego wyjątku ma swoj betonowy, zapatrzony w siebie elektorat (Konfa też co widać nawet na la rambli...).
Najwięcej takich ma PiS. KO też ma, ale tam dużo ludzi głosowało (w ostatnich) nawet nie tyle na KO co przeciwko PiS za to co zrobił przez te 8 lat. Lewica ma swój mały elektorat socjalnokobiecy, PSL ma stałe 4/5 % w skali kraju ze wsi itd.
Bez sensu są licytacje kto ma taich więcej albo bardziej odklejonych. TO bez znaczenia.
I tak wszyscy politycy to hipokryci i oszuści.
0
@Forsyth dyskutujemy o polityce i spełnianiu obietnic.
"tak jak wy zrealizowaliście 100 konkretów. "
Jakie "wy"? ja na tuska i jego partie nie głosowałem.
0
@Kozinho. "a taka kwota wolna od podatku to oddech dla rodzin i bodziec do wzrostu przychodów wielu firm"
Moim zdaniem to wejdzie ale od kolejnego roku bo wprowadzenie tego teraz gdzie nie było to ujęte w budżecie, który i tak jest z bardzo wysokim deficytem dzięki PiS ale też KO jest po prostu nieodpowiedzialnością. I Cynicznie teraz PiS Konfa i 3D chcieliby to wprowadzić z czysto politycznych przesłanek (PiS i Konfa).
Wszyscy politycy to hipokryci, jak są w opozycji to co by nie wprowadzili co by ludziom nie dali, jakie podatki oni by nie znieśli... Ale potem jak dochodzi do rządzenia i odpowiedzialność za system finansowy kraju już nie ma tak łatwo.
Tak to jest i dotyczy to też Tuska i jego kampanii co by tam nie zrobił lepiej, co by nie pomógł ludziom, ale potem dochodzi do władzy i już tak prosto nie jest (tym bardziej że jest w koalicji z tą pożal się boże lewicą). Niektórych rzeczy się porostu zrobić nie da będąc odpowiedzialnym choć odrobinę za kraj.
Dlatego np. taka Konfa ma tak dobrze bo oni mogą piep.. farmazony cały czas bo dobrze wiedzą że w najbliższej i w mojej ocenie również dalszej perspektywie czasowej nie będą rządzić w tym kraju dlatego nikt ich nie zweryfikuje z tych ich pomysłów.
PIS/ PO i partie koalicyjne możemy i powinniśmy rozliczać jak najbardziej.
4
@Forsyth "Bo oferują odsunięcie PiS-u od władzy, dla nich to wystarczy."
Ty a to nie Konfa szła do wyborów z hasłem wywrócenia stolika....?
0
@Kozinho. "no ale po co głosować na kogoś, kto okłamuje wyborców? To jest jakiś wyższy poziom absurdu, no ale po co tak robić?"
Czyli bez sensu głosować w ogóle, bo wszyscy politycy kłamią. Przecież gdyby zrealizować np wszystkie postulaty obojętnie jakiej partii (tak, Konfederacji również) to ten kraj poszedłby z torbami.
Wszyscy politycy to hipokryci i oszuści.
1
@Rl9k1nG to jak na poważnie to oczywiście że Barca w finale LM. Nawet przegrana w fianle to zdecydowanie więcej kasy niż odpadnięcie w 1/4. Poza tym zagranie w finale, nawet pomimo porazki, pozwoli pomału odzyskiwać nasz presiż, co przełoży się też na większe zainteresowanie np sponsorów.
Zdecydowanie zatem finał LM nawet zakończony porażką z Realem. Ale finał to finał.
"A ja bardziej kocham Barcelonę niż nienawidzę Real więc wybieram drugą opcję."
Czyli odpadnięcie w 1/4????
0
@Rl9k1nG Wygraną Polski na Euro...,
kurcze jeszcze trzyma :)))
0
@Transu96 taktyczny
0
@okiemtypera_lucaxx95 jest jedno wyjaśnienie, ten chłop faworyzowany pewnie sypia z chłopem co układa grafiki. Także już wiesz co musisz zrobić... ;)
2
@Faro a tak naprawdę to był mecz reprezentacji Polski
0
@Emhyr już dmucham.
0
@Emhyr koniec,.dyskusja zamknięta.
0
@Emhyr a jak przejdziemy Walię jak np ostatnie baraże ze Szwecją to usuwasz konto. Zamykam dyskusje.
1
@Roobo w Cardiff, takie miasto w Walii.
0
@Pedri16Future sam jesteś jeden wielki xd
Żal mi takich "kibiców".
0
@MesQueUnClub_87 na pewno gdyby nie to to by Estonia wygrała...
1
5:0 !!!! Pier.... maruderzy z La rambli.
0
@kuz że wygramy tylko 2:0?
0
@VegetaPolska chyba za 10 minut chciałeś napisać.
1
Grosik za Zalewskiego i Buksa za Lewego i jedni odpoczną przed Walia/Finlandia a drudzy dokończą dzisiejsze dobre zawody reprezentacji.