0

@Gaucho czyli stracimy 2 stoperów bo Martinez będzie mieć 34 lata....

0

@Azazel_Pazuzu ale się samozaorała.Na dodatek ona jest przyjaciółką Dudy i miałaby mu robić ts;)kpina z ludzi.....

0

@JimMorrisonFCB
To posłuchaj


0

@Walker posłuchaj tej wersji bo nie wiem czy nie lepsza od oryginału.


0

@ranger3120 na pewno w studio to kręci tam gdzie kręcili 1 czlowiek;)

0

@wyrek nie masz pełnych danych nie popieram żadnej parti gdyż oartie nawalają.Po i latach tracą energie.Glosuję za konkretną sprawą a nie za partie.To partie mają się starać a nie ja dla parti.Ja nie zagłosuję na pucie Alfonsa i kibola no prezes mi takiego podeślę. Już przy puciach się wyłożył a mieszkanie tylko potwierdził.Ale jak mówię gdyby prezes kozę wystawił pisiaki bez rozumnie pójdą głosować. Mnie to nie interesuję.
Co do Giertycha nie jest w po.To prawicowiec jeśli jest niezgodnie z prawem powinien odpowiadać.Jeśli ma sprawy słuszne powinny być dalej prowadzone.Co do praworządności w Polsce to jest ona rozwalona przez pis.Dopuki siętego nie naprawi różne rzeczy będa się działy.Mentor krzysia bosaka ma problemy.

0

@Majkosz sytuacja Barcy się poprawia wtedy transfer był niemożliwy teraz jest bardzo prawdopodobny..W następnym roku powinien być cały stadion .W zasadzie wszystkie miejsca w składzie obsadzone chodź pewnie Alvarez będzie celem .No i Martinez pewnie będzie do odejścia ale może ze szkółki ktoś dojdzie. Pozostaje wygrywać zarabiać i spłacać długi inwestować w następne talenty.A co do nico no to są te klubowe gierki...

0

@mmaciass a co ja mam do marszałka Sejmu co on skrajnym prawicowcem był księdzem był

0

@mmaciass nie on przeszedł bo kaczynski mu partię rozwalił

0

@karci0 bosak to jego uczeń tak naprawdę z młodzieży wszechpolskiej

0

@mati10333
Ale co tu wierzyć masz pol na pół
1 prezydent pi
2 pkw pis
3 nbp -pis
4 sad najwyższy - pis
5tk - pis
6 krajowa rada radiofoni- pis
Chciałem zauważyć ze pis również na władzę i także odpowiada za to co sie dzieje

0

@mati10333 mpzesz podziękować pisowi
Miał 2 opcje aby zdobyć dodatkowa na to kasę i dopłacać jedne to ets a drugie to kpo.....za kpo które daje 3,5% pkb jedno z największych w Europie obecnie masz oze miejsca pracy pkb inwestycje w wojsko i inwestycje w samorządach. Ale pus wybrał bezkarność i nie zmienił tego.Węgiel jest drogi notabene trzeba korzystać z alternatywnych źrodel a Węgiel trzymać hali rezerwa chodź droga.Węgiel się skończy i co potem już musisz myśleć o energetyce i budować energetyce.Poza tym opec+ jest bardzo drogi Norwegia jest droga.Generalnie Europa musi się uniezależnić .Co robimy mamy udziały w największy tok.aku ( sztuczne słońce co bije rekordy zrobią elektrownie atomowa ake to później.Robia 5 elektrowni szczytowo pompowych.Tutaj w energetyce się dzieje ake wyniki czyli realne obniżenie ceny będzie między 2027- 2030r jak zbudują farmy z pieniędzy ue.Ti zawdzięczasz pisowi.Nie wykorzystał kasy którą na to dostał wiedząc ze ets bedzie droższy.zbo ideą ets bylo to ze dostawałeś kasę inwestowałeś w energetyke zmniejszał zmniejszaleś miks węglowy płaciłeś mniejszy podatek.Pis to olał wiedząc ze progi podatkowe za emisję sie zwiększają i tak urządził Polskę na kilka lat a terazt rzeba czekać aż wybudują turbiny....

0

@mati10333 najgorsze jest to ze pis od 2015r wiedział ze rośnie ets nie zmienił energetyki i miksu i dziś płacimy za to rachunki wyjątkowo bezczelne i powiem ze tylko Polska nażeka na ets bo inne kraje wykorzystały kasę i nie maja problemu z miksem

0

@mati10333 proszę jeśli chodzi o drożyznę to miałeś za pis 18% inflacji z czego 11 to była bazowa czyli po odłączeniu czynników zewnętrznych.Byla ona tak naprawdę 25% bo pus dopłacaliśmy do energi.Za to ze doplaca też odpowiada pis gdyż przejadał środki z ets i nie inwestował np sieci.Obecnie 70 mln poszło na sieci. Co to spowodowało że zablokowano prawnie rozwój fotovoltaiki a Suski z Zaleską regula H zablokowali turbiny wiatrowe.Dziś budowane sa na morzu farmy wiatrowe. Polska firma kładzie kabel pod wodą a fundamenty i części do turbin sa orzyworzone w 2027r- 2030r mają być odsabe robione jest to za kasę z ue.Takż Plska firma buduje największy magazyn energii w Europie pod te farmy aby zapewnić stabilizację kiedy będzie oze za dużo dawało oraz do rozoriaadzenia w inteligentnych sieciach.Oorocz tego buduje się system średnich magazynów energii na terenie całej Polski aby nadwyżki magazynować.Reguła H ma być zmniejszona do 500m gdyż 1km wykluczyło rozbudowę turbin.

Teraz jak rozumiem myślisz o węglu
To powiem tak
Węgiel generuje gigantyczne koszty o których górników ci nie powie.
1 giną górnicy pod ziemią- tracisz ludzi są idszkodowania dla rodzin
2akcje ratownicze - koszt śmierć ludzi
3 wcześniejsze odejście na droga emeryturę nie oracują
4 degradacja środowiska
5.Węgiel powoduje smog
A.odnowienoe infrastruktury zabrudzonej przez smog gigantyczne koszty
Bśmierć ludzi na raka , zawał. udar-koszty leczenie pobyt w szpitalach wyjazdy do sanatorium ci ludzie nie dostarczają pkb sa na rencie
Służba zdrowia zadłużona na 20 mld
D.bywq ze w miastach jak jest smog każe sie zostać w domu sklepy i firmy na tym tracą udostępniana jest komunikacja miejska za darmo wszystko to są straty.
O trzaskowskim napisze jutro jestem z wawy swietnie jestem zorientowany

Jeszcze alergia odczulanie orzez 5 kat drogi temat

Smog, czyli zanieczyszczone powietrze, ma negatywny wpływ na zdrowie. Długotrwałe narażenie na smog może prowadzić do chorób układu oddechowego, krążenia, a także zwiększać ryzyko nowotworów. Krótkotrwałe, intensywne narażenie na smog może nasilać objawy istniejących schorzeń, takich jak astma, choroby serca i alergie.
Skutki zdrowotne smogu:
Układ oddechowy:
Smog może powodować i nasilać choroby płuc, takie jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), zapalenie oskrzeli i płuc, a także zwiększać ryzyko infekcji dróg oddechowych.
Układ krążenia:
Długotrwałe narażenie na smog może prowadzić do chorób serca, w tym zawałów, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca i niewydolności mięśnia sercowego.
Nowotwory:
Smog zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory, w tym raka płuc, zatok, jamy ustnej, gardła i krtani, przełyku, a także nerek.
Inne skutki:
Smog może powodować alergie, podrażnienie oczu, trudności z koncentracją, a także negatywnie wpływać na rozwój dzieci i ich funkcje poznawcze.
Czynniki wpływające na szkodliwość smogu:
Rodzaj zanieczyszczeń:
Pyły zawieszone PM10 i PM2,5, tlenki azotu, dwutlenek siarki, ozon i metale ciężkie, obecne w smogu, są szczególnie szkodliwe dla zdrowia.
Czas i intensywność narażenia:
Długotrwałe narażenie na wysokie stężenia smogu jest bardziej szkodliwe niż krótkotrwałe.
Indywidualna wrażliwość:
Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z chorobami przewlekłymi są bardziej narażone na negatywne skutki smogu.
Podsumowując, smog jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a dbanie o jakość powietrza, którym oddychamy, jest kluczowe dla profilaktyki wielu chorób.


0

@Kubsoleon ale miał mecz gdzie oddychał rękawami....

0

@mati10333 tak wpierw opowiadali ze koalicja z pisem nigdy a potem;)ale pisowcy tez poszli głosować....

0

@mati10333 nie ja uważam ze założenia konta moze współpracować z lewica i konserwatystami i mieści sie to w założeniach i otrzydrnt z koalicji jak najbardziej miże mieć poglądy od lewej do prawej to od różnią go id lewicy i prawicy.Dam Stanowski mówi ze gospodarczo jest prawicowy a światopoglądowo jest lewicowy

0

@Kubsoleon to chyba jest uzgodnione ale yamal też grał w Lidze narodow slabo był zmęczony muszą tu rotacje robić

0

@Derean wystarczy że Andreas I Araujo zrobią presezon I wrócą do formy i obrona będzie dobra

0

@mati10333 a mnie interesuję i wykształcenie i doswiadczenie bo tworzy kompetencje .....

0

@mati10333 to nie prawda masz koalicję gdzie masz psl. Jest to zgodne z tym czym powstała partia.

0

@Kubsoleon teraz w 2 mistrzostwach miał grać ale mu odpuszczono.

0

@mati10333
No nie kandydat ko ma bardzo dobre wykształcenie z Oxfordem z 5 językami i nie tylko.Ma doświadczenie jako europoseł zna towarzystwo.Zna problemy na poziomie samorządów i współpracuje z prezydentami innych stolic.
Pracował w rządzie więc i to doświadczenie ma .Ma druga kadencję jako prezydent Polski.
Mówisz o poglądach ale środek ma poglądy od lewej do prawej i nazwa platforma obywatelska sama w sobie jest platforma skupiającą ludzi od lewej do prawej.Flatego ma poglądy od lewej do prawej.

Wykształcenie
Uczył się w Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie[2], gdzie był w jednej klasie z Michałem Żebrowskim[3]. W 1987 przez kilka miesięcy uczęszczał do prowadzonej przez marystów szkoły średniej Marcellin College na obrzeżach Sydney[4][5]. Jako uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie pod koniec lat 80. został przewodniczącym samorządu szkolnego, pokonując w wyborach Mikołaja Dowgielewicza; współorganizował Międzyszkolny Komitet Solidarności[5][4]. Przed wyborami w 1989 zgłosił się jako wolontariusz do pomocy w biurze stołecznego Komitetu Obywatelskiego w kawiarni „Niespodzianka” przy placu Konstytucji 6[6][4]. Pracował pod opieką Jana Lityńskiego jako tłumacz języka angielskiego, oprowadzał też nieoficjalnie po Warszawie amerykańskich dziennikarzy i kongresmenów zaproszonych przez Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą do obserwacji wyborów. Poznany wówczas współpracownik gubernatora stanu Michigan Jamesa Blancharda zaoferował mu stypendium w Cranbrook-Kingswood High School w Bloomfield Hills, gdzie Rafał Trzaskowski podjął naukę w 1990 i zdał maturę w 1991[6][7][4][8][5].

W 1996 został absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego[1]. Ukończył także filologię angielską na Wydziale Neofilologii UW (1996)[7][9] i europeistykę w Kolegium Europejskim w Natolinie (1997)[1], gdzie do jego wykładowców należał Jacek Saryusz-Wolski[6][5]. Był stypendystą Open Society Institute na Uniwersytecie Oksfordzkim (1995)[10], kształcił się również w Instytucie Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem w Paryżu (2002)[10]. W 2004 uzyskał |stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy pt. Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej przygotowanej pod kierunkiem profesora Stanisława Parzymiesa[11].

Deklaruje znajomość pięciu języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego[1

0

@Kubsoleon bo ma za dużo ,znam tą decyzje

0

@Kubsoleon
Odchodzi
Pau victor
Pablo Torre
Ansu Fati
Jakieś tam odejścia są też Raphinia moze grać na obu skrzydłach. Cala 3 skrzydłowych bedzie miała mniej minut.Są mistrzostwa swiata a taki fermin jeździ na mo lodzuerzowe mistrzostwa teraz nawet 2× poukładają to

1

@Adam065 myślę że to pochopne stwierdzenie on wrócił w listopadzie chidź na boisku pojawił się hak Bernal z ferminem.Tylko Fermin krócej był kontuzjowany.Obaj wpierw biegali.Potem Fermin zaliczał asysty do lewego potem strzelał w bramkarza w okno i w niego albo poprzeczkę.I od meczu z Realem wrócił strzelił nie uznana bramkę potem kolejne.Gavi miał przerwę dużą dłuższą starał się I miał przebłyski. Ale formę pokazał w ostatnim meczu.Myśle ze potrzebuje presezonu i gry i będzie lepszy .To samo Araujo też nie mial presezonu trafił na w rundę źle mu poszło ale powinien przejść presezon i wracać do gry.Odejdzie torre i Pau victor przyjdzie bernal i Raphinia w środku będzie plus skrzydła prawe i lewe.Jakoś się pomieszczą.SĄ mistrzostwa świata jest sporo gry.

0

@mati10333 to kwestia sekty nie nawrockiego.Gdyby Kaczyński wystawił kozę która miała by uprawnienia do udziału jako kandydata na prezydenta.Pusiwcy by poszli na kozę głosować. To ludzie którym nie zawala się czerwona lampka.A ta już powinna się pojawić przy mieszkaniu ze coś tu nie gra... Ale to lata robienia widy z mózgu przez pisowska tvp, obecnie tepiblike radio Maryja no i to byl duży skok na kasę dla niektórych....wiadomo o co chodzi...

0

@Recha_0684 Moje zdanie o Mentzenie jest złożone w zależności od kontekstu

0

@OBSERWATOR2021 następny co boi się sprawdzenia wyników;)

0

@mati10333 skończony:) poparło go 10 mln jest następca Tuska w ko a obecnie prezydentem stolicy Polski;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?